Филц - познавате ли тази текстилна техника? -

  • 68 181
  • 713
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 342
Благодаря, кокошинка!

# 691
  • Мнения: 9 052
моми4ета привет!
щях да ходя на един курс 1/2 ден за филцване, но дребното се разболя и останах в къщи. Сега съм снабдена с подложка (нещо като дунапрен) , комплект игли и една торби4ка с-лна в най-разли4ни цветове. Сега се 4удя какво да правя с тях в смисъл как се прави с иглите? Аз про4етох в тази тема за валяне , за плетене , но някъде пропуснах иглите. Помагайте моля Simple Smile

# 692
  • Мнения: 481
Привет jabata_ , не си чела внимателно и не цялата тема най-вероятно, защото в тази тема най-много е говорено именно за иглонабиването. Simple Smile
Ето едно клипче, разрови в ютуб и ще видиш как става.
http://www.youtube.com/watch?v=wcfbgtyrz2U
http://www.youtube.com/watch?v=uywwH6lD9wU&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=1iWBo1lmNMc

Важно е да знаеш, че иглата е много, много остра. Лесно се чупи също така.
Трябва да се държи права и да не се криви. Вземаш малко вълна и поставяш върху подложката и започваш с иглата да набиваш многократно. Постепенно започва вълната да придобива форма. Виж началото на темата, има много линкове с полезна информация.
Ще се справиш, само пари пръстите, че в началото докато свикнеш е често явление убождането. Simple Smile
И задължително да ни покажеш какво си сътворила след това.  Hug  bouquet

# 693
  • Мнения: 230
Araxna ,дарак има във Вълчи дол- на 50 км от Варна, пососка Ветрино. Там ще ти вземат вълната и ще ти дадат от дарак.

П.П. Редактирано от модератор поради грешен телефонен номер.

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 10:53 от Reza

# 694
  • Мнения: 1 488
eli ами тази дарачената вълна която ти я дават дали е хубава и колко пари взимат на кило?
Аз продължавам сагата с топчетата,докто не ми издадат тайната  Wink

# 695
  • Мнения: 230
Аз не използвам дарачена вълна- много е мазна и трудно се сплъстява. Аз почти не работя иглонабиване. За игла става добре. Мисля че беше около 12-15лв за килограм от дарака, даже приемат вълна и ти дават от тяхната, мината през дарак, но трябва да е добре изпрана и изчепкана. Аз работя повече шалове и за тях използвам много мека вълна- 16-20микрона, а тази от дарака е 34-38 микрона.

# 696
  • София
  • Мнения: 21
Някой пазарувал ли е от този сайт
http://hobbisimo.com/products/categories/%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D1%8 … 1%80%D0%B5%D0%BD/
 филцът е на много прилична цена ?

# 697
  • Мнения: 1 280
Аз стигнах до извода, че зависи от вълната дали ще ти станат хубави топчетата.. с някоя   ми ставта идеални, с други,колкото и да ги таркалям,пак ми се пропукват...

# 698
  • Мнения: 481
Пинки много си права! и аз стигнах до този извод накрая!
abedmahfouz аз съм пазарувала от там, но не филц точно. Цените са им добри. Ако направиш поръчка над 100 лв. ти е безплатна доставката.
Можеш да се комбинираш с някого и да си направите обща поръчка.

# 699
  • Мнения: 1 488
Ето ме и мен малко да си кажа.Направих си бижутата, малко да не е без хич,че и други неща имам да правя.Много са ми мили,защото знам,че всичко аз съм правила.Както се казва и скубането  Wink
Снимки по късно ще показвам  Wink

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 381
Момичета, живеещи в Пловдив и около Пловдив някой може ли да ми каже къде бих могла да дам вълна на дарак. Една приятелка ми подари цял чувал, но не мога да я използвам за филцовите играчки, защото не е прана и минала през дарак. Ще съм благодарна на всякаква помощ. Hug

# 701
  • Мнения: 9 052
Аз не можах да направя свястни топ4ета, но направихме с малкото един шнур. По-голямото пък се специализира с иглата и прави подаръци на приятел4етата в градината  Hug Хубаво хоби за деца  Hug

# 702
  • Мнения: 405
Здравейте момичета, записвам се в темичката ви да ви следя. Hug
Дъщеря ми посещава валдорфска дет. драдина, където всички играчки са от вълна, дърво и други естествени материали...
С няколко майки се срещаме всяка седмица, за да правим разни такива фигурки за игра или декорация. Веднъж в годината на един празник през ноември се прави базар, където се продава направеното. Естесвено някои неща отиват и директно в ръцете на дечицата.
Вече съм се обзавела и дома с вълна и игли. Купих си и една книга за феи и елфи от от приказна вълна (както се нарича тук вълната) и само въздишам по нея... Blush
Като сътворя нещо достойно за показване, ще споделя.

# 703
  • Мнения: 481
Lolita007 Добре дошла при нас  Hug
Вълната наистина е приказна и според мен всяко нещо сътворено с любов е достойно за показване.
 Ще се радвам да споделиш твоите красоти. bouquet

# 704
  • Мнения: 12
Извинете ме ако повтарям нечий въпрос, но не можах да се ориентирам и да намеря информация.

Бихте ли ми казали от къде мога да си закупя българска вълна за иглонабиване или за мокро филцване? Живея във Варна.

Общи условия

Активация на акаунт