Има ли и други с маргинална плацента?

  • 3 661
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 286
Здравейте, аз съм в 17 г.с. и видяха на видеозон , че съм с маргинална плацента. Според лекарката имало време плацентата да се нагласи в по-добра позиция, тъй като главичката на бебето се очаква по-нататък да се смъкне надолу и да я измести, нещо такова каза  newsm78. Каза ми също да внимавам повече с натоварванията, дълги пътувания и т.н.

Как беше при вас с този вид плацента? И най-вече има ли проблем за нормално раждане на финала?

# 1
  • Мнения: 15 379
Аз бях с плацента маргиналис. Но не се качи до термина и родих със секцио.
Избягвай физическите натоварвания, почивай си повече.
Всъщност още е много рано, за да се прецени дали плацентата ще се вдигне. Обикновено и най-често се качва нагоре и не пречи на нормалното родоразширение.

# 2
  • Мнения: 25
Моят съвет е до 25-26 седмица никакво натоварване, пътуване, тръскане (пр.маршрутни таксита), по-често полягване. След 26-27г.с. според мен направо лягай, защото колкото повече расте бебето,толкова повече натиска плацентата, и има вероятност от кървене и преждевремнно раждане. Следи за контракции (може да са само стягане, без болка). Не пречи да се пие магнезии. Ако е тоталис няма шансове да се вдигне, тогава тези мерки важат още повече. Ако е частично (маргиналис) има шанс. Избягвай горещините, както и секса. Пази се!
Пожелавам ти спокойствие и здраво бебче:-)

П.С.Сега видях, че ще ти е второ детенце, което означава, че шийката е по-чувствителна. Т.е още веднъж пази се и почивай!

Последна редакция: чт, 13 май 2010, 10:52 от мака

# 3
  • Мнения: 2 222
На мен ми поставиха същата диагноза като при теб точно около 17 седмица (сега съм в 24-та). Прогнозите бяха, че след 21 седмица ще се види ще се вдигне ли или не. Не искам да те плаша, защото не знам дали заради плацентата или нещо друго, но 21 седмица я посрещнах в болница, заради силни контракции с болки. Бях там 5 дена. Нещата се овладяха и в 22 седмица лекарят ми каза, че се е вдигнала леко плацентата и вече не допира до канала на шийката както преди. Сега обаче съм на медикаменти, предимно си седя в къщи и гледам да прилягвам. За пътувания не си и помислям. При мен това е трета бременност след 2 раждания секцио, което допълнително усложнява положението. Според мен дали ще родиш естествено или секцио е най-малкия проблем. Много по-важно е да си почиваш, за да си изкараш спокойно месеците до термина! Всичко хубаво от мен и късмет  Peace

# 4
  • Мнения: 286
Благодаря ви за отговорите, явно наистина ще трябва да си почивам повече сега. Първата ми бременност я изкарах съвсем нормално, с нормални натоварвания, доста движение, шофирах до 6 м, даже имах и пътуване до САЩ в много напреднала бременност.
Но явно сега ще трябва по-внимателно. Важното е бебето да е добре, а и дано се вдигне плацентата. Мислехме и за едно две пътувания сега, ама май няма да стане. Мислех и малко да градинарствам лятото, ама и това ще остане за друг път. За секса лекарката нищо не спомена, но наистина из нета на доста неща пише и за него, да се ограничи... Иначе живеем в къща на два етажа с двор, и това само по себе си предполага немалко движение. Хубавото е, че работя от вкъщи на компютъра Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт