Самота. Защо?

  • 5 880
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 957
Човек може да бъде щастлив и сам. Манията да си с някого на всяка цена отблъсква и двата пола, защото никой не желае да му се лепнат. Човек трябва да се научи да е щастлив сам преди да съумее да срещне друг и да го хареса, заради това което е, а не просто, защото не иска да е сам. Самотните хора остават самотни и във връзките си, защото човек трябва да умее да се обича и да общува със себе си достатъчно пълноценно, за да успее да постигне контакт и с друг човек. Спри да търсиш други хора, намери себе си.

Цитирам го, за да го прочетеш пак, и пак, и пак. Това е единственият начин да не си самотен. Не се ли случи, няма да си щастлива в никоя следваща връзка. Аз трябваше да платя известна цена, за да се убедя в правотата на това. Единствената работеща рецепта за гарантирано щастие. Като намериш и заобичаш себе си, пред теб изведнъж се простират хиляди пътища, отварят се порти. И с теб ще стане така!

# 46
  • Мнения: 182
А също така да е заобиколен от хора т.е да има семейство и пак да се чувства сам. Зависи много от човека с когото живееш....

# 47
  • София
  • Мнения: 1 666
Човек може да бъде щастлив и сам. Манията да си с някого на всяка цена отблъсква и двата пола, защото никой не желае да му се лепнат. Човек трябва да се научи да е щастлив сам преди да съумее да срещне друг и да го хареса, заради това което е, а не просто, защото не иска да е сам. Самотните хора остават самотни и във връзките си, защото човек трябва да умее да се обича и да общува със себе си достатъчно пълноценно, за да успее да постигне контакт и с друг човек. Спри да търсиш други хора, намери себе си.

Цитирам го, за да го прочетеш пак, и пак, и пак. Това е единственият начин да не си самотен. Не се ли случи, няма да си щастлива в никоя следваща връзка. Аз трябваше да платя известна цена, за да се убедя в правотата на това. Единствената работеща рецепта за гарантирано щастие. Като намериш и заобичаш себе си, пред теб изведнъж се простират хиляди пътища, отварят се порти. И с теб ще стане така!

Ще цитирам и аз, защото това и само това е истината. И аз като Ментова платих  - в моя случай доста години нещастие и болка в личния живот, докато не разбрах простото правило: не търси в друг решение на своите личностни катаклизми.

Сега съм щастлива. Вярвам, че ще съм щастлива и занапред. С него или без... По-добре първото, но от второто не ме е страх.

# 48
  • Мнения: 347
Здравей Lady D.I, пиша само за да ти кажа че не си сама. И аз съм почти на 27 и тази година събрах смелост да прекратя 8-годишна връка която ме изпи психически. Между другото имам доста познати, с които се случи същото тази година. Мисля че ако изобщо е възможно да съществува някаква такава зависимост между събитията, тази година е година предразполагаща за равносметки и ново начало. Та моята връзка се знаеше, че е приключила от доста време, но аз все не събирах смелост да сложа край окончателно. Появи се човек, който буквално с две изречения ме събуди от летаргията ми и за нула време се изнесох. Сега пък трябва от него да се лекувам. Както и да е ... И аз ще опитам известно време да остана сама, както физически не съм била от много време. По принцип изглеждам добре и не ми липсва внимание, но някак не виждам моя човек никъде около мен, пък и от известно време ми се набиваше в главата, че нищо не заслужавам. Сега работя над самочувствието си усилено - започнах диета (според околните нямам нужда, но ми влияе добре), смених прическа, работя над стила, започнах енергичен спорт, който адски добре ме изморява и разтоварва. Мисля, че трябва да се науча да обичам себе си отново, за да мога да имам правилна преценка към останалите. Надявам се това да е правилната посока, защото наистина се чувствам доста по-добре в момента и осъзнах колко смачкана съм била в последните години. А да, също проблемно семейство и най-вече баща. Надявам се да не излиза като да се оплаквам от моите си проблеми. Просто исках да се обадя, за да знаеш че имаш сродна душа някъде там. Успех, мила!  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 438
Имала съм такъв период в живота си не от раздяла, а от недопускане
от страна на баща ми да се развие тази връзка. Няма да изпадам в подробности, знам, че изживяването е неприятно. Единствено мога да те посъветвам от опит да не се затваряш в себе си, да не се настройваш отрицателно, също да не се връщаш в миналото и да преосмисляш нещата защо ......? и как е могло да бъде.  Не трябва да се самообвиняваш и тем подобни. Колкото е възможно се събирай с позитивни хора, приятели, и повярвай на 100%, че някой ден/дай
Боже по-скоро/ това ще се случи!
Желая ти искрено късмет! Peace Hug

# 50
  • Мнения: 1
Много ви благодаря на всички  Hug  Hug  Hug
Всяка една от вас ми даде по-мъничко сила, в момент, в който имах нужда   bouquet   bouquet  bouquet

За съжаление както споменах имах трудни детски години. Растах в семейство в, което не само че любов липсваше, но и уважениея нямаше, почни всекидневен психически тормоз. От собствения си баща чувах думите "ти си нищо", "ти си копеле" /а визуално приличам на него/. Но както и да е, знаех, че като порастна това ще свърши. Растях с тази вяра и надежда. Е сега не бих  позволила на баща ми да ми причини всичко това, но тогава съм нямала избор. Срещнах човек, който също ми причини доста болка-списти ми доста истини още в началото, не беше напълно искрен с мене, а после аз влюбена и загубена сякаш се примирих, че заслужавам трохите. След аборта всичката тази гадория не ми се струва толкова страшна, най-страшното е самият той. Силно желая да се открием с човека с, който да се правим щастливи, да си имам детенце. За сега не съм го срещнала още, но по-добре късно, отколкото никога. Мечтая за реални неща, мечтая за нормални неща. Наистина аз трябва да поработя в/у собственото си самочувствие, да се обичам повече и да не бъда толкова самокритична към себе си.

# 51
  • Мнения: 1 568
Миличка, не мисли за миналото, за това кой какво ти е причинил, гледай напред.
Тук има момичета които са били изнасилвани от собствените си бащи!
Всички имаме своята трагедия!
Но сме силни и обичаме живота!!!  Hug

# 52
  • Мнения: 4 569
 Sad изчетох всичко внимателно

Lady D.I,как си? Hug

# 53
  • Мнения: 0
  #Cussing out, а толкова много имам нужда да бъда обичана и да обичам.
Казвам ви хора, изглеждам добре, спортувам, не пия, не пуша, смятам себе си за сериозен човек, имам професия, но не мога открия своята половинка.

Имах ужасно съсипваща връзка, цели девет години с един човек, заради, който преживях много и платих прекалено скъпо. Сега се опитвам да започна отново, но не се получава. Имам чувство, че съм обречена само на него. Все още той е единственният мъж в моя живот. Самотата ме убива, ..... #2gunfire
Опитвам се да мисля позитивно, ...

 Толкова ли много искам от живота-един сериозен мъж, който да ме обича, едно хубаво семейство, детенце? Простете за тъжния пост, но дано поне ми олекне.

Това трябва да го каже друг .. не ти

Всеки е имал ... не е смъртоносно

С тия емотикони ... не ти се получава май ...

Много е ... вярвай ми ... много е ...

добавка към предишния пост,

ако имате повече парички в наличност, отидете на фотограф да ви направи професионални снимки, например еротични по бельо,
но и в секси дрехи, и това вдига самочувствието, защото дефакто снимките не лъжат и можеш да си се любуваш след това на образа си  Peace

Абсолютно против ...  Peace и защо трябва да плаща ... ако наистина е добре изглеждаща .. на нея трябва да и платят ....а ако се замисля ... не и трябва и  профи фотограф а фотоапарат с дистанционно  Thinking

# 54
  • Мнения: 494
Може да мине много време докато срещнеш другото си Аз ,но бъди силна. Повярвай във себе си и ще видиш, че на света има човек, който те чака! Hug

# 55
  • Мнения: 1
Много благодаря на всички ви  Hug  Hug  Hug


Sad изчетох всичко внимателно

Lady D.I,как си? Hug

Благодаря! По-добре съм. Ще се справя.   bouquet

# 56
  • при него
  • Мнения: 1 262
Много благодаря на всички ви  Hug  Hug  Hug


Sad изчетох всичко внимателно

Lady D.I,как си? Hug

Благодаря! По-добре съм. Ще се справя.   bouquet
Не забравяй - с теб сме! макар и само виртуално  Hug
Разбира се, че ще се справиш! Повярвай в себе си и вярвай, че заслужаваш да ти се случват хубави неща!

# 57
  • Мнения: 1
Много благодаря на всички ви  Hug  Hug  Hug


Sad изчетох всичко внимателно

Lady D.I,как си? Hug

Благодаря! По-добре съм. Ще се справя.   bouquet
Не забравяй - с теб сме! макар и само виртуално  Hug
Разбира се, че ще се справиш! Повярвай в себе си и вярвай, че заслужаваш да ти се случват хубави неща!




Нямам думи! Дори не се познаваме, а толкова положителна енергия ми пратихте.   Hug  Hug  Hug ви всички.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 856
Само внимавай този неистов копнеж за любов и дете да не те доведе до нова грешка. Моят опит показва, че в ситуации като твоята е най-важно да проумееш и да формулираш ясно какво точно ти е нужно - какъв точно мъж, каква точна любов и да промениш коренно досегашните си критерии за връзка и любим. Не е страшно да останеш сама известно време, още си много, много млада. Успокой се, примири се със ситуацията, остави се на самотата и така ще си решиш проблемите. Защото когато неистово преследваме нещо, то ни убягва - това в най-голяма степен важи за щастието и любовта.

# 59
  • Мнения: 0
Само внимавай този неистов копнеж за любов и дете да не те доведе до нова грешка. Моят опит показва, че в ситуации като твоята е най-важно да проумееш и да формулираш ясно какво точно ти е нужно - какъв точно мъж, каква точна любов и да промениш коренно досегашните си критерии за връзка и любим. Не е страшно да останеш сама известно време, още си много, много млада. Успокой се, примири се със ситуацията, остави се на самотата и така ще си решиш проблемите. Защото когато неистово преследваме нещо, то ни убягва - това в най-голяма степен важи за щастието и любовта.
Подкрепям всичко това! Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт