Усещате ли овулацията си?

  • 80 302
  • 534
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 742
Здравейте, момичета. Аз също я усещам като болка и напипвам топче. За разлика от другите споделени мнения, на мен гърдите ми са доста меки в този период и имам доста добър сексуален апетит.

Стискайте ми палци!!!

Люси

# 61
  • Мнения: 2 483
Здравейте, момичета. Аз също я усещам като болка и напипвам топче. За разлика от другите споделени мнения, на мен гърдите ми са доста меки в този период и имам доста добър сексуален апетит.

Стискайте ми палци!!!

Люси
Напипваш топче??????  Shocked

На последния ми преглед помолих док да ми покаже върху мен горе-долу къде се намира яйчникът... Почти целите черва са отгоре му и отстрани и отзад го пазят тазобедрените кокали (не знам как се казват  Blush).
Те докторите едвам виждат и установяват узрелия фоликул с вагиналния ехограф, натискайки корема отгоре, а ти напипваш топче?!?  Shocked Доколкото ми е известно, доминантният фоликул е мехуресто образувание  newsm78

Би ли разказала по-подробно, любопитно ми е  Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 742
Абсолютно съм сигурна, че е това, защото се случва само тогава и е много осезаемо. Но сега като ме питаш се сещам, че вероятно го напипвам само отляво, където имам 'изместване' и дори преди много години заради една киста на яйчника без малко да ме оперират от херния. Та, вероятно е заради това, но съм сигурна.

# 63
  • Мнения: 74
Да, овулацията вече я усещам, но след като съм се наблюдавала дълги, дълги години, съчетано с фоликулометрии и тестове. Но, пак няма гаранция, че само по усещане ще се хване точния момент Simple Smile
Като индикации са белтъкоподобната разтеглива слуз + болките в яйцниците.

# 64
  • Мнения: 1 884
Признавам си без бой Mr. Green Mr. Green Mr. Greenче нищо,ама нищо не усещам....даже когато правих прогестерон,док ми каза"този месец няма овулация"-ама се оказа че има/макар че не се развиха както трябва нещата за мое най-голяма огорчение Sad Sad/-но това е др тема....

# 65
  • Мнения: 1 568
Усещам я от известно време, мога да кажа момента в който точно се случва.
По принцип това с гърдите се случва със всички жени, напрежение, болка , уголемяване.
Но това трае преди, по време и след, докато овулацията е въпрос на часове и приключва.
Аз усещам именно нея, часовете , в които мога да забременея.

# 66
  • София
  • Мнения: 458
И аз да споделя, че откакто имам цикъл си усещам овулацията. Айде може да не е било от самото начало, но от 14- 15-годишна всеки месец между 10-ти и 14-ти ден усещам нещо като болка или по-скоро тежест отзад в кръста и отпред малко по-ниско, отдясно или отляво. Преминава горе долу за половин ден. Интересно е обаче, сега като се замисля, че отляво и отдясно май не се редуват всеки месец, в смисъл че ми се е случвало примерно 2 или 3 последователни месеца болката да е отдясно, или обратното  Thinking

# 67
  • Мнения: 649
От близо четири месеца си усещам овулацията. Болките при мен са много силни, както и по време на цикъл. В месеца се връзва една седмица нищо да не ме боли.  ooooh!

# 68
  • Мнения: 86
Момичета, имам въпрос- днес ми е 8-ми ден от началото на цикъла. От снощи имма леки боцкания, а снощи дори срязване ниско...  newsm78 Мисля си, че е рано за овулация... Напоследък цикъла ми е доста объркан- последния месец беше 25 дена, а преди това, около 28-29... Не знам дали това е признак за предстояща овулация  newsm78 Може би ще пробвам с тестове за О да видим дали ще покажат нещо, но от друга страна обикновено като съм правила тест, най-рано ми отчита овулация около 10-11 ден...  newsm78 Някакви предложения? Благодаря ви!   bouquet Hug  bouquet

# 69
  • Мнения: 2 483
Има предложение и то е да не се осланяш на субективните усещания като боцкане и т.н. Прави си тестове за О., следи си цервикалната слуз и ако добавиш и мерене на базална температура, ще имаш всички шансове на твоя страна  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 817
Аз смятам, че усещам овулацията си. Обикновено през дните на предполагаемата ми овулация имам голямо желание за секс  Embarassed Не съм си взимала тестове, за да проверя дали предположенията ми са верни, но мисля че не греша. И като допълнение през тези дни имам и по-обилно течени, което четох че било нормално по време на овулация.

# 71
  • Мнения: 2 658
Аз смятам, че усещам овулацията си. Обикновено през дните на предполагаемата ми овулация имам голямо желание за секс  Embarassed Не съм си взимала тестове, за да проверя дали предположенията ми са верни, но мисля че не греша. И като допълнение през тези дни имам и по-обилно течени, което четох че било нормално по време на овулация.

Съгасна с всяка дума, така съм и аz, като zабеляzах теzи усещания в последните години.  Peace

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Усещам я по наболяването, понякога по-остро, но за кратко.
Но осезаемо я усетих в първия месец, от който почнахме опити за бебе- и то за съжаление тя закъсня и се падна в период, когато нищо не правихме. Усетих я към 18-я ден от цикъла /до 14 -я ден действахме активно, но после не/, почувствах на 2 пъти сякаш нещо на левия яйчник се разпуква и потича водичка отвътре.

# 73
  • Мнения: X
................... сякаш нещо на левия яйчник се разпуква и потича водичка отвътре.

 Whistling Whistling Whistling
Извинявай, но не се стърпявам...то направо на микро ниво имаш усещания Thinking

# 74
  • София
  • Мнения: 10 698
................... сякаш нещо на левия яйчник се разпуква и потича водичка отвътре.

 Whistling Whistling Whistling
Извинявай, но не се стърпявам...то направо на микро ниво имаш усещания Thinking
Рени, без майтап и аз само веднъж я усетих така, даже си стана едно яко мокро на бельото, а бях във вихъра на чистенето в нас и бях седнала да отдих на дивана...тогава и забременях но за кратко...

Общи условия

Активация на акаунт