Усещате ли овулацията си?

  • 80 330
  • 534
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Магнет, това е било ЦС-такива моменти и аз имам  Hug А доколкото знаем такава има дни преди ову и се образува от жлезите..
Но това как се разпуква нещо от яйчника и потича водичка-това е течносттаа от фоликула,която се излива в коремната кухина. Е кой нормален човек ще усети това??!!

# 76
  • Мнения: 1 446
Абе това за водата и как потича не ми се вярва да го усещате, но знае ли човек. Но си зависи де, ако си наясно с тялото си, може и да се усеща всяка болка, всяка промяна и откъде идва тя.

# 77
  • София
  • Мнения: 10 698
Магнет, това е било ЦС-такива моменти и аз имам  Hug А доколкото знаем такава има дни преди ову и се образува от жлезите..
Но това как се разпуква нещо от яйчника и потича водичка-това е течносттаа от фоликула,която се излива в коремната кухина. Е кой нормален човек ще усети това??!!
newsm78 тюх,такава ЦС значи съм имала за пръв и последен път...останалите пъти е една разтеглива като сопол,кога по-обилна,кога-не а и не я усещам,онова направо протече за да го усетя в реално време

# 78
  • Мнения: 1 884
Извинявам се,ако прозвучи глупаво Embarassed Embarassed Embarassed но ако няма ЦС-няма и ову или newsm78 newsm78 newsm78

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Но това как се разпуква нещо от яйчника и потича водичка-това е течносттаа от фоликула,която се излива в коремната кухина.

За първи път "регистрирах" осъзнато това, може да се бъркам и да е било друго.

# 80
  • Мнения: 208
Момичета да дам отчет. Някои много се зачудиха за моето кафяво течение. Преди 2 седмици ходих при моя гинеколог и го питах както за това, така и за нечовешките болки като ми идва МЦ. Сега цитирам неговите думи "Правиш си хубави овулации - от там са болките и кафявото течение". После ме пита дали при по-дълбоко проникване ме боли, но отрекох и тогава потвърди, че е от "хубавите овулации".
Май биологичният ми часовник е решил, че ми е време за   ylinfant   smile3503

# 81
  • София
  • Мнения: 10 698
Момичета да дам отчет. Някои много се зачудиха за моето кафяво течение. Преди 2 седмици ходих при моя гинеколог и го питах както за това, така и за нечовешките болки като ми идва МЦ. Сега цитирам неговите думи "Правиш си хубави овулации - от там са болките и кафявото течение". После ме пита дали при по-дълбоко проникване ме боли, но отрекох и тогава потвърди, че е от "хубавите овулации".
Май биологичният ми часовник е решил, че ми е време за   ylinfant   smile3503
smile3506

# 82
  • Мнения: 111
Здравейте момичета! И аз си мислех, че болката и тежестта в яйчниците и корема е момента на овулация. И така изгубих близо две години в опити  bambam Забременях съвсем случайно през месец октомври 2009 год., но радостта ни бе кратка, защото през месец януари 2010 год. в 16г.с. направих спонтанен аборт. От този месец подновихме опитите и реших да си взема и тестове за овуляция. Изненадата ми бе огромна, когато получих тези усещания за овулация, а предишните дни и същият ден теста остана отрицателен. Едва след два дни отчетох положителен резултата. Така, че явно при мен тези болки в яйчниците не са в момента на овулация, а преди овулацията. Моят съвет към вас е да не определяте овулацията си единствено по този признак, а да съчетаете и с други методи, защото болките в яйчниците и придърпванията може да са преди овулацията по време на овулацията и след овулацията. Май стана доста дълго. Желая на всички бебеправещи успех и скоро да се увенчаят опитите ви с  newsm32
Ето това ми е най интересно,дали болката и придърпването в яйчника са преди овулацията,точно когато се пука фоликулът,или след това?Маи наистина най сигурното е след 10тия ден да се започне яко секс до към 17-18 ден...На мен например овулацията ми се измести преди ми бе6е на 17-18 ден,сега обаче след като започнахме опити за забременяване е около 12тия...иди ги разбери тия хормони.

# 83
  • Мнения: 359
Ето това ми е най интересно,дали болката и придърпването в яйчника са преди овулацията,точно когато се пука фоликулът,или след това?

И мен ме глождят едни такива въпроси напоследък. Аз имам положителен тест за овулацията около 12-14 ден, около 5 дена след това усещам боцкането (в ляво или в дясно) и около 2 дена след това гърдите започват адски да ме болят, става направо огромни, имам чувство, че ще се пръснат. Не е възможно овулацията ми да е 5 дена след положителен тест. По-скоро бодежите и болките в гърдите може би са предшественик на следващия период.

# 84
  • Мнения: 1 775
Ето това ми е най интересно,дали болката и придърпването в яйчника са преди овулацията,точно когато се пука фоликулът,или след това?
И мен същото ме занимава. Този месец имах 2 поредни положителни ову теста на 12ти и 13ти ден. Болките и придърпването бяха на в деня с втория положителен тест. Моето предположение е, че или тогава, или 14тия ден е била овулацията. Цервикалната слуз беше най-обилна на 12тия ден обаче. Лошото е, че си влача някакъв вирус явно почти от началото на цикъла, около фертилните дни бях и с висока телесна температура, та графиката на БТ на нищо не прилича този месеци  не мога да се ориентирам по нея за разлика от друг път. Яд ме е, че все нещо става и никога не успявам да съчетая всички методи за отчитане в домашни условия - тестове, БТ, ЦС и болки Crazy А много ми се ще да разбера дали овулирам точно когато усещам болките или след това чак и колко след това.

# 85
  • Мнения: 817
Аз смятам, че усещам овулацията си. Обикновено през дните на предполагаемата ми овулация имам голямо желание за секс  Embarassed Не съм си взимала тестове, за да проверя дали предположенията ми са верни, но мисля че не греша. И като допълнение през тези дни имам и по-обилно течени, което четох че било нормално по време на овулация.

Всичко това се случва и с мен Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 1 067
Имам нередовен цикъл по принцип, но овулациите си ги усещам. Особено след първото раждане.

Мъжът ми също твърди, че ги усещал, сигурно излъчвам някакъв хормон, знам ли...  newsm78

# 87
  • Варна
  • Мнения: 15
При овулацията  се усеща но през месец защото имам проблем със червата ходила съм по лекари и извода е един когато не съм ходила до тоалет 2-3 дни от дясната страна ме боли защото яйчника се притиска в дебелото черво глупаво звучи но си е доста болезнено!

# 88
  • Варна
  • Мнения: 15
Тоест от ляво

# 89
  • Мнения: 599
И на мен ми се случва такова изтичане на течност поне два месеца в годината. И по-точно зимните месеци.
След силна болка в яйчниците и теква точно като вода на 2-3 пъти, болките продължават поне 2 дни още и отшумяват. Луда работа, иначе ову-то си я усещам почти винаги, защото ме наболява, а и в последно време след нея имам кафяво течение, та чак докато ми дойде M.
Днес съм на доктор.

Общи условия

Активация на акаунт