Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 67-ма тема

  • 114 569
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте, неделни гозби у нас
Свинско братен



и неЩо сладко с бишкоти и пудинг



Спокойна вечер!

# 691
  • Мнения: 2 126
Пияното пиле на The N Master:


Kурабийки:

# 692
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ilrai78,  рибката ти ме съблазни много.   bouquet
Дес, напомни  ми за курабийките майка ми. Тя винаги правеше такива за Великден. Много са вкусни.   bouquet

Зелена салата с пуешко месо  и една измислена запеканка, че да си пробвам и новите съдове, които си купих онзи ден.

   

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 13:36 от Venetta

# 693
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тарта със зелени аспержи и козе сирене

   


чушки с домати и мини кюфтенца




мини щрудел с бита сметана - разкош  Crazy

# 694
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Венета,    bouquet

Ягодова торта тази вечер Embarassed

# 695
  • Мнения: 610
Добър вечер кулинарни вълшебници .  Hug
Тук отново е мнооого вкусно  newsm22  и красиво .... Flutter
Поздравления за всички майсторки !  newsm51

от мен - картофки по гръцки по рецепта на nordina  Heart Eyes   bouquet .



и пудинговите мъфини на labrex  Heart Eyes   bouquet

# 696
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Копирам си въпроса от друга тема, но наистина бих се радвала да намеря подробната рецепта и да подготвя месото преди да си легна. Praynig
,,Издиравам безуспешно една рецепта и се надявам тук някоя мама да си я познае. Спомням си, че беше - пилешко филе се маринова с горчица и кисело мляко, престоява доста така и после май се пържеше...Някой да се сеща подробната рецепта?''
  bouquet

# 697
  • Мнения: 22 867
Копирам си въпроса от друга тема, но наистина бих се радвала да намеря подробната рецепта и да подготвя месото преди да си легна. Praynig
,,Издиравам безуспешно една рецепта и се надявам тук някоя мама да си я познае. Спомням си, че беше - пилешко филе се маринова с горчица и кисело мляко, престоява доста така и после май се пържеше...Някой да се сеща подробната рецепта?''
  bouquet

На Аелис хрупкавите бутчета "Сигнал", са подобни, но се пекат!? newsm78

# 698
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Не, не е това... Sad Спомням си , че се гребе от сместа, заедно с маринатата и се пържи в тиган...оф, мислех , че съм я копнала рецептата, но не я откривам... Tired

# 699
  • Мнения: 1 283
Съвсем ви изпуснах края, но  нямам никакво време да готвя и снимам. Много абитуриенти, сватби, купони и почти бяхме на чужди софри  Blush Показвам някои от нещата, които съм снимала ей така в бързината и почти карахме на аламинути.
гъби с топено сирене

пилешки хапки, картофено пюре

кълцаница пак с картофено пюре и зеленчуци

Следобедно кафе с "отчаяните съпруги" от съседките  Wink

# 700
  • Мнения: 22 867
Не, не е това... Sad Спомням си , че се гребе от сместа, заедно с маринатата и се пържи в тиган...оф, мислех , че съм я копнала рецептата, но не я откривам... Tired

Това да не е тая, дето съвсем наскоро я писах, стават много сочни кюфтенца. Месото на кубченца, кашкавал на кубченца, месото се маринова в майонеза, горчица, нишесте, яйце. после се пържат. Сега ще я потърся точно.

Ето тази, ако изобщо е тя:

пилешко филе  - 500 г,
кашкавал - 100 гр
майонеза – 3-4 с. л,
нишесте - 2-3 с. л. (може да се замести и с брашно)
яйце - 1
сол
чер пипер

В купа разбивате яйцето, добавяте майонезата, нишестето, солта и разбърквате с вилица до еднородна консистенция. Месото се нарязва на дребни кубченца, слага се в купата. Добавя се нарязания също на малки кубченца кашкавал. Хубаво се обърква всичко и купата се оставя в хладилника за няколко часа. Ако няма време, може и веднага да се пържат в загрято олио, като се сипват от сместа с лъжица. Стават страшно вкусни. Правила съм ги и с пилешка кайма.

# 701
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
labrex, Благодаря.
За пореден път вече спасяваш положението. Laughing Hug

# 702
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
И да ви покажа по никое време сладкиша, който си поиска домочадието, пак по никое време. А като си помисля, колко хубаво ми беше днес, цял ден да си мързелувам....  newsm53

Кекс с праскови и сладко от касис по тази рецепта.



Последна редакция: пн, 31 май 2010, 18:01 от Venetta

# 703
  • Мнения: 9 109
Венетке, много апетитен сладкиш  Peace
Пеп, при теб е вкусно и слънчево   bouquet
Маце, братен-а изглежда много, много апетитно, ще се наканя и аз някой ден да пробвам  newsm78 Драго все пуска едни такива снимки  Crazy
Близнаците, Илианка, Меганс, Ася, чудесни десерти си имате   bouquet

Малко нощни снимки  Blush от мен

Пица



бакла с месо



печено пиле с картофи




пилешка супа



и пикантни кашкавалени хапки

# 704
  • На небето
  • Мнения: 5 530
..................

от мен - картофки по гръцки по рецепта на nordina  Heart Eyes   bouquet .

..........................................

Ще може ли рецептата, че точно такъв тип гръцки картофи не съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт