Майчинството счетоводно - 30

  • 35 863
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Дали татковците (майките) имат право по кодекс да прехвърлят своите 6 месеца на другия родител, за да ползва той цяла година неплатен отпуск?
Доколкото съм запозната трябва или да са разведени, или бащата да е неизвестен, или единият родител не дай си Боже да е починал, което се доказва със съответните документи...

Полага се по 6 месеца на всеки от родителите и не може да се прехвърля, освен в посочените от теб случаи, както е отговорила Вива.

# 736
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.
...
(4) Родител (осиновител), който сам се грижи за отглеждане на детето, има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца в случаите, когато:
1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;
2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;
3. другият родител е починал.

# 737
  • Мнения: 15
Момичета и аз имам въпрос ,вероятно е задаван преди мен ,но нямам възможност да изчета темите.
Въпросът е следният:преди няколко дни разбрах че съм бременна.През април и май работих ,имах трудов договор и осигуровка за 8 часов работен ден.Сега работя на 6 часов работен ден,но работата е временна ,само за лятото.Та в крайна сметка въпросът е ако след края на лятото намеря фирма която да ме осигурява ще мога ли да изляза в болнични.този ми доход от 6 часовия работен ден зачита ли се ? и трябва ли да съм осигурявана на пълен работен ден 45 дни преди термина за да получавам макар и минималното майчинство .по принцип имам 10 год трудов стаж.

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
този ми доход от 6 часовия работен ден зачита ли се ?.

да,зачита се
ако при издаването на 45 дневния болничен работиш ще взимаш 2 г майчинство.като за първите 410 дни ще ти се смята според дохода за 12 те месеца назад от 45 дневния

# 739
  • Мнения: 15
Елфита ,благодатя ти   bouquet
И ощ един въпрос : след като 6 часовият ми работен ден се брои за стаж,значи ли че ако след изтичането на договорът ми в края на лятото намеря нова работа мога веднага  да изляза в болнични до края на бременноста.предполагам че на база парите кото съм получавала в последните месеци ще бъде изчислен размера на болничния и по никакъв начин не ме касае това че съм работила на непълен работен ден.имам впредвид  това че  съм работила на непълен работен ден не може да е причина да не ми се изплащат болнични ? така ли е или греша някъде?

# 740
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Елфита ,благодатя ти   bouquet
И ощ един въпрос : след като 6 часовият ми работен ден се брои за стаж,значи ли че ако след изтичането на договорът ми в края на лятото намеря нова работа мога веднага  да изляза в болнични до края на бременноста.предполагам че на база парите кото съм получавала в последните месеци ще бъде изчислен размера на болничния и по никакъв начин не ме касае това че съм работила на непълен работен ден.имам впредвид  това че  съм работила на непълен работен ден не може да е причина да не ми се изплащат болнични ? така ли е или греша някъде?

Правилно разсъждаваш. 6-часовият работен ден формира по-малък осигурителен стаж, като години, месеци и дни, но осиг. доход си важи за определяне на обезщетението.

# 741
  • Мнения: 1
Здравейте! Все не мога да намеря отговор за моя случай, а той е такъв: дъщеричката ми е на годинка и един месец, родена е 14. май 2009, а аз съм бременна в момента в 7 месец, термин през септември. Въпросът ми е дали ще спрат да ми изплащат майчинството за първото детенце, което след едната годинка е към 220 лв мисля?! Ако спират да изплащат има ли някаква вратичка, като прехвърляне на баба и др., за да не го загубя? Също как ще смятат майчинството за второто ми детенце на каква база - майчинство или осиг. доход от предишната бременност? Мерси за предварително!
 

# 742
  • Мнения: 2 200
Здравейте! Все не мога да намеря отговор за моя случай, а той е такъв: дъщеричката ми е на годинка и един месец, родена е 14. май 2009, а аз съм бременна в момента в 7 месец, термин през септември. Въпросът ми е дали ще спрат да ми изплащат майчинството за първото детенце, което след едната годинка е към 220 лв мисля?! Ако спират да изплащат има ли някаква вратичка, като прехвърляне на баба и др., за да не го загубя? Също как ще смятат майчинството за второто ми детенце на каква база - майчинство или осиг. доход от предишната бременност? Мерси за предварително!
 

Ще ти се изплаща 50% от 240 лв. плюс болничните за второто дете.

# 743
  • Мнения: 20
Здравейте,
проблема е следният:
На 8 април изтече 2 годишното майчинство на жена ми.
Понеже няма кой да гледа малкия и жена ми беше натрупала 40 дни отпуск за двете години , с разрешение на работодателя ги взехме.
Жена ми не е почвала работа , а направо отпуск.
По време на този отпуск излиза на 3 пъти болнични-ако това е важно.
Сега като и взех заплата-отпускът беше изплатен на минималната заплата.
По член 177 от КТ пише , че се взема последния месец , в който има 10 отработени дни, а той е преди 2 години и е взела 600 лева.
Счетоводителката твърди, че е предния месец , в който е била по майчинство и затова заплатата и е на минималната.
Моля помогнете и посочете член или параграф на който да се позова и да предизвикам ли проверка, а и най вече кой е прав
Благодаря

# 744
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте,
проблема е следният:
На 8 април изтече 2 годишното майчинство на жена ми.
Понеже няма кой да гледа малкия и жена ми беше натрупала 40 дни отпуск за двете години , с разрешение на работодателя ги взехме.
Жена ми не е почвала работа , а направо отпуск.
По време на този отпуск излиза на 3 пъти болнични-ако това е важно.
Сега като и взех заплата-отпускът беше изплатен на минималната заплата.
По член 177 от КТ пише , че се взема последния месец , в който има 10 отработени дни, а той е преди 2 години и е взела 600 лева.
Счетоводителката твърди, че е предния месец , в който е била по майчинство и затова заплатата и е на минималната.
Моля помогнете и посочете член или параграф на който да се позова и да предизвикам ли проверка, а и най вече кой е прав
Благодаря
Чл. 177. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.

(2) (Нова - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Когато няма месец, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни при същия работодател, възнаграждението по ал. 1 се определя от уговорените в трудовия договор основно и допълнителни трудови възнаграждения с постоянен характер.

# 745
  • Мнения: 100
Здравейте
понеже не работя от януари 2010г. и сама си внасям здр.осигуровки
въпроса ми е каква декларация и къде трябва да подам/четох нещо за образец 7 но не им стана много ясно/
Моля да ме упътите Praynig

това е образеца https://inetdec.nra.bg/downloads/documents/Deklaracia_obrazec_7.xls
подава се в НАП по постоянен адрес
в срок до края на месеца, следващ месеца, в който е възникнало обстоятелството за внасянето на здравноосигурителните вноски от лицата, които не са осигурени на друго основание
Ами че аз си ги внасям от януари сама,  а не съм подавала такава декларация- дали ще е проблем ако я подам сега?

# 746
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте
понеже не работя от януари 2010г. и сама си внасям здр.осигуровки
въпроса ми е каква декларация и къде трябва да подам/четох нещо за образец 7 но не им стана много ясно/
Моля да ме упътите Praynig

това е образеца https://inetdec.nra.bg/downloads/documents/Deklaracia_obrazec_7.xls
подава се в НАП по постоянен адрес
в срок до края на месеца, следващ месеца, в който е възникнало обстоятелството за внасянето на здравноосигурителните вноски от лицата, които не са осигурени на друго основание
Ами че аз си ги внасям от януари сама,  а не съм подавала такава декларация- дали ще е проблем ако я подам сега?

Можеш, срокът е до 30.06.

# 747
  • Мнения: 65
Здравейте!

Нямам време с детето да ровя, за което ме извинете, че повтарям питане.
От този понеделник (14-ти) сме на ясли. Детето е на 1 г. и 10 м. Съответно ми издават заповед за прекратяване на отп. за отглеждане на дете до 2 г. и излизам в пл. год. отп. за 2008 г. Днес попълних Декларация за промяна на обстоятелствата. Спазила съм 3-дневния срок за представяне на работодателя. Той пък в 3-дневен срок от моето представяне трябва да я занесе в НОИ. Мога ли аз да я занеса? Фатално ли е, ако я занесе с болничните листове, касаещи м. май, което ще стане към края на м. юни? (Така или иначе НОИ ще изчакат осигуровките и ще ми забавят майчинството за м. май. Даже може да се каже, че ще пристигне тази декларация преди да съм получила майчинството за м. май.)
С постъването на ясли изцяло ли се спира майчинството или се изплащат 50%? Простете за невежеството, но не зная дали да попълня такава декларация?

Благодаря!

# 748
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Здравейте!

Нямам време с детето да ровя, за което ме извинете, че повтарям питане.
От този понеделник (14-ти) сме на ясли. Детето е на 1 г. и 10 м. Съответно ми издават заповед за прекратяване на отп. за отглеждане на дете до 2 г. и излизам в пл. год. отп. за 2008 г. Днес попълних Декларация за промяна на обстоятелствата. Спазила съм 3-дневния срок за представяне на работодателя. Той пък в 3-дневен срок от моето представяне трябва да я занесе в НОИ. Мога ли аз да я занеса? Фатално ли е, ако я занесе с болничните листове, касаещи м. май, което ще стане към края на м. юни? (Така или иначе НОИ ще изчакат осигуровките и ще ми забавят майчинството за м. май. Даже може да се каже, че ще пристигне тази декларация преди да съм получила майчинството за м. май.)
С постъването на ясли изцяло ли се спира майчинството или се изплащат 50%? Простете за невежеството, но не зная дали да попълня такава декларация?

Благодаря!

Не е фатално работодателят да я представи в края на юни, но подлежи на глоба, така че не е желателно.
Можете да я представите и Вие, достатъчно е да фигурирате като вносител в придружаващото писмо от работодателя.
Ще получавате 50% от майчинството.

# 749
  • Мнения: 63
Здравейте,
проблема е следният:
На 8 април изтече 2 годишното майчинство на жена ми.
Понеже няма кой да гледа малкия и жена ми беше натрупала 40 дни отпуск за двете години , с разрешение на работодателя ги взехме.
Жена ми не е почвала работа , а направо отпуск.
По време на този отпуск излиза на 3 пъти болнични-ако това е важно.
Сега като и взех заплата-отпускът беше изплатен на минималната заплата.
По член 177 от КТ пише , че се взема последния месец , в който има 10 отработени дни, а той е преди 2 години и е взела 600 лева.
Счетоводителката твърди, че е предния месец , в който е била по майчинство и затова заплатата и е на минималната.
Моля помогнете и посочете член или параграф на който да се позова и да предизвикам ли проверка, а и най вече кой е прав
Благодаря
Чл. 177. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.

(2) (Нова - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Когато няма месец, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни при същия работодател, възнаграждението по ал. 1 се определя от уговорените в трудовия договор основно и допълнителни трудови възнаграждения с постоянен характер.



А болничните, които прекъсват отпуската как се плащат-на минимална или на възнаграждение?

Общи условия

Активация на акаунт