Отговори
# 15
  • Мнения: 184
Честита нова темичка
  Hug  на новородилите мами    bouquet
Да са живи и здрави бебчетата и много приятни мигове с тях.
На все още неродилите мами леко и безпроблемно раждане.
На мен за жалост млякото ми намалява,а малката пие все повече
и това,което имах замразено във фризера почти свърши.
Май ще започваме с АМ другата седмица,но ще продължавам
и да я кърмя,колкото има да изсуква.
Приятен ден на всички

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Малини, браво на малката лакомница, че така добре наддава  Hug

По принцип няма прехранени бебета с кърма - те сами си регулират стомахчетата, както си забелязала и връщат, каквото им е излишно  Peace
Би било хубаво да продължавате както досега - няма смисъл да ограничаваш детето, тя сама ще си изгради режим в близките седмици.  Peace
Ако се съмняваш, че гълта много въздух и ти е силна струята на млякото в началото - чудесно си се сетила за първоначалното изцеждане. Има и пози, в които с помощта на гравитацията също се намаля силата на струята - ти легнала по гръб, а тя по коремче върху теб  Laughing
На този етап повечето майки кърмят от едната гърда на хранене и ако е необходимо - предлагаш и втората  Peace Ако имаш напрежение във втората гърда е хубаво да поизцедиш, но само до постигане на облекчение, за да не се получава свръхпризводство  Peace


Още едно питане към Змейчето - смученето на ръцете признак ли е, че бебето е гладно или може просто да утолява нуждата си от сукане?


И двата варианта са възможни - зависи от ситуацията PeaceАко се притесняваш от недохранване - при вас със сигурност не е това като ви гледам резултатите от кантара и пампите  Heart Eyes


Леле, хора, дадох на Габи вода по настояване на майка ми 2 часа след хранене (стана така, че после й дадох и да цокне малко мляко), това дете като засмука шишето... Ако й предложа шкембе чорба, сигурно и нея ще погълне..... Змейчеееееееееее, какво да правя??? Настояват нашите да давам водичка да си плакне устата след кърмене, ок, ще й предлагам, ама тя като нищо не отказва, какво ще стане в коремчето й?!?!?! То не знае спирка, не знае нищо.... поема, докато прелее....


Хубаво е да дадеш на майка ти да прочете някоя друга статия от Библиотеката, за да не си разваляте  успешното кърмене  Wink

Кърмените бебета задоволяват изцяло потребностите си с кърмата - тя утолява и жаждата им /с предното, нискокалорично мляко/ и глада /със задното мляко/
В момента стомахчето на твоята сладурана е съвсем съвсем мъничко - не по-голямо от орехче и запълването му с вода не е много добра идея, защото на следващото хранене ще се чувства лъжливо нахранена, няма да изсуче необходимото й млекце и може да се вкарате в порочен кръг  Rolling Eyes


Малко се забавих с отговора, ама докато го напиша всичкото  Embarassed
Ако съм пропуснала нещо, пак питай - ето и скайп - zmeikovica

# 17
  • Мнения: 30
Пу това да е и моята тема  Blush

# 18
  • Мнения: 3
За коликите, аз съм давала на баткото от този чай на Хип, той и е копър и анасон, но му давах и някякви капки за колики Есберитокс много му помагаха, но се допитайте до лекар все пак. Peace
И аз ще съм в тази темичка, утре съм на тонове, от 3 дни имам някакви слаби контракции, а за сряда ми е планувано секцио, та ще стискате палци че коклото наближава толкова по ме е шубе Confused, а и мисля да е със спинална упойка но и от нея нещо ме е страх Sad. Чао за сега по-късно ако имам време пак ще пиша.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
На мен за жалост млякото ми намалява,а малката пие все повече
и това,което имах замразено във фризера почти свърши.
Май ще започваме с АМ другата седмица,но ще продължавам
и да я кърмя,колкото има да изсуква.
Приятен ден на всички

Мими, все още нищо не е загубено и имаш реалната възможност да продължиш да я кърмиш  Hug
Ако имаш желание, пиши ми на ЛС, ще те насоча  bouquet
Минала съм по твоя път и имах моменти на несигурност, но в крайна сметка се справихме и Кали беше кърмаче 2 години  Peace
Поздрави   bouquet


Ооооо, ама наистина се броим на пръсти неродилите  Crazy
Искам и аззззз тази седмица вече - не ми се чака до юни  Crossing Arms

Да изклюкаря - Утре Бръмчето ги изписват  Laughing Двете са много добре и се кърмят перфектно /има си хас Laughing/

Малини, а така - остави всички да си говорят каквото си искат - това е ТВОЕТО  дете и ти решаваш какво ще му даваш. Едно време са ни гледали по различен начин, но и колко дълго са ни кърмели по тези схеми? 20-30-40 дни... макс. 2-3 месеца...
Много по-адекватни съвети съм получавала от баба ми, отколкото от поколението на майките ни  Peace

# 20
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Момичета за съжаление и аз все още съм в чакащите  Rolling Eyes Утре ми е термина и се надявам да ме оставят в болницата и да раждам вече Praynig
Имам 1 въпрос...Според вас възможно ли е от миналия понеделник до утре шииката на матката от 80% да ми се е изгладила напълно? Хич не ги разбирам тези работи Embarassed

# 21
  • Мнения: 120
Като гледам какво пишеш Malini имам чувството,че говориш за моето бебче.И ние сме същата работа,смуче като невидяла сякаш някой ще и вземе кърмата.И ако не може да засмуче почва да се ядосва и да писка,мята ръце и лапа юмруци. JoyОтвреме на време повръща.И аз давам по малкко вода заради майка  ми, но и тя понякога си я иска(плюе гърдата а водата я пие с мерак??? защо е така?).

Veronika_
моята шийка се изглади  и центрира  за  има-няма 20 минути.Преди това ми казваха,че не е изгладена напълно.

# 22
  • Мнения: 20
Хоп и аз в новата темичка!

Пожелавам се бебко да излезе, когато той си реши!

Само да сме живи и здрави!  Praynig

# 23
  • Мнения: 10
Winnie     bouquet

Аз май няма да раждам тази тема, че 25-ти е доста далечко...стиснала съм краката  Mr. Green
lux aз с Атанас варих анасонче в кафеварката(те всички са горе долу еднакъв размер около 200гр)-слагах по една непълна чаена лъжица да заври, прецеждах и дори в нея разтварях АМ когато имаше повече колики Peace Но определено анасона започнах да го давам след 2-рия месец, защото до тогава имах достатъчно кърма и друго не съм и предлагала, освен 1мл преварена лайка със захар да изплакна устата или чиста преварена вода:)Все пак най-добре се консултирай с педиатърката ти, не взимай самосиндикални решения с лека ръка  Hug Не че някоя мама тук би те подвела, но все пак Heart Eyes Иначе как се чустваш след като роди красивото бебе, наред ли е всичко с операцията след секциото, прибира ли се коремчето?
 

# 24
  • Мнения: 77
Цоп и аз в новата тема! Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте и от мене в новата тема  Hug Успех на всички неродили мами   bouquet  bouquet

Дали ще родя в тази тема и аз  Rolling Eyes бях си харесала днес като дата ... ама поне засега няма изгледи а и няма и да заима като гледам, сега остава 21 ви другата дата която ми харесва  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 21
И аз съм тук!

Днес ми е термина, ходя си от месец със сантиметър разкритие и толкова, никакви други признаци.

Мисля си, че тава със сигурност трябва да е моята тема.... ще видим Wink

# 27
  • Мнения: 1 059
Здравейте и от мен в новата тема   bouquet

# 28
  • Мнения: 91
Хоп и аз в новата темичка  Wink
Лелеее,много гадно времето тук в Разград.Един вятър духа...дори на терасата не може да изкараме малката  Sad
Честити бебечета на новородилите и скорошно възтановяване  Hug
На неродилите успех момичета и дано всички се обебите в тази тема,че май вече всички са нетърпеливи  Wink

# 29
  • Мнения: 52
Аз
Змейка
хубавелка
Пенелопата
kdravata
natalinik
Winnie
madelix
люситъ
tedunmedun
грахка
Пухкавелка
poulini
хабиби
Анни_М
Вероника

Общи условия

Активация на акаунт