Моля ви помогнете, нужен ми е съвет

  • 2 757
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте. Обръщам се към вас с молба за помощ и съвет, по въпрос касаещ връщането на дете с руско гражданство в родината му - Милена Томова родена на 30.01.2001 г.
  На 16 Авгест 2006 г. бракът между мен и съпругът ми беше разтрогнат. На основание решението на съда непълнолетната ни дъщеря беше оставена под мое попечителство.
  На 26 май 2008 г. дадох съгласието си дъщеря ми да отпътува на почивка в България със съпруга ми, като след това я върне обратно в Русия. До сега дъщеря ми не се е върнала. Обърнах се за помощ към прокуратура, милиция, различни отдели за защита правата на детето, но отговорът навсякъде беше един и същ. Трябва да отпътувам за България и да търся правата си по съдебен път.
  Обърнах се и към Дирекция - консулски отношения към МВнР към г-н Н. Юруков, и до сега никакъв отговор.
  Без мое съгласие и знание бившият ми съпруг е дал детето ми в българско училище и доколкото ми е известно, на дъщеря ми е издаден български паспорт, който не може да бъде издаден без мое съгласие. Дъщеря ми е принудена да живее с новата съпруга на баща си, да се грижи за друго дете след училище и в почивните дни ...
  С детето си мога да се чуя рядко,но тя може да разговаря с мен само на високоговорител и под диктовката на възрастните. На въпроса: Кога ще си дойдеш у дома? - отговаря - Когато татко каже ... Молих се за снимка на дъщеря си, но също ми беше отказана ...
  Обръщам се към вас с цялата болка на една майка. Помогнете ми да си върна детето.
  В Август ще пристигна в България, моля посъветвайте ме към кои инстанции мога да се обърна за сътрудничество.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Както описваш нещата, имаш големи шансове да си върнеш детето - действията на мъжа ти, по твоите думи, са противозаконни. Когато дойдеш тук просто се обърни към полицията или към адвокат- те най-добре ще те ориентират.
Прочетох въпроса ти и ми стана много мъчно - пожелавам ти нещата да се наредят по най-справедливия за детето начин.

# 2
  • Мнения: 7 325
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453052.0
Задай въпросите си в тази тема. Майките които отговарят са адвокатки и ще ти дадат компетентен съвет.
За действията на бившия ти мъж нямам думи.

# 3
  • Мнения: 3 326
Това си е отвличане - ако на теб са присъдени родителските права и без твоето съгласие съпругът задържа детето - на практика той нарушава закона. Подай веднага молба в полицията и се свържи с руски или български адвокат, който да ти каже оттук натам каква е процедурата.

# 4
  • Мнения: 25 907
От посолството няма ли да ти помогнат? Щом детето е руски гражданин, са длъжни да вземат мерки...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 957
Въпреки другите ти постъпки, задължително се консултирай, наеми български адвокат. Или какъвто и да било, но който ще движи нещата и от България. Това, което се случва на теб и детето ти е ужасно и неправомерно. Успех!

# 6
  • Мнения: 22 549
Реално това се води отвличане според мен.
Да не говорим, че ми е много интересно как е издал БГ паспорт на детето, при положение, че трябва изрично да присъстват и двамата родители при вадене на паспорт на непълнолетно дете и т.н.
Моят съвет също е да се вдигнеш и да дойдеш незабавно в България. Свърши се с вашето посолство тук в БГ и искай съдействие, не би трябвало да ти откажат.
Задължително наеми БГ адвокат, заведи дело.

# 7
  • Мнения: 0
Спасибо Вам огромное за участие Пишу по русски, иначе много ошибок будет....Здесь в России мне в прокуратуре сказали, что нет состава преступления, т,к он не лишен родительских прав...И совет один ехать в Болгарию...Сейчас делаю визу. Будет готова через месяц-два, из-за структуры  работы( проверки разные) .Обязательно воспользуюсь вашими советами.

# 8
  • Мнения: 3 326
Елена, какво пише в решението на съда при развода? Има ли упоменати срокове в които той има право да взема детето? И ако да, пише ли че без съгласието на настойника може да го задържа по 2 години? Или ти не казваш всичко или става дума за нарушаване разпоредбата на съда, а това вече е престъпление! Ако детето е руски гражданин, то би трябвало вашето министерство да разпореди принудително връщане, мисля newsm78
Съмнявам се вашите закони да са много по различни от тукашните!

# 9
  • Мнения: 0
А, да. Я думаю что жена его (теперешняя) принимала участие когда делали Миленке паспорт...Меня же не было там..Может она вместо меня дала согласие.. Ну это все мысли.

# 10
  • Мнения: 0
Решение суда- Дочь, Томова Милена остается на воспитание и проживание со мной.  А согласие на выезд за границу я дала на в нотариусе на 1 месяц. У меня все эти документы и справки есть.. Я не скрываю ничего...Я ждала, что они приедут. Вот теперь финансово могу себе позволить поехать в Болгарию..

# 11
  • Мнения: 2 755
Ако трябва да водиш дело, това означава, че престоя ти в България ще е доста продължителен. Ако има български паспорт детето, най-вероятно е придобило и българско гражданство. Може и да не е направено, изисква много време. Ако е така, то е станало незаконно и ще трябва да се отмени, но процедурата е дълга. Ти сигурна ли си, че има български паспорт?  Ако има руски паспорт детето, вземи го уш за разходка и заминавайте веднага. Може и без съдебно дело, а само да се обърнеш към частен съдия изпълнител, тук в България и въз основа на решението на съда от развода да прибереш детето, стига по съдебен ред без твое знание да са променили нещата.

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 14:01 от acer

# 12
  • Мнения: 3 326
В съда може да те представлява адвокат и без да се налага непрекъснато твоето присъствие. Свържи се с някоя кантора и започнете процедурата веднага, защото първо се изисква време да се набавят всички документи за започване на делото, после съда да даде ход на процедурата... Не съм много наясно. Но всичките тези неща не изискват твоето присъствие, а когато успееш да дойдеш направо ще се явиш на делата - така ще спестиш време да се съберете с твоето детенце. Желая ти успех!

# 13
  • Мнения: 0
Я здесь уже подала в суд. Есть адвокат. Все официально оформлено. Переведено и отправлено.Но уже 10 месяцев тишина. Отзывы с работы, опросили соседей о том кто и что я , все это есть Все положительное...все справки с больниц, что я нигде на учете не состою..И всё.Полный ступор. Ничего не движется.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 508
Решение суда- Дочь, Томова Милена остается на воспитание и проживание со мной.  А согласие на выезд за границу я дала на в нотариусе на 1 месяц. У меня все эти документы и справки есть.. Я не скрываю ничего...Я ждала, что они приедут. Вот теперь финансово могу себе позволить поехать в Болгарию..

Был здесь такой случай - папа болгарин увез детей из Польши, от польской матери, и не вернул. Мать подала в суд на мужа в Польше, он постановил вернуть детей матери. Муж детей не вернул, тогда она наняла болгарского адвоката и подала на мужа и в болгарский суд. В конце концов разразился большой скандал, детей забирали с полицией, были драки между матерью и свекровью и истерики мужа в присуствии польского консула и телевидения, наконец взяли девочку, а мальчик убежал. Пришлось увозить девочку в Польшу без братика, а его самого взяли примерно месяц спустя, тоже со скандалами. Отец и свекровь настраивали детей против мамы, они не хотели к ней возвращаться, но наконец успокоились и теперь все хорошо.

Общи условия

Активация на акаунт