Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 30 - Юбилейна и креативна!

  • 46 682
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 105
raliko,Неджля сгреши,наистина направи огромна грешка,но се поправи,осъзна се,научи се.Това беше грешка на младостта,а ферхунде всички казвате,вряла и кипяла била,тя не се учи сега.А кога ще се поправи Ферхунде,кога ще се осъзнае,кога ще спре да наранява?Още по-лошо,разбира че го прави,наясно е с това и въпреки всичко продължава.
А снощи какво каза-станало й мъчно за къщата,за семейството...Защо,нали я подтискали,нали я съсипали!?Защо на тях не им е мъчно за нея?защото човек тъжи,когато загуби нещо ценно,а Текин са ценни,Ферхунде-не.
От тук нататък може и да следват тежки времена за семейството,затънаха с тези дългове,но си мисля ,че по-тежки ще са времената за Ферхунде,попаднала сред себеподобни.Няма го вече добрия,наивен Шефкет,"мухльото","голата вода",който я прегръщаше и успокояваше,който й съчувстваше и прощаваше 100 пъти.хайде ще видим какво ще й предложи Левен,колко добре ще се чувства с него,нали такъв мъж си търсела,силен като нея.
Плачат хората,когато са искренни,а сем."Адамс" няма как да плачат,понеже те дори по между си са лицемерни и прикрити,какво остава пред себе си да си признават грешките!А уж са семейство!Ето това е моят отговор,и не мога да те надприказвам,но уважавам мнението на всеки,стига да не го налага.Кога ще се осъзнае Ферхунде?Няма да има филм ако се осъзнае,човек обаче в живота едва ли си взема поука кардинално и се променя от веднъж.Това е показателно и за Неджля и Лейля,които уж се осъзнали,пък пак допускат грешки.Живота не е само черно и бяло,има нюанси и те важат за абсолютно всеки човек,само във филмите  се засилват нещата .

# 691
  • Мнения: 1
пак съм тук,
не сте задължени да четете постовете ми и да ми отговаряте,
 единствено Snejkaia / Hug/ си е направила този труд, но дадох на 45 страница предложение за една бърза анкета.
По този начин исках да ви отдалеча от това непрекъснато дъвкане на едни и същи неща и размяна на остри реплики.
Да ви разсея, да поразсъждаваме върху нещо, което не е коментирано досега.

Ако имате желание, прочетете поста и пишете по въпроса.   bouquet
Нали все пак  е креативна ни юбилейната тема?  newsm78
Всеки предлага нещо ново, нещо по-различно.

# 692
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
Но поне в живота, покрай мен всеки който действа като Ферхунде успява и не се срамува от това. Напротив дори се гордее от това. А ако си се свил и правиш само добро, съобразяваш се с всеки - всички те мачкат. пак казвам - не оправдавам Ферхунде, но сега тя си живее в новия апартамент с кичозните мебели, пък Текин са се свили и търсят пари да се измъкнат.  То тези 38 х.лв са заради неплатени вноски от кредитните карти - кой ги е похарчил - да не би Ферхунде? То първата работа на двете сестри когато ги получиха тези карти бе да отидат да си купят дрешки и мобилни телефони? Пак ли е виновна Ферхунде?  това са действия на пълнолетни хора, разбирам да бе действала малката Айше за да кажа, че не разбира, пък то - големите.

# 693
  • Мнения: 340
Аз досега във филма, страстни, бурни  / но за съжаление кратки/ чувства, освен между тези двамата, никъде другаде не видях.
Ако някой може да ми каже, коя между останалите двойки е изпитала същото, бих се съгласила!?!?!  
Дано да успеете да ме убедите. Но не вярвам.

Седеф и Шефкет- не е точно така. Thinking
Шефкет и Ферхунде- абсурд. Naughty
И така нататък................................, но не виждам кой???? newsm78

В този ред на мисли, предлагам блиц анкета - Коя двойка до тук в сериала,   е показала най-силни и страстни чувства? Peace

Като поставяш така нещата, освен Оуз и Неджля и то за кратко и аз не виждам някоя двойка с бурни страсти. Отношенията или са кротки и спокойни, или са по задължение. А понякога и двете.   Thinking
Ахмед и Нехир още не са двойка за да ги обсъждам. Те още си играят по детски на ухажване. За останалите не виждам някоя двойка да се нарече страстна.  newsm78
Али Ръза сериозно ли го мислеше това със заемите снощи. Да вземе от един да връща на друг и накрая да затънат във заеми към всички? Това ли им е начина за справяне с проблемите?  #Crazy
И нещо друго да питам. На Оуз му дойде време да излиза от затвора, пък Шефкет още не са го осъдили. Кога ще разберем на колко години са го осъдили?  newsm78

# 694
  • Мнения: 105
ba4iiska отново допираме до носенето на отговорност,и в живота е така вярно е.И не е справедливо,но хората са различни и по различен начин приемат отговорностите си както за семейството  си ,така и за работата си. Например Ферхунде направи аборт-аз незнам дали бих имала сила за това,и то от човек, когото наистина обичам.Но тя разбра,че няма смисъл повече да се залъгва и няма да подложи и детето си на това,което е преживяла самата тя.Това показва все пак някакъв вид отговорност,а не егоизъм.

# 695
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
Cheburashka съгласна съм , че родителя трябва да остави детето си да направи своите грешки. Но не приемаме майката на Ферхунде да се меси, а не правят ли същото и А.Р. и Хайрие при всичките си деца. Те май само на Айше не се месят . То какво има да се месят - то това дете се гледа само. Но те не остовиха децата си да понесат последствията от грешките си. Само може би Шефкет го усеща това в затвора, а другите му плащат бакиите.

# 696
  • Мнения: 0
Ферхи да взима по-често да носи дънки и джинси, страшно секси изглежда така  Embarassed, а не като заобуе тези поли и задника и изглежда гигантски.  Simple Smile
Неджля, както винаги, беше страшно красива.  Heart Eyes Heart Eyes

# 697
  • Мнения: 743
raliko,Неджля сгреши,наистина направи огромна грешка,но се поправи,осъзна се,научи се.Това беше грешка на младостта,а ферхунде всички казвате,вряла и кипяла била,тя не се учи сега.А кога ще се поправи Ферхунде,кога ще се осъзнае,кога ще спре да наранява?Още по-лошо,разбира че го прави,наясно е с това и въпреки всичко продължава.
А снощи какво каза-станало й мъчно за къщата,за семейството...Защо,нали я подтискали,нали я съсипали!?Защо на тях не им е мъчно за нея?защото човек тъжи,когато загуби нещо ценно,а Текин са ценни,Ферхунде-не.
От тук нататък може и да следват тежки времена за семейството,затънаха с тези дългове,но си мисля ,че по-тежки ще са времената за Ферхунде,попаднала сред себеподобни.Няма го вече добрия,наивен Шефкет,"мухльото","голата вода",който я прегръщаше и успокояваше,който й съчувстваше и прощаваше 100 пъти.хайде ще видим какво ще й предложи Левен,колко добре ще се чувства с него,нали такъв мъж си търсела,силен като нея.
Плачат хората,когато са искренни,а сем."Адамс" няма как да плачат,понеже те дори по между си са лицемерни и прикрити,какво остава пред себе си да си признават грешките!А уж са семейство!Ето това е моят отговор,и не мога да те надприказвам,но уважавам мнението на всеки,стига да не го налага.Кога ще се осъзнае Ферхунде?Няма да има филм ако се осъзнае,човек обаче в живота едва ли си взема поука кардинално и се променя от веднъж.Това е показателно и за Неджля и Лейля,които уж се осъзнали,пък пак допускат грешки.Живота не е само черно и бяло,има нюанси и те важат за абсолютно всеки човек,само във филмите  се засилват нещата .

Как да не си признават грешките?Хайрие си призна най-голямата,че тя е виновна,че допуснаха Ферхунде в къщата си,в семейството си.
Нека си живее "щастливо" Ферхунде в новият апартамент.Какво щастие за нея може да има!?За да искаш да си щастлив,за да изискваш от хората да те правят щастлива,трябва да отвръщаш със същото.А тя какво прави,лъже,мами,изнудва...а в замяна иска щастие Sick.Човек,изпълнен със злоба,никога няма да се почувства щастлив,никога.Трябва да си щастлив сам със себе си,да се харесваш,да си в мир със себе си,и тогава да се надяваш на щастие и с някой друг.А Ферхунде сама не се харесва,сама знае що за стока е,но в същото време не прави нищо да се промени,затова и нещастна ще си остане,та ако ще и в палат да живее.

# 698
  • Мнения: 654
Аз пък се уморих от мадам  Хайрие.
Като чета темите в Нашите деца,ако някоя спретне такъв номер на децата им,както Неджля на Джем...спукана им е работата.
За какви се мислят тези хора?Трябвало да дойдат да поговорят?Такава била традицията.
Да,ама не.Традициите не са това което бяха.Пък има традиция булката да е..

# 699
  • Мнения: 77
Кои епизоди даваха снощи? Praynig

149 и 150

# 700
  • Мнения: 1
Чеб, не че искам на всяка цена някой да ми дължи отговор, и аз ни бих го понесла, но малко по-различни коментари ще ни дойдат добре.
Напряга се много обстановката и вече виждам основно 2 лагера. За и против Ферхунде.
Ами аз, като съм някъде по средата относно нея, как да участвам в дебатите.ooooh!
Трудно ми е, защото са ми много противоречиви чувствата. newsm78
Виж, ако говорим за Нехир и Ахмед, "не мож ма спря".
Толкова са ми готени, сладурчета. Grinning
Сякаш инстинктивно си пазя мозъка от разсъждения за останалите, макар, че имам мнение за всеки. 
И в същото време мислите ми  мимоходом, без задълбочаване,  преминават на позитивните моменти в този тежък за мен филм.

# 701
  • Мнения: 0
вече виждам основно 2 лагера. За и против Ферхунде.
Ами аз, като съм някъде по средата относно нея, как да участвам в дебатите.ooooh!
Трудно ми е, защото са ми много противоречиви чувствата. newsm78
+1  Joy

# 702
  • Мнения: 105

rozi-maxi синдромът на жертвата е  дето е виновен,че Ферхи  си причинява страдание на себе си,а за да обича другите трябва да обича първо себе си. Peace

Dartanian Много си права,тяхната любов е направо детска радост  Grinning

# 703
  • Мнения: 48 028
Man in black , подкрепям всяка дума, която пишеш

# 704
  • Мнения: 743

rozi-maxi синдромът на жертвата е  дето е виновен,че Ферхи  си причинява страдание на себе си,а за да обича другите трябва да обича първо себе си. Peace

[

Това не го разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт