Изтеглят лекарствата за отслабване от аптеките

  • 10 266
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 370
Аз що мислите мразя диети? Щото на 15 с една приятелка тръгнахме да правим "японска диета чудо". Егати ужаса беше това. Чаша горчиво кафе сутрин, две твърдо сварени яйца на обед, малко салата и парче месо вечер. Че почти припадах е ясно, ма добре че удържах само седмица, а не две. Едва не се бях разкукуригала на края от тъпите яйца. После 10 години не хапнах такова нещо.  Sick
Пък кафето оттогава си го пия с 3 лъжички захар.
И уж съм била разумно дете като цяло.
Да, ама не  ooooh!
Да не говорим, че дълго време имах гастрит след това.
И аз , като цяло, съм противник на диетите, Редче. Ама, викам, като ще се спазва диета, да е поне от пълнолетно лице.

Котьо-така е.

# 46
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
Извинете за безпросветения ми въпрос, но всичките тези "лекарства" помагат ли изобщо човек да отслабне?
Аз не знам що, ама живея с мисълта, че това си е чиста проба шарлатанство, и дори и да има ефект, той е кратковременен, за да започне човек следващата "доза".
Просто не мога да си представя кой се навива да пие такива гадости  Rolling Eyes
Хубаво, че ги изтеглят от аптеките.

Лекарствата със сибутрамин - визирам конкретно Линдакса и Редуктил определено помагат за свалянето на килограми.
До колко е трайно  това обаче, е отделен въпрос.
Хората се изкушават да ядат супер малко докато ги приемат, защото реално нямат апетит. Съответно килограмите се смъкват главоломно надолу, обаче се задейства един механизъм, който е добре всички да разберем.
Още от времето, когато човекът се е сдобивал с хратата си трудно, и е имало периоди на глад, редуващи се с такива на наличие на големи количества храна, организмът се е приспособявал, има ли малко повече от необходимото количество, след като е гладувал, да го складира. Физическата активност тогава е била на друго ниво, съответно затлъстели рядко е имало. Сега обаче е друго - метаболизмът още повече се забавя от това, че дупетата ни са главно пред комповетее, и въпреки, че се подлагаме на недохранвания от всякакъв тип, набързо след това се окръгляме пак.

Имам малък опит с Линдакса - скоро, след като я почнах, я спряха - това беше през януари-февруари тази година.
Направо ми се струваше магическо, как просто забравям, че ми се яде шоколод  Rolling Eyes
Сибутраминът ми влияеше точно на лакомията, а не толкова на глада, което ми беше интересно...
Както и да е де, хапчета няма да се пият, боря се с налагането на здравословен начин на живот и хранене,
което е единствения разумен начин.
Най-ефективният начин е да се приемат максимум 20 процента по-малко от нужните калории на ден, така свалянето е бавно, но славно. И добре да се запознем с нуждите на организма си - да не го лишаваме, нито да го претоворваме с боклуци. С които за съжалиние сме залети от всякъде.

# 47
  • Мнения: 2 652
Ми много хубаво. Сега чакам и хранителните добавки да започнат да минават одобрение като лекарствата, щото няма оправия.

# 48
  • Мнения: 54
А после козметиката, сапуни, шампоани и други, които често нанасят големи поражения по тялото.

# 49
  • София
  • Мнения: 9 910
Винаги съм изпитвала ужас от тези лекарства и добавки за отслабване.Аз съм с наднормено тегло,ама много наднормено.И въпреки това не съм посягала към тях,за радост.Успях да се освободя от 15кг чрез разумен хранителен режим,трудно е,но предпочитам така,отколкото чрез лекарства.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 141
моля ви все пак кажете дали е вреден чай пу ерх, понеже го има като съставка в един чай, който пия от време навреме.

# 51
  • Мнения: 2 652
Не знам дали е вреден този пуерх, обаче се замислям за пореден път защо непрекъснато се пренебрегват местните сортове и видове. Имаме огромно разнообразие от уникални билки за всякакви случаи. С доказан ефект и съм сигурна, че имаме не по-лош еквивалент на зеления чай. А само се поддаваме на агресивните реклами на всякакви вносни продукти, които излизат непрекъснато.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Много добре ще направят като ги изтеглят.Аз навремето съм пробвала какви ли не и от всички ми ставаше лошо.Ползвах ги преди 5 години мисля последно и оттогава край.На много хора съм казвала,че вредят,отколкото да бъдат поилезни,но не вярват в моите думи.Пият си ги,казват,че нищо им няма,но и резултат в теглото нямат.
Твърдо съм "за" премахването им.Най-сетне всеки трябва да разбере,че хапчетата не махват с магическа пръчка килограмите,а е нужен подходящ режим на хранене,не диета и спорт за постигане на положителен и желан резултат.

# 53
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Не знам дали е вреден този пуерх, обаче се замислям за пореден път защо непрекъснато се пренебрегват местните сортове и видове. Имаме огромно разнообразие от уникални билки за всякакви случаи. С доказан ефект и съм сигурна, че имаме не по-лош еквивалент на зеления чай. А само се поддаваме на агресивните реклами на всякакви вносни продукти, които излизат непрекъснато.

Напълно те подкрепям Peace Ванга беше казала, че върху хората  действат билките, израстнали
в тяхната страна. Аз обожавам каркаде, но много ми вдига кръвното и се отказах без съжаление от него.

# 54
  • София
  • Мнения: 16 234
Изтеглени са само лекарствата със сибутрамин - Редуктил и Линдакса.
Уж билковите хран. добавки със вложени вътре кой знае какви химически съставки не подлежат на контрол. Само се регистрират и пускат в продажба. За съжаление много подобни продукти се продават и във фитесите, препоръчват ги разни физкултурници.
В момента легално и без рецепта се продава Али. Съставките му са същите като на Ксеникала.
За него също има много лоши отзиви след изследвания. Там нищо не се говори. Дали е безвреден или .....

# 55
  • Мнения: 2 652
Не знам дали е вреден този пуерх, обаче се замислям за пореден път защо непрекъснато се пренебрегват местните сортове и видове. Имаме огромно разнообразие от уникални билки за всякакви случаи. С доказан ефект и съм сигурна, че имаме не по-лош еквивалент на зеления чай. А само се поддаваме на агресивните реклами на всякакви вносни продукти, които излизат непрекъснато.

Напълно те подкрепям Peace Ванга беше казала, че върху хората  действат билките, израстнали
в тяхната страна. Аз обожавам каркаде, но много ми вдига кръвното и се отказах без съжаление от него.

Да, вярно, че беше казвала така и напълно логично. Много специалисти твърдят същото и за храната. Например, наскоро четох, че е погрешно през зимата да се ядат цитруси (както се прави тук) и изобщо всякакви плодове от горещи континенти, защото тяхната роля и смисъл е именно да "охлаждат" тялото в жегите.

Това малко встрани от темата беше.

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 958
Не само съдържащите сибутрамин трябва да бъдат изтеглени. Чудя се не поумняха ли тези хора и защо продължават да купуват подобни боклуци, на не малка цена.

# 57
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
Абе по принцип крайните изказвания в каквато и да е посока не са много правилни.
Има хора, на които лекарства, съдържащи сибутрамин са им изписвани от ендокринолози.
Аз поне не се смятам за по-умна от всички лекари. От някои е възможно, но се надявам, че от мнозинството, не.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 215
Абе по принцип крайните изказвания в каквато и да е посока не са много правилни.
Има хора, на които лекарства, съдържащи сибутрамин са им изписвани от ендокринолози.
Аз поне не се смятам за по-умна от всички лекари. От някои е възможно, но се надявам, че от мнозинството, не.
Разбира се, че при хора, които имат някакъв доказан медицински проблем, ситуацията е различна.
Опасявам се обаче, че надали съставляват голям процент от потребяващите такива лекарства.
Освен това дококото разбирам, подобни медикаменти се продават без рецепта, и без исискване за минимална възраст  Rolling Eyes
Или греша?

# 59
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
Редуктил и Линдакса се продаваха с рецепта.

Аз четох тогава за действието на сибутрамина,
мнението беше, че когато говорим за истинско затлъстяване,
това опасното - абдоминалното, при което мазнините се натрупват в областта на корема
и се повишава риска за диабет и други заболявания, е оправдано приемането на такива средства,
и евентуалният риск е оправдан донякъде.

Общи условия

Активация на акаунт