Колко време сучат на гърда?

  • 40 131
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 372
Espa роди се 3070, падна до 2910 в болницата, сега е 3430. Качваше по много малко в началото или се задържаше на същото тегло.

Кърмата ми доста намалява следобед - вече трети, четвърти ден така. Сутрин и късно вечер има достатъчно да се нахрани (предлагам и двете гърди), но от 11-12 до към 8 вечерта е голяма мъка. Гърдите ми тогава (само тогава) са много меки, тя захваща, почва да дърпа здраво ... но почти не преглъща. Преглъща много рядко и определено е гладна. Вчера изкарахме почти 4 часа на гърда следобяда с малки прекъсвания Crazy Относно изпразването на гърдите - от време на време усещах изтръпване в двете гърди и потичаше по-малко кърма, тя почваше да преглъща на всяко смукване 10тина пъти максимум и след това пак застой. От време на време заспиваше и след това пак се пробвахме да сучем. Накрая много се измъчи горкото и й дадох изцедена преди това кърма от шише.

С помпа съм се изцеждала и преди, не ми е проблем изцеждането. Последните дни следобяд мога да дръпна само по 10-20мл от гърда без да е яла, сутрин и късно вечер дърпам по 60мл общо след като е яла. Пия чая на Хип и много течности, има ли някакво хомеопатично средство за предизвикване на кърма?

И другия ми въпрос - от вчерашното сукане почнаха да ми се разраняват зърната. Първоначално засмуква правилно, но като не пуска тя се ядосва и почва яростно да върти главичка здраво стискайки зърното, като изпуска ареолата и не мога да я удържа да не го прави.
Мога ли само с помпа да предизвикам стимулация на гърдите? Притеснявам се да не ги разрани

# 76
  • Мнения: 656
Скарли, писах ти на лични  Peace

Моли, Айда, как сте, момичета, как вървят нещата?

# 77
  • Мнения: 12
Аз да си кажа, че нещата про нас мисля се подобряват. Гърдата почна да оздравява и не чувствам такава болка при кърмене. Това благодарение разбира се на момичетата, които пуснаха клипчетата за правилно засукване. Най-удобна за сега ми е позата кръстосана люлка, защото имам най-голям контрол над бебо. Инъче през деня се храним доста на често, но предполагам това се дължи и на горещините. Вечер прескачаме храненето в 23:00, но хапваме в 2:00 и в 5:00. Общо взето имаме поне 8-9 кърмения на ден. Акаме 3 пъти поне на ден и пишаме сигурно 8-9, всеки памперс е мокър.
Сега следва ново педизвикателство - кърменето навън. Все пак времето няма да е все така горещо, ще се ходи и на по-дълги разходки.
Добре, че има момичета като Усмихнатото и Espa, че инъче незнам до кога щях да се мъча. Благодаря!
Scarly стискам палци при теб нещата бързо да се оправят!

# 78
  • Мнения: 101
уСМИХНАТОТО,
Благодаря че попита, ами сега изцеждам по 90 мл колкото беба яде на хранене,но не мога да събера за всичките хранения,около 2 хранения правим с АМ,гърдите ми буквално са празни следобед...пия чай на Хип, пия много много вода,малко има напредък,а за сукането слагам я понякога но имам чувство че не дърпа Sad. винаги е гладна след това..надявам се днес да отидем на лекар та да видим до къде сме я докарали с килограмите, а сега се сещам и да те попитам когато суче от 1-2 дни забелязвам че ми дъпра сърното усуква се ,извива си главата,като дъвка го разтяга, това на какво може да се дължи?дано го обясних правилно,но на мен точно така ми изглежда..и още нещо; сори за спама .време ли е вече за колики? нещо неспокойна е последните 2 дни и плаче повече от обикновенно,свива се ,не е на кеф..

# 79
  • Мнения: 125
Здравейте момичета, простете че така нахлувам в темата, но може ли и аз да попитам нещичко   Peace
Кърмим се, но през деня се буди на час, час и половина да суче, а вчера и на 30 мин. Онзи ден беше много неспокойна, постоянно искаше да суче, цял ден беше на гърда от 14-15ч сл обяд, вечерта до 23ч. Гънеше се, превиваше, помислих, че вече са почнали коликите. Най-накрая й дадох малко водичка и се укроти милото. После препълни памперса с аки и най-накрая заспа. Но от тогава не е акала, т.е. вчера цял ден, нощес също  newsm78  сутринта като й смених памперса, имаше жълтичко вътре, но не достатъчно за аки  newsm78 а си пишка. Дали е нормално и колко често трябва да ака като е на кърма.  newsm78
moli84  ще ми е интересен отговора, защото и моето момиче е като твоето последните 1-2 дни   Peace

# 80
  • Мнения: 641
Здравейте, момичета Simple Smile
Пиша малко на бързо, по-късно ще се включа с повече евентуално, до тогава и Усмихнатото вероятно ще се е включила вече, сега основоно с малко въпроси към desinca  Simple Smile
desinca, разбира се че можеш да  питаш, чудесно е че се включваш и ти. За да можем да отговорим на въпросите ти, обаче, ще трябва още малко информация
Би ли казала колко голямо е детенцето ти в момента , колко тежи /ако скоро сте го мерили/, колко се роди и колко беше най-ниското тегло. Бебка има ли жълтеница, как са организирани храненията ви - колко често, с какво - кърма,АМ, едната или двете гърди даваш на хранене, гърдите как ги чувстваш, имаш ли разранявания. Вчера като се изака беба, какъв беше цветът на изхождането. Съжалявам за многото въпроси, но е добре да знаем отговорите на въпросите, за да можем по-добре да преценим ситуацията
Ще чакаме да пишеш

# 81
  • Мнения: 101
Усмихнатото,както обещах да дам отчет,днес бяхме на ДК-беба е 3100 ,качила е 460 гр за 11 дни,казаха че е много добре,но като имаш предвид че едното хранене следобед и едното през нощта са със АМ/ гърдите са ми празни../ много ми е мъчно че давам АМ и не успявам да прехраня беба с моята кърма,сега се цедя усилено,пия чайове ,по 2 л вода на ден,дано да има успех

# 82
  • Мнения: 940
moli84 аз не съм консултант, но мога да те посъветвам нвщо от личен опит - таратор, по-гъстичък, с повечко чесън прави чудеса с моите гърди - ядох два дена и станах като памела андерсън  Mr. Green и изобщо много кисело мляко също ми помага. колкото до коликите - пак от личен опит се убедих че няма рано - на моя Борис му почнаха от 5-я ден (може би и заради АБ в болницата). щом се свива, най-вероятно са колики - обикновено присвиват крачета към тякото и след това рязко ги изпъват с рев

# 83
  • Мнения: 641
desinca, относно акането, при бебета на кърма, памперсите са добър ориентир за това дали бебето получава достатъчно храна. Тъй като не знам колко е голямо бебето ти, ще ти напиша за първите седмици, пък ти ще прецениш къде попадате.
1 вата седмица – поне 6-8 памперса с урина и 3-5 с изпражнения за 24 часа
След първата седмица до около 6 тата (40 тия ден) – поне 2-3 памперса с изпражнения, които оставят следа по памперса по-голяма от монета от левче и поне 5-6 обилно напишкани памперса.
След 40 тия ден, е възможно акането да се разреди доста, възможно е да остане и със същата честота както преди.
Ще чакам да пишеш с повече подробности, за да дадем по-конкретна информация Hug

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 00:48 от Espa

# 84
  • Мнения: 125
Здравейте, момичета Simple Smile
Пиша малко на бързо, по-късно ще се включа с повече евентуално, до тогава и Усмихнатото вероятно ще се е включила вече, сега основоно с малко въпроси към desinca  Simple Smile
desinca, разбира се че можеш да  питаш, чудесно е че се включваш и ти. За да можем да отговорим на въпросите ти, обаче, ще трябва още малко информация
Би ли казала колко голямо е детенцето ти в момента , колко тежи /ако скоро сте го мерили/, колко се роди и колко беше най-ниското тегло. Бебка има ли жълтеница, как са организирани храненията ви - колко често, с какво - кърма,АМ, едната или двете гърди даваш на хранене, гърдите как ги чувстваш, имаш ли разранявания. Вчера като се изака беба, какъв беше цветът на изхождането. Съжалявам за многото въпроси, но е добре да знаем отговорите на въпросите, за да можем по-добре да преценим ситуацията
Ще чакаме да пишеш
Здравей Espa, дъщеря ми Деница се роди на 4.08.2010г 2600г, 47см, изписаха ни на 8.08 - 2440г. Засука от първия път и до сега не е имала проблем със сукането. На хранене давам първо едната гърда, докато пусне и я вдигам да се уригне, после предлагам втората. Ако е още гладна, си дояжда, но много заспива и се пощипваме лекичко, сигурно за това суче толкова дълго време.  newsm78 Гърдите ги усещам меки, само понякога напрегнати, нямам рагади или наранени зърна.  Вчера тъкмо се оплаках, че не се изхожда и снощи след баня напълни хавлийката  Crazy  на вид е по-голямо от монета от 1 лв. цвета е жълтеникав с рядка консистенция.  През деня суче около 30-40 мин, до час и се буди на час и половина - 2, но вчера се задържа до 3ч да не се обади че е гладна.  Дали й стига кърмата, та се буди толкова често?  newsm78 Жълтеницата уж я прекара, но ми се струват още жълтички очичките. Водичка давам вечер по мъничко, ако й се пие - пие, ако не - почва да се мръщи.

# 85
  • Мнения: 125
Да се поправя - днес се държахме на гърда от 10.30 сутринта до 13ч  ooooh! милото, тъкмо да я дръпна от нея и тя изплаква и иска пак. Интересното е, че не толкова суче, колкото се прегъва и се гушка  newsm78 и така придремва

# 86
  • Мнения: 1
ZDraveite.sujelqvam,4e pi6a na latinica no nqmam kirilica na kompa.
4estito da vsi4ki mami Grinning
da sa vi jivi i zdravi bebocite.
Imam edin vupros koito me vulnuva dosta.Do kato kurmq du6terq si tq dosta 4esto se davi Sad ,izkarva mi angelite i dosta me stresira.Tq e na po4ti 3 sed.Kak moga da napravq za da spre da go pravi????
Probvah da maham zurnoto ot vreme na vreme,no pak su6tata rabota.
Blagodarq vi mnogo Wink

# 87
  • София
  • Мнения: 12 237
  Danny27 при силен рефлекс на потичана и силна струя помага да кърмиш в легнала поза, така че бебето да е върху теб и силата на гравитацията да помага за намяляване на струята. Например гушкаш си го както се кърмите седнили обикновенно и бавно се излягаш назад.
  Другото което помага и ти отчасти си опитвала е когато усетеш слизането на кърмата леко да отнемеш бебчо от гърда, да попиеш спонтанно изтичащото мляко и най-силната струя, след което отново да върнеш бебчо на гърда. Постепенно ако не изцеждаш и бебето суче на гърда, количеството кърма се регулира спрямо нуждите му, силата на струята намалява, а и самите бебчета порастват и започват по-добре и по-лесно да се справят с това.

# 88
  • Мнения: 125
Да се поправя - днес се държахме на гърда от 10.30 сутринта до 13ч  ooooh! милото, тъкмо да я дръпна от нея и тя изплаква и иска пак. Интересното е, че не толкова суче, колкото се прегъва и се гушка  newsm78 и така придремва
Пак поправка, цял ден сме на гърда и после спи по 30-ина мин, сега пак я нахраних и пробвах да се изцедя след това. Потекоха само няколко капчици от всяка гърда, възможно ли е кърмата ми да е намаляла или да спира  #Crazy за колко време ще се напълнят пак, ако се събуди през това време, а аз нямам достатъчно кърма да я нахраня, АМ ли да давам  newsm78
Aila, Espa помогнете ми, дайте съвет  Praynig Praynig

# 89
  • София
  • Мнения: 12 237
  Нормално е ако имаш чести кърмения, да не можеш да изцедиш нищо след като бебето е яло. Колкото по-често и по празни са гърдите, толкова повече мляко се произвежда и количеството се увеличава. Когато са най-празни гърдите се произвежда най-много мляко. Час след кърмене се произвеждат до 70 процента от новото количество мляко, като гърдите реално никога не са напълно празни, след известно време слиза следващата порция кърма.
   По принцип около десетият ден има първият усилен растеж или скок, които се изразява в желението по-често да суче бебето. Важното е че е период и отминава за няколко дни. Как са памперсите ?
  Повече по въпроса тук - Лактационна криза

Общи условия

Активация на акаунт