Колко време сучат на гърда?

  • 40 105
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 125
Благодаря за бързия отговор, дано е това.  Praynig Памперсите са 2-3 напишкани от сутринта до сега, заедно със сутрешния  newsm78

# 91
  • София
  • Мнения: 12 231
  Бозгунова, как сте?
  Това за колко часа е 2-3 напишкани? А изхождания?

# 92
  • Мнения: 656
Здравейте, момичета  Simple Smile

Моли, мила, много притеснено и отчаяно ми звучиш.  Hug Hug
Хубавото обаче е, че имаш желание да кърмиш, и че Кари върви добре с грамчетата  Grinning. Така много по-спокойно можем да мислим за увеличаване на кърмата.
Нека обаче си изясня нещо – казваш, че я слагаш понякога да суче. Т.е. тя се храни предимно от шише ли? Пускам ти една много полезна статия за храненето от шише – показва как да храним бебетата, така че да не загубят уменията си за сучене - http://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/
Можеш ли да напишеш колко пъти папка на ден и по какъв начин протичат кърменията ви – дали първо я слагаш на гърда (и при кои хранения я слагаш на гърдата), кога й даваш шише, дали е АМ или изцедена кърма, кога точно цедиш... И като даваш АМ – цялото хранене ли е на АМ или пие и кърма?
Относно това извиване на главата – назад ли я извива или просто я върти наляво-надясно? Такова поведение ми прилича на две неща – на колики или рефлукс.  При колики по-скоро свиват крачетата към коремчето, пръцкат, зачервяват се по личицата.. Бебчетата плачат повече, неспокойни са, сънят също е често неспокоен..
А при рефлукса го има обратното – извиване на гърба на дъга. Дължи се на връщане на храна по хранопровода и обикновено е нещо чисто физиологично, дължащо се на незряла храносмилателна система. Може да се придружава от връщане на мляко, но не е задължително. И принципно, дори да е с рефлукс, ако едно бебе е доволно, наддава добре и се развива добре, значи този рефлукс е просто нещо неприятно, което отминава с времето и растежа на бебчето.
А ти всъщност как я успокояваш, когато е в такова кисело състояние и виждаш ли ефект? Мога да ти предложа да й пускаш шумове – много добре действат на коликите – ето сайт, от който можеш да си ги свалиш безплатно - http://www.babysleepnoise.com/.
И още нещо – зърното ти как е сега – нали се беше разранило.. А с това дърпане и усукване сега хич и не ми се мисли каква болка може би изпитваш...  Confused Hug
Ще чакам да пишеш, за да решим как да действаме!  Hug

Десинка, наистина си е нормално да не можеш да изцедиш нещо след такива чести/дълги кърмения.  И не се притеснявай, че гърдите няма да се напълнят – тяхната функция е не да съхранява кърмата като на склад, а да я произвежда. И, както Айла е отбелязала, колкото са по-празни гърдите, толкова по-бързо произвеждат кърма.
И аз си мисля, че става дума просто за криза, и че ще отмине съвсем скоро  Hug
Аз обаче исках друго да те питам – гледам, че Деница е на 2 седмици вече (ако правилно смятам). Хубаво би било да се види теглото й сега, за да разберем дали е възстановила рожденото си тегло и да сме съвсем уверени, че всичко е наред  Peace. Та, ако педиатърът ви е извикал на контролно мерене на края на първия месец, все пак няма да е зле да отидете и сега..
И - изпишквания или напишкани обилно памперси?

# 93
  • Мнения: 101
Усмихнатото, 3 дни интензивно се цедях заради намалянето на кърмата и защото исках да видя колко всъщност кърма имам,успявам да изцедя по 90 мл които и стигат но от двете, ,храня я от шише с кърма,понякога се налага и ам да и давам,днес все още не съм и давала АМ, на кърма сме,суче си,мисля че имаше ефект от цеденето..цедя се предимно сутрин,на обяд и следобед,привечер са празни гърдите.за извиването на главата е по скоро назад..като давам АМ цялото хранене е на АМ, успокоявам я като и говоря,или и давам да суче и тя заспива на гърдата,понякога нищо не помага,както е спокойна и пищи за секунда шпак е спокойна след минута пак пищи и така,не плаче продължително а изпищява..ами възможно е да има рефлукс защото често връща храна,даже аз реших че е лакома и все преяжда детето ама .може би греша/ по малко връща,само 1 път се случи да върне повечко но май тогава си беше от лакомия..

# 94
  • Мнения: 641
Айда, много се радвам, че болката отшумява вече. Много добре си се ориентирала за кръстосаната люлка наистина тази поза дава най-добър контрол, постепенно като привикнеш с поставянето, можеш да опиташ и други по-раздвижени или по-удобни пози, например кърмене легнала, така ще можеш докато Борис се храни, ти да почиваш
За кърменето на вън – много майки споделят, че им е по-лесно да свикнат да кърмят навън, като се намятат със широк, памучен шал. Виждала съм и майки да кърмят с нещо подобно на това http://shop.bebeaulait.com/nc. Но дори да не се намятш с нищо, при кърменето не се вижда почти нищо, бебчето закрива с тялото си по-голяма част от гледката  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 641
Моли, казваш че, цедиш и даваш със шише, а не цедиш след като бебето е сукало, правилно съм разбрала, нали? Добре е да знаеш, че цеденето не е ориентир за това колко кърма имаш. Бебетата винаги успяват да изсучат повече, не е измислена такава помпа или толкова съвършена техника за цедене, която да успява да изкара толкова мляко, колкото едно бебе Grinning. Ако искаш да цедиш за стимулация, то тогава това е най-добре да става след като бебето е сукало, дори нищо да не изцедиш, и да цедиш на празен ход, това стимулира млякото, организмът получава сигнал че има нужда от още и започва да произвежда повече.
Казваш също, че 1-2 от храненията са с АМ, защото не можеш да събереш кърма. През това време,  гърдите ти почиват ли, или цедиш за следващо хранене? Ти вероятно знаеш, че кърмата се произвежда според търсенето, т.е. колокото по-често и повече бебео суче, толкова повече кърма ще произвеждат гърдите ти. Големите паузи без цедене или сукане, собено ако се пропуска цяло хранене, могат да намалят производството. Много майки мислят, че когато правят по-големи паузи, се събира повече кърма и имат повече за бебето, защото гърдите им изглеждат по-пълни. Макар това на пръв поглед да изглежда логично, далеч не е така. Гърдите произвеждат мляко най-бързо точно когато са най-празни, а когато са препълнени, организмът ти счита че е произвел повече от нужното и забавя оборотите, за да няма излишества. Или с две думи, ще перефразирам Мечо Пух „Колкото повече кърмене, толкова повече мляко” Grinning. Лактогонните храни и течностите са страхотно спомагателно средство за увеличаване на кърмата, но основното е честото (8-12 пъти) в денонощие изпразване на гърдите.
Знам, че храненето на млако бебе е много объркващо, за това искаш ли да опиташ утре да записваш кога и как яде Кари (от едната или от двете гърди, от шише (мл.) ), колко често, кога и по колко АМ даваш, кога и по колко кърма цедиш, както и броят на нааканите и напишкани памперси. Например:"в 6.30 яде от двете гърди, дохраних с изцедена кърма 10 мл и изцедих за следващото хранене еди колко си мл,  в 8 часът сука малко за успокоение, смених 1 напишкан памперс и т.н..." Целта е да се получи нещо като дневник на храненето ви за 24 часа, за да можем да придобием по-точна представа и ако е необходимо и имаш желание да помислим за различини варианти на реорганизация, така че АМ в един момент да отпадне

# 96
  • Мнения: 656
Моли, аз нямам какво да добавя след Еспа  Peace. Само с нетърпение ще чакам да мине и утре, за да видим дневника на храненето  Simple Smile

Айда, пропуснах май да кажа, че и аз много се радвам за отшумяването на болката - значи си хванала цаката, както се казва Wink. Действай в същия дух  Hug А пък кърменето навън само изглежда страшно Wink. Като се престраши човек 1-2 пъти после става нещо съвсем обикновено и нормално  Simple Smile

Лека нощ ви желая, мамчета  Hug

# 97
  • Мнения: 125
Усмихнатото, вероятно това вчера са били колики, почти цяла нощ не сме спали  ooooh! гънеше се милото, превиваше, облекчаваше се само в поза "тигър на клонче"  Crazy когато я сложа да легне върху ръката ми и съм притиснала коремчето с ръка.  За нощес бях приготвила и АМ за всеки случай, но не поиска да пие от него. Иска си гърда, дори и да е празна  Sad  Нощес се изака най-после и малко след това се успокои и заспахме за час-два. Беше доста на памперса, но не беше твърдо, а нормално рядко с твърди парченца и жълтеникаво на цвят. Напишканите памперси са около 4-5-6 за денонощие. Но незнам колко пъти е пишкала, незнам как да проверя  newsm78  На контролен преглед сме на 27-ми, защото педиатърката ни не е в града. Дали е много като време да търся друга за мерене или да си изчакам нея  newsm78
Криза или колики? Ще разберем в най-скоро време  Peace

# 98
  • Мнения: 656
Иска си гърда, дори и да е празна

Недей да униваш, това е чудесно!  Grinning Така, дори и да имаш някакъв проблем с количеството кърма, Деница сама знае какво да прави Wink.  А и, както беше отбелязано тук, това, че гърдите са меки и изглеждат празни, далеч невинаги значи, че няма мляко. Те произвеждат кърма и в момента на самото сучене, така че не се подлъгвайте по това, че ви изглеждат празни  Peace. Дори правилото е, че на кърмачката гърдите трябва да са меки. Вярно е, че като са препълнени, твърди и тежки ни изглежда, че има много мляко, но това им състояние не е много хубаво..
Акото ми звучи добре - твърдите парченца са по-скоро като малки парцалчета, нали?
А за пишкането - то е трудно да се види колко пъти точно пишка. Идеята е да се следят памперсите, а не броя на пишканията - в началото е доста голям и наистина е сложно да се следи, а и не е необходимо  Peace. Бях те питала дали е брой на пишканията, понеже нещо се обърках и не ми стана ясно дали това си имала предвид или самите памперси  Peace
За контролния преглед - ако ти е възможно да си намериш везничка да я изтеглите преди това, ще бъде супер. Ако ли не - няма как, ще чакаме 27-ми  Hug
А пък за коликите - да, това е една поза, която действително много ги успокоява  Simple Smile. Може и да я слагате по коремче да спи върху гърдите на някого от вас - така хем вие ще си почивате, хем тя ще спинка и няма да я боли  Heart Eyes
Звучиш ми доста положително настроена и много се радвам за това  Hug

# 99
  • Мнения: 101
здравейте включвам се съвсем набързо с един въпрос,когато бебето свата да яде примерно в 13.00ч. суче..до 13.30 ,в 14.00 пак е гладно пак започва да суче или 14.30 / интервал по малък от 2 часа-нали за 2 часа се смила кърмата/ тогава как броя кърменията за 1 или за 2 ...с повече информация как върви ще се включа утре,засега сме само на кърма,дано издържим Simple Smile

# 100
  • Мнения: 641
Здравей, Моли!
Как си? Сигурно си страшно уморена от непрекъснатото кърмене  Hug  Разбирам напълно желанието ти, ако е възможно да не даваш АМ днес, но ако бебчето последните дни е пило повече от 30 мл АМ на ден, е по-разумно да не премахваш добавката изведнъж, а постепенно в рамките на няколко дни (например намалявайки с не повече от 30 мл на няколко дни), комбинирано с често кърмене, за да дадеш възможност на гърдите ти да се нагодят с новото търсене. Но според мен е добре да обсъдим, как точно да стане премахването на АМ, след като напишеш дневника с храненията, който правиш днес. Искрени адмирации за усилията, които полагаш!  bouquet Относно как точно да броиш кърменията, за едно или две, когато са на често мисля, че ще ти е по-лесно просто да ги опишеш точно както са станали, пък ние после ще си ги преброим, ако питаш за това как да ги опишеш в дневника. Иначе храненето, което описваш и за което пишеш, бих го броила за едно хранене, особено ако кърмиш и от двете гърди. При такова хранене, можеш да пробваш компресия, като бебето започне да суче вяло и след това да преместиш на другата гърда. След това пак можеш да повториш първата, между временно там ще се е събрала нова порция храна. Компресията е ритмичен натиск върху горната част на гърдтата ти, който подпомага притока на мляко. Ето тук има клипче как точно се прави http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article … ips&Itemid=13.
Как са зърната ти, разранени ли са, болят ли те?
Лека вечер!

# 101
  • Мнения: 125
Усмихнатото, много благодаря за съветите и окуражителните думи   bouquet Hug
След като вчера се измъчихме взаимно с малката, нощес спахме спокойно. Вчера беше постоянно на гърда, кърма ли не й достигаше, колики ли бяха, видяхме се в чудо. Сварихме й чайче от семена от копър и й дадохме вместо водичка за коликите, пи няколко пъти и се успокои. Вечерта я накърмих в 22.30 ч и сме спали чааааак до 4.30 ч сутринта.  Party  После се събуди за сутрешното хранене в 7.30 ч.
Интересно ми е днес какви ли приключения ни чакат?  Crazy Crazy

Пропуснах, че в 4.30ч яде само от едната гърда и явно й стигна, защото не поиска да засуче от втората, а се беше напълнила и тя доста, даже имаше и бучки на места. Масажирах я и сутринта в 7.30ч се нахрани само от нея и бучките изчезнаха, пак не поиска втора.

Благодаря ти и ти желая хубав ден!  Hug

# 102
  • Мнения: 101
здравейте момичета,значи ето какво успях за запиша:
18.08- 05,30ч-кърма
18,08-07,30ч-ам-върна го повечето
18,08-11,30ч-кърма
18,08-15,30ч.-кърма
18,08-17,00-кърма
18,08-20,00ч-кърма
18,08-23,30-кърма
19,08-04,00-кърма
 това е за 24 часа:
19,08-7,30-ам,празен памперс
19,08-10,30ч.-кърма-пълен/имам предвид ако/
19,08-13,00ч.-кърма,много неспокойна беше ,колики ли незнам какво,пак на гърдата към 14,00 и към 15.00 пак на гърдата и накрая заспа-пълен памперс
19,08-18,00ч-кърма-пълен памперс
19,08-21,30ч.-кърма,купона започна ,страшни колики,рев до скъсване,,около 22,15ч на гърдата пак суче, в 23,00ч пак,нищо не помага ,давах еспумизан,таткото ходи през нощта за колийф но тя докато се върне заспа/ мецдувременно съм кърмила с огромни усилия и рев,т,като едната ми дърда имаше страшно болки,изцебдам не помага,компреси не помагат,беше ад,темпрература имах,беше ми студено и тялото ми отказа изведнъж/като при грип,омалях изведнъж,тя сучеше зверски докато аз ревах от болна
19,08-04,00ч. не успях да и дам кърма гърдите ми бяха камък  едва ходих от болка -АМ-пълен памперс
ами това пак за 24 часа,дано да ви помогнат да ми помогнете и вие :0 сега има леко подобрение с гърдите ,успях да се изцедя сутринта,но пак едната много ме боли,потекох като чешма ..

# 103
  • Мнения: 641
Здравей, Моли!

Много съжалявам, че не се чувстваш добре и имаш запушване, сигурно боли ужасно, чувстваш се болна и отпаднала, а и трябва да се грижиш за бебе с колики. В началото след раждането нещата наистина могат да бъдат много трудни, колики, запушвания, тревоги за кърмата. Хубавото е, че съвсем скоро този период ще отмине и една сутрин с учудване ще забележиш как бебка е преодоляла коликите и се смее по цял ден. Hug

Как си сега, имаш ли температура? Усещаш ли бучици?

Най-важното сега е да се пребориш със запушването  и препълването и да свалиш температурата.  Ще ти напиша няколко мерки, които обикновенно дават бърз и добър резултат.

Докато температурата отшуми е важно гърдите да се изпразват редовно и добре. Опитай да слагаш бебка да суче колкото може по-често, а след това цеди с помпа или на ръка.  Обикновенно цеденето на ръка http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/  има по-добър резултат и е по-щадящо за гърдите от цеденето с помпа. Ето и клипче http://ammehjelpen.no/handmelking?id=907.
Преди цедене/кърмене можеш да слгаш топли компреси, а между цеденията студени. Предлагам ти също да започнеш да пиеш Лецитин от 1200 мг (това е безвредна хранителна добавка, продава се без лекарско предписание и помага да се разнесат бучките) – 4 пъти по 1 хапче, а след преминаване на симптомите, да го намаляваш с по едно на ден и след това да задържиш дозата от 1 хапче, например за поне още седмица. Можеш да опиташ да слагаш зелеви листа в сутиена (маха се дебелата жилка и понамачваш листото, така че да пусне малко от соковете си и налагате върху гърдата, но без зърното). Добре е да ги сменяш на всяко кърмене.  Опитай се да почиваш колкото се може повече, ако ти е удобно можеш да взимаш бебка при теб и да кърмиш легнала и да спиш. С тези мерки вероятно напрежението и запушването ще отшумят, но ако все пак вдигнеш и задържиш температурата повече от 24 часа, би било добре да се обърнеш към мамолог. Ето статия http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/79/ за справяне със запушвания
Явно в последните дни честото кърмене и цеденето са дали добър резултат и кърмата ти се е увеличила доста, щом даже си се препълнила

Много благодаря за подробното описание на храненето и памперсите, въпреки болката и неразположението от запушването. До колкото виждам имате между 8 и 10 хранения за 24 часа, като едното цялото е с АМ и 3-4 памперси с аки, бебето наддава добре. Прави ми впечатление, че храненето с АМ е в сутрешните часове,  тогава даваш, защото тогава ти се струва малко кърмата ти, или бебка е неспокойна и мислиш, че е гладна или има друга причина? През останалото време кърменията са на интервал между 2 и 4 часа, което ми се струва съвсем нормално. По колко време горе-долу суче Кари на всяка от гърдите? Ти и двете предлагаш на хранене, нали?
Като цяло, нещата с храненето според мен изглеждат добре, и можеш да започнеш да премахваш АМ, като вместо него предлагаш и двете гърди, правиш компресия, както ти бях описала в предишния пост. Ако след това Кари ти се струва пак гладна, можеш да я върнеш пак на първата гърда. Там междувременно се е събрало още мляко. Опитвала ли си да кърмиш легнала? Обикновенно на майките в началните месеци след раждането, тази поза е много удобна, защото могат да си почиват докато кърмят. Пък и сега докато се справиш със запушването малко повече почивка ще ти дойде добре.
Ще чакам да пишеш как вървят нещата при вас!  bouquet

# 104
  • Мнения: 641
Десинка, много се радвам на добрите новини от вас! Даже си успяла да поспиш повече, това е чудесно Simple Smile
Това поведение на Деница, което описваш – неспокойствие и много често хранене в продължение на няколко часа и след това по продължителен сън, ми прилича на така нареченото „cluster feeding”, което е напълно нормално и често срещано и се изразява в много често и продължително хранене, последвано от по-дълъг сън. Това хранене обикновенно е придружено с неспокойно и ревливо поведение, дърпане и недоволство. Някои бебета похапват така на куп, освобождават напрежението и емоциите, напълват добре коремчето и след това запасили се с мялко спят малко по-дълго от обикновенното, като дават възможност и на мама за почивка   Peace

Общи условия

Активация на акаунт