Евтини рецепти като за криза!

  • 91 893
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.София
  • Мнения: 430

Днес ги направих тези пирожки, ммм вкуснотия Hug Hug Hug  Бързи, лесни и икономични, благодаря за рецептата Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 10 892
Ето две рецепти и от мен:

Кюфтета с овесени ядки

1 пакетче овесени ядки, 1/2 хляб, 2 ч.ч. орехи, 3 яйца, чубрица, кимион, бял пипер, 1 глава лук, олио.
Ядките се накисват в 2 ч.ч. вода или прясно мляко за 12 часа, след което се отцеждат добре. Смесват се с накиснатия във вода, добре изцеден хляб. Прибавят се смлените орехи, подправките и настърганият лук. Сместа се обърква добре, от нея се оформят кюфтета, които се пържат в олиото.

Мекици от тиква

200 мл прясно мляко, 200 г брашно, 1 с.л. захар, 1 с.л. масло, 2 яйца, 1 кг тиква.

Настърганата тиква се залива с млякото и се задушава. След като изстине, се добавят брашното и яйцата. Разбърква се добре и с помощта на лъжица се изсипва част от сместа в загрятата мазнина. Пържи се от двете страни.

# 47
# 48
  • Мнения: 33
Сещам се за една супа от леща, лук, броколи ,картофи и подправки.
Оказа се че лещата е много добра основа за супа, а ние бяхме свикнали да я ядем по стандартния начин.
Тази супа съм я приготвяла и пасирана. Отива си с пресен чесън на ситно и лъжица сметана.

# 49
  • Мнения: 10
А дали може икономичните шницели някак да се запекат, а не да се пържат?
Вкъщи ги правим на скарата/от тия равните-неоребрени,дето пекат без мазнина/...и ако останат на следващият ден ги  правим на сандвичи.
За тортелините не съм пробвала,но аз пък правя пелмени/то пак същото/-с кайма и лук за пълнеж,замразявам ги във фризера и после ги варя  и сервирам със доматен сос или просто заливам със заквасена сметана и излиза доста евтино и засищащо.
Другото което в моммента доста се прави вкъщи е тиквички на фурна/осолени,изцедени и оваляни с брашно/...още топли ги заливам с кисело мляко и като изстинат стават разкошни....
Здравей,можеш да залееш пелмените със запържен лук в свинска мас.В Полша е традиционно ястие,наричат се uszka или pierogi. Дори ги ядат на сладко с ягоди (пълнеж) и сметана ,масло и захар на обяд Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт