ВПВ синдром/ ЛГЛ синдром/ пролапс на МК и контракции?

  • 2 637
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 720
Имам ВПВ синдром и доста силни контракции. Почти на финала от бремеността съм, но ми става все по-трудно да избирам между болките от контракциите и пристъпите, ако взема нещо, за да ми намалеят контракциите.На моменти до такава степен не ми достига въздух, че започва да ми се вие свят. Не мога да прочета една приказка на дъщеря ми, защото след първите няколко изречения не мога да си поема въздух, не мога дори чаша вода да изпия на един дъх - спирам да си почина и тогава си я допивам ... Cry
Има ли и други момичета с подобен проблем? Как се справяте при тахикардия, екстрасистули и задух? Какво ви съветват лекарите, освен "да пазите"леглото? newsm78

# 1
  • Мнения: 173


Avia, аз имам следното питане- това което имаш е пролапс на МК или ВПВ синдром? Аз имам пролапс и то 3та степен и все още докторите спорят дали трябва или не да забременявам.При теб като цяло как протича от началото до момента?Ясно е, че всяка бременност е различна, но ми бих искала да знам как е протекла при жени с проблем като моя.

# 2
  • Мнения: 613
avia, WPW синдрома не е за подценяване,предполагам,че при тази диагноза задължително пиеш хапчета,които не са противопоказни за бременността! И друго,вече си в големите седмици,така,че е по-важно за теб да нямаш кризи,а детето може и сега да се роди!Така,че по-добре не взимай лекарствата,които са против контракциите,защото те задълбочават проблема ти!
Относно тахикардията и задуха мисля,че Валидола ще ти свърши работа дори в твоето положение!
Желая ти лека бременност до края и никакви проблеми повече!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 720
Благодаря IRA2 !
Спрях да вземам хормоналните и се чувствам сравнително добре Peace

Общи условия

Активация на акаунт