Кърмене и смучене на пръстчето

  • 4 076
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 745
При мойто малко момиченце също няма проблем със сукането,но сега я захранвам и е ад!  ooooh! След всяка лъжичка бута палец,ту единия,ту другия,маже се като за световно.... Crazy Направо на сила й ги вадя,за да й дам малко храна!Не знам какво да я правя вече! Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 940
При мойто малко момиченце също няма проблем със сукането,но сега я захранвам и е ад!  ooooh! След всяка лъжичка бута палец,ту единия,ту другия,маже се като за световно.... Crazy Направо на сила й ги вадя,за да й дам малко храна!Не знам какво да я правя вече! Rolling Eyes
да не би да й растат зъбки вече и да я дразнят венците и затова така да прави?

# 32
  • Видин
  • Мнения: 4 921
При мойто малко момиченце също няма проблем със сукането,но сега я захранвам и е ад!  ooooh! След всяка лъжичка бута палец,ту единия,ту другия,маже се като за световно.... Crazy Направо на сила й ги вадя,за да й дам малко храна!Не знам какво да я правя вече! Rolling Eyes
Говори ми, говори ми  Grinning Няма път когато да съм го хранила и да не е "1 лъжичка, лапане на палец, чистене на палец, 1 лъжичка, лапане на другия палец, чистене"  ooooh! И се маже като прасе ако не успея да го почистя  ooooh!

# 33
  • Мнения: 6 206
аз съм още по-притеснена с този палец, защото иска да заспива само с него
начетох се на толкова страхотии, приченени то смукането на палец, че вече съм в тиха истерия...
не искам на красивото ми момиче да му изтънява палеца, да му се изкривява захапката и смуче пръста до тинейджъство!
направо не знам вече какво да правя още?

# 34
  • Мнения: 1 745
rika ,да,вече има едно зъбче и второто скоро ще пробие,белее се,но не знам дали това е причината.Тя си цока,а не си ги хапе,както при чешене на венеца... newsm78

 amanita ,не сме сами значи. Laughing
Тия дни не е точно така,по няколко пъти само си го налапва.Обаче смених тактиката-като се събуди й давам твърдата храна,а после като й се доспи й давам да цока и я слагам да ляга.Иначе ако давам обратното,имам чувството ,че е по-зле. Rolling Eyes

# 35
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Хайде сега няма нужда да изпадаме в истерия,все някога ще се откажат.И аз продължавам да се боря и да го вадя от устата и,но заспива само с палец,нищо друго,даже вече си придърпва и завивката ooooh!Аз съм била същата,кажете сега,че  не е до ген. Mr. GreenПросто през деня се опитвам да я разсейвам с играчки,през нощта не мога да контролирам всяко събуждане.Биберони спрях да давам,тя вече се научи да ги вади от устата си и ги хвърля надалеч,така че да паднат от леглото и да се нацапат. Laughing
Купих и много хубави чесалки за венци,3 броя,направени като четки за зъби с различни израстъчета,за всеки етап различни по месеци,доста ги уважава.Така,че и това е някакво решение на проблема поне за през деня.

# 36
  • Мнения: 262
ние си лапаме ръцете обикновено когато е гладна...
надявам се да не се превърне в навик

# 37
  • Видин
  • Мнения: 4 921
ние си лапаме ръцете обикновено когато е гладна...
надявам се да не се превърне в навик
Малка е още. Някъде към 2-3 месец започва съзнателното лапане на палец. При някои и по-късно дори  Grinning

# 38
  • Мнения: 940
не знам за смукане на палец и ръце, но сега дребния се научи по някакъв начин да си засмуква долната устна и да си я джвака с кеф, което просто ме влудява. не за друго ами толкова силно си я засмуква, че горната му устна стига почти до брадичката и съответно си издърпва долната челюст назад. започна и бибата да отказва, явно устната му е по-сладка и направо не знам какво да го правя.  Crossing Arms

# 39
  • Видин
  • Мнения: 4 921
не знам за смукане на палец и ръце, но сега дребния се научи по някакъв начин да си засмуква долната устна и да си я джвака с кеф, което просто ме влудява. не за друго ами толкова силно си я засмуква, че горната му устна стига почти до брадичката и съответно си издърпва долната челюст назад. започна и бибата да отказва, явно устната му е по-сладка и направо не знам какво да го правя.  Crossing Arms
Нищо не можеш да направиш. И моят си смуче устата и прави чудни физиономии. Няма как, деца са. А какво още ти предстои да видиш...  Laughing

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Хайде сега няма нужда да изпадаме в истерия,все някога ще се откажат...

Вярно е, че все някога ще се откажат. Но чувала ли си за последиците от едно по- дълго смучене на палец?! Не знаеш ли, че биберонът е в пъти по- лесно да бъде отказан като навик? Смукането на палец си е баш за истерия...

# 41
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хайде сега няма нужда да изпадаме в истерия,все някога ще се откажат...

Вярно е, че все някога ще се откажат. Но чувала ли си за последиците от едно по- дълго смучене на палец?! Не знаеш ли, че биберонът е в пъти по- лесно да бъде отказан като навик? Смукането на палец си е баш за истерия...
За истерия е, да. Но не виждам как ще намажа пръстите на сина си с нещо гнусно и ще го гледам как той изпада в истерия, защото не може да си лапне любимия палец.Не съм опитвала този насилствен начин, няма и да го опитвам. Когато се откаже - тогава.
Значи гърда може да се дава за успокоение, а когато тази роля я играе пръста - лошо. Трябва насила да го караме да спира. Значи може да чакаме детето да се отбие самО когато то реши и е готово, но не важи същото за пръста.Според мен нищо не бива да бъде правено насилствено.Това ми е идеята.
Все пак постоянните зъби започват да излизат около 5-6-годишна възраст и се надявам до тогава с обяснения и т.н. да го накарам да се откаже от този лош навик.Ако сработи-сработи.Единици са смучещите палец на 18 години.

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
А, чакай! Никъде не съм казала, че аз самата съм или бих прибягнала до някакви насилствени методи! Истерясвам си тихичко наум, пробвам с вадене на пръстчето няколко пъти и дотам. Само си стискам палци и се моля да не стигаме до ексцесии с това смучене на палеца( понеже смукането на пръст до абитуриентската за мен си е точно това, а случаите далеч не са единични).

# 43
  • Мнения: 940
Истерясвам си тихичко наум,
това много ме развесели  Grinning

amanita не винаги става с обяснения, аз съм си смукала палеца до 6г и даже си спомням че ми се инфектира пръста и нещо ми го цепиха и правиха - не помня точно какво само знам че болеше. така че при мен стана насилствено  Confused как да е, дребния за момента използва палеца в границите на разумното, но като гледам как последно време плюе биберона, май ще се записвам да следя темата  Thinking

# 44
  • Мнения: 6 206
ами честно предвид цепене на инфектиран палец
изтънели пръсти
изкривен нос
деформирана захапка
пред тези работи предпочитам веднъж да намажа с нещо и да се мъча седмица, две, отколкото после да се чудим откъде ни е дошло
но аз не съм майка за пример - голямото го отказах в кърменето пак с мазане, така че за един палец хич няма и да ми мигне окото. Дано не стигаме до там.

Общи условия

Активация на акаунт