Кърмене и смучене на пръстчето

  • 4 078
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз нямам смелостта да изтезавам детето си по този начин. Може и в мен да е грешката и в начина ми на мислене, но това е положението.

# 46
  • Мнения: 6 206
това ти е първо дете и е само на  11 месеца, ще поживееш, може и да си смениш мнението.
повярвай, аз също не съм майка садистка и детето ми - двегодишно магаре тогава не е страдало кой знае колко

# 47
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
И ние имаме проблем със смученето на палеца. Аз, също съм го кърмила.
Като заспива го смуче. Но, аз от около 2 месеца му давам биберон и кaто го изрлюе, веднага го слагам обратно в устата, и така докато заспи.... И понякога, като му доскучае пак го лапа- но аз непрекъснато съм с биберон в ръка Laughing
Наистина, не можах да прочета всичко назад, но каква е тази връзка между кърменето и смученето на палец? Доста ме заинтригува това....Ще следя темата..

# 48
  • Мнения: 2 382
Аманита, проблемът при смученето на палеца са много сериозните деформации на челюстите, а те нямат нищо общо с пробива на постоянните зъби Peace.
На първата консултация на бебето ми имаше и детенце на една годинка, кото някъде към 40 мин не си извади палеца от устата.
Първата ми работа след това беше да купя ортодонтски биберони залъгалки и постепенно да запозная малката с тях. Започнах още преди тя да започне да си смуче пръстчето. После имаше период, в който искаше да заспива с пръст в устата, но винаги го сменях с биберона, щом се унесе и това премина сравнително бързо. Сега си търси биберона само при заспиване, през деня изобщо не се сеща за него.
Та, ако не смятате биберона за някой от смъртните грехове, предлагайте го преди да се появи проблемът "палец". Определено е несравнимо по-безобиден от пръстчето Peace. Подчертавам- ортопедични, ортодонтски залъгалки.

# 49
  • Мнения: 521
Леле като ви чета ми настръхват косите. Мойта от време на време си смуче ръцете, но всъщност по-скоро ги хапе, така че мисля че просто си чеше венците. На няколко пъти си смуче... показалеца  newsm78 Надявам се да не стигаме до палеца. Ще ви следя, може пък някоя добра идея за справяне със смученето да се появи...

# 50
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Шайн, благодаря за информацията. Всъщност, при нас не мисля, че има кой знае колко голям проблем. Палец през деня смуче ако му е много скучно и тъпо - понякога навън на разходката, вкъщи ако му писнат играчките.. Ако има с какво да го занимавам и да привличам интереса му не си смуче палците. Вечер смуче палец докато заспи и го пуска. Понякога нощем като се разбуди пак го лапва, но не смуче, просто седи в устата няколко минути и го пуска.Изключително полезен ми е този палец при разни истерични ревове и тръшканици (искам да подчертая, че детето е доста нервно. Темпераментът му е такъв просто.)Понякога дори ми се е случвало самата аз да му сложа палец в уста за да спре да се захласва  Blush
Биберон като бебе не искаше. Аз обаче, ако знаех че смученето на палец е наследствено, естествено че щях да съм по-настоятелна. Но ми е първо дете и не бях особено запозната с този проблем. С друго бебе ще знам  Mr. Green
Разбира се, че и тук играе главна роля индивидуалността на случая. Баща му си е смукал палеца до 5-годишен. Отказали са го като са му го намазали с мастило  ooooh! Няма изкривена захапка, проблеми със зъбите или изтънели пръсти.
Не ми пречи да го намажа с нещо горчиво и да го гледам, но не мисля, че ще има смисъл. Няма да мога да го успокоя след това...

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
  Подчертавам- ортопедични, ортодонтски залъгалки.


Шайн , коя марка от многото на пазара е такава  newsm78?

# 52
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
  Подчертавам- ортопедични, ортодонтски залъгалки.


Шайн , коя марка от многото на пазара е такава  newsm78?

NUK и CHICCO имам. Те са такива. На NUK мисля че е по-добрата.

amanita - все едно говориш за моя, до частта, където казаваш, че твоя сладур е нервен. Моя е спокойно дете, не плаче и не се тръшка...но, и аз в началота изпуснах момента да го приуча с биберон да заспива и сега ми е много тежко понякога. Но, както казах по- нагоре имаме лек напредък с биберона.
Аз съм си смукала палеца до към 4 години и имам изкривена и щръкнала горна челюст....проблем със захапката....все такива гадни последствия от лошия навик.
Но, наистина, това е до ген - има майки дето са споделяли, че децата им си смучат палеца и им няма нищо на захапките и зъбките...

# 53
  • Мнения: 2 382
Nuk  са първите сертифицирани ортодонтски биберони още преди много години и са класика. Сега почти всяка марка има и ортопедични модели. Аз много харесвам МАМ, защото са много  тънки в областта, която се захваща биберона за пластмасовата част. А точно тя попада между зъбките при деца с вече пробили зъби и може да създаде проблеми, ако е малко по-дебела.

# 54
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Днес си направих експеримент. Намазах му пръстите с Биоцитрин. Никаква реакция от негова страна  ooooh! Най-нахално продължи да ги смуче  Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 2 381
Аманита, проблемът при смученето на палеца са много сериозните деформации на челюстите, а те нямат нищо общо с пробива на постоянните зъби Peace.

И аз разбрах, че тoва е проблемът, който е решим с много пари в по- късна възраст. Всъщост напоследък ортодонтите са на мнение, че е по- добре да се смуче палец, отколкото биберон.
Моята дъщеря смуче палец, когато заспива също. Ако я усетя през нощта -предлагам гърда и пръстът се елиминира (и тя е пробвала да суче от мен и палеца си едновременно). Когато сме навън давам нещо да държи в ръката. Нови играчки за нея са - сламка за пиене, пластмасово шише.
Според педиатъра ни трябва да вземем сериозни мерки, които включват - мазане с лют сос, завръзване на ръката към дреха, рязък тон  Laughing Нямаме намерение да го правим. Предупреди ни, че децата често харесвали горчивите мазила за ръцете.
В Бг сума хора даваха съвети също (мазане с газ например)  Laughing

Това, което правя в момента- купих й играчка, която давам само за заспиване. Изненадващо тя свикна с нея и не я пуска. Съответно се дразни за около минута - две, че не може да държи заека и да сложи пръста в устата едновременно, но бързо минава. Ако успее да засуче палеца въпреки всичко, веднагически предлагам гърда и процесът се прекратява.
Чакам да видя дали ще има ефект тази тактика. Ако не - купувам горчивото масло и пробвам с него.

Последна редакция: вт, 29 юни 2010, 17:35 от Niki1

# 56
  • Мнения: 47
Палеца на дъщеря ми е вече с видими последици от смученето - нокътчето расте накриво. Днес и аз реших да си направя експеримент с мазането преди обедния сън. Резултатът - рев до засиняване докато не заспа от изтощение. Сега бодърствам, защото като последица от дневното ми изтезание, тя се мята в леглото и се буди с рев през час. Така че сериозно се замислям кое ми е по-важно...

# 57
  • Мнения: 6 206
колко е голямо детето?
аз намазах гърдите си когато моето момче беше на 2 години и му обясних, че "цицито" е развалено. предупреждавах го наколкото пъти когато поиска и не е имало рев... но все пак на 2 години беше. единствените упреци бяха защо не съм го държала в хладилника и съм допуснала да се развали Joy
така че според мен мазането трябва да е над определена възраст когато им се обясни и осъзнават.
проблемът е че дотогава може да има гадни последици вече

# 58
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Хайде сега няма нужда да изпадаме в истерия,все някога ще се откажат...

Вярно е, че все някога ще се откажат. Но чувала ли си за последиците от едно по- дълго смучене на палец?! Не знаеш ли, че биберонът е в пъти по- лесно да бъде отказан като навик? Смукането на палец си е баш за истерия...
Ами да,случайно съм чувала за последиците,защото това ми е професията и затова се мъча да я откажа,иначе щях да си я гледам и да и се радвам. Wink.И да,ако това нещо продължи по-дълго,сигурно ще я отуча насилствено.Но все пак се опитвам,ако може да стане по-безобидно и за двете.За момента явно има нужда от негоза приспиване,ако я отуча от палеца,ще засмуче друго,но не и биберона,а смукането на устни според мен е по-страшно от палец и води до по-големи деформации на лицето,
Каспър с какво смяташ да мажеш ?Точно това имах предвид с поста си,че детето трябва да се откаже на определена възраст,когато съзнава все пак,на месеци е безсмислено.А допускането на смукане до 18 г си е чиста безотговорност на родителите.

# 59
  • Мнения: 47
На 1г. и 4 мес., и май е рано за мазане и обяснение, защото още не осъзнава

Общи условия

Активация на акаунт