Успех в ТРЕТИ клас!

  • 37 584
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Орхидейка, честито!

Бъди здрава, щастлива и много обичана!


# 691
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Орхидея , честито на патерици, да си здрава , щастлива и много обичана

# 692
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Орхдея ЧРД! Здраве, любов и дълголетие ти желая!
И при нас родителската среща е утре.Дано ни дадат програмата, че взе да ми писва така  ден за ден.
Да видим колко ще ни оръсят за помагала тази година.

# 693
  • София
  • Мнения: 634
На нас ни искаха 32 лв. тази година за помагала.Тази седмица трябва да се съберат парите и да се купят.
Станислава вече успя да ме ядоса.А е още началото на учебната година.Не й се учи и това си е.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 6 343
На нас ни събраха по 45 лв за помагала и консумативи.Родителска среща засега не се предвижда.

# 695
  • Мнения: 42
Момичета! Някоий знае ли какви са критериите за оценяване на четивата техника? По колко думи в минута трябва да се овладеят?

# 696
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Момичета! Някоий знае ли какви са критериите за оценяване на четивата техника? По колко думи в минута трябва да се овладеят?


Ето, заповядай:

Примерни норми за скорост на четене и писане:

                          четене                              писане

1 клас              35 - 40 д/мин                12 - 16 д/мин

2 клас              60 - 70 д/мин                40 - 50  д/мин

3 клас              80 - 90 д/мин                70 - 80 д/мин

4 клас            100 - 105 д/мин               80 - 90 д/мин

# 697
  • Мнения: 1 879
mari_eta, уверена съм, че не си ти автор на посочените норми, но се замислих дали е възможно третокласник да пише 70-80 думи в минута. В гимназията учех стенография и за получаване на документ за владеене (вярно на най-ниската степен) се полагаше изпит, като трябваше да се постигне бързина от 80-90 думи в минута. Та, между стенография и писане на третокласник виждам голяма разлика.

Направих си експеримент - взех една новина на БНР, съдържа 95 думи, прочетох я за 40 секунди - може би мога и по-бързо, но доколко прочетеното на глас ще бъде разбираемо за слушателите. Със сигурност знам, че не мога да напиша същите тези думи за 1 минута под диктовка при това - нормативът за четвъртокласник  Embarassed:


"Служителите с висока емоционална интелигентност ще бъдат все по-високо ценени, твърдят израелски учени. Тяхното изследване показало, че хората, които са по-наясно с емоциите си и умеят да ги овладяват, са по-посветени на работата си и по-удовлетворени от нея в сравнение с другите служители. Под емоционална интелигентност се разбира способността на човек да се възприема, опознава и контролира своите емоции, както и да оценява емоциите на другите. Емоционално интелигентните хора са и по-добре организирани. Затова не след дълго това качество ще се взема предвид при оценяването на работата и решението за повишение - смятат израелските специалисти."

# 698
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хехее, Белмекенска, разбира се, че не съм го измислила аз Stop.
За писане - не съм му засичала, но за четене - моят чете около 140-150 думи в мин, и повярвай ми - и му се разбира, и той сам си разбира Peace.

Текстът, който си дала е с 99 думи, а в началото на 3 -ти клас за норма се приема горната граница за 2-ри - т.е. около 50 думи в мин, което за мен си е напълно постижимо.
Да не забравяме, че текстовете за диктовки са съобразени с възрастта на децата, и такива думи /като твоят официално-делови стил/ няма как да намерят място в една диктовка за 2-3 клас.

# 699
  • Мнения: 1 879
Е, поуспокоих се. Би ли ми препоръчала помагало за диктовки за 3 клас?   bouquet

# 700
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
За мен това е едно от най-добрите, ползвам го в работата си с учениците от години:

# 701
  • Мнения: 1 879
За мен това е едно от най-добрите, ползвам го в работата си с учениците от години:


Благодаря ти   bouquet, миналата година ползвах с дъщеря ми със същото оформление, явно на същото издателство за 2-и клас и наистина беше полезно.

# 702
  • София
  • Мнения: 39 847
Ще потърся и аз нещо за упражнения. Мерси за идеите.

Днес ще пропуснат часа при логопед. Ще ходим при педиатърката, да направя здравен картон и да ме види мен. Вчера получих странна криза, струва ми се, че беше бъбречна. Но камък не излезе.

# 703
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да ,на издателство Слово има за всички класове Peace.

АнМари, не при всяка бъбречна криза излиза камък. Дано вече не се повтаря Praynig!

# 704
  • София
  • Мнения: 39 847
mari_eta, зле беше положението. Аз по принцип имам пясъци. От време на време ги рия с лопатата.
Сряза ме в пикочния мехур, едва стигнах до тоалетната. Там съвсем ме сряза. Изтръпнаха ми ръцете и лицето. Нямах глас да викна мъж ми. Подпрях се на лирата в банята, защото май ми падна кръвното. Ушите ми заглъхнаха. До хола стигнах и полегнах на пода. Болката... като при раждането Simple Smile Краката ми трепереха. Мислех си "няколко часа родилна мъка... и камъче еди колко си см". Камък нямаше. Повръщах 2-3 пъти.
Цялата неделя я проспах. Сега ме боли корем, но като мускулна треска.

За ръководства ще проверя по-късно. В квартала ни няма много книжарници. Дъщеря ми преди малко слезе да си купела балон и каза, че опашката пред книжарницата е няколко метра.
Аз и материали по рисуване не съм купила. Ще проверя в Офис 1 какво има.

Общи условия

Активация на акаунт