На море в Турция - all inclusive, тема 10

  • 73 740
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 739
Е,аз със  сигурност ще го уточня с тях.Само исках да си направя сметката предварително.

# 676
  • София
  • Мнения: 23 130
Здравейте, момичета!
Да припомня, че аз съм тази, на която бяха объркали резервацията - вместо за юли - за октомври  Mr. Green
През нощта се прибрахме, имам много за писане, развръзката е интересна. Ще кача и снимки.
И понеже виждам, че по-напред отново се коментираха документите за лизинговите коли... Ние бяхме с такава кола, която дори не беше наша. НЕ сме носили документ от турското консулство или каквото е там. Изобщо не са ни искали документите на колата. Но бях доста възмутена понеже не ни поискаха и удостоверението за раждане на детето - можех да изнеса през граница, което и да било диване, стига да е поне малко къдрокосо  Crazy  ooooh!
Довечера ще се включа отново с резюме от почивката  Grinning

# 677
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте, момичета!
Да припомня, че аз съм тази, на която бяха объркали резервацията - вместо за юли - за октомври  Mr. Green
е добре дошла, не знам за другите ама аз те чаках да кажеш какво се е случило, ти като замина, аз точно се върнах ....
надявам се, че всичко е било ок и чакаме снимки.
относно документите за колите, то явно може и да проверят, а може и да не проверят, но ако проверят и се заядат трябва да е подготвен човек, и тъй като колега ще пътува с фирмена кола, а аз трябва да му подготвя документите се интересувах какво е нужно да му се прави на пълномощното ....освен нотариялна заверка и превод, аз съм изпращала така други колеги с превод на английски и е минавало, ама сега нещо не смея ..
относно децата - дадохме паспортите инищо друго, после служителят започна да иска - актове за раждане, пълномощно от бащата....всичко
хубав ден

# 678
  • sf
  • Мнения: 10 253
На нас ни искаха документина колата и на отиване и на връщане.
Актове за раждане не са искали,но пък оглеждаха добре децата и на двата пунта.
Чакам подробния разказ с нетърпение.

# 679
  • EU
  • Мнения: 164
tonkabonka добре дошли, спомням си добре за вашия случай. И аз чакам с нетърпение подробен разказ  Simple Smile

# 680
  • Мнения: 817
Привет интересуват ме отзиви за Сиам елеганс ,алва донна ,и кристал парадисо верде -в голяма чуденка съм.Нашия туроператор настоява за алва донна................ а на мен сиам -а ми допада повече .Но пък най важно ми е храната на пръво място - да има повече морски дарове и развлеченията за децата.
Трябва най-късно тази седмица да се реша.................,че ще изпусна чартарите Laughing
Предварително благодаря  Hug

# 681
  • София
  • Мнения: 2 440
tonkabonka добре дошла! Прочетох и аз за твоите проблеми и чакам  с нетърпение разказа ти за почивката.
На нас ни искаха акта за раждане на нашето летище. Добре, че не направиха проблем, защото не го носех, но пък служителката разпита детето къде отива, какво има с там, с кой е, разчитайки на това, че едно тригодишно дете няма как да излъже.
mam4e_mia едно от момичетата тук беше в последния хотел и беше доволна. Имаше и снимки прочети по-назад в темата Peace За другите хотели нищо не мога да кажа. Прегледай и отзивите в сайтовете за коментари.

# 682
  • Мнения: 1 710
Тони, добре дошла! И аз чакам с нетърпение разказа ти и снимки. Simple Smile

Момичета, с тези актове за раждане ме убихте. На мен въобще не ми е хрумвало да нося и добре че не ни направиха проблем нито тук, нито в Турция. Паспорта и присъствието на бащата не е ли достатъчно? То разбира се е по-добре да е по-затегнат контрола, ако това ще предотврати престъпления с даца, но все пак паспорта е документа, който е трудно да се фалшифицира, а не акта. Между другото, преди месец летях с двете деца, вътрешен полет и си бях приготвила актовете, защото не носех паспорта на едното дете, а другото все още няма. За мое учудване обаче никой не ми ги поиска.

# 683
  • Мнения: 7 605
Между другото, преди месец летях с двете деца, вътрешен полет и си бях приготвила актовете, защото не носех паспорта на едното дете, а другото все още няма. За мое учудване обаче никой не ми ги поиска.

В страната можеш да правиш каквото искаш, едва ли не, проверяват само на границите  Wink  И таткото ако не пътува - пълномощно за извеждане от страната.

Тони, добре сте се завърнали, чакам разказа!

# 684
  • София
  • Мнения: 2 440
Марги аз като се изненадах пред митничарката защо ми иска акта, тя ми отговори, че има това право. Откъде да е сигурна, че това е нашето дете #Crazy Добре, че не се заяде, но вече ще си правя копие за по-сигурно.

# 685
  • София
  • Мнения: 23 130
Момичета, благодаря ви за топлото посрещане  Hug

Аз мислено съм си още в Турция, но скоро ще отрезнея  Mr. Green

Не знам откъде да започна. За пътуването няма да разводнявам - пътувахме с кола, около 14 часа ни отне и отиването и връщането. Общо взето спокойно и безпроблемно.

След неистовото ми тръшкане и нерви, че заради служителят от агенцията ни пращат на заточение за 5 дни в някаква си "дупка", дойде и изненадата... комплексът се оказа прекрасен  Shocked  Grinning "Омер Холидей Ризорт" излезе нашият хотел! Именно това, което сме търсели, но не ни беше предложено изобщо като опция при търсенето на хотел. Невероятна обстановка - страхотно озеленяване, прохлада, свежест. От стъпването си там се почувствах като част от това място - неописуемо и изненадващо за мен самата. Храната беше... ами знаете - вкусна  Crazy Май това е най-големият плюс на почти всички турски хотели. Салонът с храната беше проветрен от всички страни, защото представляваше нещо като кръг и добре се проветряваше. Изобщо не миришеше на манджи. Капацитетът на хотела не е голям - може би имаше към 250 човека, което беше повече от отлично. След 3 дни с някои от гостите си кимахме за "Здравей"  Grinning Много спокойно навсякъде. Нямаше викове, не беше шумно... Въпреки многото деца, не станах свидетел на никакви ексцесии или лошо поведение. Персоналът беше вежлив, като минус мога да отчета единствено лошия английски, но това не беше проблем. Плажът, въпреки че е малък и няма голяма плажна ивица, е супер. Никакво вълнение (падаше се нещо като залив), чиста вода - детето през цялото време киснеше в морето. С една дума - рай! Това е единодушното мнение на всички нас - общо 4-ма възрастни.
Ето и линк към албума със снимките на Омер:
http://tonkabonka.snimka.bg/travel/omer-holiday-resort.519093

За жалост минаха бързо 5-те дни в Омер. И дойде ред на Ефесия. Хубаво, казах си, в крайна сметка уж отиваме на по-луксозно място  Wink Пристигането в Ефесия беше меко казано разочароващо. Пещ!!! Народ, викове, крясъци... Кошмар! И пак народ - великото преселение на народите  ooooh! Проблеми със стаята ни - климатикът не проработи до вечерта, когато благоволиха да ни го оправят. Същото и с детското легло. Такова не се появи до 22,30. Предложиха ни да ползваме като детско легло наличния диван в стаята, но мъжът ми беше категоричен, че диванът не е легло. Добре че се смилиха и донесоха едно походно, та свършиха проблемите около настаняването. Както вече споменах, в сравнение с прохладата на Омер, Ефесия се оказа сауна. На обяд изобщо не ходех, защото ми беше невъзможно да се храня при 40 градусови температури. Може би за повечето хора не е проблем, но за мен определено не е комфортно. Да не говорим каква врява се вдига докато се хранят около 600 човека., че и повече сигурно. Чупеха се постоянно съдове. Народът се блъскаше и се изливаха порции на пода  ooooh! Един мъж заля обилно една мадама по гърба с вряло кафе и онази с писъци беше отведена в медицинския пункт. Но това там явно е ежедневие. Да не забравя - ужасната миризма на манджи. Повръщаше ми се от нея. Проветрение - нулево! С една дума обядът в Ефесия за мен беше непосилно изпитание, като да се возиш посред лято в софийския градски транспорт на затворени прозорци, без климатик. Плажът също не ни хареса. Имаше постоянно вълнение, водата беше мръсна, а първите 2-3 м. са с камъни и влизането и излизането от морето е доста неприятно. Детето беше орязано откъм игра във водата. Следобедната почивка е мираж. Пикът на врявата е 14,00-15,00 ч. Тогава народът се прибира по стаите и се започва лудницата. А детето ми е само на 2 годинки и има нужда от следобеден сън. Да, ама йок! Като че всички простаци бяха изсипани в тоя хотел и не се съобразяваха изобщо с каквото и да било. Аз поне от малка съм възпитана, че в интервала 14,00-16,00 ч. се ходи на пръсти и се говори тихо. Е, там това не беше на мода определено  Mr. Green
Ето снимки и от Ефесия:
http://tonkabonka.snimka.bg/travel/ephesia-holiday-beach-club.519099

Та така момичата... Когато преди 3 месеца поисках тихо и спокойно място, добре озеленено, ми предложиха Ефесия. 10 палми не правят озеленяване. За тишина и спокойствие изобщо и не може да става дума - чиста подигравка. Аз самата се чудя защо се лансират само определен брой хотели и от кого се определя ретингът им... Вярно, че моето мнение не е меродавно в никакъв случай, но наистина виждам тенденциозно налагане на 2-3 хотела на курорт. При нас поне гафът на служителя от агенцията ни беше на късмет  Wink И отсега знам къде ще е следващото ни ходене на море  Grinning

Разбирам, че много от феновете на Ефесия няма да се съгласят с мен, но все пак споделям моята гледна точка. Все пак правя съпоставка между два хотела и имам преки наблюдения и съвсем пресни впечатления. А и всеки има свои разбирания за почивка  Grinning

Стана дълго и няма да ви отегчавам повече. Ако някой има въпроси - с радост ще откликна  Peace

# 686
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
tonkabonka   Hug добре, че поне в "Омер Холидей Ризорт" сте си изкарали хубаво и си си починала, след този стрес, който изживя преди тръгването. Съжалявам, че не сте случили с Ефесията. Явно всеки разбира по различен начин почивката. Аз също предпочитам някое по-спокойно място за почивка. Снимките от Омер много ми харесаха, толкова чисто и спокойно изглежда.

# 687
  • София
  • Мнения: 23 130
Моят мъж преди малко ме обвини в тенденциозност - била съм изкарала Ефесията като ужасно място  Embarassed Пак повтарям - всичко пречупвам през моята призма. Още повече, че отидохме през такъв сезон - горещ  Wink Ако бяхме пропуснали Омер, може би сега щях да ръся суперлативи за Ефесия... Ама пусто като имам база за сравнение  Grinning

# 688
  • EU
  • Мнения: 164
тонка прочертох разказ ти  Simple Smile, на това му се казва всяко зло за добро  Laughing, явно ангелите ти са доста силни, щом а ти оредили 5 хубави дена и само 3 гадни, а не 7 ужасни. А само каква истерия беше обхванал всички във форума окло вашите "неприятности"  Mr. Green Всичко е добре, когато свършва добре  Peace

# 689
  • София
  • Мнения: 23 130
evi99, каква ти истерия - направо висяхме на косъм да се откажем  Peace
Доста неприятно и кофти тръпка е да разбереш ден преди тръгването, че нямаш резервация за там, където си тръгнал.
И да допълня нещо, което спестих в разказа си. Уговорката с младежа от агенцията беше да ни настанят в лукс стаи в Омер (съизмерими с тези в Ефесия). Пристигайки там обаче, резервацията ни била за стандартни стаи. Тези стаи се оказаха леко неприемливи - миришеха на мухъл, в стаята на свекърите имаше мравки... Вратата на банята не се затваряше и още куп работи, които не ми харесаха. И като яхнах метлата - обадих се на момъка и само с три учтиви изречения приключих с него. Резултат: след 2 часа, докато вечеряхме, се появи една жена, която била турския представител и с доста извинения каза, че е станало недоразумение и че на следващия ден ще ни преместят в най-хубавите стаи, съответно в друга сграда на комплекса. Също така ни осигуряват безплатна разходка с яхта и посещение на 3 залива или нещо подобно с обяд на единия залив. Аз обаче не отидох заради детето, а в последствие и другите се отказаха. Та мисълта ми е, че пак се опитаха да ни преметнат от агенцията, но при твърдата ми съпротива и заплахата ми какво ще им се случи като се приберем - нещата коренно се промениха и обърнаха в наша полза. Аз лично съжалявам, че така се получи и се стигна до грозни разправии и заплахи. Сбъркал човека, ясно. Но е недопустимо да се опитва да изкара дивиденти на наш гръб  Naughty Важното е, че всичко приключи добре.
Само дето за в бъдеще със сигурност няма да се обърна отново към тази агенция!

Общи условия

Активация на акаунт