Как и къде пазарувате?

  • 7 647
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Здравейте Simple Smile

Пускам темата, защото ми е любопитно по какъв начин средностатистическият българин организира живота си - в смисъл пазаруване на стоки за бита ( в това число храни, препарати, козметика и т.н.).

Как пазарувате? Предпочитате ли да се запасявате за цяла седмица от някой хипермаркет примерно, или пазарувате всеки ден от квартални магазини? Къде откривате по-качествени стоки - в квартала или в хипермаркета? Цената има ли значение за вас (в хипермаркета е по-евтино, но пък пазаруването там отнема доста повече време). Кои са местата, които посещавате най-често и сте доволни от обслужването, цените и качеството на стоките?

В моето семейство сме се ориентирали към пазаруване за цяла седмица на месо, риба, яйца, макаронени изделия,  препарати за поддържане на чистота, перилни препарати, козметични средства, от хипермаркети. Докато кварталния магазин го посещаваме за ежедневни стоки като хляб, кисело мляко, маслини, сирене и снаксове и солети за детето.

При вас как е?

# 1
  • Мнения: 332
Седмичното пазаруване от Била - основно храна. Ежедневното така: плодове и зеленчуци от пазара, безалкохолни, десерт, хлебчета от близкия магазин, ако не ми се готви и готова храна пак така - до вкъщи има КФЦ, един китайски, а понякога понеже и Била е близо - от техния топъл щанд.
Битова козметика и препарати - със седмичното пазаруване.
Козметика за нас - от аптеки и дрогерии когато имам вдъхновение - това включва пасти за зъби, сапуни, шампоани, дезодоранти.
Декоративна козметика, парфюми - също по вдъхновение, но от специализирани места.

# 2
  • Мнения: 4 965
Проучване или любопитство?

# 3
  • Мнения: 337
Храна и препарати от Фантастико - точно до нас е. Повечето пъти и хляб от там - има пресни хрупкави франзели  Mr. Green.
В кварталният магазин само инцидентно. Зеленчуци и плодове от пазарчето до нас.

# 4
  • Мнения: 46 535
Препарати за чистене и пране, сапуни, ориз, брашно, салфетки, кухненска и тоалетна хартия - Метро.
Сирене, боб, леща, маслини - от една търговия на едро.
Шампоан, балсам, козметика, препарати за съдомиялна - DM.
Тези дотук на едро, за месеца.

Месо и бързоразвалящи се - Кауфланд, Била, Европа, Хит.
Плодове и зеленчуци - Женския пазар.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Пазарувам веднъж седмично. От хипермаркет. През седмицата купувам само хляб и, евентуално, ако нещо ми свърши извънредно. Но това се случва доста рядко, защото винаги следя да имам от всички продукти резерва. От кварталния магазин не купувам нищо. Имам предвид квартален малък магазин, защото БИЛЛА ми е на 2 минути от вкъщи.

Плодове и зеленчуци купувам от пазара. От един точно определен пазар и затова и тях купувам веднъж седмично. Сега, заради сезонните плодове, ходя два пъти седмично, но гледам да не е по-често, защото точно този пазар, който ми е любим ми е доста далечен.

Месо, кайма и подобни - от един точно определен магазин. Това е мания на майка ми. Специално я карам там. Също един път седмично или един път на две седмици.

Козметика отново от хипермаркетите - душгелове, лосиони и шампоани. Кремовете ги купувам от аптека.

Цените не ги следя особено стриктно. Но знам, че в БИЛЛА ми е една идея по-скъпо от моя си хипермаркет, от който пазарувам редовно. А и там съм с клиентска карта, имам отстъпка, та става още по-изгодно. Но стриктно не следя цените, не знам всяко нещо точно колко струва, проучвания не правя. Наясно съм, но вокруг до около.

Има неща, които купувам "на едро". Сокове за децата купувам на стекове, храната на кучето досега също взимах на стекове, разни зимнини също, перилните и почистващите препарати... Тях взимам от МЕТРО. Там ходя мисля един път месечно.

# 6
  • Мнения: 4 841
КАК - Разумно и бързо  Peace

КЪДЕ - Доказани магазини, от които съм доволна. От пазари и "бабки" - не.

# 7
  • Мнения: 46 535
...
КЪДЕ - Доказани магазини, от които съм доволна. От пазари и "бабки" - не.

Доскоро и аз мислех така, но в доказаните магазини зеленчуците са под всякаква критика като вкус, благодарение на пазарите си спомних вкуса от едно време на доматите примерно  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 844
Пазаруваме през ден от големи хипермаркети.Не обичам да пазарувам за цяла седмица напред,предпочитам по малко,но често-решаваме днес какво ще ядем,взимаме продуктите и готвим. Mr. Green Пък и повечето пъти хапваме навън.
Мразя малки квартални магазини. Mr. GreenОбичам на спокойствие да си вървя с количката и да си избирам.Да седя на щанда и да искам "дай това,дай онова"не ми харесва. Laughing

# 9
  • Мнения: 2 161
Различни неща пазарувам от различни магазини.

# 10
  • Мнения: X
Цитат
От пазари и "бабки" - не.
Така ,ама...
Уж вносните зеленчуци едни,пък от хипермаркета имат един вкус,а пък от пазара -друг...Не знам, въпрос на внушение ли е,ама от супермаркета са толкова безвкусни и гадни...дори не миришат на нищо.

Пазарувам в неделя от Метро/Кауфланд/Карфур...където ми се ходи на момента...
А през седмицата кисело мляко,евентуално нещо ако свърши...
Хляб си пека пресен у дома...купения е отвратителен,как съм го яла преди...   

# 11
  • Мнения: 4 841
...
КЪДЕ - Доказани магазини, от които съм доволна. От пазари и "бабки" - не.

Доскоро и аз мислех така, но в доказаните магазини зеленчуците са под всякаква критика като вкус, благодарение на пазарите си спомних вкуса от едно време на доматите примерно  Simple Smile

Знам, че има доста доводи "за", но аз пък имам своите "против".
С удоволствие купувам от местни производители, когато съм в определени райони на страната, но това няма как да става ежедневно или ежеседмично, и е много щастливо изключение. За съжаление.
Но в София и на някои други места в страната - не, благодаря  Crossing Arms Имам достатъчно основателни причини.

# 12
  • Мнения: 46 535
...
С удоволствие купувам от местни производители, когато съм в определени райони на страната, но това няма как да става ежедневно или ежеседмично, и е много щастливо изключение. За съжаление ...

Наистина е така  Tired късметлии са хората, които живеят до тях, но тук нямаме избор, просто искам това в чинията ми да има мирис и вкус, а откъде е, няма значение  Hug

# 13
  • Мнения: 811
Лично аз засега не съм открила разлика във вкуса на зеленчуците на пазара и в хипермаркетите. Но пък съм установила, че на пазара същите продукти са по-евтини. Обаче въпреки това не ходя до пазара, защото е голяма бутаница, има джебчии и обикновено няма места за паркиране. (Говоря за Русе, понеже тук живея). В кварталния магазин цените на зеленчуците са доста по-високи, а качеството е ужасно - увяхнали краставици, развалени домати, покрай Великден ми се наложи да отскоча за един козунак - ами вкъщи открих, че е започнал да мухлясва  Close.
Ние по-често пазаруваме в Кауфланд, защото цените са добри, качеството на повечето хранителни продукти е задоволително.
Понякога пазаруваме и в Метро, но оттам предимно купуваме препарати, прахове, опаковки на едро (особено шоколади  Laughing).


Проучване или любопитство?

Не разбирам защо тази тема не си сметнала за проучване, и с какво моята тема е по-различна?

# 14
  • Мнения: 581
 Храна, препарати, консумативи пазарува мъжът ми от Метро и от някакви борси. Аз мразя да пазарувам тези неща. Обичам да купувам само дрехи, обувки и козметика.

Общи условия

Активация на акаунт