Как и къде пазарувате?

  • 7 654
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 700
Как пазарувате? - Мразя да пазарувам и затова гледам да е веднъж седмично, да не кажа и повече. Блъскам меса в камерата и после вадя докато не свършат. И хладилника гледам да зареждам до козирката, така че се впрягам с торбите, когато почти всичко е свършило.
Къде? -  При нас има добри месарници и месо и колбаси купувам само от там. Всичко останало от Пикадили или Европа. Епизодично може и Билла, но само ако ми е на път. Хляб и мляко - от кварталния магазин. Плодовете и зелечуците не са ми в ресора (за тях отговаря съпруг един брой), но през зимата от кварталния плод-зеленчук, а през лятото от пазара.

# 31
  • Мнения: 7 947
Различно. Предпочитам основните продукти да ги накупя в събота и през седмицата да остане хляб, мляко, зеленчуци евентуално. Ама това зависи от парите, с които разполагам, а напоследък те са кът  ooooh!
Пазарувам и основно на промоции, намаления. Не подбирам основно по качество, а по приемлива цена. мъжът ми не може да пазарува, правим го заедно - аз избирам, той носи. Набелязала съм си няколко евтини магазинчета в квартала, ама и те не са кой знае колко евтини, защото живеем в центъра, където цените са завишени. Но при всяка възможност, когато минавам покрай пазара или ходя при баба ми - там има борси евтини - също купувам, каквото мога.

# 32
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Цитат
От пазари и "бабки" - не.
Така ,ама...
Уж вносните зеленчуци едни,пък от хипермаркета имат един вкус,а пък от пазара -друг...Не знам, въпрос на внушение ли е,ама от супермаркета са толкова безвкусни и гадни...дори не миришат на нищо.
Не си въобразяваш, безвкусни и безмирисни са. Точно защото са вносни или произведени по "европейски стандарт".
Българските плодове и зеленчуци са невероятно вкусни и различни от "западните".
Но май вече само при "бабките" останаха такива.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 064
Най-често ден за ден, от кварталните магазини.
Не е много икономично, но поради ред причини пазаруването в количества ни затруднява.
Не обичам и да изхвърлям храна, така че не се запасявам с каквото и да било, освен понякога с макарони, варива и доматено пюре, т.е., когато успея да стигна до някой хипермаркет.

Зеленчуците най-обичам да ги купувам от "пазари и бабки", близо до нас има едни такива.
Иначе, от близката сергия, където стоката е свястна, ама малко скъпа, че квартала е такъв.

# 34
  • Мнения: 71
Веднъж седмично цялото семейство се забавляваме в хипермаркета - основните неща за храна, почистващи препарати и т.н., включително глезотийка за всеки по избор. Козметика от DM и аптека. Плодове и зеленчуци през ден (сега вече и ежедневно) от магазин в близост до раб. място. Хляб, мляко и нещо непредвидено от квартални магазини.

# 35
  • Мнения: 1 180
Зарзавати - от кварталния плод и зеленчук - е, не съм намирала по-добро място! Другите неща - предимно то "Пикадили". Почти всеки ден се снабдявам с нещо от кварталния супер - месо, мляко, хляб, препарати... В "Метро" мразя да ходя, не се запасявам с нищо.

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Веднъж седмично пазаруваме в Кауфланд (наблизо ми е, иначе бих предпочела Билла или Пикадили) - купуваме основните неща за седмицата. Плодове и зеленчуци купуваме от кварталние магазинчета Плод-Зеленчук, предпочитам от пазара, но ми е твърде далече за жалост.
Наблизо имаме и един много хубаво зареден денонощен магазин (не знам как се казва) - от него си купувам нещата, които са ми нужни през седмицата ден за ден.

# 37
  • Мнения: 1 446
Откъдето ми падне Simple Smile Всяка седмица различно, а дребните неща от кварталния магазин или от Пикадили до офиса.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Хранителни продукти за седмицата пазарувам основно от Пикадили. Препарати, прясно месо и риба от Метро. Зеленчуци от пазара.  За единични покупки през седмицата претичваме до квартални магазини.

# 39
  • Мнения: 10
Веднъж седмицата в "Сани" или "Кауфланд" и през седмицата кварталните магазинчета, ако се наложи нещо.

# 40
  • Мнения: 9 814
Основно пазарувам от големите хипермаркети- Била, Кауфланд, Хит. Също и в Т-Маркет, Калея, Пикадили.
Около нас почти няма верига, която да я няма.
Плодове и зеленчуци също пазарувам от тям, защото обикновено на пазара ми пробутват разни боклуци.
Поне в хипермаркетите можеш сам да избереш това, което вземаш.

# 41
  • Мнения: 924
Веднъж в седмицата от Билла, основно - храна и препарати, зеленчуци и плодове от вилата  Party страхотни са. Мляко от пазара, мъжо го подквасва, има си една жена и само от нея взема  Peace
За дреболийки от кварталния магазин.
Козметика в последно време от аптеката  Laughing

# 42
  • Мнения: 262
Аз пазарувам от склад на едро за хранителни продукти, лятото не купувам плодове и зеленчуци- имаме си малка градинка.
Перилни и почистващи препарати купувам също от склад.
Козметика по каталог.

# 43
  • Мнения: 800
В събота или неделя пазарувам основните неща - санитарни и тоалетни от Била, замразени зеленчуци, месо, кисело и прясно мляко, пампери пак оттам. През седмицата - купувам плодове и пресни зеленчуци, евентуално хляб и мляко от пазара или някое магазинче в квартала или ако ни се ходи в Т-Маркет, че е готино и много от нещата даже са с по-ниски цени от Била. Кауфланд ми е далече и не ми се ходи за 2 кгр. пиле или нещо друго, което е по-евтино там.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 529
 Основно от Кауфланд. Понякога за хляб от кварталното магазинче. Зеленчуци от борсата в Дружба-София.

Общи условия

Активация на акаунт