Как да науча детето на самостоятелност

  • 4 531
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 763
Krissie Krust, имам една лоша новина за теб: Честито! Вече си родител, забрави за ергенската самостоятелност. Детето ти е на 4 месеца. Не ми е много ясно какво точно искаш да постигнеш и от какво се оплакваш, но при всички положения бързаш. Синът ми беше залепен по същия начин за мен. Още спим заедно на спалнята, а е вече на 1 и 3 месеца /О, ужас!/. Заиграва се сам, но не от самото начало, а сравнително отскоро - откакто поотрасна, престана да се идентифицира с мен и набра смелост да опознава света. Дъщеря ми също беше самостоятелна на тази възраст /и още е /, но трябваше винаги да бъда в полезрението й. За мен много по-важно е да се научиш да уважаваш нуждите на детето, да го поощряваш когато се заигре само, да му даваш достатъчно време да опознае, разбере и разгледа нещото, което му е привлякло вниманието, без да го обдумваш, да му се навираш да му предлагаш още неща, да го местиш и прочее силови интервенции.  Ето това можеш да направиш още отсега. Другото, ще ме прошаващ, ама са капризи на неопитен родител. Да, има и такива деца които си стоят сами, но това е въпрос на  по-зряла нервна система. След като твоето дете има нужда от физическа близост с теб, какво по-важно имаш да правиш като майка, че това да му я осигуриш ти тежи толкова много?! newsm78

П.С. Относно кърменето, ако имаш някакви съмнения - влез във подфорума на Кърмене и захранване. Виждам, че вече има и подфорум с консултации.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 569
Самостоятелност? На 4 месеца?
А не искаш ли да ти поднася кафето в леглото сутрин?

# 17
  • Мнения: 5 940
За да възпиташ дете, което не се страхува да бъде самостоятелно, е задължително да не оставяш бебето без гушкане и ласки.

# 18
  • Мнения: 2 826
Виждам, че са ти върнали темата при другата  Wink....

И прочитайки и нея си мисля..защо толкова бързо някои губят търпение..едва 4-месечно е бебето, а вече не ни се занимава с гушкане и други бебешки дейности Tired

# 19
  • Мнения: 4 555
Krissie Krust, има различни типове бебета. Някои нямат нищо против да спят където ги оставят сами, да стоят с таткото, бабата, детегледачката или който и да е възрастен (моето беше такова), а други каквото и да правиш, ако не са с майка си, плачат истерично, докато не я получат. Не си мисли, че твоят подход на сто процента ще определи поведението на бебето. Зависи колко плач си готова да изтърпиш и колко нерви си готова да вложиш, за да го пречупиш. И дали смяташ, че това, което ще преживее бебето ти в резултат на тези мерки, си струва това, което ти ще получиш като награда.

# 20
  • Мнения: 9 814
Зависи ти какъв родител си. Ако си привърженик на привързаното родителство няма да ти минава и през ума да искаш самостоятелност на детето си до 20-ата му година.
Аплодисменти спечели постът, който осъжса кърменето на поискване, спането в леглото на родителите и носенето на ръце, като врагове на самостоятелността. И да не е правят тези неща, не виждам как 4-месечно бебе ще бъде самостоятелно. Да, можеш да го научиш да заспива само и да се заиграва за известно време, но едва ли ще успееш да му предадеш уминията си да си разбърква само АМ и да си сменя памперса.
Понякога ми е странно като слушам горди родители от факта, че детето им седи по цял ден само в леглото си и си играе, а после се оплакват, че децата им се развивали по назад от другите.
Едно дете от първия си ден има нужда от внимание и ласки, не само от активна гимнастика от 200 лв.

# 21
  • Мнения: 97
Както винаги е пълно с крайно противоречащи си мнения.  Mr. Green
Тези мами които са сложили децата си на пиедестал и им се кланят ежеминутно те обвиняват, че едва ли не си жестока майка която ще травмира детето си като се опита да му вкара поне някакъв режим. Аз пък не мисля, че трябва да забравиш и собствените си нужди и комфорт напълно заради детето. Е да, златната среда трудно се намира. Но както ти казаха няколко  по-умерени момичета ако решиш с малко търпение ще научиш детето си да спи в собственото си легло - ще стане бавно и трудно но не и невъзможно. Това важи и за другите неща.
След още един два месеца ще видиш как самото дете ще започне да си прави режим на спане и ядене и съответно кога са възможните за теб часове за душ или нещо друго. Няма да спечелиш от това детето да е залепено за теб като гербова марка - и ти си човек. Hug

Моята мома се развива прекрасно, но без да ми е нон стоп в ръцете - и двете сме щастливи от този факт.......всичко е до конкретния характер на детето.

# 22
  • Мнения: 9 814
Какво значи издигане на пиедестал и ежеминутно кланяне? За мен децата ми да, са най-важното нещо на света.
Много крайно всъщност е твоето мнение.
Да, златната среда се намира трудно и тя определено не е нито в постоянното висене в ръцете на някой възрастен, нито в постоянното стоене върху някоя модерен уред за развитие на бебето.

# 23
  • Мнения: 6 713
Децата са различни! Едни спят сами от 2-рия си месец и по цял ден не изискват много-много внимание, дундуркане. На моя приятелка и двете деца са такива, нито нощни будения, нищо - от малки. Какво да кажем майките, които сме разнасяли и разнясат по цели нощи на ръце, е няма как да си оставим децата да реват.

# 24
  • Мнения: 1 547
Напълно излишен е сарказмът по отношение на употребената от авторката дума. Смятам, че всеки средно умен би схванал веднага какво всъщност иска да попита тя и по-нататъшните подмятания за кафе в леглото и смяна на памперса са просто едни семпли опити за оригиналнечене. Съзнавам, че не е лесно да се приеме гледна точка, която третира детето като отделно същество, а не като апендикс на майка си, и която изключва денонощното цвилене и плюнчене над бебето, но такава гледна точка все пак съществува. Не само това, ами и сполучливи резултати дава. Simple Smile Тръпки ме побиват от мисълта, че е възможно аз самата да съм бебе и да нямам грам спокойствие, щото при всяко мое движение някой трябва я да ми завира цицата си в устата, я да ме мачка в скута си, я да ми надува главата с брътвежи, брррр... кошмар.  Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Мнението ми се покрива с това на Ескарина.
Всяко дете е с различни нужди, колкото и да ви се струва клиширано, при
едни вкарването на режим и правила минава при други не. Моите са жив
пример,че едно с едно не си приличат по поведение ...

# 26
  • Мнения: 97
crazy chick - не бих могла да го кажа по-добре  Hug

# 27
  • Мнения: 9 814
crazy chick, само за пример, ако приемах детето си като апендикс сега нямаше да пиша тук, защото щях да съм скачена с органа си.
Играе си сама на килима, но това не означава, че аз я оставям в това положение по цял ден.
На четири месечна възраст самостоятелноста на едно дете се изразява в заспиването само, а не с помощта на родителите и заиграването без някой да е постоянно в полезрението му или то да е в нечии ръце. Как по друг начин да я търсим тази самостоятелност в тази възраст?
При моите деца го имаше, но има и други два много драстични за мен случая- скачените съдове и много, много независимото бебе, което виси по цял ден само в кошарата си с пуснат телевизор, докато майка му се чувства самостоятелна в другата стая.

Употребата на изрази като цвилене и плюнчене говорят за беглите и семпли опити на други потребители да бъдат оригинални, но на мен изглеждат невъзпитани и груби.

# 28
  • Мнения: 6 713
Не разбирам плоската подигравка с майките, чиито деца явно са по-трудни, и по-ревливи и т.н. baby_neutral
Както и да е, хора всякакви, чудесно е, че някои от тях са открили начин да не цвилят и да не се плюнчат денонощно!  Party

# 29
  • Мнения: 97
Знам, че не е тук мястото за такъв спор, но като ти гледам броя публикации. Франческа ......ми не знам кога ти остава време за децата

Общи условия

Активация на акаунт