Как да науча детето на самостоятелност

  • 4 523
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 814
Знам, че не е тук мястото за такъв спор, но като ти гледам броя публикации. Франческа ......ми не знам кога ти остава време за децата

Ами нали това казвам, сами се гледат! Как ли още малката е на кърма?!
Пиши, ще ме стигнеш.
Жалко, че срещам такива хора като туб тук, които като не знаят какво друго да вкарат в спора като аргумент, опират до брои публикации.
Дерзай!
Отивам да цвиля и плюнча на децата си. Денят е прекрасен за разходки!

# 31
  • Мнения: 1 547
Ама, Франческа, ние не обсъждаме твоето дете, нито моите. Обсъждаме подходи и гледни точки, които са многообразни и не могат да се степенуват като добри или лоши. Ти откъде точно тъй категорично заключи, че авторката иска да държи бебето си денонощно в кошарата, за да може тя самата да си вее краката?  Rolling Eyes

Всеки защитава позицията, за правотата на която вижда достатъчно положителни резултати в реалния си живот. Ето, аз например съм очарована от това, в което се превръщат "самостоятелните" бебета покрай мен - не говорим за захвърлени и необгрижвани деца, нали - и засега нямам повод да подлагам на съмнение мнението си. Не познавам случай на привързано родителство, който да остави у мен добро впечатление, но ако някога срещна, евентуално ще преосмисля настоящите си думи. И да, Франческа, повечето майки покрай мен точно това правят с бебета си - цвилят им и увиват покрай тях, достигайки невероятни октави, и ги плюнчат в буквалния смисъл на думата. Какво те разстрои толкова в тези два глагола?

# 32
  • Мнения: 14 654
Krissie Krust, има различни типове бебета. Някои нямат нищо против да спят където ги оставят сами, да стоят с таткото, бабата, детегледачката или който и да е възрастен (моето беше такова), а други каквото и да правиш, ако не са с майка си, плачат истерично, докато не я получат. Не си мисли, че твоят подход на сто процента ще определи поведението на бебето. Зависи колко плач си готова да изтърпиш и колко нерви си готова да вложиш, за да го пречупиш. И дали смяташ, че това, което ще преживее бебето ти в резултат на тези мерки, си струва това, което ти ще получиш като награда.

Няма какво повече да кажа.
А за взимането на душ - това е нещо, което трябва да направиш - оставяш бебето в леглото, където е защитено и отиваш да се къпеш. Нищо няма да му стане ако реве 20 мин.(проверено е). Бебето има нужди, но и майката все пак.

# 33
  • Мнения: 763
Съзнавам, че не е лесно да се приеме гледна точка, която третира детето като отделно същество, а не като апендикс на майка си, и която изключва денонощното цвилене и плюнчене над бебето, но такава гледна точка все пак съществува. Не само това, ами и сполучливи резултати дава. Simple Smile Тръпки ме побиват от мисълта, че е възможно аз самата да съм бебе и да нямам грам спокойствие, щото при всяко мое движение някой трябва я да ми завира цицата си в устата, я да ме мачка в скута си, я да ми надува главата с брътвежи, брррр... кошмар.  Mr. Green

На мен пък ми е странна изобщо идеята ти: ти да се поставяш на мястото на няколко месечно бебе и да правиш опити да предположиш какво би могло да иска или да не иска! Съжалявам, ама звучи много нелепо особено на фона да добрия ти изказ и  що-годе логичната ти обосновка на мнението ти
Както и да е! Крейзи чик, ако реша да правя кариера на гаулайтер, може би ще се обърна към теб за съвет, но на този етап опитът ми  с моите деца ми дават достатъчно самочувствие да смятам доводите ти за абсурдни!
Освен това тази тема допреди месец предизвикваше полемика сред майките и не виждам защо пак трябва да влизаме в същата дискусия.  Аз поне смятам да се съсредоточа върху цвиленено и плюнченето, защото от повтаряне на едно и също не ми се получават плюнките. За тези, които нямат подобни проблеми, ето ви темата - да си преговорите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=490927.0

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 12:20 от chevroleta

# 34
  • Мнения: 9 814
crazy chick, от думите става ясно, че изобщо не си разбрала моято позиция, което и не е задължително, де.
да се самоцитирам, дано успея да те този път да стана ясна и да се уточним, че горе-долу сме на едно мнение
Какво значи издигане на пиедестал и ежеминутно кланяне? За мен децата ми да, са най-важното нещо на света.
Много крайно всъщност е твоето мнение.
Да, златната среда се намира трудно и тя определено не е нито в постоянното висене в ръцете на някой възрастен, нито в постоянното стоене върху някоя модерен уред за развитие на бебето.

Аз съм против привързаното родителство и кърменето на поискване, безрежимното гледане на дете и прекомерното му лигаване. Както и изпитвам явна антипатия към лигавите майчета и гордостта им това, че децата са скачени с тях.
Обаче съм и твърдо против висенето на детето по цял ден в кошарата, шезлонга, активната гимнастика....и гордостта на родителя от това. Не съм заключавала никъде, че детето на авторката стои някъде си само по цял ден, дадох за пример поведение, което на мен ми прави лошо впечатление. Както и горното
Съжалявам че, обкръжението ти и от кудкудякащи майки, моите познати с деца не са такива.
В употребените от теб глаголи ме "разстрои" фактът, че идват из под пръстите на майка, но каква!  Flutter

# 35
  • Мнения: 1 547
но на този етап опитът ми  с моите деца ми дават достътъчно съмочувствие да смятам доводите ти за абсурдни!

Ами хубаво, така да бъде.  Grinning Очевидно обитаваме различни светове, с различни представи за щастливо бебе. Покрай мен децата, които са буквално задушавани от внимание, кърмене и всеотдайна грижа, са в пъти по-нервни и ревливи, и това е процес, чието зараждане и логично развитие са винаги идентични, макар и в различни семейства. Наблюдавала съм го достатъчно много пъти, за да затвърдя позицията си. Деца, които плачат истерично и безутешно за майките си, са деца, които не се отделят от тях за секунда, а не генетично обременени с ревливост. Нека детето ви свикне да сменя физиономиите и обстановката покрай себе си; нека свикне да разполага с лично пространство и нека грижите за него не се полагат денонощно от майката, пък да видим тогава, ще изпада ли в нервни пристъпи, ако я изпусне от поглед.

# 36
  • Мнения: 97
В същност не е необходимо да сме на едно мнение...иначе няма да е интересно  Mr. Green

Освен това всеки си сърба собствената попара накрая.  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 14 654
Нека детето ви свикне да сменя физиономиите и обстановката покрай себе си; нека свикне да разполага с лично пространство и нека грижите за него не се полагат денонощно от майката, пък да видим тогава, ще изпада ли в нервни пристъпи, ако я изпусне от поглед.

Свикнало е. И пак си реве. Не го утешавам с цици, ползват се за хранене. С охота отива да се гушка при почти всеки, който поиска, не реве за мен, просто си реве.
Голямото ми дете беше много лесно бебе, тогава бях убедена, че ревливите деца са такива, защото майките им ги гледат неправилно и са ги разглезили, и свикнали грешно Mr. Green Сега е самостоятелен младеж за чудо и приказ. Сигурна съм, че и бебето ще се превърне в такъв, въпреки че е доста по-капризно. Просто подхождам към всяко дете по различен начин, защото те самите са различни.

# 38
  • Мнения: 763
но на този етап опитът ми  с моите деца ми дават достътъчно съмочувствие да смятам доводите ти за абсурдни!

Ами хубаво, така да бъде.  Grinning Очевидно обитаваме различни светове, с различни представи за щастливо бебе. Покрай мен децата, които са буквално задушавани от внимание, кърмене и всеотдайна грижа, са в пъти по-нервни и ревливи, и това е процес, чието зараждане и логично развитие са винаги идентични, макар и в различни семейства. Наблюдавала съм го достатъчно много пъти, за да затвърдя позицията си. Деца, които плачат истерично и безутешно за майките си, са деца, които не се отделят от тях за секунда, а не генетично обременени с ревливост. Нека детето ви свикне да сменя физиономиите и обстановката покрай себе си; нека свикне да разполага с лично пространство и нека грижите за него не се полагат денонощно от майката, пък да видим тогава, ще изпада ли в нервни пристъпи, ако я изпусне от поглед.

Крейзи, нищо не мога да кажа за постоянното обгрижването, обдумване.... - и мен ме дразни точно толкова, колкото и теб. Децата наистина се изнервят допълнително от едно такова задушаващо присъствие. Тук обаче става дума за 4 месечно бебе, на което  вярно, не знаем навиците и мурафетите, но пък може да се предположи на какъв етап от развитие е. Без да познавам и майката, като съдя само от това, което е написала, на мен  ми прилича на неин каприз....Дано, дано не съм права!  Peace

# 39
  • Мнения: 1 547
Е, Янечек, нали обсъждахме деца, които реват конкретно и безутешно за майките си? Принципната ревливост не я засягам в момента, въпреки че и за нея имам мнение  Laughing

В крайна сметка какво излиза - всички си пишем едно и също, но с различни предположения в главата? Едните приемат, че майката иска да отдели детето от себе си, за да си прави ноктите и да гледа телевизия, а другите - че просто иска да го приучи на елементарна самостоятелност, която впоследствие да се доразвие.  Mr. Green

Признавам, че аз поначало трудно вмествам в ума си някои типажи родители и пишейки, понякога не ги включвам в плановете си.

# 40
  • Мнения: 5 940
Моето пък от първия ден ме разпознаваше и предпочиташе основно моята компания. Не приемаше никой друг да го успокоява, гушка, храни, приспива. А мъжът ми не е от тези мъже, които не желаят да се включват в грижите за децата, правеше го и го прави винаги с удоволствие, при всяка свободна минута.
Сега е достатъчно самостоятелен като за възрастта си и често предпочита компанията на баща си пред моята, особено за по-мъжкия тип игри. Но за мен не е добър сигнал едно дете, не бебе ... да няма предпочитания към най-близките си. Аз лично бих се притеснила ужасно, ако детето има доверие към всички и всички чувства еднакво близки. Знам, че има златна среда Laughing

# 41
  • Мнения: 613
Разбира се, че не говоря за такава пълна самостоятелност, МамиБлю. Мислех, че ще стане ясно какво имам предвид - просто да си спинка в креватчето. А аз, че съм до него постоянно, това е ясно и това е най-голямото ми удоволствие! Просто си мисля, че трябва да си поиграва малко и сам, за да мога да си взема душ. Или пък в компанията на таткото или други близки хора, за да мога от време на време да отида на масаж или  на кафе с приятелка. И един ден догодина да тръгна на работа. Това ми беше мисълта - страхувам се да не стане прекалено зависим от мен и ми се иска от време на време да си спи и в неговото легълце, и то без да плачка. Благодаря на всички, които писаха и на тези, които предстои да се включат със съвет!
След това което съдържа поста на авторката , аз няма как да приема, че желанието и е бебето да е захвърлено в леглото или кошара цял ден. Това което разбирам е , че и се иска да не е в ръцете и по цял ден.
Но според мен освен че децата са различни , много е важно не само как ги "възпитават" родителите / майката, а и спокойствието което имат , че това е правилно. Ако една майка не е спокойна - бебето също е ревливо и нервно. Едно бебе може цял ден да е на ръце , но майката да е притеснена , че не може да си вземе душ, че няма приготвена вечеря или за каквото друго се сетите и така "обгрижваното" бебе пак ще е нервно и ревливо. Обратно - бебе оставено в креватчето със спокойствието , че не го "захвърляш" , а че това е правилно приема тази "самостоятелност" спокойно. Дали едно бебе ще се успокои когато се вземе от един човек или друг , също е свързано с това , каква енергия и спокойствие излъчва. Същото е и с гърнето и с каквото друго се сетите. Мисълта дори - аз сега ще го оставя в леглото и то ще плаче неутешимо , е пагубна.

# 42
  • Мнения: 426
Той е вече на 4 месеца и е нон-стоп с мама, буквално у мама. Освен това не заспива сам, а свикна да прекарва
Мене ето това изречение от поста на авторката ми звучи най- абсурдно. "Вече е на 4 месеца "- голям мъж един вид  ooooh!. Като че ли пише за четири годишно дете. На 4 месеца бебето е толкова безпомощно колкото и на 1 и на 2, или тя очаква то да не я занимава със себе си, след като е станал вече на 4 месеца. Всъщност тепърва започват грижите около детето, а тя вече иска да е самостоятелен  Tired. Ми сега почват зъбките, буденето, мрънкането...скоро няма да имаш много време за себе си. Разбира се, можеш да игнорираш тези състояния на бебето и да го оставиш да се оправя само, докато ти си вършиш някаква работа. Кой знае, може пък наистаина така да го направиш по-самостоятелен...

# 43
  • София
  • Мнения: 432
Мили момичета,
аз за съжаление дадох повод за доста ожесточени аргументации. Не съм се отделяла от 4-месечния си син нито за минута и упорствах, за да го кърмя, макар че по предписание трябваше да родя със секцио. Но няма да се хваля - само да уточня, че навсякъде е с мен, с изключение само на гроба на майка ми, която за жалост си отиде преди три седмици. Това, че Симеон е привързан към мен, не ми тежи - точно обратното, прави ме най-щастлива на света! Аз не пуша и не ходя по кръчми - наживяла съм се с купони и пътувания. Сега съм на 33 и съзнателно съм се отдала на най-важното. Питах ви за самостоятелността по една-единствена причина - доброто на малкия. Не ми се иска стележът постоянно да съм с него, да го гушкам и да се занимаваме с нещо, да му навреди. Вярвайте ми, ако искате, но ви попитах по причина, обратна на егоизма. Защото на мен самата не ми се отдалечава от него. Но не искам да му навредя. Това е. Прекрасен ден на всички - чудесни сте! Joy

# 44
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Сега ще стане интересно с това "не искам да му навредя" и затова се записвам да следя  Mr. Green Joy

Общи условия

Активация на акаунт