Отговори
# 690
  • Мнения: 1 269
абсолютно сьм сьгласна, че нехранителна кьрма няма! моята дори я изкарваха много хранителна, понеже дьщеря ми наддаваше доста. роди се 3350, изписаха я минус 70 грама  Grinning но аз още в шейново й давах само гьрда, шишетата с адапте, изхвьрлях в мивката, без да сьм сигурна колко мляко пие бебето. и така на 6 месеца тежеше 10 кг.  Grinning вода и чайчета сьщо не сьм й давала, захраних я 2 седмици преди на навьрши 6 месеца, но на нея храната не й хареса и така до 7 месеца, хапваше само по 2-3 льжички на обедното ядене. детска кухня не сьм й взимала, готвех и аз. в началото картофче с  кьрма, после прибавих тиква, морков и т. н. сол, масло и други подсладители не сьм прибавяла. мисля, че сьм избирала най- доброто за детето ми и сега пак така ще гледам бебека, живот и здраве.

сега ще кача няколко снимки, по повод кьрменето  Laughing

http://oktomvri2010.snimka.bg/maternity/silvi.508696.19198152

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 16:49 от silvi@

# 691
  • У дома
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета, как сте с тия жеги?
Ние преди малко се завърнахме от моренце, тръгнахме още в 7:30, мъжлето първо лови рибка и хвана, колкото да напълним малко чинийките тази вечер с попченца. След това ходихме на едно хубаво малко плажче, взех си шезлонг и под чадърчето изкарах няколко часа, а малката не излезе от водата, малко е хладничка още, подухва страхотен  лек ветрец. Беше супер.
Банския ми е от миналата година, така че ми става, а върху него вързвам един тънък шал, та коремечето е на сянка. Онзи ден се сдобих и с шапка с периферия, та отвсякъде съм дегизирана.
Но иначе пътуването ми понася зле, оставам без въздух и не мога да си намеря място.

Хайде, оставям ви да влизам в банята и да се хващам после с пържената рибка

# 692
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Позитив, ние така днес сутринта тръгнахме за Камчия с нашите, там плажа е страхотен. Тъкмо паркирахме и звънна сестра ми в 10 часа да каже, че в 11 я изписват  ooooh!. А нещата за бебето са в майка ми. Както паркирахме, така- гаааз назад, мен и малката ме стовариха на южния във Варна, а ате отидоха на изписването. Така, че днес пак градски плаж, без рибка  Rolling Eyes

Ноел- много нежен и красив аватар си имаш  Hug

ДОвечера най- после ще гушна племенничето и сестра си  Party

# 693
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Привет на всички,

Жегите наистина са непоносими... ooooh! Седим на сянка и гледаме да се разхлаждаме повечко.... Crazy Таткото отиде да пазарува....и съм си поръчала диня, че от няколко дни ми е в главата... Blush
Надявам се всички да сте добре, защото не можах да изчета всичко, което сте изписали. Сега поне ще наваксвам... Flutter

# 694
  • У дома
  • Мнения: 59
О, Бобче, това е супер гадно, ама няма как.

# 695
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Да, толкова голям мерак имаха нашите да ни заведат там, а сега няма вече кога. Баща ми накрая в колата се изръси: "Е, поне видя Камчия..." Laughing

Момичета, още не съм отишла на фризъор, незнам къде а трябва, че на чучело приличам. Някакви идеи  Thinking

# 696
  • Мнения: 599
Бобче, в коя част на града си ? Има едно студио в Мебелната палата, отстрани от към сфетофара, моя колежка е много доволна от там, аз лично не съм ходила. Моята фризьорка е във Владиславово чак, ако ти е близо кажи, ще ти кажа къде е салона й.

# 697
  • Мнения: 1 269
чак сега видях, че Lady V има рожден ден... да си здрава и щастлива!

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 366
Чета че обсъждате кърменето. За обтриването мен ме караха да си натривам гърдите от 7-мия месец всички лекари вкупом. Казаха ми да ползвам вълнен парцал, но на мен ми се видя доста жестоко и си взех мека хавлиена кърпа и вечер под душа започнах с няколко пъти и постепенно увеличавах. Резултата никакви болки и никакви проблеми с кърменето. Очаквах зърната ми да си останат загрубели, но всичко се възстанови с времето. И аз храних първия месец на поискване докато не ме увика педиатъра на първата консултация. За 23 дена беше качила 1.300 кг. Щяла съм да я увредя /не било полезно толкова бързо наддаване/. Минахме на диета - кърмене на 3 часа. Понеже бях със секцио и я бяха захранили вече с шишето и сладката вода, но като ми я донесоха ни АМ видя ни вода пожела да опита, но и аз и я предлагах само преварена без захар за промиване на устата след кърмене. Пропи вода след 1 годишната си възраст /кога точно вече съм забравила/. Това за нехранителна кърма съм чувала, но мен никой не ме е проверявал каква е моята. И да ме бяха карали да се откажа от кърменето нямаше да стане - аз си бях решила, че ще кърмя и не бях помисляла за друга алтернатива. Не че не ми подариха 1 кутия АМ за всеки случай, но го изяде след това на кремчета. Кърма и аз замразявах и се възползвах от нея когато 3-тия месец ми се възстанови цикъла и кърмата си попромени вкуса и бебето отказа да суче /плюеше ми зърната и ревеше гладна/. Бибероните от които пиеше пускаха по-трудно мляко отколкото гърдите ми и не се отби. Кърмих я 10 месеца и половина.
За момчето също съм се нагласила да го кърмя...

# 699
  • Мнения: 367
и на мен ми дойде рано цикъла. ванеса беше на 4 месеца, но не мисля, че вкуса се променя, а количеството намаля и бебетата се сърдят, но това е положението. 3-4 дена докато премине я кърмех по-често и нещата си идваха на мястото. не ми беше особено приятно кървяща и със сърдито дете, но се радвам, че и това не прекъсна кърменето и получих информация за да не кажа "кърмата ми намаля и затова си отбих бебето"

# 700
  • Мнения: 1 269
моят цикьл сьщо се вьзстанови на 3- ия месец, след раждането, но не се сещам това да се е отразило по някакьв начин на кьрменето.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 395
Може ли паролка за албумчето  bouquet

# 702
  • Мнения: 2 286
Здравейтее!
Днес добре преживях жегите. Но понеже исках някъде на хлад-айде в The Mall на Цариградското, та там слязохме в Carefour и си харесах количкааа. Много съм щастлива, с люлеещ се кош, въртяща дръжка, средно големи колела, не е много тежка. А, и коша може да се сваля Party , абе има си всичкоо, само чанта и дъждобран си няма, ама ще си купим Heart Eyes Ето линкче http://family-bg.com/prX_2965.htm , много ми хубаво че е толкова евтина Flutter В магазина поне нямаше кой да ми виси на главата, та си я разгледах отвсякъде и както си исках Simple SmileSimple Smile
Бобче, радвам се, че нещата при сестра ти се оправят, като имаш информация-пиши Hug
Прохладна вечер, момичета!

# 703
  • София
  • Мнения: 5 721
Прибрахем се Simple Smile Не съм ви чела изкарахем си супер но толкова жегаааааааааааааааааа ooooh!

# 704
  • У дома
  • Мнения: 59
Свалих снимките от първата половина на разходката, т.е. "Уловът", ако искате да видите едно тюленче с рокличка, моля http://picasaweb.google.com/Mimozzzka/Morence_13062010#

hailie, страхотно попадение на количка и на супер цена, и аз ще търся нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт