Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз си мисля, че вкуса на кърмата ми беше променена защото съм с широки канали и с първото засмукване кърмата започваше да тече и след това само гълташе, а кърмата докато не изтече не спираше. Тогава обаче кърмата си течеше, а тя плюеше и ревеше. Аз закачих помпата да се изцедя и си събрах солидно количество кърма, а за нея от фризера 1 опаковка размразихме скоростно и я нахранихме. Храната която бях яла не се различаваше за да е бил проблема в нея. Тази история се повтаряше при всяка менструация като постепенно със захранването нещата се поуталожиха. Може да си е особеност при мен и да не е общоприето за всички...

# 706
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,как сте в жегите? Да се включа и аз за кърменето.Моят син го кърмих до 7 месец ,но в началото ми беше много трудно,защото гърдите ми се бяха подули и имах страхотни болки,което се оказа че е от многото кърма и от това че не се изцеждам.Добре че беше сестра ми ,която вече имаше опит с кърменето.Тогава в болницата за съжаление никой нищо не обясняваше.В последствие се научих и имах толкова много кърма,че на Ангел работата му беше само да си отваря устата,кърмата сама си течеше.

# 707
  • Мнения: 2 286
Момичета, помагайте, не мога да ни открия групичката във face-а, излиза ми "Няма резултати за octomvri2010." Къде бъркам??

# 708
  • София
  • Мнения: 546
http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?gid=120842401290834
 я пробвай така

# 709
  • Мнения: 2 286
МНОООГОО ТИ БЛАГОДАРЯЯЯ  Hug Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 710
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета.
Пиша преди да си легна. Днес голямо чистене му ударих и пак не можех всичко да свърша. Нещо ми е супир криво. С мъжо се поскарахме и ме е яд. Криво ми е и защото имаме толкова много работа по къщата, в която живеем от една година, а имам чувството, че той нищо не прави по въпроса. Миналата годинанаправихме ремонта, но сега трябва да оправим двора, има и хидроизолация да се прави, че е голяма влага при нас. Но като че ли нещата не помръдват много. Може и аз да прекалено да се пресирам, но искам преди да дойде бебчо да оправим една голяма част от нещата. Ох, да не ви занимавам, но просто ми е супер криво  Crossing Arms
hailie, и на мен ми харесва количката. И ние сигурно нещо такова ще вземем. Поне натам сме се ориентирали.
Pozitive, много сладки снимки Simple Smile
Ох, като ви чета за тая кърма и почвам да се шашкам, че нищо не знам  #Crazy  Поизчетох разни неща де Wink
Щях да забравя - може ли паролкааа за албумчето!!!
Утре съм на работа след отпуска и хич не ми се захваща. Стискайте палци за бърза адаптация. Хайде, лека и спокойна нощ с колкото се може повече удобни пози  Laughing

# 711
  • Мнения: 790
Здравейте момичета!

Кумуването мина и вече релаксираме. за това днес доста ви четох.

Ето и моя опит с кърменето. След притеснение при катастрофа, ми намаля драстично кърмата и Симона започна да ми отказва да суче. След консултация с консултант по кърмене, знаех, че мога да възвърна лактацията, но заедно преценихме, че е подходящ момент за плавно отбиване без драмина, на подходяща възраст преди да се пристрасти, та така кърмих дъщеря си до 1 г. и 2 м.

За зърната, по принцип всеки консултант по кърмене, ще ви каже, че не е нужно никаква предварителна подготовка на зърната, но преценката си е ваша. по принцип при правилно слагане на бебето на гърда, не би трябвало да има рагади и болка, но действителността е друга. Не познавам почти кърмеща майка, която да не е имала проблем със зърната поне в началото. На мен лично най-добре ми действаха действително лансинох и авент, както и друга мама беше споменала за тях.

Моят син го кърмих до 7 месец ,но в началото ми беше много трудно,защото гърдите ми се бяха подули и имах страхотни болки,което се оказа че е от многото кърма и от това че не се изцеждам...В последствие се научих и имах толкова много кърма,че на Ангел работата му беше само да си отваря устата,кърмата сама си течеше.

По принцип изцеждане не е нужно особено при много кърма, защото това води до още повече кърма. Получава се хипер лактация, а тогава кърмата не е "хранителна". Нама такъв филм "нехранителна" кърма, това е вярно, но при хиперлактация, се увеличава предната кърма и детето може и хич да не стигне до задната, която е дефакто мазната и хранителната.
kalinche, ако съседката се е цедяла за да храни и други бебета, мисля, че тук ще намериш отговора за разликата между нея и сестра ти.  Peace

... майка ми на времето е нямала кърме и не ме е кърмела, сестра ми също и с двете си деца нямаше кърма, и реално нямаше кой да ми каже как стоят нещата...

Ако споменеш това на някой консултант по кърмене, ще те уверят, че няма такова нещо. 93%  (или нещо подобно) майките, които са нямали кърма, всъщност са имали, но не са знаели как да я стимулират. Едва 6-7% от тях, са имали наистина някакъв проблем и не са имали кърма. Това изречение съм запомнила от лекция по кърмене с Хедра и Д-р Попиванова.

Изцеждането е нужно в следните случаи: Само малко до облекчение при много напрегнати гърди, за да не са напрегнати гърдите, или при малко количество кърма с цел, увеличаване, или при желание за запазване на лактацията, когато е възпрепятствана майката да кърми, по една или друга причина.

Хубаво е да се чете за кърменето, но също знайте, че тук във форума има много отзивчиви мами и консултанти по кърмене, които с радост биха ви помогнали във всеки един проблем по време на кърмене, персонално на вас относно вашия проблем. Така, че стига да има желание, ще кърмим всички  Heart Eyes

Бобченка, докато бях във Варна, ходех в гръцката (при римски терми) при една фризьорка и бях много доволна от нея. Ако те интересува, мога да ти дам координати.

# 712
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Олето, много добре е синтезирала информацията относно някои въпроси по кърменето  Peace

ДОсега бях при сестра ми. Божееее, като го видях Криси, какъв е мъничък и сладък и вече нямам търпение и аз да гушна моето бебче. ТОй е толкова кротичък и само спинка и понеже е толквоа мъничък няма сили да суче, бързо се уморява и спи. По въпроса с водата, обаче неможах да се наложа. Разказа ми, как мъжът и залъгвал бебето с водичка, докато тя си миела гърдите, за да го накърми. Е как да суче после добре, като се е нагълтал с вода и корема му е пълен. Нооо като не иска да чуе човек, не иска. Поне пробвах  Rolling Eyes
Йована гледаше с голям итерес и все искаше да го гали, много ми беше сладка. Абеее, емоционална вечер.

Иначе свекървата на сестра ми, каза, че ще се обади да запише час при нейната фризъорка някаде до Руското училище е салона, била много добра.
Уфф, стана полунощ, а мен сън не ме лови  Rolling Eyes

# 713
  • Мнения: 0
Oleto наистина много полезна информация. Винаги има какво да се научи и всеки споделен опит и знание ще ни помогне да се справим по-добре. Аз наистина се изцеждах само да получа леко облекчение,защото наистина гърдите ми бяха като гюлета  Laughing.
Днес станах доста раничко,че нещо не мога да спя и ще гледам да си свърша някаква работа по хладното.След обяд и аз съм на фризьор,че вече не мога да трая косата си в тия горещини, а и да се подготвя за морето.
Момичета не знам дали сте го обсъждали ,но какво смятате мога ли да влизам в морето поне само да се намокря,макар че треньорката на моят син по плуване каза ,че няма нищо по полезно от плуването за лесно раждане/не че аз мога да плувам/.Има различни мнения по въпроса.

# 714
  • Мнения: 6
Добро утро, сладуранки!

hailie - количката е супер, браво на теб  Hug Моята кума обмисля да ни вземе сходен модел, защото е много доволна от нейната, с която са отгледани 2-та й сина, но я подари на друго приятелско семейство и й изгубихме после следите. Бе много маневрена, проходима, удобна за пазаруване.
Pozitiv - къде го видя това "тюленче"   Laughing - страхотни снимки, а каката е голяма красавица.
bob4enka - не се ядосвай, че не те слушат. Предполагам, че когато споделят с лекарката на консултациите - ще им се скара и ще дойдат на твоята идея  Hug
Oletothumbsup - много полезна информация
milenaj - плуването наистина е много полезно за бременните, също така доста популярна стана и гимнастиката във вода (имаше си някакво име, но не съм си допила кафето и ми бяга по тъча  Laughing). Но за морето май е най-добре да питаш доки. Предвид, че водата не е от най-чистите, могат да се появят гъбички или други бактерии.

Нямам търпение да дойде петък, че да видя малката госпожица, да разбера колко е пораснала  Heart Eyes.
Днес пак ще е доста топло, но поне обещават довечера да завали. Дано стане така, че да разхлади поне малко.
Усмихнат и спокоен ден на всички.

# 715
  • Мнения: 55
Добро утро Grinning
Мойта щерка днес ни събуди в 6 часа #Crazy и след малко ще излизаме, дано е малко по-хладно .
Този уикенд си изкарахме супер, морската вода е прекрасна и можах да поплувам, много съм доволна, защото обожавам да ходя на плаж и по-точно да се плацикам в морето. Но от банският всичко преливаше , трябва да си взема нов, долнището бива, ама нагоре едва си събирах атрибутите Mr. Green
Milenaj няма никакъв проблем да влизаш в морето, стига да не ти е студено, басейните са забранени заради гъбичките.
Tini pini много ми хареса снимката където галите коремчето с мъжа ти, такава любов струи Heart Eyes
Позитив, ама те страшни рибари твоите хора Laughing и ти си много сладка, не видях тюленче Mr. Green
Приятен ден на всички и стойте на хладно, че голяма жега Rolling Eyes
Днес съм на 4Д и нямам търпение да си видя бебочето Laughing

# 716
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Добро утро, прекрасни дами!   bouquet

Веднага да си кажа за морето - за мен лично, няма проблем поне до 7,5 месец, от там нататък си е рисковано, аз вече се топнах в морето на сватбата на сестра ми, а в събота ходихме на Балчин баня и там си поплувах - бебчо се чувства идеално, когато мама е във водата!  Party

Относно кърменето - аз съм твърдо за, Георги е кърмен година и малко, той сам се отказа, известно време цедих и давах от шише или чаша, но той отказа категорично и биберона, така, че накрая се отказах въпреки многото мляко. Бях си докарала хиперлактация, можех да изхраня още 3 бебета. М/у другото кърмата ми хич не беше рядка, въпреки, че имах над 1л отгоре, независимо дали беше първо или задно мляко, като я оставех в хладилника и хващаше 1 пръст каймак, а и си беше една гъста такава. Това не означава обаче, че кърменето тръгна безпроблемно - напротив, каналите ми са тесни и се запушваха, та в началото много, много зор видях, бебето седеше по 1 час на гърда и след това трябваше да доизстискам и да му дам от шише за да се нахране, то бяха компреси, абе ужас, но бях твърдо решена, че ще кърмя независимо от всичко и в крайна сметка успях. А и на мен ми ги казваха тия, че след като никой в родата и от 2те страни не е можел да кърми, то и аз няма да мога (нито една от 2те баби и майка ми не са кърмили), ама аз си бях тъпа и упорита и с много усилия успях, та чак и прекалих.  Mr. Green

Хайли, готина е количката, а честито, на мен обаче ми трябва нещо по-здраво и с по-големи гуми, че в Овча Купел освен с вседеход с друго няма да можем да се придвижваме.

# 717
  • Мнения: 109
Добро утро, не съм влизала от 4 дни и няма да мога да ви изчетаааа Rolling Eyes Надявам се,че всичко е нареед..........Аз да ви се похваля вече съм госпожа Laughing...Всичко мина много хубаво, а сега бягам,че изпит ме чака след 4 дни Hug Хубав ден!!

# 718
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Мама Смехорана, съмнявам се че ще им каже каквото и да е педиатърката за водата, все още нашите педиатъри препоръчват тези води, че и със захар, моля ти се  ooooh!

Милена, момичетата са ти казали. Плувай на воля. Особенно рано сутрин докато е все още чиста водата, голямо облекчение е да си поплувам, голям кеф  Sunglasses

Дне ссутринта нещо не ми се плажува и ще посетим баба ми. Ще с еполашкаме малко с автобуса, но е поне по по- хладното  Whistling

# 719
  • София
  • Мнения: 5 721
Добро утро!
КАт,честито отново!  Hug  bouquet
Позитив,много хубаво снимки Simple Smile  Party

Пишете скромно и ще пусна като се прибера нова тема!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт