Месото в Била- без добавки и химии?

  • 9 529
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Напоследък направо не знам откъде да купувам месо. Ограничила съм го максимално и все пак веднъж седмично готвя с месо. Единствено в Била намирам свежо телешко и свинско, както и кайма (техните пакети смлени в магазина), но дали са добри? Дали наистина каймата е "без добавки, консерванти и оцветители", както пише на опаковката? Rolling Eyes
Има ли някой с вътрешна информация да ме ориентира?

# 1
  • Мнения: 3 157
Записвам се да следя..въпреки че силно се съмнявам-когато купувам месо от техните опаковки,срока му винаги изтича утре или вдругиден,а имат огромни количества...съмнявам се да ги изхвърлят,по-скоро ги преетикетират с нов срок и хайде пак на рафта..не мога да го докажа,не съм вътрешен човек-просто догадки Thinking

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Аз пък точно от месото в Била съм най-разочарована. И много отдавна не купувам от тях. Знам и за други клиенти, които са разочаровани - развалено месо, което се продава овкусено с разни подправки...... А от кебапчетата от топлата им витрина, се постига чудесен "активия"-ефект.
Това са моите впечатления.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5 207
От години купувам месо и кайма само от Билла, след като в Метро започнаха да продават месо от на стария прас дядо му.
Поне в бургаската Билла месото винаги е опаковано на същия или на предния ден, винаги е розово, свежо и крехко; каймата не е само жили и сланина, не се стопява и по мое мнение няма соя.
Месото е много добре разфасовано - купувам идеални пържолки, шницели, котлети. Само месото им за готвене понякога не ми харесва, че има доста сухожилия и сланини и явно си личи, че са обрезки от кокалите, но никога не е било жилаво или миризливо-развалено.
Телешкото им също го одобрявам.
За овкусеното месо с подправки не мога да кажа - не купувам такова. На топлата витрина всеки знае, че се приготвят стари, непродадени количества месо, така че да си ги ядат те специалитетите.
Голяма реклама излезе от това, но си е чистата истина. Месото и каймата им са много добро качество, за разлика от сирената и кашкавалите.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 440
Каймата ,която се продава в тарелките в Била съдържа консерванти .То си пише на етикетите.Другата която не е разтеглена в плакетата ,за нея незнам.Има вероятност да няма.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Каймата ,която се продава в тарелките в Била съдържа консерванти .

За коя кайма става дума? Тази пакетирана от Била ли?
Извадих си я от камерата да гледам пак опаковката. Пише само "Мляно телешко месо, състав 100% телешко. Не съдържа консерванти, оцветители, стабилизатори".
Другата я сготвих, но беше смес от телешко и свинско, пак със същия надпис за добавките.
В интерес на истината стана вкусна и изобщо не се стопи, което не е гаранция де.
Затова питам ако някой е проучвал въпроса.
Иначе и аз купувам свински шницели и телешко оттам, като вкус и резултат съм доволна.
Овкусено месо с подправки не купувам никога, не знам какво слагат и освен това винаги ми се е струвало, че овкусяването е най-лесния начин да се прикрие лоша миризма.
Готови кебапчета и кюфтета също не купувам.

# 6
  • Мнения: 45
Поне в бургаската Билла месото винаги е опаковано на същия или на предния ден, винаги е розово, свежо и крехко; каймата не е само жили и сланина, не се стопява и по мое мнение няма соя.
Щом е розов, това означава че има консерванти. Когато не слагат, месото става сиво при смилането му.

# 7
  • София
  • Мнения: 813
За Билата - не купувам месо от там, въпреки че от където и да се купи, всичко има консервант. Пълнят с някакви газове дори като затварят "разтегляемите" видове кайми и меса. Кайма също готова НЕ купувам, във Фантастико и СВА мелят, харесваш си месо и си готов. Малко постна става обикновено, но е чудесна - от месо.

# 8
  • Мнения: 419
Поне в бургаската Билла месото винаги е опаковано на същия или на предния ден, винаги е розово, свежо и крехко; каймата не е само жили и сланина, не се стопява и по мое мнение няма соя.
Щом е розов, това означава че има консерванти. Когато не слагат, месото става сиво при смилането му.
Аз си меля месото и най-често е домашно месо, но не ми е ставало сиво Naughty.

# 9
  • Мнения: 5 207
Щом е розов, това означава че има консерванти.

Или пък може да означава, че е прясно?
Не е изкуствено, неестествено розово, а с нормален цвят на прясно месо. Може би грешно се изразих.

За каймата пише изрично, че няма добавки, но на месото не пише, така че може и да има, въпреки че си го разфасоват на място и не вярвам.

За сива кайма, освен че е стара колкото света, друго на ума няма да ми дойде.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 777
Кайма и прясно месо купувам само от Билла. Не знам какво и дали слагат нещо вътре, но със сигурност каймата е абсолютно безсолна. Месото е крехко, сварява се бързо и не мирише на химии (като охладеното пилешко от Кауфланд, например). Овкусени меса никога не купувам, също и готови изпечени. Суровите кюфтета и кебапчета ги харесвам много, защото нямат лук - само подправки.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Пълнят с някакви газове дори като затварят "разтегляемите" видове кайми и меса.

Нищо не разбрах, би ли обяснила за тези газове?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 777
Става въпрос за едни газове, с които пълнят опаковките на някои колбаси (преди бяха вакумирани, сега са в найлонови пакети). Съмнявам се, че такъв газ може да се сложи в опаковка с кайма, където има само една тарелка и фолио в/у каймата.

# 13
  • Мнения: 1 167
Фен съм на Била, но месо не купувам от там. Също така и готова кайма - в някои месарници мелят кайма. Избирам чисто ( без тлъстини и най-често филе ) месо и те ми го мелят. Така съм сигурна какво има вътре  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 813
Пълнят с някакви газове дори като затварят "разтегляемите" видове кайми и меса.

Нищо не разбрах, би ли обяснила за тези газове?
Не се изразих достатъчно ясно  Embarassed Каймата която се слага като насипна на витринатае в едни ... пластмасови опаковки, отгоре с найлон на който е етикет, срок на годност и т.н, между найлона и месото/каймата остава празно място, което се пълни с въпросния газ. Ама и аз как го обясних. Това съм разбрала от познати, които работят на витрини. Не коментирам, ако се продава "прясно" смляна кайма. Въпреки че прясно смляна казвам или ако си го смеля или ако я смелят пред мен  Peace.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 777
А, да, сещам се. За тези опаковки и аз съм чувала. Те са и с по-голяма трайност на продукта. А газът уж бил безвреден, ама кой знае...

# 16
  • Мнения: 1 167
За кексове консервирани с този газ съм чувала. Но колко му е да изфиряса от не затворена херметически тарелка  Thinking

# 17
  • Мнения: 15 379
Месо купувам главно от Пикадили Сити Център.
От него си приготвям и сама кайма у дома.
Винаги изкисвам месото във вода, преди да започна да готвя.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 64
Познавам момче,което работи като транжорист в Била Бургас.Той ми е казвал,че Била има собствена свинеферма мисля в Разград,всички прасета идват като по калъп около 100кг.Месото винаги им е прясно и в каймата нямат консерванти и добавки.Това е от преди година сега незнам дали е така,дано да е Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 45
Вземала съм от Билла, много е вкусно месото и каймата, ама се съмнявам че е съвсем чисто.
Незнам аз все си мисля, че без консерванти освен от двора няма другаде.

# 20
  • Мнения: 91
Харесвам месото в Била, главно от там купувам. Скоро обаче ми се случи да взема телешка кайма, която като отворих в къщи се оказа развалена, така че вероятно това с преопаковането е вярно. В интерес на истинта приеха рекламацията и се извиниха, но от тогава като купувам имам едно на ум. newsm78

# 21
  • Мнения: 3 621
Каймата ,която се продава в тарелките в Била съдържа консерванти .То си пише на етикетите.Другата която не е разтеглена в плакетата ,за нея незнам.Има вероятност да няма.
Аз съм купувала от Била два вида кайма. На едната наистина си пише , че съдържа консерванти /тази която е овкусена и се продава в черните тарелки/. Продават обаче и кайма която не съдържа консерванти и на етикета си пише, че е без консерванти и адитиви / в белите тарелки/. Във втората кайма няма и сол дори.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
От Била харесвам и купувам само телешко месо.Свинско и кайма купувам от месарски магазин,в който продуктите са винаги пресни,без опаковки и консерванти/надявам се Mr. Green/.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
От Била купувам пилешко на Duc от което съм доволна.  За каймата им съм категорична че не е добра. Случи се преди време да забравя пакет от тяхната кайма в хладилника за 3-4 дни, беше станала лилава на цвят.

# 24
  • Мнения: 9 095
Познавам момче,което работи като транжорист в Била Бургас.Той ми е казвал,че Била има собствена свинеферма мисля в Разград,всички прасета идват като по калъп около 100кг.Месото винаги им е прясно и в каймата нямат консерванти и добавки.Това е от преди година сега незнам дали е така,дано да е Grinning

по същия начин моя колежка е говорила с техни служители по въпроса /клиенти са ни/, защото и тя само от там купува.. и са й обяснили че си гледат животните и произвеждат месото по някакви строги немски стандарти и наистина нямат химии и оцветители...до колко е вярно незнам, аз обаче никога не съм се разочаровала от тяхното месо и винаги си купувам спокойно от там пресни неща Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 440
Да ,наистина е така Nefertity .Има два вида кайма с консерванти и без.Аз винаги като купувам гледам да няма.А дали наистина е така?

# 26
  • Мнения: 156
месата в билла със сигурност са обработени -саламури, консерванти, адитиви.
вижда се с просто око Simple Smile. особенно каимата. когато имаш прясно натурално месо и го смелиш достапа на въздух до частиците месо е много по голям и след 2-3 часа се наблюдава потъмняване на каймата или месото. Е на всички обработени меса не им се случва защото имат съответните адитиви.
Друг вид е добавката за увеличаване на теглото- колкото повече части вода задържи едно месо или кайма толкова по тежко.
А всички знаем водата е без пари.
Месото е от 5-10 лв килото или една много скъпа вода Simple Smile))
Един мои професор казваше Колеги в хранителната промишленост водата е най евтината суровина. Затова ако не излиза рандемана и цената ВОДА е и адитиви защотот иначе изтича .
Мисля че е достатъчен ориентир за хората които не са наясно

# 27
  • Мнения: 4 371
Майка ми работи известно време в месарница. Когато каймата им поизостане, я объркват с някакъв син прах, на който има етикет, че е отровно, черен X Sick След това каймата става свежа, розовка и прекрасна на витрината.
За това купувам месо, което мелят пред очите ми, после го кисна в студена вода, защото така се извлича кръвта, в която има хормони и л-ва, давани на животното.

В Била конкретно работи на приятелката ми брат й. Предупреди ме никога да не си купувам месо от там, камо ли това с подправките. Е, веднъж отивахме на барбекю, тръгвайки към мястото минахме и взехме тарелки, като ги отворихме там, месото си беше развалено и овкусено, още в срок. Имаме и свидетели Laughing
А това, че нямат витрина, а всичко изкарват отвътре си е достатъчно съмнително.

# 28
  • София
  • Мнения: 561
Месо от Била не купуваме отдавна, единствено ако случайно има пиле на DUC. Кайма мелим предимно в Пикадили или Хит - избираме си парчета месо и ни го смилат на място. Готова кайма не купувам. 

# 29
  • София
  • Мнения: 3 291
Точно в Била видях да препакетират насипно синьо сирене, махат му опаковката, теглят го за да им излезе етикет с нова дата,слагат нова опаковка от прозрачно фолио и го носят на щанда.
Защо да не го правят и с месото?

А има ли научно обяснение на факта че хормоните отиват във водата при кисненето на месото?
Защото не съм го чувала това.

# 30
  • Мнения: 4 371
От една книга за здравословното хранене е, ще питам кой е автор, че е на приятелка.

# 31
  • Мнения: 156
като киснеш месото да не би да му правиш екстракция на хормоните Simple Smile)))). по скоро може да излезе малко кръв и разни съставки но за хормоните би било смешно. Вероятно ако се намират между месните клетки а не в самите тях би било възможно . Но уви не са там Simple Smile

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Според мен има консерванти в месата в колемите хипермаркети.

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Във всички големи магазини препакетират, това си е факт. Аз имам такива сведения и за супери Европа. Там пък махнаха машинката за мелене на месо и вече не предлагали такава услуга, ха познайте защо.
Кайма готова никога не купувам, правя си я сама в кухненския робот, работа за 5 мин е.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 291
От два дни се кисна в един басейн на Велинград и не ми се променят хормоните, та едва ли при месото ще е по-различно.
От каквато и да е книга, не ми се вярва да е истина.

Каймата им със сигурност не ставаше още миналата година, а пилетата им на грил са отврат: като изтинат, се спаружват.
Пастървата им е 50% по-скъпа от тази по рибарските магазини, суровите им пилета са с перушина.
Пакетираните кебапчета и пържоли не ги коментирам, вече и строитеите в квартала ги отбягват.
Нарязаните им колбаси застояват.

Май не пропуснах нищо.

# 35
  • Мнения: 4 371
Хормоните са в кръвта, ти какво точно си киснеш Laughing

# 36
  • Варна
  • Мнения: 103
От два дни се кисна в един басейн на Велинград и не ми се променят хормоните, та едва ли при месото ще е по-различно.
От каквато и да е книга, не ми се вярва да е истина.

Каймата им със сигурност не ставаше още миналата година, а пилетата им на грил са отврат: като изтинат, се спаружват.
Пастървата им е 50% по-скъпа от тази по рибарските магазини, суровите им пилета са с перушина.
Пакетираните кебапчета и пържоли не ги коментирам, вече и строитеите в квартала ги отбягват.
Нарязаните им колбаси застояват.

Май не пропуснах нищо.
БРЕЕЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ!!!!!! Ти пък голяма разбирачка се извъди!! ЦЦЦ! Аман от такива #2gunfire #2gunfire

# 37
  • Мнения: 3 157
Ми тя темата е за това,ако не си забелязал-да си кажем мнението...спести си стрелящите човечета и главните букви и спазвай добрия тон в темата,да не информирам модератор....

# 38
  • Мнения: 18
Билла нямат свинеферма, имат си различни доставчици.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 291
От два дни се кисна в един басейн на Велинград и не ми се променят хормоните, та едва ли при месото ще е по-различно.
От каквато и да е книга, не ми се вярва да е истина.

Каймата им със сигурност не ставаше още миналата година, а пилетата им на грил са отврат: като изтинат, се спаружват.
Пастървата им е 50% по-скъпа от тази по рибарските магазини, суровите им пилета са с перушина.
Пакетираните кебапчета и пържоли не ги коментирам, вече и строитеите в квартала ги отбягват.
Нарязаните им колбаси застояват.

Май не пропуснах нищо.
БРЕЕЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ!!!!!! Ти пък голяма разбирачка се извъди!! ЦЦЦ! Аман от такива #2gunfire #2gunfire

Готвя за 4 човека през ден от 10 години, позволи ми да мога да направя разлика между месото което съм купувала от Била преди и сега.
Позволи ида вярвам на сина ми който вече не харесва кюфтетата които правя с кайма от Била и печните им пилета.
Не съм си променила готвенето, продуктите са променени.

Не те спирам да пазаруваш от Била. Споделих си мнението, извинявай ако не те обидих.

# 40
  • Мнения: 9 050
Месото от Била не купувам. Изключение правя само за пилетата Duc. Няма да споделям информацията, която имам, но всеки може да се замисли защо в Била няма цели парчета месо и месо с кокал....Има само пържолки. И всичките са едни розови. На телешкото даже и тарелката му е оцветена в розово.

Общи условия

Активация на акаунт