Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 10

  • 58 399
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Rolling Eyes За сега не съм много наясно със себе си дали искам да я огранича съвсем от прясното мляко или това странно желание си има причина. Точно ми се иска да извъртя всички възможни предполажения защо изведнъж така се залепи за млякото. Дали просто иска нещо студено, дали и е по-лесно да го пие, вместо да яде киселото с лъжица, дали наистина организма и си има нужда в момента точно от това, дали е прищявка.... и май вместо само да си задавам въпроси трябва да започна тайно разследване и давидим дали ще стигна до нещо  Mr. Green
Ама пусто, как не ми стига времето за да предлагам сто неща и да видя какъв ще е избора. Това ми затруднява и при въпроси от страна на хомеопатичката. Тя ме пита топла вода ли предпочита или студена..., а аз не съм имала време или съм била много изморена за да предложа и топла и студена и да видя какво ще избере. Просто давам някаква и това е. Тя пие и чай предписан от билкар. И всеки ден ми се събира да и предлагам задължително чай, да и направя пресен сок от ябълка и морков и каквото друго имам и от там натаък е волна програма и аз се санимавам с останалите дом. задължения  Embarassed И всички течности и ги предлагам само в един температурен вариант, че за повече не смогвам

# 16
  • Мнения: 47 996
benitta всички сме така  Peace Ама нали за тяхно добро го правим

# 17
  • Мнения: 158
да се запиша и аз в новата тема!  Hug
ние сме на безмлечна  диета вече почти година, яде единственно свинско, пилешко пуешко и заешко, това са ни белтъците...
да не казвам още какво не яде, то даже е по лесно да спомена какво яде...

дано да има само хубави новини в тази тема, все пак е юбилейна  Wink

# 18
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Igi, отговарям тука, че гледам доста е напреднала новата тема.
Пролетна фея доста подробно в последния пост е написала симптомите. При моя син беше много аналогично. Най- характерното беше, че страшно го сърбеше. Заради това обикновени червени петна не е имал, всичко беше разчесано и разранено.

Сега се чеше като се изпоти също, като му е суха кожата, дори когато храна го дразни- чеше се по гърлото. А вече няма никакви петна  Praynig
Неговият проблем се реши с хранителната диета, както и много от майките са писали за техните деца.
Трябва да се опиташ да откриеш причината- или храна (махни за известно време оцветители, консерванти, белтъци...?), или нов прах за пране (махни омекотители, изплаквай повече пъти, пери с бебешки прах) или ако ходи на плуване, не бих се учудила, че е от там.
Само да добавя, че при моя къпането без сапун много му изсушава кожата и изобщо не става добре- къпя го задължително със сапун, но специален за овлажняване и атопична кожа.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 16:41 от pirinka

# 19
  • Мнения: 47 996
О, да, ако е АД, то следва да се налучка как кожата се чувства добре, всеки пробва с изключването на храни, препарати и химии, мазила и миещи средства, универсален лек няма
Но нека все пак се уточни детенцето с АД ли е, защото е малко големичко за първи прояви, ама какво ли се учудвам всъщност, напълно възможно е...просото ми се струва че по-скоро има някаква причина за тази реакция, която е от скоро

# 20
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
да, така е
на мен ми се струва, че е алергична реакция, АД

Макси, стискам палци за ваксината  Praynig . Коя ще правите? На моя трябва да му правя морбили, паротит, рубеола. Притеснявам се, защото е противопоказателна при автоимунни заболявания.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 17:10 от pirinka

# 21
  • Мнения: 12
Здравейте, и аз се записвам да чета - много интересна информация научавам в темите ви.  Hug
Дано дечицата спрат да боледуват толкова през лятото сега  Praynig

Моето дете е с вирус и кашлица - аз пак не мога да разбера какво наричате пристъп - опитвам се да слушам за свиркане и това удължено издишване, но не ми е ясно какво точно трябва да чуя. На 3-кратни инхалации с Вентолин е от 4 дни, но кашлицата не се подобрява и не забелязвам никаква разлика или облекчение след инхалацията  newsm78

От предното боледуване преди месец не е спирало да кашля, но няколко пъти на ден само - влажно и прочистващо, както и сутрин на ставане - това нормално ли е или не за дете, което ходи на градина и има задна хрема  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря на всички за коментарите и съветите! За сега петната продължават да излизат, не са се спряли, а аз мажа някои от тях, с един вазелин, в който има невен, всъщност намазала съм го 2 пъти и то по-скоро за да ги овлажня, не му давам да се къпе със сапун, само се облива с вода, и ще купя бебешки прах, преди съм ползвала Тео бебе! Може би и сега да купя същия. А за храната, да ви призная много ми е трудно да се събера мисловно там, ще пробвам да му измисля простичко меню, за да не объркам нещо, днес е ял картофки, но и домати. Иначе ако изключа всичко като предполагаем дразнител, няма да разбера и от какво се оправя. Не изпълних рецептата на докторката въобще и се чудя има ли смисъл да се появявам при нея, какво ще и кажа, защо се появяват все още, загуба на време е според мене да я търсим.
Не мога да намеря и нов диспансер за астмата им, нали ви писах преди, че нашата замина. Куфарджиева няма прием до другия месец и въобще незнам при кого да идем вече и как, на всичкото отгоре ТЕЛК-а на Лъчко, малкия ми изтича скоро и ми трябва доктор да му опише състоянието и някакви документи да ни даде, ужасно е това.......

# 23
  • Мнения: 158
Igi_, изключваш млечни, яйца, риба, телешко,цитруси,агнешко,бобови/ соя има я на всякъде/,маргарин, вс в което има хидролизирани раст. мазнини,горски плодове/ягодки, малинки и прочие/ и май ... остават картофи, ориз, тиквики, пилешко и свинско, варена церевица, абе в момента сезона е благодатен за такава диета, има доста зеленчуци и плодове на пазара ,зимата е кошмар.. доста неща може да се приготвят.
Доколкото знам поне 2 седмици трябва да сте наистина стриктни /без солети, бисквити и др. лакомства, шоколада и какото са аут/, ако има резултат значи си на прав път,.. после вкарваш помалко едно по едно и така ще хванеш къде е проблема,
да речем за една седмица му връщаш първо млечните, ако няма влошаване
яйцето и така.. да не казвам че имам позната чието дете прави реакция само при комбинация от алергени ако си хапне само цитрус няма проблем. но ако филийката в същият ден е намазана с масълце веднага реакция и тя много внимава да не ги смесва за един ден..
 толкова от мен, сигурно е много трудно да се пази диета от детенце на вашата възраст ... ама  ooooh! какво да ги правим..
тази диета ни е дала Доц. Маринова за нашата млечна алрегия, и може би балгодрение на нея не сме ситганли до АД все още / да чукна на дърво/, моя още не е ял сумати неща с които неговите връстници отдавна вече са свикнали.. Sad

# 24
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Igi, стискам палци да се оправиш, мисля, че момичетата тука имат доста инфо за телк и ще ти помогнат.
Само още едно нещо- мазането с вазелин и др. омазняващи кремове при нас изобщо не помагаха, напротив. Трябва лек овлажняващ крем. Омазняващите според мен запушват порите. Може действието да е индивидуално, но на мен ми струваше много изгубено време докато разбера поне за нас. А педиатри и специалисти упорито ми предписваха разни вазелини и др. какви ли не омазняващи кремове.

# 25
  • Мнения: 158
Здравейте, и аз се записвам да чета - много интересна информация научавам в темите ви.  Hug
Дано дечицата спрат да боледуват толкова през лятото сега  Praynig

Моето дете е с вирус и кашлица - аз пак не мога да разбера какво наричате пристъп - опитвам се да слушам за свиркане и това удължено издишване, но не ми е ясно какво точно трябва да чуя. На 3-кратни инхалации с Вентолин е от 4 дни, но кашлицата не се подобрява и не забелязвам никаква разлика или облекчение след инхалацията  newsm78

От предното боледуване преди месец не е спирало да кашля, но няколко пъти на ден само - влажно и прочистващо, както и сутрин на ставане - това нормално ли е или не за дете, което ходи на градина и има задна хрема  newsm78
Предполагам че инхалацийте са ви преписани от доктор, според мен трябва да зададете този въпрос на него, може да се наложи да правите по често инхалацийте, но това става само по лекарско предписание  Naughty Много вероятно е да започне да кашля като дойде час за инахалция/поне при нас е така/ както и по време на нея.. но да няма подобрение от 4 дни.. Rolling Eyes
задната хрема се влияе добре от инхалаций само с физ. разтвор и дори промивки на носа с него, разбира се има и по сериозни средства ..
Свиренето на гърдите може да е едва доловимо и да се хване само на слушалка, /щом имате инхалаций най-вероятно доктора го е чул/, но често по време на пристъп се чува с просто ухо дори и от разстояние.. гърдите на детенце свирят все едно има акордеон вътре.. буквално свирят.. като вятър който минава през процеп.., ямката на гърлото хлътва на вътре а корема се повдига нагоре, видшва по често от колкото издишва, но това може да не пречи на физ. му активност /моя човек се катереше по столовете в чакалнята на спешния кабинет и се смееше с глас /
 мисля че това мога да споделя на този етап  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 2 262
пиринка, а ти какво конкретно ползваше, за овлажняването, мисля че си права за запушването на порите...
Препоръчаха ми био кокосово масло, някой ползвал ли го е? Да не взема да го влоша се притеснявам...
Иначе забравих да пиша, не тренира плуване, а фигурно пързаляне.  И това много му помогна да не стигаме до пристъпи при всяко боледуване, или секрет, който си завъди в носа, преди това беше ад...

# 27
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
атодерма, и както писаха и други майки- намазваш веднага след къпане, само леко подсушаваш (без търкане на кожата с кърпа)
скъп крем е, но да ти кажа преди това и с рецепта са ми давали и по- скъпи, а не ни помогнаха. Пак е индивидуално, може и с друг по- евтин да опиташ преди това.
И за да не те подведа нещо- всички тези неща са по- скоро поддръжка и грижа на кожата при АД, не премахват и излекуват АД, ако  има някаква алергична реакция, е не е просто по- суха кожа. При нас АД се махна от спазването на хранителна диета.
Дано скоро да имате подобрение  Praynig
не пишеш изобщо, има ли сърбежи?

# 28
  • Мнения: 12
Биляназ, благодаря ти много за разяснението - детенцето ми или не е правило такива пристъпи или аз не съм ги чувала, но искам да знам, за да знам за какво да внимавам.

докторката изписва инхалации всеки път като е с кашлица, иначе не казва, че има свиркане, и АБ изписват (но аз не давам  Rolling Eyes) и преднизолон изписва, имам чувството, че просто ей така си ги смучи от пръстите тези рецепти.

снощи спа без кашлица, на сутринта доста си покашля. Водихме го пак на лекар - гърдите били чисти...ех да имаше някой да ми каже дали има смисъл да се притеснявам и от какво точно трябва да го лекувам!
сигурно няма астма на този етап, но не е нормално от всеки вирус да прави бронхитче и се чудя какво да го правя.

# 29
  • Мнения: 158
Биляназ, благодаря ти много за разяснението - детенцето ми или не е правило такива пристъпи или аз не съм ги чувала, но искам да знам, за да знам за какво да внимавам.

докторката изписва инхалации всеки път като е с кашлица, иначе не казва, че има свиркане, и АБ изписват (но аз не давам  Rolling Eyes) и преднизолон изписва, имам чувството, че просто ей така си ги смучи от пръстите тези рецепти.

снощи спа без кашлица, на сутринта доста си покашля. Водихме го пак на лекар - гърдите били чисти...ех да имаше някой да ми каже дали има смисъл да се притеснявам и от какво точно трябва да го лекувам!
сигурно няма астма на този етап, но не е нормално от всеки вирус да прави бронхитче и се чудя какво да го правя.

защо не отидете на пумолог.. това давам онова не давам малко ми звучи несериозно..  Naughty и на всяка кашлица инахалция с вентолин  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт