ДИСХИДРОЗА - ПОМОГНТЕТЕ

  • 61 414
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте,

Искам да Ви помоля за съвет, тъй като вече губя надежда, че някога ще се справим с този проблем. Става въпрос за жена ми. Две-три седмици след раждането на дъщеричката ни, започна всичко.  Ръцете и станаха ужасни - целите червени, сухи, появиха се малки мехурчета, които секретират, започнаха да се цепят, като цепнатините са толкова големи, все едно с нож са и рязани пръстите. Имам чувството, че и се вижда кокалчето на пръстите, толкова са дълбоки. Ходи на няколко кожни лекари. Лечението на всичките се състои само в локално приложение на кортикостероиди(Тридерм, Бетноват). Докато ги прилага има някакъв, макар и незадоволителен ефект, а когато ги спре всичко започва отначало. И така вече почти 9 месеца. Между мазанията с кортикостероидите се маже с Липикар, А Дерма, уж все хубави мазила, но ефекта е нулев. Няма досег с ниакви перилни и почистващи препарати, от доста време спря и детето да къпе - единствено се мие, когато ходи до тоалетна и се храни. И пак никакъв ефект.

Моля Ви, помогнете ни по някакъв начин, защото вече сме отчаяни и незнаем какво да правим.

Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 58
Няма ли някой който може да даде някакъв съвет?  Tired

# 2
  • Мнения: 1 495
Ами какво да ти кажа , аз го имам същия проблем от много малка. Това нещо няма лечение , има само моменти на подобряване на състоянието и моменти на обостряне. На мен ми се обостря от всякакви препарати и през пролетта. Иначе на мен ми помагат мазилата , които са ми изписали. Също така екземата се влияе много от храните , трябва да се набляга на здравословното хранене и да се ограничат сладките и тестените неща. Имай предвид , че състоянието е много упорито , аз и сестра ми го влачим цял живот , но пълно излекуване не сме постигнали за сега.

# 3
  • Мнения: 3
Здравейте!  Hug

Виждам, че темата е доста от отдавна, но мисля, е важно да споделя опита си за този ужасен проблем.
Имам дисхидроза от 5 години. В моя род тя се предава като наследствено заболяване от майка на дъщеря. Аз я отключих, когато бях на 22 г. Като бях малка с изумление гледах как майка ми се маже с какво ли не ... толкова беше отчаяна вече, че един ден реши да пробва и с формалин, но нищо - продължаваха да излизат и да затихват и така отново и отново ... Докато един ден не установих с ужас, че малките сърбящи мехурчета са се появили и върху мен! Така започнах да се мажа и аз с какво ли не и да изпробвам всевъзможни нови и скъпи лекарства - ефект нулев.
Един ден от салона, в който си правя кола маска, ми предложиха да си купя сребърна вода и да пръскам кожата с нея, защото винаги след процедура ми излизаха едни гадни ситни пъпчици. Купих си я, започнах да разглеждам опаковката и забелязах, че освен антивирусното и антимикробно, има и антимикотично действие. Стана ми интересно и реших да пробвам - всеки ден, сутрин и вечер, в продължение на една седмица. Държа да отбележа, че моите мехурчета вече отиваха към фаза "разпукване", когато започнах да се пръскам. Всичко изчезна от краката ми. Остана само изсъхналата кожа, която постепенно започна да се възстановява (преди нямаше как да стане това, защото почивката преди следващия пик беше максимум седмица)! Вече четири месеца, за първи път от 5 години насам не ми е излизало нищо по краката и ръцете! newsm44 Майка ми в началото не вярваше, че е от това, но пробва и нейните също спряха да излизат. Не твърдя, че сребърната вода решава нещата изначално - вътрешната причина (която до сега никой лекар не е могъл да ми определи с точност) вероятно продължава да съществува и ако спра да пръскам със сребърната вода може би ще се появят отново. Мога да твърдя със сигурност обаче, че това "вълшебно елексирче", при редовна употреба ги потушава и предотвратява появата им!
Знам колко ужасно изтормозващо е и се надявам се, че ефектът ще бъде толкова поразителен и при вас! Пожелавам Ви успех!  Peace

P.S. Водата, която използвах беше тази: http://www.multipharm.eu/product/207/srebarna-voda-arcol-sprey-.html Не съм пробвала други марки, вероятно няма да има голяма разлика, тъй като съдържанието би трябвало да е едно и също (като при спирта, риванола и т.н.).

# 4
  • София
  • Мнения: 4 578
И аз съм с дисхидроза от години. лекувам се симптоматично, често и с кортикостероиди. Сега последно ми казаха да направя 40-дневен курс с Ксизал, а за ръцете да мажа с Екципиал протект. Купих си и спрей с Алое, което също ми влияе добре.
Благодаря за сребърната вода, имам я, но не съм се сещала, че и за това може да ми свърши работа.

# 5
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И в моето семейство има такъв проблем. Появи се по ръцете и краката на синът ми през май тази година. Как ли не се лекува и има само временно затишие. Ще взема една сребърна вода но, другото което ме съмнява е дали няма стафилококова инфекция като причинител на това нещо. Диагнозата му я постави кожен лекар, но пък не е предлагал да се прави изследване на секрета отделящ се при спукването на мехурите. Иначе хранителният режим е много важен, но въпреки че го спазва доста стриктно има само облекчение а не и излекуване.

# 6
  • Мнения: 7
ДИПРОФОС-2 ampuli-vtorata se bie 20 dni sled parvata
dermovat crem-vecher-sled 30 dni go zameniate s panthenol mast
glandol crem-sutrin (pak ako ima efekt i pri vas shte pocherpite)

# 7
  • Мнения: 21
Радвам се че все пак има някакво решение на проблема  Grinning
 Първият път когато ги забелязах беше преди 8 години след няколко обиколки с картинг. Ръцете ми се бяха целите на малки червени точици и изпотени. Едва миналата година след драматична раздяла с мъж ръцете ми пламнаха  Shocked Първата асоциация беше-НЕРВИ... После пък реших че може да е от работата(работя с етикети за дрехи:мастила прах картони текстил) възможно бе да е от прахта. Утихна всичко и сърбежа спря. След седмица чупейки етикети си напрегнах ставите на пръстите и още същият ден пак същото.... А преди месец ми се наложи да остана в болница за задържан аборт Sad В момента в който казах на мъжа си че ме оставят тук и се налага да ми донесе някои неща сърбежа започна... Сега мехурчетата ги няма само сухата кожа навява спомени не за проблема а за аборта. На дерматолог така и не отидох, защото съм изчела доста за дисхидрозата и знам, че ще си е с мен.... Sad
Но сега... След работа отивам в аптеката за сребърна вода Simple Smile Благодаря и аз за споделения опит с положителен ефект Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7
Моето ,не помага, но сребърната вода ми помогна+един крем на abo pharma-melkfett 

# 9
  • Мнения: 1
Малко побут на темата Simple Smile
Здравейте, аз съм със същия проблем, появи ми се след раждането по време на интензивно кърмене.Обиколих всички светила през последните 2 години-мазах се с всякакви кортикеростероидни, пих антихистаминови, дадох сума пари за качествена козметика-АВЕН, А-ДЕРМА, БИОДЕРМА, сапуни без сапун и т.н. и засега леко облекчение имам само от обикновения Витасин и крем Dove.Проблемът е, че при мен обривите са разположени едностранно-започна от безименния пръст на дясната ръка, дясното зърно на гърдата и на десния прасец на крака.При мен вече обривите са целогодишно като се обострят преди и по време на МЦ(тогава се пукат мехурчетата и положението става страшно).За храни-аз съм забелязала, че се активират при мрн от въглехидрати...Не мия чинии, не мога да пипна плодове, сирене и др.вече и Excipial protect не ми помага...Вече незнам какво да правя и при кой лекар да отида-отчаяна съм и изнервена от това нещо
Моля, ако някой може да ми препоръча добър дерматолог в София!

# 10
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Kleoo, и при моят син няма никакво подобрение. Същото начало, само че на лява ръка и крак. Какво ли не изпи и не измаза това дете и не минава. Витасинът при него е доп, алерген въпреки че е само с натурални продукти. Сега ще му взема и този крем на Або фарма, пък да видим.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 578
Малко побут на темата Simple Smile

Моля, ако някой може да ми препоръча добър дерматолог в София!

Аз съм доволна от д-р Борисов, в студентска поликлиника.

# 12
# 13
  • Мнения: 21
Прочетох някъде че тези неща излизали в следствие на гъбичката Кандида.
Ще поровя малко да видя дали ще открия статията която четох.
В момента ръцете отново са ми пламнали до безобразие и то повече от колкото бяха миналата година по това време или зимата. Мажа с каквото ми кажат... зехтин, разни правени кремове, сребърна вода и някакъв крем подобен на Здраве, но как се казваше не помня... Бачко, Рачко... Simple Smile Казаха да опитам и със смрадлика... По доктори не ходя от много време вече... никой не помогна

# 14
  • Мнения: 76
Да споделя и моя опит.Аз имам хиперхидроза(обратното на дисхидрозата,но и нея си я имам)  Laughing,но от дете лятото по 2,3 пъти ръцете и краката в най-големите жеги се покриваха с тези малки ситни,сърбящи мехурчета,пукаха се ,ставаха на ранички и след около 10 дена,след излющване на кожата се изчистваха.И така,докато не забременях и не родих.Вече почти 3 години не ми се е появявало или пък е в много,много лека форма.Нищо специално не правех-мажех с какъвто мазен крем ми е под ръка,вечер задължително,помагаха ми кортикостероидни кремове по принцип,но мажех само вечер,защото през деня ръцете и стъпалата ми се потят ужасно много.Та,това е.Толкова му бях свикнала,че не му обръщах внимание.Нито пък на околните им правеше впечатление,че ръцете ми се лющят като на змия.  Mr. Green Само да се внимава с препаратите и прекаленото изсушаване и раздразване на кожата,защото се цепи гадно до кръв.Мила съм се със слаб разтвор на калиев перманганат,но трябва много да се внимава,да не се изсуши прекалено кожата,то пак действа противогъбично.

Общи условия

Активация на акаунт