ДИСХИДРОЗА - ПОМОГНТЕТЕ

  • 61 432
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 183
Здравейте,
и аз се записвам в редиците. При мен дисхидрозата се появи преди 3 седмици след употреба на антибиотик. Ползвам сребърна вода в комбинация с Цитросепт за подсилване на организма и ми се отразява добре, имам чувството, че така предотвратявам образуването на нови мехурчета. Аз си измислих лечението, защото дерматолога ми предписа кортикостероиден крем, който съм убедена, че може само да навреди.  Сега обаче големият ми проблем е тази лющеща се кожа. Направо не мога да повярвам, че целите ми длани се обелиха! При вас така ли е? Моля ви, споделете какво правите за възстановяването на кожата.

ПП: AskMeWhoIAm, ще ти бъда благодарна да пуснеш малко повече инфо за дисхидрозата.

# 16
  • Мнения: 0
И аз вече съм се отчаяла, че дисхидрозата ще мине....тази пролет ми се появи за първи път. Така и не разбрах кое я провокира, но ходих при една лекарка в Токуда, сестра на моя позната. Изписа ми 3 мазила, които много стриктно мажех, проблема е, че когато отидох при нея, вече бях на фаза "излющване". За 5 дни ръцете ми станаха като чисто нови...А целите длани и по три пръста на всяка ръка ми бяха -УЖАС! Но за жалост след две седмици пак ми избиха мехурчета по средния пръст, после на другата длан....мисля си , че нещо ги предизвиква, но от 3 месеца не съм измила дори 1 чиния, мия се само с бебешки сапуни...Мога да ви кажа кремовете, които излющват и изчистват кожата много бързо, но не лекуват - за жалост  Sad Sad Sad
XERIAL 30 - сутрин и обед, а за сухотата ВИТА-МЕРФЕН- той е жесток ще се изкефите!
МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ НЯКОЕ ХОМЕОПАТИЧНО ЛЕКАРСТВО! МОЛЯ ВИ!

# 17
  • Мнения: 7
Само сребърна вода, но поне шест месеца до пълното излекуване

# 18
  • Мнения: 753
Не съм хомеопат, но бих препоръчала Anagallis, той е за лечение на кожни проблеми - обриви по ръцете , особено по дланите с мехурчета.Вижте препарата в нета дали отговаря на вашата картина и ако да, може да пробвате да го взимате.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 107
От къде си купувате сребърната вода? Искам и аз да пробвам с нея.
Аз от години съм с дисхидроза. Няма да ви обяснявам колко е гадно - вие си знаете. Също спрях да ползвам кортикостероидни кремове.
Освен това чух че до Крушунските водопади имало извор, чиято вода не ставала за пиене, но помагала при кожни заболявания.  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 4 578
kravi4ka, сребърна вода има в аптеките. А пробвала ли си бял крем Рачев. Аз от 1 година нямам проблем, след като се мазах с него/да чукна някъде/. Но знам, че не при всички действа така.  Hug

# 21
  • Мнения: 790
Сребърна вода се продава в аптеките.

Имах и аз подобен проблем. След консулт с дерматоложката ми разбрах следното. Дисхидроза главно може да е в следствие на някакви гъбички, които дори не е задължително да са в същата област. Може да са ти на краката, а дисхидрозата да ти е по ръцете. Друга причина е слаба имунна система (за бременните и кърмещи, това е най-вероятно). И третата причина е в следствие на бактерии.
От частта на тялото където ми е дисхидрозата ми излющиха част от кожата за изследване за гъбички, и дадох секрет от носа и гърлото за евентуални бактерии. При мен лично се оказа стафилокок в носа. Тогава още кърмех и решихме да изчакаме с антибиотичнито лечение на стафилокока за да се подобри състоянието на дисхидрозата. Временно се мазах с правени кремове. Дневен и нощен. единия беше охлаждащ, с цинк, а другия с вазелин. В единия имаше и тридерм. Не помня кое какво точно беше, затова и не го давам точно. Освен това ме посъветва  постоянно да омазнявам мястото с мазни кремове (ексипиал бадем, нахткерцен, юцерин и т.н.) напрекъснато и да го мия със сапун без сапун (нахткерцен на д-р тайс има такъв).

В последствие реших да се обърна към класически хомеопат и с нейна помощ проблема вече не съществува. По принцип твърдят, че кожни заболявания, алергии и други подобни досадни неща, които много трудно се влияят от традиционната медицина, се повлияват изключително лесно от хомеопатията и точно така беше при мен.

Надявам се да ви е от полза.  Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 107
този бял крем Рачев не съм го ползвала, даже не съм го чувала - мазен ли е или хидратантен?  Има ли го в аптеките? Аз ползвам от години антисептичен крем с алое на Хималая - облекчава сърбежа и от 3 дни Витасин - той е мазен и за толкова кратко време не мога да дам мнение, но се мажа с цел да ми регенерира кожата, че се обели за незнам кой път вече.
Преди години един кожен лекар ми беше наложил диета - без мазни храни, без червени плодове и зеленчуци и силни подправки. Не се излекувах, но имаше подобрение. Даже сега от няколко дни спрях доматите Grinning, да видим ще има ли ефект.

# 23
  • Мнения: 12
Аз имам дисхидроза на ръцете от 2 години, ходила съм при дерматолози и никакъв ефект  Sad Ходих 2 пъти при ирсолог и тя ми даде някакви билки, от които кожата на ръцете ми се подобри, но въпреки  това пак ми излизат пъпчици .... Моля ви помогнете с някакво решение, вече съм се отчаяла максимално Sad Sad не мисля, че някога ще се излекувам.  Ако някой може да помогне с някаква нова информация нека да пише, ще бъда много блогодарна.

# 24
  • Мнения: 0
  radostina , пробвай с една рецепта на Мария Требен за мехлем от невен. Мисля , че ще ти помогне.

Цитат
Начин на приготвяне : Четири препълнени шепи невен (листа, стъбла и цветове) се нарязват на дребно. 500 г чревна мас от хранено с естествени храни прасе или хубава свинска мас се загрява като за пържене. В тази гореща мазнина се изсипва нарязаният невен, попържва се малко, разбърква се и се сваля от котлона. Съдът се покрива и се оставя един ден да престои. На следващия ден сместа леко се затопля, после се филтрира през ленена кърпа и се насипва в предварително приготвени, чисти съдчета.

"Здраве от аптеката на Господ" Мария Требен

# 25
  • Варна
  • Мнения: 107
Радостина, опитай със сребърна вода. Аз тук научих за нея и откакто я ползвам не са ми излизали мехурчета. Ползвам и витасин крем. В началото ползвах водата всеки ден - после намалих, а сега като се сетя, само за профилактика. Не мисля че съм се излекувала напълно, защото от време на време получавам сърбеж на някои места по ръцете, но мехури не са излизали. Изобщо не съм стигала до тежки изпъпчвания и обелвания както преди ми се е случвало. Ръцете ми са чисти от няколко месеца. Мисля че се дължи на сребърната вода.

# 26
  • Мнения: 12
Благодаря Ви ще пробвам със сребърна вода, дано помогне. Срам ме е вече от ръцете ми Sad Странно е че са на пристъпи, кожата се успокоява временно и после пак се появяват мехурчета и зачервяване, ако мога да ги спра със сребърната вода ще бъде голямо облекчение за мен  Sad не съм и предполагала, че ще ме сполети нещо толкова коварно, пред което и лекарите са непосилни.

# 27
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
Да побутна малко темата и да попитам дали някой се е излекувал от дисхидроза Praynig Аз страдам вече 3-та година , като овладявам положението с дипросалик маз и адвантан маз и анагалис арвенсис (последното го пия от скоро) . От както пих анагалис арвенсис започнаха да излизат много по- малко мехурчета , но пък започнаха да ми се пукат пръстите много на дълбоко и боли ужасно Tired Ползвам и един много мазен крем който ми го донасят от Македония  казва се павлодерм , донесоха ми го за бебка , но установих , че ми действа много добре срещу проблема с гадната дисхидроза.

# 28
  • София
  • Мнения: 63
Да побутна малко темата и да попитам дали някой се е излекувал от дисхидроза Praynig Аз страдам вече 3-та година , като овладявам положението с дипросалик маз и адвантан маз и анагалис арвенсис (последното го пия от скоро) . От както пих анагалис арвенсис започнаха да излизат много по- малко мехурчета , но пък започнаха да ми се пукат пръстите много на дълбоко и боли ужасно Tired Ползвам и един много мазен крем който ми го донасят от Македония  казва се павлодерм , донесоха ми го за бебка , но установих , че ми действа много добре срещу проблема с гадната дисхидроза.

Моята щерка имаше дисхидроза на дланите на ръчичките, беше някакъв ужас просто. Ходихме при някаква дерматоложка, която каза, че било 'пясъчен дерматит' и ни изписа някакъв мазен крем. Аболютна глупост. След като не помогна я заведох на друг дерматолог, който ни изписа Дактакорт 2 пъти на ден, сребърна вода за пръскане и топене на краката във вода със сода. След месец лечение така се оправихме. Ако още имаш нужда, мога да ти дам координати на доктора.  Peace

# 29
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Лично мое мнение, че Анагалиса по време и след мазане с кортикостероиди почти не действа. Тези кремове само временно решават проблема и като се поизчисти организма от тях ,всичко се появява отново. Синковеца направи един курс с един Алергопревент и Ксизал и сега нещата са по добре.

Общи условия

Активация на акаунт