Шести клас завършихме с 6-ца, вече гледаме заветната 7-ца

  • 32 239
  • 622
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Здравейте, момичета  Laughing.
 Нашият списък е като по-горе публикуваните / още не е започнат, де/.
 Гледам , за кандидатстване говорим вече  Wink. И аз току що казах на моичкия , да мисли какво ще пише след СМГ. Той друго не иска , ама не мога да допусна , ако стане сакатлък , да остане тук. Вариантите , които аз прецених са :
  НПМГ -с математика , география ,физика , /а вече и с биология , според неговото мнение  Shocked/.
  НТБГ - / аз съм го завършила  Mr. Green/. Има приятелче , което влезе там м.г. , и детето е много доволно. Трудно му е , но това говори ,че се учи!
 Така че това а нашите вариани / за сега/.
 И пак да попитам за задачи: каквъв сборник да купя за упражнение през лятото ? Моят изреши всички състезателни , които имаше, и сега се чудя какво ще решава лятото.
 Та към Lennyh , Радост и всички ,чийто деца учат в математически училища - дайте инфо , моля! Hug
Чипоноска, благодаря за пожеланията  Hug. Хайде , да се похвалиш - 1- во класиране - 1-во желание!  bouquet
 

# 76
  • Мнения: 156
Весела ваканция на всички деца!
Най- накрая стигнах до форума.
Митко завърши шести клас с много добър, но спрямо първия срок си е подобрил успеха и съм доволна. Явно е имало ефект от постоянното ми "дуднене" Mr. Green Списъкът с книги се припокрива с горенаписаните, ноооо... не вярвам да прочете всичко.
Али&Мели, да ти е жива и здрава госпожицата! На патерици големи, но от сърце! Hug
Още веднъж да пожелая едно весело лято изпълнено с много игри и смях!

# 77
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моят изреши всички състезателни , които имаше, и сега се чудя какво ще решава лятото.

а бре кой ви ги донесе/направи тези извънземни дЯца, бре...
Да 'зема, да взема да родя 3-то. Simple Smile)))))))

# 78
  • Мнения: 7 263
Шановаааа  smile3508 smile3508 smile3508 newsm08 newsm08 newsm53 smile3521 дойде и ти на моя акъл май!
Сега нали разбираш що пробвах, пробваааах. И все се надявам тоз път да сме оТцЕлИлИ вЕрната комбинация  hahaha bowuu

# 79
  • Мнения: 734
А и освен НГДЕК, другото "любимо място" му е ТУЕС..

ей, че то много разнородно, бря...
Но подкрепям и 2-те школа... повече НГДЕК, то се знае.


Ми сега му е времето да е разнородно (бря newsm78).
Ако на 30 години се чуди какво иска, работата е страшна...
Между другото, младежът си направи сайт

http://www.yavors.free.bg

Може да е прав, че ще му е интересно в компютърното училище...

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 22:03 от mama_jenny_r

# 80
  • Мнения: 7 263
мама Жени, ТУЕС може и да се окаже добро решение за вас  Peace часовете водят преподаватели от ТУ, като цяло е добро попадение за интересуващи се от компютри и програмиране младежи  Peace
Гледам желания обсъждате, поне се радвайте че имате по 2-3 ....
При нас доколкото също желанията търпят чести метаморфози, най-желания вариант е да останем в нашето си училище, тъй като евентуално то ще излезе с едно доста добро предложение и при това положение просто е безпредметно да спрягаме СМГ и НЕ и АЕГ ( които са принципно водещите желания по принцип).
НГДЕК ту изплува ( особено сега с 6-цата по история отново), ту пък се покрива пак от практичността да се овладеят ( ако има как по метода на съзерцанието  Flutter Twisted Evil hahaha bowuu) нови и съвременни езици.
Миналата година за кратко се спрягаше и НТБГ, но май вече не е на дневен ред като желание пък и аз не мога да кажа, че съм чак толкова фен на тази идеи.
Лично за мен ( ако имам думата) основното за Бобси след 7-ми клас трябва да са езиците, те са и силата му, но поради мързела и непостоянството засега е трудно да се констатира и извън семейството, обаче наистина има дабра детето и аз залагам на този елемент като търсено училище.
Лично за нас варианта СМГ е безпредметен, понеже колкото и някои да го отричат все пак училището ни е аналог на СМГ, да не говорим че за мен има някои плюсове .... Тоест или ще се борим за езикови гимназии или ще останем в нашето училище - това са двете най-реални възможности.

# 81
  • Мнения: 734
Математиката е мноого добро образование - тя е основата както на инженерните, така и на икономическите специалности. Успех на Бобси, независимо дали ще продължи с математика или с някой друг практичен съвременен език  Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 11 811
Аз май съм единствена,която не е предвидила решаване на задачи и тестове за лятото. Embarassed
Дали пък пълният релакс няма да му се отрази зле в навечерието на 7 клас? newsm78

При нас желанията от половин-една година не се менят толкова.СМГ вероятно ще бъде на първо място и английската на второ.Въпросът е коя английска да е на второ място,първа или втора.
Мненията,които чувам клонят в полза на втора английска,но от друга страна там май се влиза с по-нисък бал.
НЕГ понякога се изкушавам да му предложа да я напише като първо желание.
ТУЕС ми се струва,че не е за нас.
НГДЕК отпада като вариант заради практичност.А на мен ми е мъчно  Sad,че не иска да пробва,защото две години подред се класира за трети кръг на олимпиада по история /републикански/.Но за 5и 6 клас няма трети кръг.
Но ми се струва трудна самоподготовката или поне аз не бих оставила моето дете на такава,ако иска да учи там.
НПМГ все още няма няма ключови позиции в класацията ни.

Шани ти за трето ли се глАсиш?Ако и то е майстор на четката като щерката  Wink/нали не бъркам/?

# 83
  • София
  • Мнения: 1 861
...Мненията,които чувам клонят в полза на втора английска,но от друга страна там май се влиза с по-нисък бал.
newsm78
Ali&Meli, би ли ги споделила, моля, че аз пък от това, което чувам от близки дечица, учещи там (по-скоро от родителите), съвсем съм я отхвърлила като вариант.

# 84
  • София
  • Мнения: 11 811
Ами мненията,които съм чувала са повече в подкрепа на втора английска гимназия.Уж по-добре се научавал езика.Но тогава защо се влиза с по-нисък бал от първа?
За първа отдавана се твърди,че не е онова която е била.То кое ли училище е?
От друга страна съм чувала,че като е втора английска значи не може да е по-добра  Joy.
Ако трябва да съм откровена и за СМГ съм чувала отрицателни отзиви.
Имам познато дете,което учи там /2 АЕГ/.Преди няколко месеца майката ми каза,че е доволна,но все пак детето е първа година там.Майката е завършила АЕГ,когато тя беше в апогея си т.е. когато бЕхме млади та мога да се доверя на думите и.
Ако искаш погледни темата СМГ или английската.Там се е заформил някакъв спор,но все пак можеш да намериш някакво инфо за себе си.
Доста негативи ли си събрала за втора английска?

# 85
  • София
  • Мнения: 1 861
Доста е силно казано, все пак в обкръжението ни към днешна дата са само две деца от там (9 клас). Затова с интерес бих чула повече отзиви.
Но като се абстрахирам от това, че хич не ми харесва новия облик на познатите ми дечица под въздействие на новата си среда, силно ме впечатли фактът, че едната майка активно търсеше частен учител по английски...
Съседката ми пък, чиито деца тази година завършиха, е много доволна...
Въобще, адски противоположни мнения чувам...
Докато за 1АЕГ, най-лошото, което и аз съм чувала е, че "не е това, което беше" (но както ти правилно отбеляза, то кое ли е? Laughing), а и то предимно от хора, черпещи инфо от ЕЖК. Та аз лично бих се радвала, ако имаме шанса да "почувстваме разликата" лично. Laughing

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 11:26 от M4

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 289
И ние завършихме вече  newsm44 - с две 5-ци - по география и физическо. Доволна съм, след отпускането през втория срок, не ми се вярваше че ще има такъв резултат. Въпреки че ако имаше малко повече четене - едната 5-ца можеше да е 6 - но и на мен географията ми беше трудна. Важното е че по математика, след 2-ката за преписване и пълния асортимент от оценки, госпожата е оценила само знанията, а не и действията й. Надявам се повече такива изцепки да не прави.
Днес заминава за 3 дни за Гърция с леля си   grinning039, след специалното разрешение да отсъства от репетици на танците.
Бележника трябвало да отида другата седмица да го взема срущу подпис  newsm78 И характеристики им дали - за къде ще им трябва  newsm78
Ali&Meli няма да си единствената, която не е предвидила задачи и тестове - поне засега и аз нищо не съм предвидила.
Дали са им списък за четене - каза 7 автора.
Май само тя още е неориентирана с кандидатстването. Засега доста се влияе от това кой къде учи или иска да учи. Вчера пък ми говореше за немска, ама там се влизало с по-висок бал и как трябвало да ги подреди.... Днес пак й казах да си мисли, но да не се влияе от нищо, а само от нейното желание. За мен това ще е водещото.
Весела ваканция   Nature Sunny

# 87
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Привет и от нас!

Записвам се в групата на вече седмокласниците с голямата щерка - Елена, родена на 27.03.1997.  Отсега съм я записала за курс по БЕЛ и математика. В училище се справя отлично, но не смея да се доверя само на това. Любимите предмети са БЕЛ, история, руски, английски, немски, с други думи - влече я към езиците.

Връщам се да чета темата отначало и да се оглеждам за майки и деца от Варна.


Ленни   bouquet  Hug


# 88
  • София
  • Мнения: 752
Аз като чета за какви извънземни деца пишете тук - направо загубих ума и дума!  #Crazy
Мислех, че поне девойката ни е амбициозна, ама това, което пише Радост, да не говорим за сина на Ali sun така ме стресира, че вече ме е срам да пиша в тази тема  Embarassed Затова се спотайвам и не пиша - от срам, че си нямам извънземно дете Embarassed
Ваканцията била за почивка, не за учене! Това е единственото нещо, по което има пълно единомислие между трите ми "земни" дечица! Laughing
Ali sun, как така сте изрешили всички задачи?!?! newsm78 #Crazy  Ами това са няколко сборника #Crazy
Иначе имам една купчина листи със задачи, които са им давали през годината. Таман ги бях приготвила за изхвърляне заедно с изписани и недоизписани тетрадки, ама ако те интересува, мога да ти ги дам. Обаче са понамачкани е драскано по тях, а за достоверността на решенията не отговарям.   Naughty

# 89
  • София
  • Мнения: 11 811
Ясмина добре дошла! Hug
mamamilik и нашата теза е същата.Ваканцията е за почивка не за учене!
И честно казано смятам да се съглася с него.Доста е натоварен през годината не само с учебния материал,а и с допълнителни дейности.Понякога си мисля как издържаше тази година,особено първия срок.
Децата са различни,важното е да постигат набелязаните цели!
М4 за 1 АЕГ аз съм чувала и други неприятни неща.
На моя позната синът е завършил там преди две години,сега учи медицина.Ще я попитам.
И синът на колежка на мъжа ми.Мисля,че е в СУ.Знам,че не е била особено доволна.Тя е искала 2 АЕГ,но той искал 1АЕГ заради близостта до дома му.
А аз съм на нова вълна,защо да не се пише като първо желание немската.И да учи отделно английски.Разбира се,ако иска този вариант и най-важното,ако го приемат.

Общи условия

Активация на акаунт