Magic ball

  • 41 352
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • София, България
  • Мнения: 2 236
ами сложи му омекотител. На мен ми е чувствителна кожата и избягвам омекотителите.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 30 621
Аз я ползвам топката от 6 мес.и съм доволна,слагам по малко препарат,а в началото и без него перях...

# 77
  • Мнения: 3 886
Аз пране, което на нищо не мирише не мога да нарека изпрано. Въпрос на вкус, аз харесвам да ми ухае като го изпера.
ТОЧНО  поради тази причина не си взех топката и се отказах   найстина не мога да разбера как  можете  да пускате дрехите си и да казвате че са изпрани ако не мирише на нищо .............

 за чувствителна кожа има   ПРЕРИЛЕН ПРАХ ЗА ПРАНЕ БЕБЕШКИ НА САНО МАКСИМА  страхотен е и не дразни кожата  няма нужда от омекотител мирише страхотно( аз си слагам омекотител и дрехите ми миришат дълготрайно) въобще си харесвам тази марка на   SANO пък и ми излиза икономично 7 лева прах за пране за 35 пранета защото е концентрат

# 78
  • Мнения: 8
Уважаеми будали,

Пише ви една от отбора! В смисъл такъв, че закупих от сайт за колективно пазаруване 2 бр. от прехвалените MAGIC BALL- топка за пране. Цената, която заплатих за "супер промоцията" беше 14 лв. т.е 7 лв. на брой... и така...въпросният артикул е зелен на цвят с големина колкото главата на едногодишно дете и материал нещо средно от гума и пластмаса. Дотук добре, само дето го претеглих на домашната везна и се оказа, че тежестта му е точно 200 гр., тъй че при капацитет на пералнята от 6 кг. както е по предписание трябва да се поставят 2-те топки, или на практика около 7 % от полезния обем. После идва другия момент с 1000-та оборота при пране. Започва едно бумтене и тракане и удряне по барабана на пералнята...абе изобщо имаш чувството, че участваш в теглене от тиража на спорт-тото...с една дума страшно печеливш се чувстваш. Измамното чувство продължава до момента, в който програмата не приключи и не отвориш капака на пералнята...аййййй...такава смрад рядко се среща!!! Мога да кажа само, че комбинацията от "магнитни, антибиотични, инфраред алкални и хлорнеутрализиращи топчета" е просто убийствена!!!...и понеже имам две малки деца мога да ви кажа че първото ми пране / което всъщност беше и последно/ с MAGIC BALL ухаеше всъщност на лятна детска антибиотична диария. За качеството на изпиране не ми се говори...т.е моментално пуснах дрехите отново, този път използвайки конвенционални гел за пране и омекотител.
....така понеже, както се вижда от социологическите проучвания, живеем в държава с ниска потребителска култура, реших да се потрудя малко повече и извърших дисекция на т.наречената магическа топка. Съдържанието и е неуточнени по вид и съдържания търкалянки!
Понеже съм на принципа, че не съм толкова богата, за да купувам толкова евтино - за мен експеримента приключи! Направих си труда обаче да разбера на каква себестойност се внасят въпросните боклучки в България и се оказа, че струват жълти стотинки - в абсолютно пряк смисъл, а нормата на печалба сигурно надминава тия на наркодилърите...направо нямам думи!
С една дума изпрах без накисване...и много държа да споделя преживяното с вас!

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 30 621
Аз пък съм доволна от моята,не е миришела  в началото,нито сега,не трака по време на пране или центрофуга,слагам малко препарат и прането ухае на чисто

# 80
  • София, България
  • Мнения: 2 236
и не е чак толкова голяма  Wink

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 30 621
Моята е колкото портокал,купена е за 10лв.от Т-маркет

# 82
  • Мнения: 8
Направих дисекция на топката и мога да ви потвърдя, че тази топка е лъжа и измама. Всички топчета са от пластмаса в различни цветове. Като бялото топче, което би трябвало да е магнитно, е покрито с бяла повърхност, която се рони. Пералнята ми продължава да мирише на китайски боклук след три пранета с препарати. Твърдя, че тази топка уврежда пералнята, защото този прах, който се рони от белите топчета, полепва по барабана и дрехите, както се вижда на снимката и по вътрешната страна на топката. Който не вярва, сам да се убеди. http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=3259239520570&set= … ype=1&theater

# 83
  • Мнения: 17
Здравейте!
Ако може и аз да се включа в дискусията Simple Smile
Първо да кажа, че не съм някакъв агитатор или нещо... да, първо мнение ми е, но реших поне да споделя...
Имам такава топка от година и половина някъде(от около декември 2010), бях си я купила по интернет за 20-тина лева и в крайна сметка не останах разочарована. Беше уж за 1000 пранета до 3 години, по-различна е от тук обсъжданите май... НЯМА как с нещо такова да изпереш идеално, дори в началото си мислех, че нищо няма да изпере. Мъжът ми има бели работни дрехи(задължават го), е, не ги изпира, не очаквах и да ги изпере. За там си ползвам прах за бяло и толкова... Но често пускам пералня с дрехи, които не са изцапани и примерно само съм се изпотила и съм ги хвърлила за пране. Тогава слагам топката и си излизат чистички, то какво да им пере... Слагам и омекотител, понеже ми липсва миризмата(топката не придава никаква миризма)... Ако пък има 1-2 захабени съм си купила препарат за премахване на петна, който струва 3-4 лева и карам няколко месеца с него, с който напръсквам петното, пъхам в пералнята и след това си излизат чисти. Това ми пести доста от праха за пране, понеже пускам доста често пералня и преди перях единствено с тайд(че дъщерята се обрива от всичко останало...), а тогава си беше от по-скъпичките, сега не съм обръщала много внимание май... Интересното беше, че не се обрина от нея, което може би ми показа, че няма с какво да навреди все пак и без това вече бях дала 20 лева... Не е с пластмасови топчета, защото забелязах, че с времето започна да олеква, пък няма дупки, че да изпадат топчета. И май още една положителна черта поне при мен има - тук водата не вярвам да няма котлен камък(даже според мен си има доста), та на скоро трябваше да сменяме един маркуч, понеже котката е със страшни зъби... така де в крайна сметка си извикаме майстор да ни го смени и то се учуди че нямаше никакъв котлен камък и го приписвам на топката, не знам до колко е вярно...
В крайна сметка  не съм химик, че да разбирам от молекулата на водата и тем подобни глупости, но пък и ако работеше защо все още продават прах за пране, защо на всякъде няма топки за пране и да караме с тях? Ако перяха не мислите ли, че пазара за прах за пране просто ще умре, това за 15-20 лева дори и 100 пранета да изкараш си на печалба. Ако някой ще си купува топката с цел тя да изкарва петна и да почиства идеално(или поне на нивото на прах за пране от средна класа), по-добре недейте. Ако ще я ползвате междувременно, според мен пробвайте, но в никакъв случай не залагайте надежди на нея  #2gunfire
Аз специално мисля да потърся и да си купя същата(че тази започна да издава багажа, понеже я пуснах на високи градуси и от тогава, нали е гумена, започна леко да се бели, от едната страна се вдлъбна и така...). Успявам да спестя спестя и от прах за пране и затова се радвам Simple Smile

P.S: Съжалявам за дългия пост - ако сте го прочели, за награда получавате цветенца   bouquet  tooth

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 19:43 от teti_

Общи условия

Активация на акаунт