Машина за хляб-33 част

  • 92 074
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
# 676
  • Мнения: 9 776

Точно тя Peace. Съжалявам, че не съм поместила линк към рецептата в оригинал Banghead. Някой ако се сети, да свирка.

# 677
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Ху'с дъ Милинка мастер, питате вие? Аз, е отговорът, аз   Mr. Green

Никой не щя да каже изпитана рецепта за милинки, затова се наложи да я сътворя.

Самите те:


Рецептата:
модифицирана е от тук

ок. 400 мл кисело мляко
1/2 кубче жива мая
ок. 800 гр брашно
1 ч.л. сол
1 щипка захар
1 ч.ч. прясно мляко

За плънката
около 250 г сирене
3-4 яйца
олио за намазване на тавичката масло, сол и галета за поръсване

Маята се размива в топлото мляко с малко брашно и захар (консистенция като боза) и се оставя на топло да втаса (10-20 минути, или докато видимо порасне, на вид е шупнала и мехурчеста). На програма 'тесто' или 'месене' се слагат киселото мляко, брашното, маята и малко сол и се меси. В хода на месенето се гледа какво става и се коригира съответстващо - в началото бях сложила само 300 гр кисело мляко и беше сухо тесто, съответно добавих още мляко и пр. Оставя се да втаса в машината.
Става много меко и пухкаво тесто.
Натрошава се сиренето и се смесва с яйцата.
Вместо да се точи, а и защото тестото е много пухкаво и нежно - с намазнени ръце се късат късчета с големина на яйце, леко се разстилат в дланта, слага се в средата плънка и се затваря топката тесто отгоре (като бохча - слепват се всички стърчащи краища). Милинките се редят с малко разстояние една от друга и се оставят да втасат още малко.
Галетата се запържва с масло и малко сол и милинките се заливат отгоре. Пекат се на умерена фурна ок. 180 градуса до зачервяване.
Могат да се напръскат с вода и да се покрият с вестник, за да останат меки.

# 678
  • Мнения: 148
Бу,страхотни милинки #CrazyКопвам си рецептата и когато мога задължително ще ги пробвам.
От около 3 месеца не бях пекла хляб в машинката,използвах я предимно за месене до снощи.
Колегите ме помолиха да им направя хляб ,че искали да купуват машинки на половинките си но не били сигурни що за хляб се получава.Направих им хлябът с айрян но добавих и ядки,като го пуснах на отложен старт да е готов за сутринта и да им го занеса топъл.Ей,тоз хляб за сетен път ме изненада  newsm78 ставам а капака леко отворен,толкоз се надигнал че повдигнал капака. Като го занесох така го налетяха че изчезна за миг и по-последно преброяване в края на деня шестима ще купуват.Та след тая тирада с която ви досадих кажете какви машинки да си купят на жените,като имате в предвид че са шофиори и нямат голями възможности.Мойта Мулинекс им се вижда скъпа.
А ето го и хляба

Давайте съвети момичета,към какво да ги насоча.

# 679
  • Мнения: 767
ditsan ,моята е такава и съм много доволна -
http://www.kolko.bg/bg/zelmer-43z43z011-1kg-hlebopekarna-bg/p/1136894

# 680
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Domo видях в Карфур. В Кауфланд поне във Варна към момента няма хлебопекарни. Колко е редовната цена на пекарните в Кауфланд - питам за тяхната марка?
Така и никой не ми отговори дали в БГ мога да намеря Северин и на каква цена   Rolling Eyes.

Моята Северин си я поръчах в "Пазарувай лесно". Има с една и две бъркалки. Доволна съм.

# 681
  • Мнения: 9 776
Моята е Аляска и съм много доволна Crazy.

Дали те улеснихме, ditsan #Crazy?

# 682
  • Мнения: 419
Записвам се и се връщам да чета  Grinning

# 683
  • Мнения: 1 190
Бу,страхотни милинки #CrazyКопвам си рецептата и когато мога задължително ще ги пробвам.
От около 3 месеца не бях пекла хляб в машинката,използвах я предимно за месене до снощи.
Колегите ме помолиха да им направя хляб ,че искали да купуват машинки на половинките си но не били сигурни що за хляб се получава.Направих им хлябът с айрян но добавих и ядки,като го пуснах на отложен старт да е готов за сутринта и да им го занеса топъл.Ей,тоз хляб за сетен път ме изненада  newsm78 ставам а капака леко отворен,толкоз се надигнал че повдигнал капака. Като го занесох така го налетяха че изчезна за миг и по-последно преброяване в края на деня шестима ще купуват.Та след тая тирада с която ви досадих кажете какви машинки да си купят на жените,като имате в предвид че са шофиори и нямат голями възможности.Мойта Мулинекс им се вижда скъпа.
А ето го и хляба

Давайте съвети момичета,към какво да ги насоча.

В Penny има "DOMO" за 70 лв. Peace

# 684
  • Мнения: 148
Момичета,благодаря Ви  bouquetМного ме улеснихте,така ще съм сигурна какво да им препоръчам.Много съм ви задължена за бързите отговори,но чак сега си дойдох от работа и ги видях утре ще им кажа какво да търсят.
За всички Вас newsm51 newsm51 newsm51

# 685
  • Мнения: 0
От къде мога да си намеря рецепта за кекс за хлебопекарна Philips HD9040?

# 686
  • Мнения: 2 126
Това омеси машинката ми днес:

Милинки-невероятни се получиха Grinning

# 687
  • Мнения: 261
Здравейте ,мами!
Снощи правих хляб с калций.Много хубав стана.Пробвайте го.
Кората му също  имаше страхотен вид.А самият хляб миришеше на бебе Grinning
от млякото на прах.Много приятен, всички го харесаха.

# 688
  • Мнения: 0
МАМА КРАСИ,какъв е този хляб с калций?
Метни и някоя снимка да го видим!

# 689
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Да бъда честна - мен ме мързи да сменям програми и да го гледам кога е втасало. Обикновено натискам копчето и излизам на разходка, пък каквото стане - такова. Ще пробвам да намаля малко маята.

и аз гледам така да ползвам моята хлебопекарна, иначе ако ще се суетя около нея по-добре да приготвям нещата по стандартния начин

сега обаче съм решила да си намеря някоя хубава и сполучлива рецепта за кекс за хлебопекарна, за да мога, когато ще ми идват изненадващо гости бързо да напълня контейнера, да пусна копчето и после само да извадя готовия кекс за почерпка - така че събирам предложения, кой според вас е най-лесния и вкусен кекс, който ще ми препоръчате

Общи условия

Активация на акаунт