Машина за хляб-33 част

  • 92 059
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 804
Тук имам една рецепта,но не помня от къде я копнах  Embarassed Embarassed Embarassed

Цитат
Кекс Пухчо

1 яйце
1 чаена чаша кисело мляко
1 чаена чаша захар
1/3 чаена чаша олио
1 чаена лъжичка сода за хляб
2 чаени чаши брашно
1 ванилия или течен аромат няколко капки
1 супена лъжица какао-пожелание

Продуктите обикновено ги смесвам както ми падне или спазвам първо течни после сухи, но резултата винаги е бил еднакъв.
При измерването използвам мерителната чаша към машината, като съм си отбелязала, че 1 чаена чаша се равнява на 180 милилитра от мерителната.
Пека на 12-та програма при мен, която е само за изпичане, за около час и евентуално ако е нужно пускам още до 15 минути.Важно е да не отваряте машината през първите 30-40 минути, за да не спадне кекса.
Хайде успех и дано да ви се получи и при вас.

# 691
  • Мнения: 3 804
Правя хляб с айрян,да ама се наду и залепна за капака  Crossing Arms ,има още 20 мин докато свърши програмата -ами сега  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 692
  • Мнения: 9 776
Правя хляб с айрян,да ама се наду и залепна за капака  Crossing Arms ,има още 20 мин докато свърши програмата -ами сега  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Остави да си свърши програмата. Щом е опрял в капака, няма какво да направиш. Като наближи края на програмата, включи фурната на 180 градуса и като загрее, бутни вътре целият контейнер да се запече хляба отгоре Peace.

# 693
  • Мнения: 3 804
Мерси    bouquet

# 694
  • Мнения: 3 964
Хлебопекарки Laughing,
влизам да ви попитам, онзи ден по БТВ в Бон Апети дадоха една рецепта за Ирландски соден хляб, една ирландка го направи.
Два дни ровя из нета, но не намирам същата, а подобни, някой да я е записал сега или да сте я коментирали преди - предаването беше на запис.
Беше с типово брашно, основно и  малко бяло брашно, малко овесени трици и още някакви добавки, много ме е яд, че не успях да я запиша.

# 695
  • Мнения: 9 776
Хлебопекарки Laughing,
влизам да ви попитам, онзи ден по БТВ в Бон Апети дадоха една рецепта за Ирландски соден хляб, една ирландка го направи.
Два дни ровя из нета, но не намирам същата, а подобни, някой да я е записал сега или да сте я коментирали преди - предаването беше на запис.
Беше с типово брашно, основно и  малко бяло брашно, малко овесени трици и още някакви добавки, много ме е яд, че не успях да я запиша.

Дано не те подведа, но мисля, че в книжката на Аляската има такава рецепта. Аз не съм я правила. Ще погледна после и ще ти я напиша да сравниш. Ако някой с Аляска не ме изпревари Crazy.

# 696
  • Мнения: 481
Хлебопекарки Laughing,
влизам да ви попитам, онзи ден по БТВ в Бон Апети дадоха една рецепта за Ирландски соден хляб, една ирландка го направи.
Два дни ровя из нета, но не намирам същата, а подобни, някой да я е записал сега или да сте я коментирали преди - предаването беше на запис.
Беше с типово брашно, основно и  малко бяло брашно, малко овесени трици и още някакви добавки, много ме е яд, че не успях да я запиша.

Дано не те подведа, но мисля, че в книжката на Аляската има такава рецепта. Аз не съм я правила. Ще погледна после и ще ти я напиша да сравниш. Ако някой с Аляска не ме изпревари Crazy.

Ако не държиш да я пишеш, ето едно улеснение. Имам я сканирана цялата книжка.  Peace
http://picasaweb.google.com/ivelina.mihaylova/AlaskaBM2600#

# 697
# 698
  • London, baby
  • Мнения: 800
 Здравейте! Обмислям да си купя машина Morphy Richards. Някой има ли и някакви отзиви за тях?

# 699
  • София жк Бъкстон
  • Мнения: 74
Хлебопекарки Laughing,
влизам да ви попитам, онзи ден по БТВ в Бон Апети дадоха една рецепта за Ирландски соден хляб, една ирландка го направи.
Два дни ровя из нета, но не намирам същата, а подобни, някой да я е записал сега или да сте я коментирали преди - предаването беше на запис.
Беше с типово брашно, основно и  малко бяло брашно, малко овесени трици и още някакви добавки, много ме е яд, че не успях да я запиша.
Ето запис на предаването - http://www.btv.bg/shows/bon-apeti/videos/video/1338518750-Bon_Ap … yab_sas_soda.html
или тук - http://www.bonapeti.bg/index.php?video=2&v_cat=548&v_subcat=270. Има и рецепта за царевичен хляб, ако някой го интересува.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 500
Здравейте ,мами!
Снощи правих хляб с калций.Много хубав стана.Пробвайте го.
Кората му също  имаше страхотен вид.А самият хляб миришеше на бебе Grinning
от млякото на прах.Много приятен, всички го харесаха.


И на мен ми стана интересно какъв е този хляб, може ли рецептата?

# 701
# 702
  • Мнения: 3 964
Благодаря на gretacvetina, това беше рецептата на Звездев /той да ме прощава, от една година предаването Кухнята на Звездев, а не Бон Апети, а аз не съм и обърнала внимание/.
Благодаря и на hellborn, това е също ирландси хляб, но с бяло брашно, но там пък го направиха мътеница, което си гурно е оригинала.

# 703
  • Мнения: 2 004
Здравейте, много спешно ми трябва размера на семеринга на хлебопекарна Мулинекс WO 2000   Семеринга е едно уплътнение вътре в самото казанче, под перката  Praynig

# 704
  • Мнения: 472
Здравейте! Обмислям да си купя машина Morphy Richards. Някой има ли и някакви отзиви за тях?
Аз имам такава машина от 2 седмици и съм много доволна.Всеки ден правя нещо с нея и засега имам само един несполучлив хляб,направен днес на бърза програма и ми стана един малък и сбит.
Вие какво правите с кратките програми и получава ли ви се?

Общи условия

Активация на акаунт