Машина за хляб-33 част

  • 92 001
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 786
Я да попитам нещичко.Като правите тесто за пица и искате да го замразявате,оставате ли го да втаса или като се размразява тогава го втасвате newsm78

# 706
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
След размразяване втасва Peace

# 707
  • Мнения: 0
 newsm03 Desito, диаметърът на червеното уплътнение около оста е 16-17мм. Мерих го със шивашки сантиметър. Дано съм била полезна.

# 708
  • London, baby
  • Мнения: 800
Здравейте! Обмислям да си купя машина Morphy Richards. Някой има ли и някакви отзиви за тях?
Аз имам такава машина от 2 седмици и съм много доволна.Всеки ден правя нещо с нея и засега имам само един несполучлив хляб,направен днес на бърза програма и ми стана един малък и сбит.
Вие какво правите с кратките програми и получава ли ви се?
А какъв е твоят модел? От къде си я купи? Май нямат бг упътване.

# 709
  • Мнения: 2 126
И аз бих запитала по вещите за бързите програми.Ползвате ли ги?С каква рецепта Thinking

# 710
  • Варна
  • Мнения: 2 576
В топлото време ползвам бързата програма - моята е 2ч.17мин. Машинката ми е Мулинекс 2000. Слагам мая, колкото и на нормалната програма, няма провал с хляба към момента  Peace.

# 711
  • Мнения: 148
Аз съм с Мулинекс 5000 и действам по същия начин както и с другите програми.Нвмам провал за сега.
А тестото втасва като се размръзне.

# 712
  • Мнения: 0
 newsm12 Лично аз бързите и експресните програми не харесвам. Там има повече мая, процесът е по-бърз, пести се време и средства, но хлябът не е така пухкав и въздушен, както когато е на програма от около 3 часа. Но всичко е въпрос на вкус и предпочитание.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 2 576
newsm12 Лично аз бързите и експресните програми не харесвам. Там има повече мая, процесът е по-бърз, пести се време и средства, но хлябът не е така пухкав и въздушен, както когато е на програма от около 3 часа. Но всичко е въпрос на вкус и предпочитание.
И аз си мислех, че има нужда от повече мая, но в книжката на машинката ми количеството и за бърз и нормален хляб е еднакво. Само за експресния е мнооооого и не съм го и правила де. Понеже времето е топло се притеснявам да не превтаса хляба ако го правя на нормална програма, а и напоследък все не ми достига времето да опитам дали ще стане  Blush.

# 714
  • София
  • Мнения: 7 938
Аз затова работя по усреднена програма. Ни е бърза, ни е бавна ми си е точно толкова колкото му трябва.

То един хляб си иска време за хубаво месене, нормално втасване и добро изпичане. От кое време по-точно предпочитате да намалите ?

Ако искате експресен хляб купувате си готово тесто и само го втасвате и изпичате.

# 715
  • Мнения: 3 804


Това ми е кексът,по рецептата ,която бях пуснала.Имахме гости и им хареса.

# 716
  • София
  • Мнения: 102
newsm12 Лично аз бързите и експресните програми не харесвам. Там има повече мая, процесът е по-бърз, пести се време и средства, но хлябът не е така пухкав и въздушен, както когато е на програма от около 3 часа. Но всичко е въпрос на вкус и предпочитание.
И аз си мислех, че има нужда от повече мая, но в книжката на машинката ми количеството и за бърз и нормален хляб е еднакво. Само за експресния е мнооооого и не съм го и правила де. Понеже времето е топло се притеснявам да не превтаса хляба ако го правя на нормална програма, а и напоследък все не ми достига времето да опитам дали ще стане  Blush.

Аз съм доволна от бързите програми, хубави хлебчета стават сега през лятото, особено като се има предвид, че почти никога не ползвам само бяло брашно. Виж от експресната програма не съм особено доволна въпреки "конската доза" мая, не е достатъчно времето за втасване. А количеството мая при бързите програми не се променя, също като за нормална програма

# 717
  • Мнения: 9 776
Да се изкажа и аз за бързите програми Crazy.
Имаше период, когато ползвах такава. При Аляската са по 1 час, което е твърде малко - и за втасване, и за печене. И за месене разбира се. Та тогава си играех да пускам машината, меси, свършва месенето, спирам програмата и стартирам отначало, и така още 2-3 пъти. След което се оставя да си продължи програмата до края. Но един път стане, пет не стане. Друго, което може да се прави е преди печенето да се изключи за малко машината от захранването /има си памет 10-15 минути/, за да се удължи процеса на втасване. При нужда упражнението може да се повтори и чак след това да се остави да пече. Но това си е бая баене. Аз предпочитам 3-часовата програма.

# 718
  • Мнения: 469
Здравейте! Обмислям да си купя машина Morphy Richards. Някой има ли и някакви отзиви за тях?
Аз имам такава машина от 2 седмици и съм много доволна.Всеки ден правя нещо с нея и засега имам само един несполучлив хляб,направен днес на бърза програма и ми стана един малък и сбит.
Вие какво правите с кратките програми и получава ли ви се?
А какъв е твоят модел? От къде си я купи? Май нямат бг упътване.
Аз съм от Стара Загора и си я взех тук от един магазин.Внесени са от Англия и нямат упътване ,но си изтеглих файла от интернет и си го превеждам с гугъла.Има и книжка,но също на английски.
Много хубав става пълнозърнестия хляб.Сега се готвя да направя хляб с отложения старт,та да видим какво ще стане.Чудя се няма ли водата да поеме брашното,докато тръгне машината?По-опитните могат да кажат как се е получавал хляба с отложен старт

# 719
  • Мнения: 0
 newsm51 Честит имен ден на всички Марии, Марияни, Мариани, Мимета и т.н. Всички да сме живи и здрави, да правим хубави вкусотии от брашно, да обгрижваме близките си и мнооого да се обичаме!!!

Общи условия

Активация на акаунт