Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! – 7

  • 207 625
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Изчакай да минат тези 2 месеца и тогава ще решиш.  Peace
Слушам и изпълнявам!
Твоите съвети са по-полезни от тези на доктора, който като ме види (а той ме вижда само, когато едва мога да ходя) се хваща за главата, гледа ме с всичкото съчувствие на света и все за операция ми говори...

# 16
  • Мнения: 615
Изчакай да минат тези 2 месеца и тогава ще решиш.  Peace
Слушам и изпълнявам!
Твоите съвети са по-полезни от тези на доктора, който като ме види (а той ме вижда само, когато едва мога да ходя) се хваща за главата, гледа ме с всичкото съчувствие на света и все за операция ми говори...

Ако бях доктор с такава реклама щеше да ми потръгне бизнеса  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 669
В предишния си живот може би си бил...javascript:void(0);

# 18
  • Мнения: 661
Тишо , искам да чуя аргументите ти против стероидите ,защото изказването ти е много крайно ! Особено като се има предвид ,че точно гликокортикоидите ( както е правилно за се изписват , защтото стероиди неточно използвано   ) , ме спасиха от по - неприятни последици след масаж от една уж рехабилитаторка . Едно мога да призная - че ако 90 % от лекарите си вършеха работите , нямаше изобщо да има такива форуми . Но има и друго - че българинът като пациент предпочита да хвърли вината върху някое медицинско лице , като най - потърпевши са докторите . Някак ппоемането на отговорност за собственото му здраве , никак не му се отдава , неискрен е при прегледа при съответния специалист , като укрива информация , която иначе би била полезна . Чия вина е по - голяма ? Ами зависи от конкретния случай !

Последна редакция: ср, 16 юни 2010, 21:57 от ***elpida***

# 19
  • Мнения: 615
Тишо , искам да чуя аргументите ти против стероидите ,защото изказването ти е много крайно ! Особено като се има предвид ,че точно гликокортикоидите ( както е правилно за се изписват , защтото стероиди неточно използвано   ) , ме спасиха от по - неприятни последици след масаж от една уж рехабилитаторка . Едно мога да призная - че ако 90 % от лекарите си вършеха работите , нямаше изобщо да има такива форуми . Но има и друго - че българинът като пациент предпочита да хвърли вината върху някое медицинско лице , като най - потърпевши са докторите . Някак ппоемането на отговорност за собственото му здраве , никак не му се отдава , неискрен е при прегледа при съответния специалист , като укрива информация , която иначе би била полезна . Чия вина е по - голяма ? Ами зависи от конкретния случай !

Веднага отговарям, за да не кажеш, че си измислям ще цитирам някой статии Wink
На мен ми спасиха слуха и зрението, но това не значи че трябва да ги ползвам за щяло и нещяло  Peace
Повечето лекари правят бизнес, а ние сме им клиентите, при което измислят все възможни сценарии за да ти вземат парите, пък дали ще се оправиш на никой не му пука в тая държава  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

"До какво води дълготрайната употреба на кортикостероиди?

Преди всичко трябва да се отбележи, че употребата на кортикостероиди трябва да бъде съгласувана със специалист и освен това зависи изцяло от индивидуалните особености на организма и патологичното състояние, в което се намира той. А дълготрайната им употреба с цел постигане на търсения терапевтичен ефект неминуемо може да доведе до сериозни нежелани реакции.

Едни от най-честите странични ефекти са свързани с промяна в метаболизма на индивидите. Нарушава се липидната обмяна, като настъпва преразпределение на мастната тъкан - тя се концентрира в областта на корема и около вътрешните органи, лицето и надключичните области, докато в крайниците се наблюдава редуциране на тъканта. От друга страна, стимулирайки разграждането на белтъци се повишава синтезът на глюкоза, което води до миопатия с прогресивна мускулна слабост, като е възможно и да се достигне до остеопороза, вследствие загуба на колаген и нарушение в калциевата обмяна.

Повишената минералкортикоидна активност, вследствие задържането на вода и натрий, може да доведе до повишено кръвно налягане. А имуносупресивното действие на кортикостероидите предполага и висока чувствителност към инфекциозни агенти като бактерии, вируси и гъбички.

Специалисти твърдят, че продължителната терапия с кортикостероиди може да доведе и до някои вторични нарушения, като раздразнение на стомаха, язва, смущение в месечния цикъл, косопад, замайване, главоболие и конвулсии. Приемани продължително време с различни мазила, тези хормони могат да причинят и окосмяване.
"

А пък това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302471.100 е твоето мнение по въпроса от 20.06.2008г 09:32ч  Wink  oops

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 09:51 от tishoo

# 20
  • София
  • Мнения: 2 019
Едно мога да призная - че ако 90 % от лекарите си вършеха работите , нямаше изобщо да има такива форуми . Но има и друго - че българинът като пациент предпочита да хвърли вината върху някое медицинско лице , като най - потърпевши са докторите . Някак ппоемането на отговорност за собственото му здраве , никак не му се отдава , неискрен е при прегледа при съответния специалист , като укрива информация , която иначе би била полезна . Чия вина е по - голяма ? Ами зависи от конкретния случай !

Наде, постът ти ме накара да се замисля укривала ли
съм лично аз информация по време на преглед. Оказа се, че
никога не ми се е случвало, най-малкото защото знам, че
това е в мой ущърб.
Обаче ми се е случвало друго - лекарят да не желае да ме чуе,
докато аз опитвам да си опиша симптомите. Просто той е
прекалено зает да пише или смята, че съм му ясна като случай
и бърза да ме отпрати с рецепта в ръка.  Rolling Eyes
И тогава какво следва - да живее Интернетът! Почваш да ровиш
за информация на всички езици дето ги владееш и дето не ги владееш,
почваш да питаш по форуми...А толкова добре би било необходимата
информация да я получиш от лекуващия си лекар!

# 21
  • Мнения: 615

Наде, постът ти ме накара да се замисля укривала ли
съм лично аз информация по време на преглед. Оказа се, че
никога не ми се е случвало, най-малкото защото знам, че
това е в мой ущърб.
Обаче ми се е случвало друго - лекарят да не желае да ме чуе,
докато аз опитвам да си опиша симптомите. Просто той е
прекалено зает да пише или смята, че съм му ясна като случай
и бърза да ме отпрати с рецепта в ръка.  Rolling Eyes
И тогава какво следва - да живее Интернетът! Почваш да ровиш
за информация на всички езици дето ги владееш и дето не ги владееш,
почваш да питаш по форуми...А толкова добре би било необходимата
информация да я получиш от лекуващия си лекар!

А пък колко неща ги знаят а нарочно ги премълчават, зарди някакъв интерес  ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 371
Хелоу.  Simple Smile

Не се карайте. Само ми кажете, в Диклофенака, Милгамата и Мидокалма, има ли от това, което споменавате? Да се притеснявам ли и аз?

Моля ви, кажете ми при кой лекар в София да отида, който да ме прегледа и да ми каже, че ставам за инжекциите Discus Compositum, защото аз вече си ги поръчах.  Crazy Защото просто съм убедена, че на двете невроложки, при които съм била, няма да знаят за какво иде реч. Те не са и длъжни.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 019
О, ние не се караме, така стигаме до истината!  Laughing
Тишо ще ти каже за лекаря. Диклофенакът, Мидокалмът и Милгамата
не са гликокортикоиди.

Тишо, уауууу, какъв аватар само! Къде ги намирате тия
медицински сестри?  Wink

# 24
  • Мнения: 1 371
..Тишо, уауууу, какъв аватар само! Къде ги намирате тия
медицински сестри?  Wink

Ако видиш медицинската сестра на педиатърката на Алекс...  Crazy Flutter Щом и то, детенцето ми, се захласва.....

# 25
  • Мнения: 615
Хелоу.  Simple Smile

Не се карайте. Само ми кажете, в Диклофенака, Милгамата и Мидокалма, има ли от това, което споменавате? Да се притеснявам ли и аз?

Моля ви, кажете ми при кой лекар в София да отида, който да ме прегледа и да ми каже, че ставам за инжекциите Discus Compositum, защото аз вече си ги поръчах.  Crazy Защото просто съм убедена, че на двете невроложки, при които съм била, няма да знаят за какво иде реч. Те не са и длъжни.

Диклофенака е от групата на "Нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС)"  Wink
Милгамата е витамин ,а мидокалмът не го знам но ми е жега сега да се ровя  Laughing

Лекарят които ми ги изписа се казва  д-р Христо Георгиев работи в Ортомед Горна баня.
Има частен кабинет на ул Кирил Ботев 27Е, това се намира зад Билата на бул. България.
Колко си поръчала? Аз може л ида си поръчам от теб? ако не ти е проблем разбира се Rolling Eyes



Тишо, уауууу, какъв аватар само! Къде ги намирате тия
медицински сестри?  Wink

Вчера я назначих в отделението след много труден изпит  Joy

..Тишо, уауууу, какъв аватар само! Къде ги намирате тия
медицински сестри?  Wink

Ако видиш медицинската сестра на педиатърката на Алекс...  Crazy Flutter Щом и то, детенцето ми, се захласва.....

Синът ми е на 1 годинка и 3м. като излизаме на разходак в парка и като види някоя какичка веднага се лепва за нея и започва да и говори някакви работи, да се закача, сме е й се, от малки са палавници  Joy

# 26
  • Мнения: 1 371
Еййй, то лекарят ми е съсед, почти. Аз съм пред Билата.  Laughing  Party

Поръчах една опаковка на една приятелка. Ще ти поръчам и на теб. Пиши ми колко искаш.

# 27
  • Мнения: 615
Еййй, то лекарят ми е съсед, почти. Аз съм пред Билата.  Laughing  Party

Поръчах една опаковка на една приятелка. Ще ти поръчам и на теб. Пиши ми колко искаш.

За една жена ми трябват 4 кутиики.
За едан друга 1 кутиика.
И чакам едно момиче д ами пише дали и тя ще иска 1 кутиика.
Обаче това са много инжекции, и да не стане проблем ако прецениша да вземем за всичките по една кутиика?

# 28
  • Мнения: 213
Sophia L. и на мен доста често ми се случва лекаря да не иска да ми чуе симптомите или да ми даде информация какво ми е, гледа да напише рецептата. Даже сегашния невролог докато разглеждаше скенера му казах да сподели и с мен какво вижда там, да си знам състоянието, а той ми каза, че и да знам, нямало да ми помогне. Така и не ми разясни Sad , ама като се замисля той май нищо не иска да ми разяснява.
 Има ли дискоманиаци от Пловдив?  newsm78 И аз като Ин@ се интересувам дали знаете за някои невролог от Пловдив, които може да ми разясни ставам ли за тези инжекции.
Тази нощ освен жегата, страшно не мъчеше кръста, както и да се завъртя- все болеше #Crazy

# 29
  • Мнения: 615
Има ли дискоманиаци от Пловдив?  newsm78 И аз като Ин@ се интересувам дали знаете за някои невролог от Пловдив, които може да ми разясни ставам ли за тези инжекции.
Тази нощ освен жегата, страшно не мъчеше кръста, както и да се завъртя- все болеше #Crazy


Аз съм от Панагюрище  Peace
Deni 09 е от Пловдив!

Доктора е от София, друг едвали е чувал за тях  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт