Всеки мечтае за море и дюни, а ние - да гушкаме бебчета през ЮНИ! - 30

  • 23 894
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0



Искам да питам, как стоят нещата с цикъла при вас,при мен  докато се точеха лохии и намляваха изведнъж започнаха болки в корема виене на свят и кръвотечение, чудя се дали това ми е първия мензис след раждане или трябва да се притеснвам . Течението не е много обилно , но е кръв, понякога и съсиреци има?
[/quote]

На мен след раждането ми вървя около две седмици и ми спря,а миналият ден си ми дойде и редовния цикъл но аз вече изобщо нямам кърма и не се кърмим.Незнам дали това има значение.Иначе цикълът си ми върви както и преди бреминността с изключение на това че сега нямах никакви болки а преди това бях с ужасни.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Може и да се възстанови, може и да не. На мен докато кърмих баткото така и не ми дойде, докато на зълва ми й свършиха лохиите и след една-две седмици й дойде, а кърми племенницата ми почти година. При всеки е различно.
Таня, ако се притесняваш, най-добре се консултирай с гинеколога си. Peace
Наденце, мила, радвам се, че нещата са се стабилизирали. Дано и занапред нещата да се нареждат все така добре. Прегръщам те! Hug Hug Hug

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 1 231
На мен първия път кръвотечението продължи около 35-40 дена и после ми дойде цикъла чак след 6-7 месеца, а все още кърмих, кърмих до 10 месец. Сега все още ми тече, очеквам поне още десетина дена да се точи малко по малко. А кога ще ми се възвърне цикъла  newsm78. Всичко си е строго индивидуално

# 723
  • Мнения: 26
Привет,мамчета Simple Smile
Първо,честито на всички обебили се мами  bouquet
Както разбрахте,на 18.06. родих със спешно секцио Мирела-3510,51 см.От 21.06 сме си вкъщи,но аз все нямам време да пиша.Раждането беше ужасно-опитахме да предизвикаме на 17.06.,след дълги мъки и болки се оказа,че бебка не иска да слезе при пълно разкритие и спукани води,обърна се с лицето нагоре,водите бяха черни от зор и така се стигна до спешно свикване на екип и тя се роди със секцио  в 12.10 ч. на 18.06.Вече сме добре,аз бързо се възстановявам,но почти нямам кърма.Тя плаче много нощем та не си доспивам.Акаме по веднъж на ден,което малко ме притеснява...
Maroobg,май с теб сме съгражданки,това бебе Константин му слушах раждането ден преди да ме изпишат Simple Smile
До скоро,мами Hug

# 724
  • Мнения: 116
Танче, и аз съм в лека чуденка с тия лохии. Предния път с Ая си влачих лохиите около 40 дни. Сега очаквах, че ще имам за по кратко време, предвид, че съм секцио и матката е чистена. newsm78
От седмица съм с мини превръзки, защото количеството им не е много ,на моменти дори оскъдно. A и в тая жега бесните ме хванаха постоянно с превръзки. Дори днес си мислех, че са спрели и видях, че пак са текнали и то по червеникави, по обилно. Уф, знам ли. Цикъл ли е, ама ей така без пауза между лохиите???!!! А и кърмя.  newsm78 Корем не ме боли, както при цикъл, а понякога ми се вие свят (ама може и да е от недоспиване или умора)
А, Калев ми каза да отида при него след първия цикъл, за да си направя цитонамазка. Е, кога да отида?! Като незнам дали съм влезнала в цикъл или не. Шантава работа.  Joy

# 725
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
И аз се чудя за тези лохии.Първият път ми вървя около дваисетина дена.Сега ми спряха на десетият ден,след това след ден пак потече леко и после пак два дена без.Днес сутринта зацапа леко и пак нищо.Много се чудя дали е нормално така  newsm78.Чувала съм ,че когато кърмиш лохиите са за по кратко време.
Исках да попитам майките ,който родиха секцио няколко въпросчета-кога мислите да започнете да правите секс /ние вече се престрашихме,но още се чудя дали не избързахме /, и кога според вас е нормално да се започне със леки тренировки-бягане,коремни преси или фитнес/корема ми е като на бременна в 5 месец Embarassed/.И другото което ми е голяма дилема-кога мога да вдигам тежко/страшно много искам да вдигам и гушкам каката,но тя си е 20кг и ме е страх/На преглед съм другата седмица, а не ми се иска да звъня на лекаря и да задавам тъпи въпросчета  Rolling Eyes
Наденце радвам се че при вас нещата се нормализират. Hug

# 726
  • Мнения: 82
Привет,мамчета Simple Smile
Първо,честито на всички обебили се мами  bouquet
Както разбрахте,на 18.06. родих със спешно секцио Мирела-3510,51 см.От 21.06 сме си вкъщи,но аз все нямам време да пиша.Раждането беше ужасно-опитахме да предизвикаме на 17.06.,след дълги мъки и болки се оказа,че бебка не иска да слезе при пълно разкритие и спукани води,обърна се с лицето нагоре,водите бяха черни от зор и така се стигна до спешно свикване на екип и тя се роди със секцио  в 12.10 ч. на 18.06.Вече сме добре,аз бързо се възстановявам,но почти нямам кърма.Тя плаче много нощем та не си доспивам.Акаме по веднъж на ден,което малко ме притеснява...
Maroobg,май с теб сме съгражданки,това бебе Константин му слушах раждането ден преди да ме изпишат Simple Smile
До скоро,мами Hug


smile3525 Дано да не съм те стреснала с раждането на малкия бубулан(добре си повиках  Embarassed  Rolling Eyes ) ,иначе ако си от Тетевен сме съгражданки.

Така, сега да разкажа и аз за мойто раждане.
В петък ме приеха в болницата за да ми предизвикат раждането,като ми сложиха едно хапче(вагинално) и по думите на докторката до 4 часа след поставянето му трябва да родя,но уви цял ден висях в болницата (от 08:30-19:00) и нищо не се случи,изпратиха ме в къщи с уговорката сутринта да отида на преглед.Чак в неделя при поредния преглед ми се спукаха водите и адът започна,такава болка никога не съм изпитвала  Whistling в 14:30 се спукаха водите и в 16:16 се появи малкия Константин на бял свят с 3 напъна и много викане  Blush

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 22:12 от maroobg

# 727
  • Мнения: 26
Maroobg,ти беше направо герой в сравнение с мойто викане,бях пресипнала Shocked
Значи не съм сбъркала,от един град сме HugЖелая ти най-хубавите мигове с малкия Константин,да расте здрав и много да ви радва  bouquet

# 728
  • Мнения: 4 406
Пак имам въпросче към момичетата от ЛЛЛ - когато бебка суче от дясната ми гърда се случва да се задави, а последния път не искаше да засуче от същата гърда. Може би трябва да сменим позата, за да суче и от нея. От лявата гърда не се е случвало да се дави, но ме е страх така като се дави. Дайте съвет  Peace Предварително ви благодаря Hug

Здравей, съвсем правилно си се ориентирала- възможно е позата да е неудобна на бебето. За да минимизираш вероятността от задавяне, е важно да следиш за правилното позициониране на бебето: слагаш го близо до теб със свити краченца, така че да не се налага да обръща глава, за да стигне гърдата . Устата и носът му трябва да са обърнати към зърното. Гърдата се поддържа така, че да не притиска брадичката на бебето.
За да протича кърменето гладко, изберете си тихо и удобно кътче, където никой няма да ви безпокои или прекъсва. Ако имаш определени предпочитания към някоя музика- пусни я по време на хранене. Особено пък ако си я слушала и по време на бременността- бебето със сигурност ще помни ритъма, а познатата музика ще го успокои.
Много майки откриват, че бебетата им изразяват предпочитания към определени пози на кърмене, и то различни при двете гърди, явно и твоето съкровище също е така. Бихте могли двете да експериментирате и да опитате всякакви пози, да откриете коя ви пасва най- добре при кърмене от дясната гърда. Ето тук Бу е описала няколко от най- популярните: http://missby.wordpress.com/2007/12/04/position/ Разбира се, ако вие откриете някоя по- екстравагантна, но удобна за мама и бебе, моля сподели я с всички нас!

# 729
  • Мнения: 5
 Мама Мони  за  по-бързото очистване  на организма от лохите ,както и за прибирането на корема се правят упражнения за стабилизиране  и укрепване мускулите на тазовото дъно.С  тях се прави и една хубава профилактика против инконтиненция(  изпускане) на урина,при по възрастни жени в ранния следоперативен период.Все пак въпрос на личен избор е,но аз не бих правила коремни преси и смятам че това е много погрешна практика,за жалост практикувана от доста жени.
  Аз вече се изнервям от тази бременност!Имам чувството,че съм така от цяла вечност.Лека нощ от мен

# 730
  • Мнения: 4 406
Момичета да ви питам , тези които кърмите, а и момичетата от ЛЛЛ
Едната ми гъда е твърда само от едната страна откъм мишницата, там има една зона която е по-твъда , уж бебето я изпразва като се кърмим ама.....Правя компресия на гърдите при кърмене но твърдината си стои. Вие имате ли подобен проблем?

На мен също ми е така,лявата гърда колкото и да я суче и цедя винаги остава леко твърда под мишницата! #Cussing outИ аз не знам какво да правя мислех да звъня на лекарката ми да я питам! newsm78
от това което описвате, наистина като че ли имате запушвания. Топлите душове могат да помогнат- цедете на ръка или с помпа под душа, след като гърдата се е отпуснала от топлата вода. Трябва да са съчетани с допълнителна терапия: ако има от къде възможно най-скоро да си набавите лецитин, ще ти помогне против запушванията. В повечето аптеки го има, това е хранителна добавка, действието й се изразява в непозволяване на мастните частици от млякото да полепват по стените на каналите и да образуват запушвания. Най- добре действат капсулите от по 1200 мг. вземат се по 3-4 на денонощие, докато отшуми запушването. Продължава се с поддържаща терапия- постепенно се намалява количеството, докато се стигне до 1 капсула на ден. След това е добре да се продължи с по 1 капсула профилактично поне още 2 седмици.
За да отшуми запушването, е важно гърдата да се изпразва редовно- бихте могли да предлагате при кърмене първо засегнатата гърда. Ако след хранене ви се струва, че все още има мляко в нея- помпата ще помогне ( или цеденето на ръка).
Понякога при запушвания майките вдигат и температура. Тя не пречи на кърменето, но все пак- ако бучките се увеличават или чувствате дискомфорт, най- добре е да се консултирате с лекар.

# 731
  • Мнения: 50
Мама Мони  за  по-бързото очистване  на организма от лохите ,както и за прибирането на корема се правят упражнения за стабилизиране  и укрепване мускулите на тазовото дъно.С  тях се прави и една хубава профилактика против инконтиненция(  изпускане) на урина,при по възрастни жени в ранния следоперативен период.Все пак въпрос на личен избор е,но аз не бих правила коремни преси и смятам че това е много погрешна практика,за жалост практикувана от доста жени.
  Аз вече се изнервям от тази бременност!Имам чувството,че съм така от цяла вечност.Лека нощ от мен
Добер вечер пак , и аз съм си още 2 в 1 даже тази вечер след 12ч ще се запша в преносилите мами, макар че от 2 дни като излизам на разходка и имам страхотни коремни болки, както и в кръста, даже днес си бяха и доста на честичко...ама прибера ли се в нас, всичко свършва и започва затишие.....към родилите мами, имаше ли такова нещо при вас  newsm78
И аз май нещо взех да се поизнервям лекичко..  Whistling

# 732
  • Мнения: 293
Мама Мони  за  по-бързото очистване  на организма от лохите ,както и за прибирането на корема се правят упражнения за стабилизиране  и укрепване мускулите на тазовото дъно.С  тях се прави и една хубава профилактика против инконтиненция(  изпускане) на урина,при по възрастни жени в ранния следоперативен период.Все пак въпрос на личен избор е,но аз не бих правила коремни преси и смятам че това е много погрешна практика,за жалост практикувана от доста жени.
  Аз вече се изнервям от тази бременност!Имам чувството,че съм така от цяла вечност.Лека нощ от мен

Ив при мен така беше като се разхождам се появяваха фалшиви контракции като се прибера изчезват и все пак е по-добре да се движиш.
Добер вечер пак , и аз съм си още 2 в 1 даже тази вечер след 12ч ще се запша в преносилите мами, макар че от 2 дни като излизам на разходка и имам страхотни коремни болки, както и в кръста, даже днес си бяха и доста на честичко...ама прибера ли се в нас, всичко свършва и започва затишие.....към родилите мами, имаше ли такова нещо при вас  newsm78
И аз май нещо взех да се поизнервям лекичко..  Whistling

# 733
  • Мнения: 3 595

Аз имам вьпрос кьм някой от консултантите на ЛЛЛ.Ивет суче по цяла нощ имам 5 наакани памперса до сутринта не е ли много?И бузки е направила притеснявам се да не я прехранвам.Кьм 5.00 сутринта вече гьрдите ми бяха празни 3 часа беше сукала и пак отваря устата и вьрти главата и пак я сложих на гьрда.
При някои бебета, може всеки памперс да е наакан, едни акат по-честичко, други не толкова. Ако акото е златисто, кашесто и поне с големината на монета от 1 лев, има поне 3-5 такива в денонощие, няма остра, неприятна, кисела миризма би следвало да е ок. При кърменето мазнините се натрупват по оптимален начин, като се счита че кърменето е превенция срещу затлъстяване в детска, юношеска и зряла възраст. Чудесно си решила пак да я сложиш на гърда.  Peace

Натали, Алекс е същия.След като е сукал и нахранене почва да върти главата,да си лапа ръцете,да нервничи,да реве.А всъщност като го сложа пак на гърда само се лигави и ме ползва за биберон.Като му дам биберона се успокоява,изтърве ли го обаче-реве:)
В тази връзка искам и аз да попитам момичетата от ЛЛЛ.Преди пълнеше по 3-4 памперса на ден с ако.Миналата седмица не беше акал 3 дни ,после ака 2 поредни дни по веднъж кафяво към оранжево,по-тъмно на цвят.Сега пак от 3 дни не е акал.Кърмя на поискаване през 3 часа долу-горе.Понякога и през час,ако е много нервен.Като го нахраня в 9 вечерта спи докъм 3.30,това е най-голямата пауза,която прави.Иначе всички пелени  са напишкани.Рядко се оригва,но пък си пръцка здраво.Снощи му сложих и термометър,но не даде резултат.В същото време педиатърката каза,че наддава идеално.Защо тогава все търси да има нещо в устата?Много объркано стана май,но гледам и него и затова.Благодаря ви предварително за отговорите Simple Smile
След като е сукал и е спрял да суче сам, ако приложиш компресия на гърдата започва ли да преглъща и ако не какво прави? Забелязала ли си да имаш рагади? Нормализира ли се акото последните дни? Можеш да опиташ да храниш при ранни признаци на глад като плезене на езичето и въртене на главичката, обикновено плача е късен сигнал за глад и често, когато плачат децата са много по-нервни, неспокойни и сучат по-трудно. Има ли поне 5-6 напишкани памперса? За предпочитане е да не се ползват мерки като термометър за изакване на бебето, защото това прави мускулчетата лениви и е предпоставка за известни усложнения. Кърменето не е само храна, то е утеха, сигурност, спокойствие, близост с мама. Напълно възможно е да искат да сучат по-учестено и когато коремчето ги боли, защото млякото ги затопля допълнително. Предвид, че суче залъгалката така учестено и че плаче за нея, може да означава, че иска да суче. Възможно е да е етап, при който да има нужда да заяви малко повече мляко за нарасналите си потребности и в рамките на няколко дни да е много по-често и продължително на гърдата. Ако опиташ с компресия, евентуално може да му помогнеш да хапне малко повече задно мляко, да бъде на гърдата за малко по-кратко и евентуално да се засити за малко повече. Heart Eyes

И аз имам въпрос към консултантите по кърмене.
При мен проблемът е, че имам много силен рефлекс на потичане на млякото, а вероятно и повече мляко, отколкото малчо изпива. Кратко след като започне да суче, усещам рефлексът на потичане, след което кърмата започва да се излива в устата му, а той се дави или направо изплюва зърното. Така остава гладен. След Петнайсет минути иска пак, пак се повтаря същото. Принуждава се да пие бързо и се нагълтва с въздух, след което трудно се оригва, не може да лежи, стават му колики и е неспокоен.
Старая се да кърмя така, че бебето да има някакъв контрол над поглъщането, тоест то да е на по високо ниво от гърдата и да е поизправено. Опитвах да цедя преди хранене, получава се, по успешно е кърменето,  но за да намаля скоростта на струята трябва да изцедя около 30-40 мл, което ми се струва множко и се опасявам от хиперлактация. Опитвам през нощта да кърмя само от едната гърда, другата доста се препълва и тече, но като че ли също има някакъв ефект поне за през нощта да не се дави толкова много в мляко.
Посъветвайте ме, как да се справя със ситуацията. Дали не рискувам като ограничавам нощното кърмене да намалее много кърмата. Ще се увеличава ли още много количеството на млякото, което бебето изпива в следващите месеци - сега той е на 13 дни и също знам, че възможна причина за коликите освен погълнатия въздух, е и храната, която поемам. Кои храни са възможни причинители на колики, за да ги избягвам?
Привет Джой,
При силния рефлекс на потичане често помага да изцедиш силната струя на млякото, преди да предложиш на бебето да суче, точно както правиш. Така то ще приеме и малко по-малко предно мляко и ще достигне до малко повече от задното. Струята би следвало да е малко по-слаба и да не го задавя толкова много. Можеш да опиташ да го кърмиш легнала или полулегнала по гръб, а той с коремче върху теб, за да може гравитацията допълнително да пречи на струята на млякото да пръска толкова силно. Ако гърдите са препълнени, все пак е добре да се облекчи дискомфорта в тях и да се изцеди поне малко, колкото леко да олекнат. Когато изцедиш тези 30-40 мл и дадеш да суче, успява ли да изпразни напълно едната гърда? Ако гърдата не се изпразва напълно, тялото така или иначе получава информация, че млякото е повече и постепенно би следвало да го намали. Приемането предимно на предно мляко, може да е предпоставка за колики, затова и може да е подходящо в твоята ситуация леко да изцедиш и тогава да предложиш да суче. Няма пряко доказателство за връзка между храни, които майката приема и колики. Ако забележиш, че от някоя храна става по-неспокоен, би могла да я ограничиш за известно време.   bouquet

# 734
  • Мнения: 3 595
Да питам и аз консултантите на ЛЛЛ дали при нас нещата са правилно! В началото имах проблеми с гърдите, 3 вечери подред вдигах температура, защото имах много мляко и гърдите ми щяха да се пръснат. Минаха след усилено изтискване. Едната даже зачервеня и ми изписаха антибиотик Оспексин, който не влизал в кърмата, още го пия, но май правя алергия към него, корема ми стана на пъпки от двете страни. Сега вече гърдите се урегулираха и дори не изтисквам, като дойде ред за кърмене(долу горе 2-3  часа след предното) и сами започват да текат по малко докато се успокоят. Ивайло го кърмя на поискване, но той си иска на 2-3-4 часа, през другото време или спинка или будува кротко. Използваме биба почти отначалото, но не винаги. Вече две вечери подред като го накърмя към 12, 12 и нещо (ядем обикновено по 15-25 минути с усилено гълтане, след това може + 10 мин малко по-слабо, може и без тези 10 мин- напоследък му предлагам 2ра порция Simple Smile ) и се събужда чак към 5.30-6, сам си прави нощната пауза (и аз естествено се наспивам доволно  Mr. Green). На всяко кърмене редувам гърдите, така едната се изпразва, а другата се напълва за следващо хранене, той добре ги изсуква вече, никога до край обаче и не се налага да предлагам другата. Всеки ден ака, между 3-6 памперса на денонощие, до вчера бяха със зеленикав отенък акитата. По веднъж на ден му даваме малко глюкоза, заради жълтеничката, (по настояване на майка ми, педиатърката и лекарите в родилното-ама той така или иначе не му се нрави и не пие по много). Колики още нямаме, пръцкаме си доволно, може би затова  Mr. Green.  На гърдите ми има рагади, но ме боли само като засуква и после чувството става приятно, само стискам зъби в началото докато се наместим  Embarassed Детето суче от първия път без проблем, с апетит, ама напоследък май не заемам правилна поза и все стоя неудобно докато се насуче, но ще гледам да се поправя.
Привет Диди,
Много се радвам, че гърдите са се урегулирали и се чувстваш по-добре. Предполагам, че АБ е предписан от лекаря да се пие определено време по схема и е казал кога да се спре? Добре е да се консултираш с него за появилия се обрив и е възможно да ти спрат предписания АБ. Можеш ли да споделиш колко напишкани памперса има за 24 часа Ивайло, какъв е цвета им? Нааканите пелени преминаха ли към златисто жълти и все така ли са по 3-6 на ден? Има ли все още жълтеница и по колко мл глюкоза изпива на хранене или общо за денонощие? За намаляване на жълтеницата, т.е. изхвърлянето на билирубина от организма е необходимо бебето да ака, а то ака от млякото и пишка от глюкозата. Количествата приети вода, чай, глюкоза са за сметка на млякото и е нужно време да се изпишкат, за да се освободи място за млекце. Това от своя страна забавя следващите кърмения. Колко кърмения има приблизително за 24 часа? Обикновено са необходими 10-12 и не по-малко от 8 кърмения в денонощие, като е добре да няма повече от една четири часова пауза за 24 часа.
 
Относно рагадите не е добре да те боли. Пробва ли да смениш позата и да предложиш да суче от страна, която не е поемал досега и от която е по-малко вероятно зърното да е било травмирано? Обичайно рагадите се причиняват от неправилно позициониране на бебето на гърдата, но биха могли да са следствие и от млечница, а предвид приема на АБ е добре да се провери дали не е това. Тази статия може да те насочи дали няма такъв проблем. Имаш ли пробождане навътре по дълбочината на каналчетата? Сърбеж на кожата около ареолата или гърдата, да си забелязала кожата да е по-лъскава или пък бебето да има налепчета по устичката? Ако рагадите са причинени от позиционирането на бебето на гърдата, при правилното позициониране на бебето ушенцето, гръбчето и таза трябва да са в една линия, коремчето да е обърнато към корема на мама, да е поело зърното и по-голямата част от ареолата, устничките са леко обърнати навън, да се чува как преглъща, да се виждат мускулчетата на челюстта как се движат, да се вижда движение на ушенцата, докато се храни. Ако се чуват цъкащи звуци, значи гълта въздух, ако се вижда вълнообразно движение на гърдата, значи че бебето не е поело достатъчно навътре гърдата. В такива случаи, с кутрето поставено в ъгъла на устичката може да се прекрати вакуума в устичката, да се извади гърдата и да се постави бебето отново. Действително е много важно да се настаниш удобно, за да не се променя особено позата, докато ти отмаляваш и да се размества и гърдата в устичката на бебето. Когато се настаниш удобно е добре да приближиш бебето към себе си, а не да се надвесваш над него. Зърното ти може да сочи между горната устничка и нослето, така че то да надигне леко главичка нагоре и назад и да си осигури възможност за по-добро отваряне на устичката, съответно по-добро приемане на гърдата навътре. Евентуално това ще осигури по-добро хранене и възможност да приема адекватно количество мляко.
Междувременно раничката/раничките може да мажеш с кремче за зърна без отмиване (за да не се изсушава твърде много кожата), да не ги миеш твърде често с измивни препарати, които допълнително да изсушават. Би могла да мажеш с малко кърма и да оставяш на въздух гърдите да изсъхнат (кърмата има антибактериални свойства).


И аз да споделя пак за кърменето. Последните 2 дни Ивайло яде както обикновено по 15-20 мин., пуска гърдата, но после докато го чакам да се уригне и гледам пак отваря устичка и му давам "десерт" още 15-20 минути от същата гърда, надявам се да не преяжда. След това го слагам в легълцето и той почва да плаче и да си лапа ръцете все едно е гладен. Като му дам бибата започва да я дъвче нервно и накрая я плюе и реве, може би защото не пуска мляко. И започнах да се чудя дали му стига кърмата ми, аз вярно че не се храня много редовно, ама виждам че има. Гърдите ми не са вече предишните бомби, меки са дори, но знам че има кърма, защото го чувам през тези 30 мин. сукане че гълта, после като стисна и пак излиза кърма. Вече не изцеждам гърдите и се чудя така да не закърнеят, ама той си суче така през 2-3 часа. Лошото е че плаче, а няма признаци за колики(въпреки това му давам Инфакол преди хранене по един капкомер), не би трябвало да е гладен, а незнам дали наддава, защото нямам цифров кантар, а ни викат на консултация чак на 20я ден. Страх ме е ако му давам така да суче по 30 минути на половин час или всеки път когато си поиска да не му се претовари стомахчето...А вечер изобщо не се събужда от 12 до 5, 6, а като го събудя голям рев му удря. Незнам и тази дълга пауза дали е добре.  newsm78  Чувала съм че около 10тия ден, 1вия и 3я месец има СКОК в растежа, дали е възможно млякото ми да не му стига заради това. А може би му стига, а плаче заради нещо друго? Незнам...Дано наддава добре и имам мляко, така искам да си продължим само на кърма.

Чудесно е, че в рамките на едно кърмене първо предлагаш на детето да изпразни добре едната гърда, тъй като това би осигурило повече задно мляко, което да го засити по-добре. Допускаш ли, че е възможно да има колики и това да го кара да е по-неспокоен и да иска да суче по-учестено? При колики бебетата или свиват краченца към коремчето или пък при някои се извиват назад в дъга. При много бебета капките за колики запичат.

Предвид това, че след кърмене има все още мляко, би могло да означава, че може да иска още, но определено показва, че мляко има. Гърдите едва ли биха могли да закърнеят, но ако не се стимулират достатъчно често, млякото би могло да се редуцира. Кърменето е на принципа на търсенето и предлагането, колкото повече суче, толкова повече се завява като количество при пълното изпразване на гърдите. При постепенното регулиране на лактацията и преминаването на етапа на препълване, много майки усещат гърдите си по-меки. Все пак идеята е те да не са препълнени завинаги, а да има колкото е нужно и да е комфортно на майката и на бебето. Не е непременно нужно да го будиш нощем, би могла да го вземеш както си е спящ и така да му предложиш да суче. Всички случаи, ако има скок в растежа, мерките са често сукане в рамките на около 3-5 дни.

Залъгалката знаеш, че по възможност е добре да не се предлага поне докато кърменето се установи, което е около 6-тата седмица на бебето в повечето случаи. Даването на залъгалка освен, че се различава от техниката на сукане и че понякога е предпоставка за развитието на гъбички (млечница), ограничава времето за сукане на детето. Когато то суче настървено биберона си, може да е индикация, че има нужда от прием на мляко.

Предвид, че ви предстоят мерки и теглилки знаеш, първото теглене може да не е особено показателно заради разликата в кантарите, ако нещо те притеснява можем да го обсъдим и да помислим какво може да се направи. Ние сме насреща и ще помогнем с каквото можем кърменето ви да продължи да е успешно  Heart Eyes


Иви, ние винаги сме имали проблем с акането още от както ни изписа от родилното. Прави паузи от по два дена като последната беше почти 5 дни. Сега да не се хваля но акаме все ден, като снощи дори два пъти. Разликата е, че преди като беше доста по голямо количество от сега. Иначе си е добре детето, жизнено, пишка по много - всички памперси са много тежки от напишано. Незнам явно ще сме така!
Ние сега се върнахме от консултация за две седмици сме наддали 700 гр., т.е. за един месец 1 кг. вече сме 3600 и сме 51 см. Успокоих се, че се кърмим ефективно!
Понякога капките за колики запичат и може това да е причина за по-малко наакани пелени. Много се радвам за доброто наддаване и че си се успокоила  Hug

Общи условия

Активация на акаунт