Отговори
# 720
  • Мнения: 943
Да използвам момента да питам, аз си карам без колан, все се надявам, че ако ме спрат няма да е проблем. Дали има проблем?  newsm78
Може ли да видите тоя линк, така и не мога да схвана тия месеци...  ooooh! Като бях веднъж на един от извънредните прегледи и лекаря ми каза, че седмия месец започва от 28 седмица, пък не знам останалите как са. Аз съм се настроила, че другата неделя влизам в 6 месец, ама ако кажа на някой док, сигурно ще ми се изсмее.  Mr. Green Вие питали ли сте ги вашите?  Rolling Eyes

http://www.babycenter.com/pregnancy-fetal-development-index

зузи, късмет!
Биби, знам че не е успокоително, ама и аз съм така. Като се събудя през нощта с някаква мисъл и край  ooooh! На сутринта обаче всичко ми изглежда по-розово. Щом мъжа ти казва, че всичко ще е наред, така ще бъде.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 07 юли 2010, 15:33 от Дъгичка

# 721
  • Мнения: 284
Здравейте момичета Simple Smile

Колчес, нормално е човек да се притеснява за работа, бюрокрации, няма как. И при мен понякога се случва. Гледай да не се връзваш много Simple Smile

Пускаха ми изследвания на ЖК. Аз се притеснявах за захарта, тъй като напоследък ям много шоколад, а тя се оказа добре 4,4. Хемоглобинът ми е паднал на 111, та ми предписаха желязо. Но, ще звънна първо на моя си доктор да ми каже какво да пия. В урината ми откриха бактерии. Утре пак ще давам стерилна урина, стискайте палци да излезе чиста, че не ми се пият антибиотици.

Успешен ден Simple Smile

# 722
  • Мнения: 908
Момичета, само се отбивам да ви помоля да стискате мноооооооого здраво палци - утре ми е защитата на дипломната и е голяма паника  Cry

Ти затова ли се изгуби Simple Smile Няма да се паникьосваш и страхуваш. Сигурна съм, че всичко ще мине бързо и като по вода  Peace Все пак си имаш най-добрия възможен помощник  Hug Хайде, да се похвалиш колко добре е минало Simple Smile
В тази връзка и аз да се похваля, че днес се записах да уча магистратура в икономическия във Варна  Laughing Дано си заслужава и освен парички да го и завърша Simple Smile Макар че няма да е много лесно, ама като знам какви ги има дето взимат дипломи... се успокоявам, че няма да е толкова страшно Simple Smile Гадното е, че сега ще съм в ново уни, нови даскали, нови колеги... пък и няма да имам много възможност да ходя на лекции, ама се надявам да се оправя Simple Smile

Хриси, писала си, че си учила редовно, сега не учиш ли? Всмисъл прекъснала ли си?  Rolling Eyes Успешна консултация  Hug

понпонче, добър съвет даваш  Joy

Марси, може и да си права за тоновете, но днес четох на вратата на доки по здравна каса какво и кога се прави и ми се стори, че за тонове пишеше от 5ти месец  Rolling Eyes Дано всичко ти е добре с микрото  Praynig

Дъгичка, дано да излязат грешни резултатите  Peace А ти какво лекуваш сега с АБто? Стерилна урина ще дам - сутрешна, но аз по принцип такава си давам, ама може и предния път (и дано) да не съм се изпишкала както трябва. Аз така и не разбрах какво ми има в урината, доколкото разбрах левкоцити, ама на направлението за изследването е оградено белтък и се чудя, ама каквото и да е... важното е да го няма Simple Smile
А за колана - имаш право да караш без  Peace И аз вече не го слагам, е, аз не карам де, ама се возя  Laughing

Рашина, успехи и на теб  Praynig  Дано наистина да е станала грешка  Praynig

Иначе и друго да се похваля Simple Smile Една позната от София ми изпрати 2 колета с бебешки дрешки, днес си получих и са страшно много и страшно малки Simple Smile Аз отделно и от продавалника купих дрешки иии сега се чудя къде ще слагам всичко Wink Поне това отпадна и от 0 до 3 месеца сме оборудвани с това какво да обличаме Wink

Дъгичка, една приятелка ми прати табличка с месеците и аз по нея се водя, надявам се да е вярна, доки не съм го питала. Ето:

18-21 г.с.=5 м.
22-26 г.с.=6 м.
27-30 г.с.=7 м.
31-35 г.с.=8 м.
36-40 г.с.=9 м.

В този сайт гледам, че много по-различно е дадено  newsm78

Последна редакция: ср, 07 юли 2010, 15:40 от MMka

# 723
  • Мнения: 38
Здравейте мами!  Hug  Мен ме нямаше няколко дни, и освен че ми липсвахте, видях че и много сте изнаписали, чета ви няколко часа  и направо съм така в очичките  #Crazy    Mr. Green

Наща една сватба мина, и то много весело изкарахме !!  Благодарско на някои от мамите за хубавите пожелания   Hug  Сега уж се подготвяме за следващата ни сватба, тази събота, но между нас да си остане, хич вече нямам сили  Blush  Но, като знам че веднага след това отиваме с милото някъде на моренце, стискам зъбки и чакам с нетърпение почивчицата Mr. Green  Заслужена си ни е!  Mr. Green

Аз съм щастлива, че за 2 дни, гледам вече 2 пъти бебко  Heart Eyes  В понеделника си бях на редовен преглед, и бебо е добре, бушува яко в корема, тези 2-3 дни, тежи около 343 гр, и около 20 и нещо е дълъг. Маи ще има дългри крака като баща му, че горкото на двата прегледа не спря да си мърда крачетата и да си ги вкърстосва. Даже и сега в момента докато пиша, пак му усещам крачетата, не го побира още от сега  Mr. Green  Вчера ходихме на ФМ, и всичко си му е добре. Мляскаше си нещо с усничките, в момента като го гледахме, и ни размахваше показалец, и аз викам олелее още сега ни размахва пръстенца, ами понататък...ще ни види сметката  Joy  Чухме му сърчицето и неговото и мойто, храни се добре че гледахме и как минава всичко през пъпната му върв, и така...доволни сме с таткото  Heart Eyes

Зузи, стискаме палци и да се хвалиш!

Кьолхес-че, много хубави нещица си напазарувала! Аз не съм много по нет-пазаруването, но лесно се заразявам, та както гледам скоро ще почна и аз с он-лайн покупките  Blush

Мами, чакам да кажете как е минала срещата, можеше и аз да дойда, но от задължения много късно видях, че се заформя срещичка. Нищо, следващия път, идвам! Точно да се завърнат и останалите почиващи мами  Mr. Green

Лек ден момичета, отивам да правя гофрети...за първи път...и дано станат  Blush

# 724
  • Мнения: 1 881
Рашина   Hug!

Дъгичке, има го в Закона за движение по пътищата , че бременните могат да се движат и без колани. Аз по принцип съм много съвестна в това отношение . Слагам дори преди да съм запалила двигателя някой път, но отскоро престанах, защото почна да ми стяга.

Според онази табличка от първа страница 6 месец: 22-26г.с.
                                                                        7 месец: 28-32г.с

Зузи, стискам палчета! Ще се справиш ! Hug

Ммка , очаквам последните си покупки и аз ще съм почти оборудвана за от 0-3 месеца. Подредила съм си ги в едни чантички и от време на време изкарвам дрешлъците и си ги подреждам. Много миличко ми става !  Heart Eyes

# 725
  • Мнения: 908
Ммка , очаквам последните си покупки и аз ще съм почти оборудвана за от 0-3 месеца. Подредила съм си ги в едни чантички и от време на време изкарвам дрешлъците и си ги подреждам. Много миличко ми става !  Heart Eyes

Хаха, нали Simple Smile И аз наизкарах всичко и разхвърлях и после ги прибрах и сега ми се иска пак да ги изкарвам да си ги гледкам  Joy Май е раничко още, но аз по принцип не обичам да правя всичко в последния момент. Е, зависи за какво става въпрос де  Blush За някои неща просто ме мързи и отлагам Wink

# 726
  • Мнения: 943
Ама вижте какво, нали се разбрахме да качвате да гледаме  Mr. Green
ММка, за уреаплазма го пия  Close

# 727
  • Мнения: 1 881
Бебослава, добре си се завърнала ! Видях снимки от сватбата в Фейса! Била си страхотна булка!!! Двамата с мъжа ти сте страхотна двойка!  А прическата ти е била невероятна!  Peace
Да сте много щастливи и тази обич ,която струи и от двамата никога да не свършва!!!

Разсмя ме с разказа за бебчо  Joy
 
А срещата изобщо не се състоя, защото местата за деня на отворените врати на 07.07 бяха свършили. Насрочихме я 21.07. Ако можеш, запиши се на следния телефон: 029158320
при Адриана Сотирова ! Дано не си на моренце тогава !  Hug


ММка, на мен ми останаха онези задължителни дреболийки като термометър , кърпички , ръкавички , памперси и т.н , но за тях имаоще доста време. Ще ги купя като влезна в 9 месец. Много по-интересни са ми дрешките  Blush

Дъгичке, обещавам да снимам , но като си взема фотоапарата, че съм го забравила при нашите в Пловдив . Честна пионерска!  Mr. Green

# 728
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте,
моето бебче в 16-та седмица беше 163 гр., Рая, най-вероятно твоята лекарка се е объркала нещо!
Иначе, то ясно, че тези мерки не се знае дали са верни, но все пак е ориентир.

Люси[/b], ако можете да изчакате с покупката на жилище, наистина ще имате по-голям избор на още по-добри цени.  Peace

Миньонче, точно на същото мнение сме и ние с мъжа ми.
Утре имам среща с кредитен консултант и ще разбера дали е по-изгодно за ипотечен кредит сега с по-висока цена жилище или после - по-ниска цена на жилище, но пък тогава доходите ще се делят на 4 човека /до ноември все пак сме 3-ма все още/

Аз да ви кажа, нашето бебче през нощта се е обърнало с главата надолу. До вчера  така лошо риташе ниско долу, чак ми се припишква понякога като ритне към пикочния мехур, а днес на работа яко дъни в горната част отдясно към ребрата. Това е добра новина.

Моля, кажете как да ви намеря във фейсбука?
И в снимката също.

# 729
  • Карнобат
  • Мнения: 3
Момичета защо мен никой още не ме е приел във фейсбук, какво става?

# 730
  • София
  • Мнения: 676
Относно размерите на бебо не са ми казвали напоследък. Тя и док каза, че не може точно, особенно за височината  Wink. Последната ЖК ми съобщи на коя седмица отговаря след като измери разни параметри.
Относно тонове, на мен също не са ми слушали. Пък и с баткото не помня.

Дидка, ако говориш за надуваемя батут-замък в парка пред народния театър, цената е 1.50лв. за 20мин. В нашия парк имаше преди месец 3лв. за 15мин. с оправдание, че наема бил голям.
То и аз не мога да търпя мрънкането на Алекс и затова си е при мен  Laughing.

ММка, стискам палци да се разминеш с антибиотика  Praynig. Браво за магистратурата, ще се справиш  Hug. Ти редовно ли ще бъдеш?

Кьолше, спокойно  spoko. Макар, че намери кой да ти дава акъл  Laughing.

zuzi, имаш палчетата ми  Praynig. Бебчо ще помага  Wink.

Бебославка, първо супер за бебчо  Peace. Браво за сватбата и сега всичко ще мине бързо, нали имаш тренинг  Hug. Разгледах снимките и определено от тях лъха веселие  Party.
Желая ви дълъг семеен живот изпълнен със здраве, разбирателство и детска глъч!  



Дъгичка, до колкото зная може да караш без колан щом си бременна. Относно месеците, докторите винаги ми казва г.с.  Peace.

 


# 731
  • Мнения: 368
Ето ме и мен с най-дългоочакваната новина от всички около мен.
Ще си имаме момченце stork-boy за втори път. Тъкмо сина ни ще си има другарче и съучастник в белите. 
Нищо, третия път Grinning дано да е момиче.

Радвам се, че бебчо е добре, малко ми е стегнат корема, оплаках се на доктора, че така е постоянно и ми изписа магнезий 2x1.
 
poliksandrita, пиши на лични на Мишинаторка, тя е админ в фейса.
Който друг иска да го поканят към групата също да пише на нея.
Аз имам желание да ви помогна, но не знам как става, едва вчера се присъединих към групата там.

Люси и моето бебче вече е с главичката надолу. И е толкова шавливо, бута и с ръчички и с краченца.

Kölsches Mädel , не се бори с бюрокращината и не се ядосвай. Всичко ще се оправи.
Имам няколко въпроса към теб за пазаруването от английски сайтове, но ще те питам на лични. Искам и аз да си напазарувам малко, досега се въздържах, защото не знаех какви цветове да поръчвам.

Бебослава, и аз искам да гледам снимки от сватбата. радвам, че всичко е било ОК, пожелавам и другата да мине като по мед и масло и да се отдадете на заслужена почивка с мъжа ти.

zuzi, стискам палци за изпита. Ще го вземете, имаш си късметче. 

# 732
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
За групата във фейсбук няма нужда от покани, от пароли пък - съвсем. Който иска да помогне, достатъчно е просто да прати линка към групата на тези, които искат.
След присъединяването обаче, трябва някой от админите там да ви потвърди.

Mimoza-Plovdiv , честити сини гащи!

# 733
  • Мнения: 908
Дори, мерси  Hug Да, редовно ще съм Wink То имаше 2 варианта или редовно, или дистанционно, защото при тези форми се карат само 2 семестъра, докато при задочното - 3, при което съответно таксата е с една повече. Не знам защо са го направили така. При дистанционната форма пък имаш да избираш само между 3 специалности, едната от които е Аграрен бизнес Wink Така че общо взето нямаш голяма възможност от избор в крайна сметка Wink Но нали има и помощ за майки студентки редовно, та да видим дали ще се добера до нея  Rolling Eyes

Бебославка, и двете ти сватби много далече, иначе щях да те заместя на едната, щом си се изморила  Joy Сега ти се е паднало да се забавляваш и купонясваш, пък после и почивчица  Hug Нямам търпение да видя снимки и от българската сватба  Heart Eyes

Мимоза, честити сини гащички  Hug И браво на бебчо, че е добре Simple Smile Хайде, дано 3тото да е момиченце  Heart Eyes

Момичета, вчера в новините даваха за едно момиче - ромка, на 14 години, родила второто си дете. Първото го родила на 11-12г. със секцио и не искала пак да я режат и това с много мъка го родила нормално и за щастие са добре. А докато е била бременна никаква лекарска помощ не е потърсила. И се зачудих за ромите, те хич не са образовани и информирани, нито по лекари ходят, нито изследвания си пускат и хубавото е, че пак им се раждат живи и здрави дечица. А ние тука - ЖК, скрининги, морфологии, кръв, урини, микро и какво ли не и само тръпнем в очакване на резултатите, пием витамини, АБ, мислим само как е бебо, нямаме търпение да го видим на видеозона, че какъв пол е и защо? Само се стресираме и напрягаме, вместо да се наслаждаваме на бебочето в нас  Heart Eyes Така че се надявам вече докторите и резултатите да не ни шашкат и леко да ни минава всичко и да имаме най-красивите, здрави, умни и добри бебоци през ноември  Hug

# 734
  • Мнения: 610
Добър вечер на отчет.Върнах се от док.чак към 16ч и отидох да си взема бандитката от детска,че ми домъчня а и да питам как е била всичко е било моментно недоспиване слава богу.Док.закъсня доста така,че имах възможност да си поговоря с няколко мамчета пред кабинета.Най-хубавото беше че всички бяхме в началото на 6тия месец и дори 1ната мацка чакаше близначета-момченца.Като се заговорихме,коя как ще ражда се оказа че само аз съм за нормално. #Crazy Очудих се.Влязох да ме премерят и наистина съм качила много,но док.каза че не е проблем всичко върви нормално,а и аз бях много отслабнала преди да забременеея.Подсетих я за вл.секрет и ми взе,пусна ми за утре кръв и урина.За носа каза само витамин Ц,никакви други витамини.Моята пакава бебка ме подритва само ниско долу и то много,основно там.Утре сутрин отивам на гладно да ме боцнат и дано всичко да е наред  Praynig
Дори -точно за замъка говоря,но този в нашия парк го имаше и сега в неделя-пак.
Mimoza-Plovdiv -честити сини гащи (аз ви казах 2еднакви  Joy дечица от един тате  Joy Joy)
Бебославка-страхотни снимки,много красива булка,щастлив семеен живот изпълнен с много хубави емоции.Много е хубаво да правиш 2пъти свадба  Peace
Дъгичка-моята док.ме пита само в коя седмица съм.Но днес ми направи впечатление,че като казах че съм в 23та,сестрата написа 5-6мес,,защо и аз незнам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт