Когато детето не иска

  • 8 228
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И при нас този паспорт е само обещание.Лично тя го е молила да подпише/ имаше възможност да отиде на лагер в Гърция миналата година/, но него го е страх да не замина някъде с нея за постоянно  ooooh! Да, той все недооценен се чувства като баща...и разбира се винаги аз съм виновна за това  ooooh!
 Аз искам само детето ми да е щастливо...все пак на 14 години може да си изгради някакво мнение за него и не искам да я принуждавам, нито я настройвам.Притеснявам се, че той може да използва това срещу мен, че един вид не му давам да я види!
 
Ако детето е на 14, значи има лична карта и в Г-я може да отиде само с нея.

# 61
  • Мнения: 126
Ако детето е на 14, значи има лична карта и в Г-я може да отиде само с нея.
Има лична карта от 1 месец, миналата година беше на 13г.

# 62
  • Мнения: 165
............Връзка между тях никога няма да има,колкото и БНД да ми лежи на тая кълка,че "детето като пораснело,щяло да го търси".

боже Shocked, или мойто и твойто БНД са си плюли в устите, или..... може да сме рода  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 183
............Връзка между тях никога няма да има,колкото и БНД да ми лежи на тая кълка,че "детето като пораснело,щяло да го търси".

боже Shocked, или мойто и твойто БНД са си плюли в устите, или..... може да сме рода  Mr. Green

Включвам и нашия БНД.Не мога да разбера ,как очакваш едно дете ,когато навърши 18 да дойде и да се хвърли на врата ти,при условие, че за тези години не си участвал по никакъв начин  в живота му?

# 64
  • Мнения: 165
понякога наистина се изумявам - откъде тая школовка!? едни и същи действия, едни и същи изрази, едно и също отношение - като заучено... а пък от различни хора /говоря за някои БНД-та/.  или такава ни е народопсихологията, или е някакъв вирус, дето върви само по мъжете  Thinking
ще ми се да вярвам, че е второто - може някой да измисли лечение  Laughing

сори за оф-а, ама не се стърпях  ooooh!

# 65
  • Мнения: 552
Май има нещо такова... иначе не обичам обобщения, че българите били такива и онакива - но дори и най "специални" уж мъже са склонни в крайна сметка да влизат в същата схема на поведение, като се окажат разделени/разведени бащи на дете, което живее с майка си  Rolling Eyes
а единственият различен такъв баща, който познавам, не е българин  Thinking

# 66
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
боже Shocked, или мойто и твойто БНД са си плюли в устите, или..... може да сме рода  Mr. Green
Плюли са си,плюли...и не само мойто и твойто,ами и болшинството от БНД-тата,които изтипосваме тука.
понякога наистина се изумявам - откъде тая школовка!? едни и същи действия, едни и същи изрази, едно и също отношение - като заучено... а пък от различни хора...
...а па ей на т`ва ако има кой да ми отговори..... Thinking

# 67
  • Мнения: 1 464
............Връзка между тях никога няма да има,колкото и БНД да ми лежи на тая кълка,че "детето като пораснело,щяло да го търси".

боже Shocked, или мойто и твойто БНД са си плюли в устите, или..... може да сме рода  Mr. Green

Усещам,че и ние сме от вашето семейство doh
Само с една добавка от страна на нашия образцов родител-"И тогава ще му разкажа колко ненормална е майка му и защо сме се разделили".
Това малко като "И рече пророк Илия..." идва,ама щом така го чувства човека,здраве да е!

# 68
  • Мнения: 165
Усещам,че и ние сме от вашето семейство doh
Само с една добавка от страна на нашия образцов родител-"И тогава ще му разкажа колко ненормална е майка му и защо сме се разделили".
Това малко като "И рече пророк Илия..." идва,ама щом така го чувства човека,здраве да е!
smile3544 и това, и това
ами "той знае колко много го обичам" - как да знае като не му го показваше  newsm78

# 69
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
............Връзка между тях никога няма да има,колкото и БНД да ми лежи на тая кълка,че "детето като пораснело,щяло да го търси".
Усещам,че и ние сме от вашето семейство doh
Само с една добавка от страна на нашия образцов родител-"И тогава ще му разкажа колко ненормална е майка му и защо сме се разделили".
Това малко като "И рече пророк Илия..." идва,ама щом така го чувства човека,здраве да е!
Както се казва - светът е малък и всички сме едно голямо семейство Wink

# 70
  • Мнения: 60
Разглеждаме следната ситуация - хипотетична и не съвсем:
Раздялата е факт, отношенията са законово регламентирани. Детето посещава баща си според установен график и както обичайно, той включва месец през лятото. Какво се случва обаче, ако в определен момент детето сподели, че няма желание да ходи.
Интересува ме въпросът от неговата юридическа страна, но е от емоционалната.
Какво ще го посъветвате, как точно бихте реагирали? Ще го поощрите ли да остане у дома, с вас или ще настоявате да се спазват правилата, избягвайки бъдещи неприятности с бащата и вероятна негова негативна реакция по темата?

Разбира се, че като майка, избарам вариант 1. Ще ми е полезна обаче, да чуя и странични мнения и доколкото е възможно безпристрастни мнения. Възможно е аз да реагирам прекалено емоционално или нелогично. Така че, наистина ще ми е полезно да споделите опит, разсъждения и вълнения.
Благодаря ви.

Включвам се малко късно, не съм майка с подобен проблем, но съм била такова дете  Simple Smile Мразех да ходя при баща си, бяха едни ревове, след това нервни кризи (което за седем годишно дете си беше ужасно), но нямаше как, защото той можеше да осъди майка ми.

Това, което според мен е добре да се направи е да се обясни на детето ситуацията, да се изтъкнат добрите страни на другия родител (детето не бива в никакъв случай да се настройва против родителя, защото след време ще започне да обвинява и двамата). Ако положението е тежко е добре да се опитате да присъствате поне в началото на срещите, а не просто да предадете детето.  Разговорите с другия родител помагат, въпреки че в моя случай от негова страна се чу мнението, че съм настройвана против него. Но помогна подхода с обясненията, че той не е лош и че ме обича, дори да не го показва винаги, че аз винаги ще съм му дете и нещата ще се променят ако и аз го приема (не че това приемане се случи, но поне на онзи етап приемах срещите по-спокойно).

Общи условия

Активация на акаунт