Когато детето не иска

  • 8 238
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 507
Така е, Вал, права си и знам как е добре да постъпя. Просто ми е тежко, сега, в този период Hug

# 31
  • Ispania
  • Мнения: 4 485
Ела да те гуШна Щом ти е тежко Hug Hug  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 175
Лято , можеш винаги , когато ти е тежко да ми пишеш на ЛС  Hug.
Писах ти , че сме минали през това и затова те разбирам напълно , иначе навремето , когато всичко това ни се случваше , много от близките ми приятели и дори родителите ми , ми се чудеха защо толкова се "впрягам" , но когато става въпрос за чувствата на собственото ти дете , мисля , че няма нормална майка , която да не се тормози.
Не знам в какви точно взаимоотношения си с БНД , но ако можеш да разговаряш с него - обясни му спокойно , това "Еми не съм пък съгласна тя да ходи с телефон до магазина, на площадката, на плаж, на улицата пред вкъщи, понеже някой може да си науми да я чуе точно ей сега и после да го направи на сериозен проблем, понеже желанието му не се е сбъднало веднагически. Нали въпросът винаги е в мярката!" , но не използвай  НЕ СЪМ СЪГЛАСНА , а просто изрази притеснение , че когато е сама , може някое по-голямо дете да и вземе телефона.
Т.е. по-скоро ти да "поемеш" негативната му реакция , отколкото детето да му слуша глупостите и да се разстройва.
Демонстрирай твърдост и категоричност пред него , рано или късно ще спре с тормоза.

# 33
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз имам крайно мнение по въпроса.

Защо пък Лято да трябва да бъде разбиращата и поемащата вината. Това е прекалено - толкова години търпиш някой и се опитваш да не го нараниш, а след развода - пак същото. И защо ние трябва да сме търпеливите? Защото  Негово Величество няма кого друг да тормози и тормози нашите деца Crossing Arms

И за мен дете на 7години е малко за телефон, намирам го за ненужно и затормозяващо, още повече, че непрекъснато има възрастен, който да го наглежда.

Лято, аз си имам една малка тайна - от известно време не разговарям с бившия си по телефона, просто не му вдигам. Не позволявам и на роднините ми да разговарят с него. Просто той прекали с обидите и агресията си.
Ако трябва нещо да обсъдим, го правим по електронната поща. Така имам възможността добре да обмисля какво той иска да ми каже и какво аз искам да му кажа.

# 34
  • Мнения: 41
Като говорите за телефони, да споделя друг вид идиотия. Моят бивш за всичко разговаря само с дъщеря ни. Това лято се изнасям нанякъде в мига, в който пак уведоми за лятната почивка нея, а не мен и да ме издирва колкото ще. Вече сме две седмици след датата, която му е определена за взимане и не я е взел, така че не ми пука. Ще седя да чакам аз едно дете да ме информира за плановете на принца, как ли пък не. #Cussing out

# 35
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Моят бивш за всичко разговаря само с дъщеря ни.
Зависи как сте се разделили...и моят мъж не разговаря с бившата си....както и аз с моя бивш.Не мисля,че е дошъл края на света. Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 126
 Здравейте момичета!И аз съм в сходна ситуация.Само, че дъщеря ми е на 14г. и не иска да види баща си.Разведени сме от 11 години, той живее в друг град...не се обаждаше и не идваше дълги години заради издръжката.Дъщеря ми беше вече на 11г., когато се срещнаха.На срещата присъствах и аз, защото тя беше много притеснена и не пожела да остане сама с него.След няколко седмици пак се видяха...обеща да и купи GSM за наближаващия рожден ден и.... пак изчезна като продължаваше издръжка да не плаща.Появи се миналата година, защото бях завела дело за неизплатените издръжки....прецени че сумата 3400лв. е достатъчна за тези 10 години.Пожела отново да се срещнат...след тази последна среща тя не иска да го види повече.Говорила съм много пъти с нея, но тя категорично отказва!Обяснява с това, че няколко пъти я бил излъгал за различни неща.Нарекъл приятелите и селяни,защото са от малък град!Кажете ми как да я принудя на сила?На него се опитах да му обясня,но според него детето е настроено от мен!При последната случайна среща на улицата тя изпадна в нервна криза и плач, когато и казах да седне с него на кафе.Едвам я успокоих!Поредните упреци от негова страна как я настройвам и не съм я възпитала...
 Днес по телефона отсече, че ако съм искала да продължава да плаща издръжката от 70лв детето всяка 2 и 4 неделя да е при него.Знам какво ще стане когато и го кажа това...не искам да принуждавам детето си...чувствам се между чука и наковалнята!Кое е правилното в случая?

# 37
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Днес по телефона отсече, че ако съм искала да продължава да плаща издръжката от 70лв детето всяка 2 и 4 неделя да е при него.Знам какво ще стане когато и го кажа това...не искам да принуждавам детето си...чувствам се между чука и наковалнята!Кое е правилното в случая?
Мдааа...и нашият така-щом не съм му давала да се чувства като баща /аз му забранявам?!/,нямало да подпише за международен паспорт на малкия....Явно по този начин бащинското чувство яко го напъва.  Whistling
Ако аз трябва да ти отговоря кое е правилното в случая,ще ти кажа да застанеш на страната на дъщеря си.Виж,ще има и други "колежки",които ще ти набиват,че детето така се подготвяло за житейските трудности.
Ти как го чувстваш,Гатева?

# 38
  • Мнения: 552
Днес по телефона отсече, че ако съм искала да продължава да плаща издръжката от 70лв детето всяка 2 и 4 неделя да е при него.
Що за изнудване  Crazy
Ако пак престане да плаща издръжка, имаш право да заведеш дело след третия месец неплащане. Връзка между виждането и плащането няма - първото му е право, второто задължение.
Май нещата се развиват по доста подобен начин, рядко има изключения... и при нас се оказа същото, в крайна сметка  Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 175
Gateva и ние имахме подобна ситуация.Точно след кандидатстването и за гимназия преди две години.Не само че не прояви никакъв интерес - дали е кандидатствала , къде и какви са резултатите , а в 10.00 и звъни , да и каже да се приготви , че ще дойде да я вземе и да я води на село - да празнуват на майка му рожден ден - за няколко часа и после ще я върне обратно.Е , развали и плановете за излизане с приятели за деня , но върха беше вечерта , когато и казал , че сега не му се кара до града да я връща ,щото бил уморен.Цял ден се държал отвратително с нея, приятелката му се е занимавала повече от него с детето , бабата и дядото не я бяха виждали поне от 10 години , щото те внучката си я нещяха и за първи път я видяха , като беше на 4 години.Така,че те са и напълно чужди и е нормално да не и се остава там.Звъни ми и реве по телефона,накарах я да ми даде да говоря с него и със съвсем спокоен тон ,се опитах да му обясня , че трябва да я върне в града, при което той започна да ми крещи отсреща , че ЦИТАТ : " Дъщеря ти е с психични отклонения! Разгевезила си я - да става само на нейното , еми няма пък да я докарам!"При което ми "падна пердето" и му казах , че ако до половин час , дъщеря ми не е у нас - се вдигам и отивам аз при тях / на 300 км.разстояние сме/ и не знам дъщеря ми дали е с психични отклонения , но той със сигурност ще е с физически поражения.
Докара детето още същата вечер и тогава му казах , че повече аз детето си няма да тормозя и да му угаждаме за срещи - не иска да ходи при него и няма да ходи и да не се опитва да ми извива ръцете за издръжката , защото не ми пука за някакви месечни пари.По-важно е душевното равновесие на детето ми.Достатъчно години съм му пазила авторитета пред детето , много неща съм и спестявала , за да не я настройвам против него, но тя е вече достатъчно голяма , за да си прави сама изводите.
И аз като solei , те съветвам да застанеш на страната на дъщеря си.
Кураж! Hug

# 40
  • Мнения: 126
Мдааа...и нашият така-щом не съм му давала да се чувства като баща /аз му забранявам?!/,нямало да подпише за международен паспорт на малкия....Явно по този начин бащинското чувство яко го напъва.  Whistling
Ако аз трябва да ти отговоря кое е правилното в случая,ще ти кажа да застанеш на страната на дъщеря си.Виж,ще има и други "колежки",които ще ти набиват,че детето така се подготвяло за житейските трудности.
Ти как го чувстваш,Гатева?
И при нас този паспорт е само обещание.Лично тя го е молила да подпише/ имаше възможност да отиде на лагер в Гърция миналата година/, но него го е страх да не замина някъде с нея за постоянно  ooooh! Да, той все недооценен се чувства като баща...и разбира се винаги аз съм виновна за това  ooooh!
 Аз искам само детето ми да е щастливо...все пак на 14 години може да си изгради някакво мнение за него и не искам да я принуждавам, нито я настройвам.Притеснявам се, че той може да използва това срещу мен, че един вид не му давам да я види!
 Благодаря ви за мненията  Hug, а на Лято се извинявам, че нахлух в темата й   bouquet

# 41
  • Мнения: 1 507
Няма за какво да ми се извиняваш, моето дете също ще стане на 14....
Пожелавам ти повече спокойствие Peace

# 42
  • Мнения: 165
стана ми наистина интересно - защо трябва да се налага да принуждавате децата си, които са вече на по 14 години, да се срещат с бащите си, след като те не искат? няма ли някакъв правен начин да се постъпи, както иска детето? ако има прависти наоколо, моля, намесете се!

 Close в крайна сметка какво излиза!? прекратили сме тормоза от БНД веднъж, сега повторно се измъчваме "дали" "или"... и пак децата са посредата... ама хич не е честно  Close и в същия момент БНД е този, с когото пак трябва да се съобразяваме - "имал право" глупости! имал е право и да се държи добре с детето си и с майка му, ама не го е ползвал... прав му път тогава!
ако децата ви не искат да отиват при бащите си, не ги пращайте! ако моето каже "не искам", ще разбера причината и ще постъпя както сметна, че е добре за него. ако преценя, че там не се чувства добре, няма да го пускам... иначе какво да го травмирам още повече ли? няма да стане!   

# 43
  • Мнения: 126
стана ми наистина интересно - защо трябва да се налага да принуждавате децата си, които са вече на по 14 години, да се срещат с бащите си, след като те не искат? няма ли някакъв правен начин да се постъпи, както иска детето? ако има прависти наоколо, моля, намесете се!  
И мен ме интересува дали на тази възраст има някакъв начин тя да откаже тия свиждания, след като не иска да бъде с него.Знам,че след като навърши 14г. може тя да го съди за издръжка, но за други дела не знам.

# 44
  • Мнения: 2 011
Боже ...какво принуждаване на децата да се срещат  с бащите си  след толкова години незаинтересованост от тяхна страна  Sad
Не му ли идва  на ума на таткото , че сам се е докарал до там , детето му да  не иска да се среща  с него....Но е по-лесно и удобно да  се изкара  майката виновна , че видите ли тя е настроила детето срещу баща му....  #Cussing out
Малко мъже успяват да  запазят нормални взаимоотношения  с бившите си и с децата си след развода .... за жалост ....много прости хора и егоисти !  #Cussing out Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт