Кв. Дружба ?

  • 42 765
  • 150
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 546
Изхождайки от някои съмнения на съфорумки, че Delusion всъщност е xenia и предвид това, че тя отдавна живее някъде зад океана (май Thinking ), е нормално да има само розови носталгични спомени за Сухата река, която не била ж.к. и нЕма ни един циганин! Joy

# 46
  • Мнения: 73

Разбира се. Детските ми години са минали там. Баба ми имаше там къща от която имам дял. Апартамент имах там точно в такава малка тухлена кооперация. Имам роднини които все още живеят в с. река. Живяла съм там и под наем в панелка между другото макар че само 2 мес. На кое трябва да не си вярвам? Ти да не си го виждала от прозореца на колата?

# 47
  • София
  • Мнения: 38 476
А какъв транспорт имат в Сухата река? Освен трамвая по Ботевградско, което не е точно в Сухата река?

# 48
  • Мнения: 17 546
Ботевградско няма нищо общо със Сухата река. Автобуси 120 и 75 са транспорта за там и тролей, май №4.

# 49
  • Мнения: 9 814

Разбира се. Детските ми години са минали там. Баба ми имаше там къща от която имам дял. Апартамент имах там точно в такава малка тухлена кооперация. Имам роднини които все още живеят в с. река. Живяла съм там и под наем в панелка между другото макар че само 2 мес. На кое трябва да не си вярвам? Ти да не си го виждала от прозореца на колата?

Кое Сухата река ли? Ами да предположим, че съм живяла там и моят опит с ромите е друг.
Бижу, Ботевградско шосе минава през Сухата река.

# 50
  • Мнения: 73
Ботевградско няма нищо общо със Сухата река. Автобуси 120 и 75 са транспорта за там и тролей, май №4.

 Shocked Как така да няма нищо общо? От Ботевградско и до Владимир Вазов все е с. река.

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 22:53 от Delusion

# 51
  • Мнения: 17 546
Бижу, Ботевградско шосе минава през Сухата река.
newsm78 Ботевградско не е ли едната външна граница на Сухата река? Или това което е от дясната страна на Ботевградско (погледнато от към моста преди площад Пирдоп) също е Сухата река?

# 52
  • Мнения: 9 814
Не е външна граница на Сухата река. Най-крайната улица от към Подуяне е Железни врата.
Ботевградско се пада почти по средата на С.река.

# 53
  • Мнения: 73

Разбира се. Детските ми години са минали там. Баба ми имаше там къща от която имам дял. Апартамент имах там точно в такава малка тухлена кооперация. Имам роднини които все още живеят в с. река. Живяла съм там и под наем в панелка между другото макар че само 2 мес. На кое трябва да не си вярвам? Ти да не си го виждала от прозореца на колата?

Кое Сухата река ли? Ами да предположим, че съм живяла там и моят опит с ромите е друг.
Бижу, Ботевградско шосе минава през Сухата река.

Навсякъде е възможно да попаднеш на цигани, което не значи че е правило. Те си живеят в Хр.Ботев, от части (малко) в Левски. Нищо общо със с.река.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 554
Сухата река е кварталът вдясно от Ботевградско шосе преди Христо Ботев. Между Ботевградско и ж.п линията.
Не бих си купила там жилище определено.

Кварталът до Хаджи Димитър покрай ул. Резбарска се води Стефан Караджа.

# 55
  • Мнения: 2 401
Най-мощните младежки купони съм  преживяла в Сухата (незабравии), най-спокойния живот - в Дружба, и двата квартала са ми мното сантиментални, не мога да препоръчам категорично. Дружбата е по-уредена транспортно, обаче.

# 56
  • Мнения: 73
Сухата река е кварталът вдясно от Ботевградско шосе преди Христо Ботев. Между Ботевградско и ж.п линията.
Не бих си купила там жилище определено.

Кварталът до Хаджи Димитър покрай ул. Резбарска се води Стефан Караджа.

Ст. Караджа е триъгълника между Вл. Вазов, Васил Кънчев и Резбарска. Всичко вдясно от Вл. Вазов по посока към Ботевградско, включително района около пазара, Герена и парка- всичко това е С. река.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм живяла в Сухата река. И там има цигани. Транспорта е зле. И не бих си взела там жилище определено. В Дружба не съм живяла, но поне транспорта е добър.

# 58
  • Мнения: 73
Това е картата на гр. транспорт. И се вижда прекрасно че е не по-зле от този в Дружба.

http://zaednoeuro.hit.bg/sofia.jpg

Не знам вие какво влагате под думата зле...

# 59
  • Sf
  • Мнения: 978
Живяла съм и в двата квартала. Ако трябва да избирам, категорично ще е Сухата река. На 10 мин. пеш от центъра е, за каква липса на транспорт може да се говори в този случай? Тодорини кукли е централната улица, близо до нея бих си взела жилище. Около Ботевградско е по-умряло.

Общи условия

Активация на акаунт