Пердета - 7

  • 194 560
  • 843
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 7 947
Воал не е ли? Или тюл?

# 811
  • Мнения: 301
Със сигурност тюл  Simple Smile
Обаче май има различни тюлове, някои може би стоят твърдо, не съм сигурна  Peace

# 812
  • Мнения: 7 947
Май да  Laughing
Тюловете, които аз съм виждала - са като комарници, рибарски мрежи или стърчащи и твърди.
При теб е много добър ефекта. Само не ви ли притесняват погледите от съседната сграда?

# 813
  • Мнения: 301
Май да  Laughing
Тюловете, които аз съм виждала - са като комарници, рибарски мрежи или стърчащи и твърди.
При теб е много добър ефекта. Само не ви ли притесняват погледите от съседната сграда?
Малко  Laughing
Аз затова казвам, че ще има продължение. Мисля да пусна 2 или 4 платна тип японска стена, които през деня да стоят отстрани, там където е стена. Отначало мислех да е светло тюркоазено (да се получи нещо като индийска шарения  Laughing), но сега май клоня към мръсно бяло.
Ако имаш някакви идеи ще се радвам да ги споделиш Simple Smile

# 814
  • Мнения: 7 947
Какви са мебелите - бели ли?

# 815
  • Мнения: 301
Какви са мебелите - бели ли?
Simple Smile
До тук мебелите са: гардероб - бял, легло - ратанено (цвят мед), стар най-обикновен срин горе долу с цвета на ратана, но той може да изчезне или да го префасонирам. Пода е светъл, но топъл, нещо като жълто-оранжево. Според мен имам възможност за всякакви цветови комбинации. Цветовете са светли и топли.

# 816
  • Мнения: 7 947
Защо не сложиш ратанови/бамбукови щорички? Те ще кореспондират със спалнята, а лично мен тия повторения много ми допадат.

Има доста интересни, предполагам и при вас -още повече.
Ето няколко, просто да си представиш как стоят

- Тук дори точно с ратан е комбинацията.

# 817
  • Мнения: X
Такааа дойде време и аз да питам и да се консултирам... До сега само ви четях, защото не бяхме стигнали до този момент. Знам, че обсъждате освен пердета и всякави щори.

Пускам ви разпределението на мебелите във всекидневната ни:
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=t … IW0-80D&hl=en

Като цяло искам визията да бъде тип средиземноморска, без много натруфеност...затова не искам пердета.
Идеята ми е на ъгловия френски прозорец отляво на масата да закача на тавана дървени щори от по-дебелите лайсни (мисла 5 см.). Така ще успявам да си отворя прозореца при спуснато положение, а и няма да се вижда бялата ПВЦ дограма (тъпите строители за да спестят някой лев са сложили дограма, която е бяла отвътре и кафява отвън).  

Прозореца при дивана и вратата към балкона са ми проблем... Там не мисля да слагам дървени щори (не ми седи някак, а и трябва да не е до земята, че дивана и парното пречи). Не искам пердета и не искам вертикални щори (сега сме с много хубави шоколадово кафяви имитиращи велур, но ни омръзнаха). Освен това трябва да затъмняват максимално (южен прозорец). За сега съм харесала това, защото хем е щора хем имитира перде:

http://solis-bg.com/index.php?option=com_content&task=view&a … =70&Itemid=46

Гледах ги на Стройко.  Филмчето не ги представя в пълна светлина.
Основният проблем идва от балконската врата, т.е. щората хем трябва да не е традиционна, хем да затъмнява,хем лесно да се вдига и да е подходяща за врата.  Mr. Green Абе много изисквания.

Приемам критики и ОСОБЕННО ИДЕИ всякакви.

# 818
  • Мнения: 7 947
На френски прозорец за мен си трябва перде - може да е само в края прибрано, с интересен корниз напр. или тип японска стена, но не и щори дървени. Но пък ако толкова държиш на дървени щори - комбинирай с някакво перде...Ако го оставиш да се влачи леко и го прибереш встрани, се създава една доста ефирна илюзия, нещо като тук

В хола тези, които си показала - ми стоят ужасно офисно или ...Никак не го виждам. Но това си е моята представа само  Wink Ето как стои принципно стената в една всекидневна с големи и хубави прозорци, както е при теб

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 11:07 от viliko

# 819
  • Мнения: X
За френския прозорец пердетата са най-неподходящи. Там е кухненския бокс и масата за хранене. Не си представям тия пердета какви миризми ще поемат при готвене.

Двойната руло щора трябва да се види на живо. Тези снимки, които са сложили в сайта изобщо не дават представа. Освен това текстила, който ползват е много подобен на пердета.
Японската стена много я мислих да я сложа на прозореца над дивана, но пък няма как да сложа стена на балконската врата, която логично трябва да е от същата материя. За френския прозорец не става, защото има къса ъглова част, която няма на къде и как да се дърпа.

# 820
  • Мнения: 7 947
Виж сега, давам моята идея, не е нужно да я приемаш, просто един друг поглед Wink

Стаята ви е достатъчно голяма иначе, в кухня два на три съм имала /и не само аз - ужасно много хора/ пердета, перат се както обикновено. Второ това, че е ъглов никак не променя идеята, защото от двете страни си имаш място за прибиране...
За балконската не разбирам кое пречи да е японска стена  Thinking

# 821
  • Мнения: X
Виж сега, давам моята идея, не е нужно да я приемаш, просто един друг поглед Wink

Стаята ви е достатъчно голяма иначе, в кухня два на три съм имала /и не само аз - ужасно много хора/ пердета, перат се както обикновено. Второ това, че е ъглов никак не променя идеята, защото от двете страни си имаш място за прибиране...
За балконската не разбирам кое пречи да е японска стена  Thinking

Благодаря за идеите...
Ами аз именно от събирането на прах и миризми искам да избягам. Всички кихаме от домашен прах. А прането и гладенето на пердета винаги ми е било много омразно. Леки пердета ще имаме в детската и спалнята за повече уют, но за кухненския кът ги смятам за абсолютно нефункционални и неподходящи. Японската стена монтирана на балконската врата (ако си погледнала скицата) няма как да се дърпа на страни, просто няма място. А за пердето на ъгловия прозорец - има място отстрани, но е малко и ако има перде или японска стена там ще пречи на масата за хранене.


Идеите ти са добри, но не и за конкретния случай поради липса на достатъчно място.

# 822
  • Мнения: 7 947
Явно си решила - какво питаш точно...нещо не разбирам  Thinking

# 823
  • Мнения: X
Явно си решила - какво питаш точно...нещо не разбирам  Thinking

Не искам да се дразним взаимно. Още от самото начало казах, че не искам пердета и се мотивирах защо. За френския прозорец - да на 98% съм решила.

Колебая се за другия заедно с вратата и мисля това стана ясно още от първия ми постинг.

Това, че ти харесваш, а аз не пердета няма никакво значение. Благодарих ти, но и се мотивирах защо смятам идеите за неподходящи. Не разбирам защо реагираш. Все пак темата е за питания и обсъждания.


Като цяло сериозно обмислях японската стена за ниския кът, но основният проблем е че си мисля, че неподходящо частта за вратата да се дърпа надясно. Там ще е най-натоварено движението и мисля, че ще пречи. newsm78

# 824
  • Мнения: 822
Много ли ми взеха за 2 готови пердета воал по 1,45 само да зашият силиконовият перделък общо 5,60?

Общи условия

Активация на акаунт