Тръпне мамино сърце, през АВГУСТ да е с бебче на ръце! №13

  • 28 801
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2
Добро утро, момичета. Сещам се да ви попитам за нещо===>  сега през юли нали може да си сменяме личния лекар? Вие смятате ли да се местите при педиатъра, при който ще запишете бебчовците? Аз съм с такова намерение, но нямям обяснение защо искам да го направя. Някаква боязън ли що ли и аз незнам... или може би искам да съм в комплект с детенце навсякъде.  Grinning Grinning Смятам дори да отида да попитам педката дали ще ме запише и какъв формуляр е нужен по-нататък за бебчо.
В същото време пък съм доволна и от старата си лична лекарка...  уф незнам бременелските ми неволи  Thinking  Rolling Eyes
ако искате споделете вие как ще процедирате  newsm78

# 706
  • Miami
  • Мнения: 416
А пък и нали знаеш, че второто раждане е по-леко, така че - горе главата и смело напред. Hug
И аз все това си повтарям   Mr. Green Надеждата умира последна  Laughing

  Тези, които мислят да раждат нормално- кога мислите да си приготвите багажа?
Аз започнах полека лека да го глася. Купих си една нощница и една  пижама за родилното. Направих списък и полека лека отмятам разни неща от него.

# 707
  • Мнения: 50
arilena , юни месец се сменяше личния лекар. После чак декември.

# 708
  • Мнения: 38
А пък и нали знаеш, че второто раждане е по-леко, така че - горе главата и смело напред. Hug
И аз все това си повтарям   Mr. Green Надеждата умира последна  Laughing

  Тези, които мислят да раждат нормално- кога мислите да си приготвите багажа?
Аз започнах полека лека да го глася. Купих си една нощница и една  пижама за родилното. Направих списък и полека лека отмятам разни неща от него.
burbushon стискам ти палци,всичко ще е наред.Така се развълнувах като ти прочетох поста.Прегръщам силно теб и Либи. Hug Praynig
Колкото до багажа,моя вече е готов,сакчето ми стои до вратата на стартова позиция.Някоя от вас  да има остри болки ниско долу но понякога?Може би бебо се върти,затова.

# 709
  • Мнения: 2
 ooooh! ох небеса .... аз пак недоразбрала... бях си втълпила, че е юли и чак си бях повярвала  Laughing
благодаря ти psm ==> щях да се изложа пред докторката.....

# 710
  • Мнения: 101
моми4ета подуват ли ви се ръцете,краката? в4ера вярно 4е много обикалях ама то пък...сега си усещам ръцете и краката подути...

# 711
  • Мнения: 10
Мацки,нещо се размислих,че наближава края на тази тема.И мързеливото ми мозъче реши този път да предложи заглавие: "Август близичко е вече ,бърза малкото човече  за срещата с мама вече"
Аз по принцип си харесвам личната лекарка и засега съм по-скоро на мнението,че един педиатър трябва да има изключително малки пациенти,а за възрастните да си се грижат другите джи пи-та.Знам,че е по-удобно да са двамата на едно място,но...Въпрос на преценка за всеки.Аз съм в голяма чуденка за педиатър,но реших кой да избера,а после ако се наложат корекции(дано не се налага).
Аз от вчера нещо се панирах,че времето е наближило и реших да си подготвя чантата тея дни.Поне тя да не ми е в главата.Всички мами се смеят,че за 8 месец е нормалноа тази паника"Леле няма време",а в 9ти месец вече търпението се изчерпвало.

# 712
  • София
  • Мнения: 533
Междудругото аз все си мисля, че си ходя с някакво разкритие и имам леки контракции,но смятам твърдо да издържа до началото на август/аз съм родена на 26,07 и искам да си запазя празника  Laughing/
И другата седмица ми е последна на работа - просто как чакам 9.07 не е истина....
Charr един въпрос, как се усеща разкритието и изобщо усеща ли се по някакъв начин? И защо все си мислиш че си ходиш с разкритие, доктора ли ти каза или го усещаш по някакъв начин?

Момичета имам един въпрос - има ли някакъв начин 100% да се види дали е увита пъпната връв на бебето. На мен доктора от 1 месец ми казва че пъпната връв е около врътлето на бебо, но не може да каже със сигурност дали е увита или не? Ако отида не 3Д дали ще се види по ясно? Питам защото вече съм сигурна че ако пъпната връв е увита не искам да рискувам и ще си поискам секцио, независимо какво казват докторите че не било проблем, но аз да съм си сигурна.

Относно другата тема която обсъждате - ами чак се учудвам на себе си, обаче направо чакам с нетърпение момента на раждането - независимо дали ще е нормално или секцио. Не изпитвам грам страх от нищо (поне за сега). Даже си мисля нормално ли е да съм толкова спокойна, повечето мами в 8 месец вече почват да изпадат в паника, а пък аз се чувствам просто супер. Може би защото не знам какво ме очаква, но се надявам до края да остана така оптимистично настроена, и никога да не усетя паниката на родилките.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 219
Ади, на 3Д трябва да се види, дали пъпната връв е увита около врата на бебето. На моя приятелка така й потвърдиха съмненията на 100%. Нейната беше увита и около едната ръчичка, така че беше опасно, ако бебето тръгне да се ражда нормално. Аз съм чувала, че бебета с увита пъпна връв се раждат без проблем нормално като в хода на раждането, акушерката я отвива от вратлето, но аз лично също не бих рискувала.
А аз също при първото раждане въобще не се страхувах. Толкова исках да се ражда вече. Още от 8ми месец бях стегнала багаж. Имам снимка как тръгвам към родилното, когато получих контракциите. И съм една усмихната, все едно отивам на концерт на любимата група, а не да раждам.
Хубаво е да не се страхуваме, защото това е един от най-силните блокажи на родилния процес заедно със срама и вината. Затова се опитвам и сега да гледам оптимистично, но ми е относително по-трудно отколкото първия път.

# 714
  • София
  • Мнения: 63
Срам и вина за какво?

# 715
  • София
  • Мнения: 1 219
Shanika, когато започне родилния процес може да изпитваш далеч по-нестандартни чувства, повярвай ми. Става въпрос за нормалното раждане. Срам от лекаря да речем или от процедурите, които ти правят, а вина може да се изпитва от това, че нещо не протича така, както примерно си го планирал, очаквал и искал.
Просто в хода на раждането изпитването на страх, срам или вина може доста да блокира и наруши естествения ход на нещата. Това не са лични мои размишления, разбира се, но аз силно вярвам, че има логика и е точно така.

# 716
  • Мнения: 776
моми4ета подуват ли ви се ръцете,краката? в4ера вярно 4е много обикалях ама то пък...сега си усещам ръцете и краката подути...
  Аз бях така, но когато беше топло и определено си оказва влияние ако си походила повечко. Ако можеш сложи си краката в хладка вода и после легни с леко повдигнати крака.
   И аз съм спокойна за самото раждане, може би защото кумата ми е акушерка  и тя ще е с мене през цялото време, а може би и, защото не знам точно какво ме очаква Laughing
  Не знам при вас как е, но колкото повече наближава времето ставам все по- нетърпелива за срещата с малкият ми мъж Grinning

# 717
  • Miami
  • Мнения: 416
Междудругото аз все си мисля, че си ходя с някакво разкритие и имам леки контракции,но смятам твърдо да издържа до началото на август/аз съм родена на 26,07 и искам да си запазя празника  Laughing/
И другата седмица ми е последна на работа - просто как чакам 9.07 не е истина....
Charr един въпрос, как се усеща разкритието и изобщо усеща ли се по някакъв начин? И защо все си мислиш че си ходиш с разкритие, доктора ли ти каза или го усещаш по някакъв начин?
Не съм Charr, но да кажа - разкрикитето само по себе си не се усеща, могат да се усетят контракциите докато правиш разкритие. Обаче може и да си с 4-5 см разкритие и да не усетиш абсолютно нищо, нито грам контракция. Аз бях така предния път като отидох да раждам.

Shanika, когато започне родилния процес може да изпитваш далеч по-нестандартни чувства, повярвай ми. Става въпрос за нормалното раждане. Срам от лекаря да речем или от процедурите, които ти правят, а вина може да се изпитва от това, че нещо не протича така, както примерно си го планирал, очаквал и искал.
Просто в хода на раждането изпитването на страх, срам или вина може доста да блокира и наруши естествения ход на нещата. Това не са лични мои размишления, разбира се, но аз силно вярвам, че има логика и е точно така.
Мда, и като добавим и ненужно грубото отношение от някои лекари и акушери съвсем може да изпиташ и срам и вина, че не се справяш така както ти казват, че трябва да се справяш.

# 718
  • София
  • Мнения: 63
Тогава трябва да се заредим с голяма доза непукизъм.

# 719
  • Мнения: 27
adelina_bg и моето бебе е с увита пъпна връв, видя я АГ-то от ЖК на 2Д, а после и на 4Д я потвърди докторът, при който мисля да раждам, препоръча ми секцио, а и аз така ще се чувствам по-сигурна. Мислех че ще се наложат някакви допълнителни изследвания, че ще трябва да ходя често да ми следят тоновете, но и двамата ме извикаха чак след месец, след като и двамата са преценили така, значи няма нищо притеснително, а и за един месец пъпната връв може и да се развие Praynig. Исках  да попитам  някой има с раздалечени граници на кръвното - 120 на 50 и това дали значи нещо, до скоро ми беше 90-60 и сега съм малко озадачена.

Общи условия

Активация на акаунт