вадене на паспорт на бебе

  • 14 700
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 486
Ние също ще вадим паспорт на малкият другата седмица! Трябва да се отиде направо с документ за платена такса, 10 лв. обикновена поръчка. С двамата родители задължително,акта за раждане, а снимки правили на място. Това ми казаха от паспортната служба. Но това с адресната регистрация не ми е ясно. Детето не се ли води на постоянния адрес на майката? И как точно се прави тази регистрация? newsm78

Адресната регистрация се издава от Общината, с/у 2лв Wink
Ако детето не е имало паспорт-т.е. за първи такъв документ адресната рег. е задължителна, та си извадете за да не ви върнат Peace (в акта за раждане не фигурира адрес-затова искат адресна рег.)

# 16
  • Мнения: 38
MTV,  благодаря много за инфото, спести ни едно разкарване   bouquet.

# 17
  • Мнения: 19
Момичета още не сме ходили до паспортна служба, защото бяхме на моренце, мислех днес ама един дъжд вали тука Ужааааааас, та май ще отложим за утре, затова не съм писала, надявам се това с мобилния екип да го има и тук  Praynig а таксата в коя банка се плаща?

# 18
  • Мнения: 9 486
В събота подадохме заявленията за паспорти..за големия ни син е втори такъв, за бебо-първи (за нас-поредни Mr. Green).
Проверете в сайта на МВР в съответния град, дали работят в събота, съответно и банковия клон-защото ако той не работи, таксите се плащат в петък, а в събота можете да подадете заявленията в паспортния отдел на МВР Wink
На сайта (поне при нас) са посочени банковите сметки (Булбанк).
Снимки се правят там, на място  Peace
poliville не знам за какъв мобилен екип говориш...чела съм за такъв при нужда  за инвалиди..

# 19
  • Мнения: 142
а сигурни ли сте, че трябва адресната регистрация за първи паспорт на бебе? и то на моя адрес ли се води или на таткото?

# 20
  • Мнения: 9 486
а сигурни ли сте, че трябва адресната регистрация за първи паспорт на бебе? и то на моя адрес ли се води или на таткото?


 Laughing то ако се водеше на нечий адрес-въпросната адресна регистрация е излишна Wink
Това ѝ е идеята-на паспорта на бебето да се запише адреса, който вие ще посочите, защото в акта за раждане адрес няма Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 56
Правихме паспорт на бебка преди месец. Двамата родители, акта за раждане и бебето. Всичко за половин час работа. Без опашки, без номерчета, с бебето ни пуснаха да минем. Попълва се заявление, плащаше се на място и след това снимка и това е. Първи паспорт ни е, регистрация не са ни искали. Но не знам дали навсякъде е така, явно не е.

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте,днес вадихме паспорт на детенце на Мария луиза.Необходимите неща са : присъствието ма двамата родители, акта за раждане,адресна регистрация и детето.Попълва се заявление, плаща се на място на касата след това го снимат.  Всичко за 20 минути работа.  Единствената уловка е че правят само експресна поръчка 50лв + 5 лева някаква такса,то и за това няма толко много навалица Joy

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 444
И аз да се включа, но с проблем по темата. Днес в ОДП- Варна, където се подават заявление за бързи и експресни поръчки ми отказаха да издадат първи паспорт на детете до 14 год. Отидох да проверя какви документи точно изискват, тъй като мислехме да пътуваме в ЕС с малкия, но уви. Моля, някой да се включи с опит по този въпрос тъй като днес много се натоварих.
 "Любезната" служителка ми заяви, че на малко дете нямаме право на бърза или експресна поръчка ("по закон е така"- цитирам я). Аз с очите си съм виждала как именно там приемат заявления за първи документ за дете. Проверих в няколко отдела в МВР- София и категорично ми казаха, че няма законова пречка за приемане на бърза поръчка.
Сблъсквали ли сте се с подобен казус и как го разрешихте?
Благодаря Ви!

# 24
  • Мнения: 9 486
Поискай да говориш със шефа на паспортен отдел, и лично той да ти покаже, къде го пише това!
Пълни глупости!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Поискай да говориш със шефа на паспортен отдел, и лично той да ти покаже, къде го пише това!
Пълни глупости!


Да, предположих още тогава, че ме мотаят и им го показах. Но без да бъда подготвена законово, не исках да вдигам панаир. Исках и Вас да попитам тук, които сте с пряк опит. Но нямах време днес да чета 40 и повече страници Закон+ Правилник за прилагането му! Най- странното е, че има някаква "врътка", защото когато разговарях с дамата от Министерството (директно там звънях!), отговаряща за международните паспорти, тя ми заяви, че "не може" да се извади бърза поръчка на дете до 14 год. После ме прехвърли на друга госпожа набързо и ми тръшна телефона! Пълна анархия! Посъветваха ме да подам жалба до Директора на ОДП- Варна. Да, но на мен ми трябва паспорт другата седмица, а не да ме мотаят с жалби! Извинявам се за напушения тон , но днес.... Close

# 26
  • Мнения: 9 486
http://police.info.bg/Page.aspx?f=5
Това е сайта на МВР-Варна, със закона за лични документи и правилника...

# 27
  • Мнения: 3
ако детето досега не е имало лична карта то заедно с паспорта трябва да се извади и тя и точно затова сте върнати. Личната карта ако е първа на това дете неможе да се направи с бърза ослуга.

# 28
  • Мнения: 9 486
ако детето досега не е имало лична карта то заедно с паспорта трябва да се извади и тя и точно затова сте върнати. Личната карта ако е първа на това дете неможе да се направи с бърза ослуга.


Верно от казаното не става ясно на колко години е детето, но не мисля че това е проблема...ние извадихме паспорти на синовете ни-единия на 4г и 6мес, а другия на няма и 5месеца, и лични карти никой не е искал да им вадим Wink


 
И аз да се включа, но с проблем по темата. Днес в ОДП- Варна, където се подават заявление за бързи и експресни поръчки ми отказаха да издадат първи паспорт на детете до 14 год. Отидох да проверя какви документи точно изискват, тъй като мислехме да пътуваме в ЕС с малкия, но уви. Моля, някой да се включи с опит по този въпрос тъй като днес много се натоварих.
 "Любезната" служителка ми заяви, че на малко дете нямаме право на бърза или експресна поръчка ("по закон е така"- цитирам я). Аз с очите си съм виждала как именно там приемат заявления за първи документ за дете. Проверих в няколко отдела в МВР- София и категорично ми казаха, че няма законова пречка за приемане на бърза поръчка.
Сблъсквали ли сте се с подобен казус и как го разрешихте?
Благодаря Ви!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 603
Не видях законово ограничение за издаване на паспорт на дете за бърза услуга. Необходимо е присъствието на двамата родители или с нотариално заверено пълномощно от единия, такса и снимка. Също мисля, че като видят бебе на опашката ще ви осигурят предимство. На мен не ми искаха адресна регистрация, но съм вадила паспорта по стария ред

Общи условия

Активация на акаунт