СТРАСТИ - градините в София кампания 2010/2011

  • 36 549
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 175
Простете, но не я разбирам тази четвърта точка:
4. Удостоверение за настоящ адрес (адреса посочен в системата на ИСОДГ) - само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес. Адресът на местоживеене трябва да бъде в район: (посоченият район в системата на ИСОДГ).

Ние с таткото нямаме брак и на двама ни адресната регистрация е в Люлин/София, а сега с бебка живеем в Банишора... Къде евентуално малката ще има право да посещава ДЯ или ДГ?! Rolling Eyes

# 736
  • Мнения: 4 393
Можете да кандидатствате навсякъде, но в някои детски градини се дава 0,1 т. за местожителство в района. Съответно, ако си заявила в профила адрес в Банишора, ако никой от родителите няма постоянна адресна регистрация в Банишора, трябва да има поне единият родител удостоверение за настоящ адрес там. Ако не, заяви в профила адреса в Люлин, за да не ти правят спънки при записването.

# 737
  • Мнения: 2 037
Извинете, че пак се намесвам, но според вас нормално ли е, дете отписано преди десетина дни да виси още в системата като "записано" и посещаващо ДГ? От системата ми отговориха, че те нямат правомощията да го отпишат.

# 738
  • София
  • Мнения: 39 878
Последните мнения затвърждават това, което ми каза една позната "Септември няма да стане, но октомври - да".
И какво остава, разговор с директора на 4 очи?
Предполагам, че не едно-две места на отписани деца са спестени и не са обявени в системата.

# 739
  • София
  • Мнения: 6 722
Извинете, че пак се намесвам, но според вас нормално ли е, дете отписано преди десетина дни да виси още в системата като "записано" и посещаващо ДГ? От системата ми отговориха, че те нямат правомощията да го отпишат.
Не, не е нормално, директорката на нашата градина я отписа веднага пред очите ми, съответно след като се прибрах в офиса, видях, че вече е отписана, а от системата получих мейл, че съм отписана по собствено желание, и ако имам претенции и не съм съгласна, да им пиша.
То пък, много важно, че я отписа, мястото пак не е обявено за свободно по желание на директорката. Confused

# 740
  • Мнения: 2 037
Олив, затова попитах, защото прочетох ти какво написа. Peace
Пълен произвол, какво да мисля друго...

# 741
  • София
  • Мнения: 175
Мили мамита, кажете ми с прости думи моля Ви, кога да запиша малката - сега е на 11 месеца, ще я гледам още една година и след това искам да я пусна на ДЯ или ДГ... Ако получа номер сега той ще важи ли след година, запазва ли ни някакъв ред или ... и по този начин ли се действа въобще?! Rolling Eyes Аз  си го представям, че трябва да я запиша предварително поне една година за да имаме шанс да се класираме, но дали е така на практика?! Peace

# 742
  • Мнения: 753
Мили мамита, кажете ми с прости думи моля Ви, кога да запиша малката - сега е на 11 месеца, ще я гледам още една година и след това искам да я пусна на ДЯ или ДГ... Ако получа номер сега той ще важи ли след година, запазва ли ни някакъв ред или ... и по този начин ли се действа въобще?! Rolling Eyes Аз  си го представям, че трябва да я запиша предварително поне една година за да имаме шанс да се класираме, но дали е така на практика?! Peace
Разбирам, че когато навърши 2 год. искаш да я дадеш на ясла.
Детската градина започва от 3 год.възраст.
За ясла/ОДЗ/ се кандидатства чрез ИСОДГ, там си правиш регистрация, прочиташ всичко което пише и си поставяш кандидатурите.Може още сега да си сложиш кандидатурата, но класирането е някъде през април за септември.
Най-добре е да си напишеш първо желания яслата която ще ти е най-близко, защото там ще си с най-много точки.Виж допълнителните критерий за нея.
За ДГ е същото, но когато навърши 3год иначе системата просто няма да те допусне да кандидатстваш.
Ако ви приемат в ОДЗ/което бих ти препоръчала/, то автоматично преминаваш в ДГ.

# 743
  • София
  • Мнения: 39 878
Nadomma, на този етап щом ще гледаш детето си още една година няма смисъл да го регистрираш в системата.
Номерата не се запазват. Другата година, март или април, ще има ново класиране. Тогава се генерират входящи номера, с които децата ще участват в класирането за учебната 2011/2012 г.
Детето ви ще може да кандидатства за ОДЗ през системата.

Януари 2011г. можете да подадете молба за ДЯ. ДЯ не влизат в системата. Молби се подават на място. Класирането е края на август или началото на септември, отново за учебната 2011/2012г.

# 744
  • Мнения: 626

Номерата не се запазват. Другата година, март или април, ще има ново класиране. Тогава се генерират входящи номера, с които децата ще участват в класирането за учебната 2011/2012 г.


A тези номера на какъв принцип са? Понеже сега сме кандидатствали , но не ни приеха на ясла , за другата година трябва ли да правя нещо или се прехвърля кандидатурата  newsm78

# 745
  • София
  • Мнения: 39 878
Не, не се прехвърлят кандидатури. Сегашните входящи номера се анулират. Другата година най-вероятно ще се генерират по същият начин - тази година бяха 100423, другата може би ще започват с 11, месец, дата, на първото класиране.

# 746
  • Мнения: 626
Мисълта ми беше какво трябва да направя , наново ли да я записвам или ... ?

# 747
  • София
  • Мнения: 39 878
Нищо не правите, профилът в системата си остава. Март-април - кандидатстване по същият начин като от тази учебна година.

Нова тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=529346.0

Общи условия

Активация на акаунт