Шофьорски курс за управление на кола с автоматични скорости? Мнения за У-Мария?

  • 47 346
  • 181
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 371

Това е убийство. Убедена съм че бием рекордите по птп-та заради разпространеността на ръчни коли.


Ти сериозно ли  Shocked
не знам дали е така, но моят мъж има 40 г зад волана. преди близо половин година си купи нова кола, пак тойота, но автоматик/досега все с ръчни скорости беше/. каза, че няма по-хубаво нещо от автоматика. аз си признавам честно, че не мога да направя в мозъка си взаимовръзката между ръцете и краката за ръчните скорости  Embarassed. възхищавам се на приятелките си с каква лекота карат.

# 31
  • Мнения: 22 524
Delusion, това са пълни глупости за ПТПта. Ти ако не можеш да шофираш, няма да можеш и с ръчна и с автоматична скоростна кутия. Не е въпроса в това, а в уменията на шофьор.

Палмира, карам и ръчка и автоматик. Еднакво добре се справям и с двете, за мен няма особена разлика. Предпочитам автоматика за града, но извънградско не ми харесва толкова. Ръчката дава съвсем друго усещане и не бих я сменила за кола изцяло с автоматична скоростна кутия.
Ако скоро си купувам нова, то задължително ще е и с възможност за обръщане в ръчен режим.

# 32
  • Мнения: 3 371
уф, мразя, мразя, мразя да се оправдавам.
добре бе, хора, карайте ако искате по две коли наведнъж и с всички видове скоростни кутии.
браво! аз не мога. едва се справям с атоматика. карам с ужас. имам проблем. психологически.
не убеждавам обаче никого да си купи или учи каквато и да е кола. всеки намира решение за себе си.



# 33
  • Мнения: 22 524
Палмира, е то не са нужни оправдания...) няма за какво просто. )
Ама наистина ми е интересно, как ти е трудно с автоматика? То освен газ и спирачка друго няма какво да му се натиска. )
Просто трябва да си преодолееш психологическите задръжки и всичко ще е ок.

# 34
  • Мнения: 289

 аз си признавам честно, че не мога да направя в мозъка си взаимовръзката между ръцете и краката за ръчните скорости  Embarassed.

И аз се чувствах така, първите няколко пъти, когато започнах курса  Laughing Нормално е, все пак това са нови рефлекси, които следва да се усвоят. Инструкторът ми имаше любим номер "Преди завоя искам да превключиш" - е хубаво, ама откъде толкова ръце и крака  Joy как едновременно и да завия, и да превключа. С времето това се "автоматизира", и изобщо не се замисляш кое как правиш, че можеш и да си говориш с някой спътник на всичкото отгоре, докато правиш "всичкото онова"  Laughing

Майтапа настрана, но мисля че по-скоро тук е проблемът:

карам с ужас. имам проблем. психологически.


Не в скоростите.
За себе си зная, че ако шофирането ми причиняваше такъв стрес, бих предпочела да си хвана рейса.

# 35
  • Мнения: 3 371
не ми се дискутират психологическите ми проблеми.
не съм още толкова зле обаче, че да не мога да направя реална оценка на положението. не шофирам и рискове не поемам.
ползвам таксита, и/или някоя прителка ме кара /благодаря ти, аничка  Heart Eyes/.

сега разчитам на сина ми да вземе книжка и да ме кара. той е безкрайно уравновесено и много спокойно дете. няма проблеми с шофирането.

пс. скутер обаче карам без проблем.

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 12:37 от Палмира

# 36
  • Мнения: 1 335
Не прочетох всичко написано..
Много е препоръчително курса да се кара на кола с механични скорости. То цялата работа свързана с шофирането не е тръгни -спри, трябва и да се усеща автомобила, а това няма как да стане ако човек се учи на кола автоматик.
И двата крака трябва да свикнат кой какво прави, пък като има опит вече, може и автоматик да се кара.

# 37
  • Мнения: 4 785
Ама вие сериозно ли сте седнали да спорите с Ксения  Laughing Mr. Green Моля ви - спестете си времето  Crazy ако имате радио пуснете си го, пък продължете спора, със сигурност ще е по-ползотворен и в крайна сметка може и да го надвиете  Wink

Когато за първи път подкарах автоматик ми разясниха за 5 минути кое и как и отидох с него от София до Пловдив сама (вече имах книжка), когато за първи път се качих на скоростна изобщо не можех да подкарам колата без да подскача, да гасне, да се тресе.... с инструктор ми отне известно време, далеч над 5 минути... И дори с изкарана книжка в началото изпитвах известни затруднения - например да ми угасне колата, да не успея да тръгна по наклон без да върна повечко. Толкова от мен по спора кое как се усвоява и ако си карал книжка на автоматик какви ще ги свършиш на ръчна, и обратно  Peace

 А мисля, че курсове се карат само и единствено на ръчна скоростна кутия в България, а някои школи имат автоматик, за да караш часове и на него ако искаш, но на изпит се явяваш на ръчка - и съм почти убедена в това, не ми се звъни на да питам, не съм на 100% убедена, но клоня натам  Mr. Green

# 38
  • космополитно
  • Мнения: 941
Благодаря на всички за отделеното време за мнение! Но темата не е за или против автоматичните (ръчните) скорости!

 Връщам фокуса, за да са ми от полза последващите мнения.


Ще ми бъде ценна информация за качествен курс за управление на кола с автоматични скорости!

Най-вече ми е важно мнението на ползвалите шофьорските курсове на У- Мария!

-----
Също така нямам яснота трябва ли да  се подготвят някакви документи (напр. консултации с очен; психологична експертиза и  пр.) преди преминаването на курса?
 

Да, вече има школи, притежаващи автоматични коли и обучаващи на тях. (Допускам, че ще стават все повече)!?....
 Затова за мен беше ценно да избера качествено обучение, а за или против дадена школа може да вземе обективно отношение според мен най-вече човек минал през съответното обучение!

Иначе разковничето на “спора”; избора е тук:

Щом жената пита за автоматик, значи си има някакви свои причини да иска да се учи да кара на такава кола....

...като напр. подарена от обожател кола! Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 862
Ама вие сериозно ли сте седнали да спорите с Ксения  Laughing Mr. Green Моля ви - спестете си времето  Crazy ако имате радио пуснете си го, пък продължете спора, със сигурност ще е по-ползотворен и в крайна сметка може и да го надвиете  Wink
Delusion наистина ли е Xenia? Thinking Xenia май се изявяваше в темите за тълкуване на сънищата и подобни паранормални явления  Mr. Green

Сори за офа  Peace

# 40
  • Мнения: 4 785
Ама вие сериозно ли сте седнали да спорите с Ксения  Laughing Mr. Green Моля ви - спестете си времето  Crazy ако имате радио пуснете си го, пък продължете спора, със сигурност ще е по-ползотворен и в крайна сметка може и да го надвиете  Wink
Delusion наистина ли е Xenia? Thinking Xenia май се изявяваше в темите за тълкуване на сънищата и подобни паранормални явления  Mr. Green

Сори за офа  Peace

Че Delusion ги тълкува повече от чудесно, а любима тема на Ксения е да обяснява на всички само и единствено плюсовете на автоматиците, ама много разпалено  Mr. Green Иначе аз нищо не твърдя, коя е Ксения - сама да си се припознае, че е в темата в темата е  Whistling Laughing

Аз пак питам - сигурни ли сте, че може да се явите на изпит с кола автоматик? Че може да карате такава кола на курс е ясно, въпросът е за взимане на книжка...  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 22 524
Връщайки се на темата, ето ти автошкола, която предлага обучение на кола с автоматична скоростна кутия. Забележи, че изкаралите курса на нея, получават свидетелство за правоуправление само на кола с автоматична скоростна кутия.

http://www.glushkov.com/page/2.html

# 42
  • Мнения: 388
Просто не мога да повярвам, че чета това! А съм седнала да споря с мъже, че всъщност ние жените сме по-добри шофьори... Ще мълча като гьон занапред!
Все съм си милсела, че да управляваш автомобил не е само газ-спирачки. Постоянно се налага преценяване на пътната обстановка, някои са се качили на бмв-тата и карат като диви, за мотористите трябва ли да споменавам как изведнъж изникват отнякъде, за каката, която не може да разчете знаците и се опитва да направи невъзможна маневра, бусаджиите, които изпреварват откъде си щат... Е, сори ама ако не можете да си оправите връзката между мозък, ръце и крака, що ви е да се качвате на кола изобщо? Научете се на ръчни скорости, това е само един плюс за вас! После карайте каквото си щете. Ебаси шофера да не може да кара на ръчни. Архаично било! Ще повърна!

# 43
  • Мнения: 74
Връщайки се на темата, ето ти автошкола, която предлага обучение на кола с автоматична скоростна кутия. Забележи, че изкаралите курса на нея, получават свидетелство за правоуправление само на кола с автоматична скоростна кутия.

http://www.glushkov.com/page/2.html


Потвърждавам! Знам го от човека, който ми водеше опреснителните - изрично в книжката се вписва, че можеш да управляваш само и единствено автомобил с автоматични скорости! А за страха - лятото е най-доброто време да се преодоляват всякакви такива страхове - хората отиват в почивка или по родните си места и някои населени места опустяват....  Mr. Green

п.с. Според мен след първата година каране активно, смяната на скоростите се превръща в нещо, над което не се замисляш, а просто правиш... както всяко ежедневно задължение.

# 44
  • Мнения: 1 335
Благодаря на всички за отделеното време за мнение! Но темата не е за или против автоматичните (ръчните) скорости!

 Връщам фокуса, за да са ми от полза последващите мнения.


Ще ми бъде ценна информация за качествен курс за управление на кола с автоматични скорости!

Най-вече ми е важно мнението на ползвалите шофьорските курсове на У- Мария!

-----
Също така нямам яснота трябва ли да  се подготвят някакви документи (напр. консултации с очен; психологична експертиза и  пр.) преди преминаването на курса?
 

Да, вече има школи, притежаващи автоматични коли и обучаващи на тях. (Допускам, че ще стават все повече)!?....
 Затова за мен беше ценно да избера качествено обучение, а за или против дадена школа може да вземе обективно отношение според мен най-вече човек минал през съответното обучение!

Иначе разковничето на “спора”; избора е тук:

Щом жената пита за автоматик, значи си има някакви свои причини да иска да се учи да кара на такава кола....

...като напр. подарена от обожател кола! Rolling Eyes


Напротив, в голяма грешка си. Темата  индиректно също се отнася °за ° или ° против°. Защото се явяваш водач на превозно средство, а не  притежател на автомобил с автоматични скорости. И първата опция е от значение, а не втората.
Първо се научи да караш на нормална кола, пък после си се вози на автоматика.

Каквито и причини да има жената, не случайно е измислено да се кара на кола с механични скорости, ако нямаше значение, щеше да има само автоматици.

Общи условия

Активация на акаунт