Мога ли да осъдя болница?

  • 6 974
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Много съм объркана и ще се радвам ако някой е преживял подобно нещо и даде съвет. Откриха на баща ми (63 год.) туморно образование на дебелото черво. Приеха го в болница и веднага му назначиха операция. Самата операция беше тежка (по думите на доктора), продължи 6 часа, но ни увериха, че са премахнали всичко.

След операцията върнаха баща ми в стандартна стая (не в реанимация), където е отворено за посещения и външни хора, което ми се стори адски странно. Баща ми започна да се оправя и всеки ден ставаше все по-добре. Малко по малко му махнаха всички системи (5 ден след операцията), започна да става и да пие по малко вода.

На шестия ден решиха да му дадат супа и след като я изяжда получава нечовешки болки в корема. От сутринта до следобеда е вил като куче, болкоуспокояващите не са му действали и въпреки, че са го чували всички лекари, не са преценили, че има проблем. Решават и му дават още по-силни болкоуспокояващи, тогава го видях и той едва говореше, само каза, че иска да спи. Аз го целунах и го оставих да спи...

Отидах да говоря с докторите и те ме увериха многократно, че няма нищо обезпокояващо, намира се в болница и те се грижат добре за него.

На сутринта ми се обадиха по телефона, за да ми съобщят, че е починал.

Разбрах, че е говорил по телефона към 20 часа и едва е казал, че е умирал от болки. Та се питам как в цялото отделение, не са разбрали, че има проблем и трябва да му обърнат по сериозно внимание. Часът на смъртта е 5 сутринта, мъчил се е цял ден и цяла нощ в една от "най-добрите" болници в България и никой не му е обърнал внимание. Как е възможно това?

От аутопсията посочените причини за смъртта са белодробен оток и сърдечна декомпенсация. Та как след като всеки ден ставаше по-добре, изведнъж умира и то по този начин. И как е възможно от болки в корема да се стигне до белодробен оток.

Моето предположение е, че просто не са взели сериозно болките му, за да открият истинския проблем. Та, мислите ли, че мога да осъдя болницата за немърливо отношение, довело до смърт?

Знам, че нищо няма да го върне, знам, че желанието да обвиня някого е нормална реакция, но си мисля, че ако има как да предпазим други хора от подобна съдба, ще си струва.

# 1
  • Мнения: 41
Мисля си, че тази кауза  си я бива ! Трябва да опиташ !   bouquet
Моите съболезнования !

# 2
  • Мнения: 0
И аз бих ги осъдила,
странно ми с вижда да си отиде човек, който е на път да се оправи и с всеки изминал ден се е подобрявал.
Моите най-сърдечни съболезнования!!!

Лекарите трябва да отговарят за посъпките си.
На мен ми е чудно и друго, защо на този пациент не му са взети кръв за изследвания след операцията, и защо не му е направен ултрашал/соно на органите, все пак след операция могат да настъпят компликации и трябва да се следи състоянието на пациента.

Болки в корема или болки в гръдната област и схващане на ръката /ръцете/ са типични знаци за сърдечен проблем.
Защо този пациент вместо да бъде основно прегледан и да се установи проблем е бил на болкоуспокояващи.

Как така след операция на дебело черво няма да бъде в реанимация, това е задължително за всяка болница, и то минимум 2 или 3 дена, само за лек апендсит е един ден.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 283
Съболезнования мила Hug, но не я вярвам тази кауза  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма никаъв опит с подобни дела Rolling Eyes На прима виста мога да попитам - сигурна ли си в обективността на аутопсията? В смисъл - белодребен оток хубаво, но дали преди него не е имало нещо друго, което ве4е е довело до белодробния оток и сърде4ния проблем? Може ли да се направи повторна аутопсия, от лекар, избран от теб? Каква е позицията на болницата?
Много е сложно положението и у нас по4ти няма съдебна практика по въпроса, аз поне мисля, 4е слу4аите на тъсена съдебна отговороност за лекарска небрежност са мнооого малко. Съветвам те да се обърнеш към юрист с някакъв опит в областта, тук надали ще намериш адекватна помощ. Има една организация, 4ух реклама по телевизията преди време - ако сте имали проблеми със здравеопазването, потърсете нас - нещо такова. Предполагам, 4е са пациенти, борили се със системата, сигурно имат и юристи. Такива организации могат да ти помогнат Peace
А, също и прокуратурата, разбира се. Можеш да подадеш сигнал и при тях.

# 5
  • Мнения: 0
Белинда разсъжденията ти са правилни, но според мен е трябвало да бъде прегледан предварително, преди операцията, за да се избегнат следоперационни проблеми.
Белодробен отток се получава, когато белия дроб не е добре снабден с въздух и в следствие на това той се възпалява. Лекуването му е много лесно чрез антибиотици, открива се и лесно, чрез кръвна картина. За да почине човечецът от това значи поне два дена го е имал, най-малко, а аз предполагам и повече, защото се получава веднага след операцията.
Сърдечната недостатъчност е предизвикана от оттокът, сърцето е било притиснато и не е могло са си помпа нужната кръв.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Въпросът е как да се докаже първо - следоперативно усложнение или ново заболяване, второ - имало ли е  лекарска реакция, трето - ако е имало, адекватна ли е била тя или измиване на ръце? И това е само на пръв поглед. А как се доказва вси4ко това, при положение, 4е цялата документация е в същата тази болница, 4иито лекари биха били обвинени....Сигурна съм, 4е при разравяне в слу4ая ще изско4ат още куп неща...Успех на авторката и моите съболезнования за нещастието й Sad

# 7
  • Мнения: 11
Нямало е никаква реакция, според мен. Един доктор ми каза, че баща ми още от следобяд бил "потънал", друг ми каза, че го видял към 17 и нещо и си бил съвсем добре (невъзможно защото аз бях при него в 4 и беше така упоен, че едва гледаше).
Изследвания бяха направени всякакви преди операцията. След нея баща ми беше включен към монитор за следене на пулс и кръвно налягане чисто на чисто 1 ден. Когато мигаше или алармираше за нещо, аз се паникьосвах, а сестрата ми вика: "А, нищо му няма, ние тези машинки ги имаме от наколко месеца, преди това само минем и им проверим пулса на ръката, така че няма страшно. Само плашат хората. " Съседът му по легло дори си позволи да изключи звука на уреда". Когато говорих с лекуващия лекар той каза, че показателите му са много добри и нямало нужда от подобен мониторинг. И той наистина изглеждаше все по добре - гледаше си мачове, говореше, беше подвижен в леглото. Не мога да повярвам какво се случи

# 8
  • Мнения: X
Белинда разсъжденията ти са правилни, но според мен е трябвало да бъде прегледан предварително, преди операцията, за да се избегнат следоперационни проблеми.
Белодробен отток се получава, когато белия дроб не е добре снабден с въздух и в следствие на това той се възпалява. Лекуването му е много лесно чрез антибиотици, открива се и лесно, чрез кръвна картина. За да почине човечецът от това значи поне два дена го е имал, най-малко, а аз предполагам и повече, защото се получава веднага след операцията.
Сърдечната недостатъчност е предизвикана от оттокът, сърцето е било притиснато и не е могло са си помпа нужната кръв.

Peace
според мен първоначално е било "Белодробна емболия " http://www.doctorbg.com/page.php?id=2028
,което е довело до "Белодробен оток"   http://www.doctorbg.com/page.php?id=2021
За 1-вото нямаш доказателства /след операции се поставят системи,за да не се образуват "тромби"-
пропускат ги !!!/
ЗАГУБЕНА КАУЗА
Моите съболезнования !  Cry

# 9
  • Мнения: 0
Това се е случило след операцията, по принцип белодробен отток е белодробно възпаление и се получава от залежаване, събира се течност в белия дроб. След операция задължително се следи, това е и най-често срещаната компликация при операции.
Не искам да си казвам мнението, но според мен човека не е следен добре от лекарите. Кръвна картина се оправи всекидневно, дори по два пъти на ден, сутрин и вечер. Освен това соно след оп е задължително, там се вижда всички изменения и оттоци.ят
Аз имах един такъв много тежък период миналата година и началото на тази. При нас за голям късмет човекът оздравя, но накрая бях изпокарана с всички медицински сестри, а лекарите като ме видеха и подтичваха по коридорите за да се скрият. Нарекоха мме нахалница, нагла, бях заплашвана, че ще ме изгонят от болницата и ще ми забранят право на посещение. Клиниката е в Германия.
Лекарите бяха на ниво, но медицинскит сестри пълна скръб, нагли и си позволяваха много, особенно след като видяха че съм чужденка, третираха ме като човек втора класа.
Имат късмет, че не ги осъдих, но бях толкова щастлива, че всичко мина, че повече не ми се занимаваше.
Много сила ти желая мила!

# 10
  • Мнения: 0
Белинда разсъжденията ти са правилни, но според мен е трябвало да бъде прегледан предварително, преди операцията, за да се избегнат следоперационни проблеми.
Белодробен отток се получава, когато белия дроб не е добре снабден с въздух и в следствие на това той се възпалява. Лекуването му е много лесно чрез антибиотици, открива се и лесно, чрез кръвна картина. За да почине човечецът от това значи поне два дена го е имал, най-малко, а аз предполагам и повече, защото се получава веднага след операцията.
Сърдечната недостатъчност е предизвикана от оттокът, сърцето е било притиснато и не е могло са си помпа нужната кръв.

Peace
според мен първоначално е било "Белодробна емболия " http://www.doctorbg.com/page.php?id=2028
,което е довело до "Белодробен оток"   http://www.doctorbg.com/page.php?id=2021
За 1-вото нямаш доказателства /след операции се поставят системи,за да не се образуват "тромби"-
пропускат ги !!!/
ЗАГУБЕНА КАУЗА
Моите съболезнования !  Cry

мисля, че си права, белодробната емболия също е следствие на операция, точно това може да се хване по кръвната картина по квик параметъра. Това си е направо лекарска грешка, че не е открито.

# 11
  • Мнения: 11
Но най-странното е, че всичко започва от силни болки в корема след първото хранене след операцията. А точно това едва ли е симптом за белодробна емболия или оток.

# 12
  • Мнения: 0
Но най-странното е, че всичко започва от силни болки в корема след първото хранене след операцията. А точно това едва ли е симптом за белодробна емболия или оток.
а дали болките не са заради сърдечната недостатъчност.
Но може и да са породени от друг проблем премълчан в аутопсията.
Може да е имало тромбпсцит в корема, по принцип емболията се получава от прекалено съсирване на кръвта, това е топченце съсирена  кръв запушващо кръвоносен съд и болките са ужасни, мисля че болките в корема са породени точно от това.
Аз не разбирам едно, как може човек с болки да се остави така без надзор и без преглед, без да му се обърне внимание  Sad

# 13
  • Мнения: X
След операция ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се поставят лекарства /система/ за
предотвратяване на образуване на "тромби",нещо като "разреждане на кръвта"!!!
Използват се лекарствени препарати, намаляващи съсирваемостта на кръвта и
подсилващи нейните свойства.
лекарства от типа на тикагрелол : http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=pl&u=http: … 6hl%3Dbg%26sa%3DG
Епикризата са упоменати приложените лечения/

мисля от там да се започне

# 14
  • Мнения: X
Ако искаш сканирай ЕПИКРИЗАТА и я постни.
Във форума има лекари,които да разчетат
изследванията и приложените лечения!
(напр.стойностите на тромбоцитите)

/иначе даваме предположения и диагнози като "екстрасенси"  newsm78 /

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 21:21 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт