Мога ли да осъдя болница?

  • 6 979
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 7 984
Моите съболезнования!
Преди 4 години по подобен нелеп начин загубих майка си... За съжаление не мисля, че ще можеш да ги осъдиш... Трябва ти лекар който да потвърди некомпетентността на колегите си, което в БГ никога няма да стане. На мен неофициално лекарите в 3та градска ми казаха, че тези в Пирогов са я убили и че не е 1вия случай, но никой не би го казал официално.

# 16
  • България
  • Мнения: 224
Моите съболезнования!
И аз смятам че каузата е предварително обречена-дори да започнеш разследване,ще направят и невъзможното за да се покрият и отърват кожите,гадовете.
Вече като чуя думата лекар в цървуландия и започвам да се оглеждам-дали не приличам на космически кораб.Вярно е че има и много свестни,но се броят на пръстите на едната ръка...

# 17
  • Мнения: X
Моите съболезнования!
Преди 4 години по подобен нелеп начин загубих майка си... За съжаление не мисля, че ще можеш да ги осъдиш... Трябва ти лекар който да потвърди некомпетентността на колегите си по, което в БГ никога няма да стане. На мен неофициално лекарите в 3та градска ми казаха, че тези в Пирогов са я убили и че не е 1вия случай, но никой не би го казал официално.
Единствено проф.Стойчо Раданов би потвърдил некомпетентността на колегите си,ако има такава.
Уви,но не е вече сред живите !  Cry
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=296720

# 18
# 19
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Моите съболезнования! Успех - струва си да опиташ - най-малкото ще дадеш гласност на случая и ще разпространиш имената на немарливите доктори.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 118
Най-искрени съболезнования!
Ще се радвам, ако някой най-накрая успее да осъди лекар или болница в тая скапана държава.
Пожелавам ти го от сърце, поне си заслужава да опиташ.

# 21
  • Мнения: 802
Моите съболезнования! Успех - струва си да опиташ - най-малкото ще дадеш гласност на случая и ще разпространиш имената на немарливите доктори.

  И от мен съболезнования .
  Опитай ! Може би ще има още хора, който ще те подкрепят и може би ще успееш !
 

# 22
  • Мнения: 141
даваш ли си сметка,че това,което пиши в протокола от аутопсията,едва ли отговаря на истината

# 23
  • София
  • Мнения: 23 118
даваш ли си сметка,че това,което пиши в протокола от аутопсията,едва ли отговаря на истината
Подкрепям!
Моето дете се роди с опасност за живота. Епикризата му си е направо изфабрикувана - нищо общо с действителността  Peace

# 24
  • Мнения: 3 069
Болките в корема са били вероятно от сърдедечната недостатъчност.

Напиши жалба до медицинския одит в която подробно трябва да опишеш целия случай: тел. 02/80 50 433 и 02/80 50 437.
Адреса е: бул. "Георги Софийски" 3 в сградата на НМКЦ.

Също така пусни жалба и до омбудсманът: ул. "Джордж Вашингтон" 22 ; тел. 02/81 06 955 и 02/980 95 10.

Имаш право да поискаш повторна аутопсия от независими експерти но тя се заплаща.

# 25
  • Мнения: 723
Моите съболезнования!!  Hug

Аз на твое място не бих се замислила и за момент дали да ги съдя или не..
Абсолютно немърливо отношение. Поискай повторна аутопсия - това е важно на този етап, за да сте сигурни каква точно е причината за смъртта.  Трябва да се вдигне шум, както стана наскоро с онова детенце, което пак не му бяха обърнали внимание.
Има вълна от дела срещу болници, така че мисля, че имаш шанс. Те явно си мислят, че са недосегаеми.
Ако е белодробна емболия и е известно, че това е от най-често срещаните усложнения след операция, и ако се докаже, че те не са направили нищо, за да следят за това усложнение, а само са го блъскали с болкоуспокояващи - това и нелекар може да види, че си е лекарска гршка.
Аз бих опитала!!  Успех ти пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт