Лятна работа

  • 14 349
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 827
Айша, Айша... пак не си ме разбрала... Младежа си е научен на труд и дисциплина отрано. Сега е 18 годишен и си търси ПОСТОЯННА работа. Какъв е смисъла ние да даваме парите, като детето вижда, че не достигат и иска да работи за да ни подпомогне?

Карма135, ако сте в София все нещо ще се намери в близките месеци, но ако сте в провинцията шансовете не са големи. Скоро сестра ми и мъжа ми си търсеха работа и видях какво е положението. Сестра ми си намери с триста зора в един магазин, но само защото аз й помогнах чрез познати, работи без почивен ден по 8 часа, осигуряват я на 4-часов работен ден и на 5-дневна седмица. Мъжа ми си намери за 10 дни на 2 места, но той е специалист, има голям стаж и може да върши неща, които не всеки друг ще свърши, нищо че е на 49 години. Търсят се специалисти със стаж и опит на определени позиции, но за млад човек без опит няма работа Sad Ако момчето е завършило вече училище(както ми се струва) сигурно има някаква специалност. Ако е така потърсете в някоя фирма да работи на минимална заплата, да го осигуряват на 4 часа само и само да събере някакъв стаж. В началото ще си покрива само разходите, а след година-две вече ще печели Sad Ако е завършил  гимназия и няма никаква специалност тогава вижте в магазин за обща работа и отново при същите условия Sad Докато не събере някакъв опит няма да си намери нещо....сега е така Sad Места, където се намира някаква работа за мъже са: магазини за обща работа, шофьори за зареждане на стоки(стига да има книжка), охрана по разни обекти, където не се изискват специални умения(въоръжени, бивши военни или полицаи). Другото е.... връзки!

# 31
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
@unadaptable, благодаря ти за отделеното време и внимание. Синът ни е още ученик. Тази година завършва. Ще бъде 12 клас и поради тежкото ни финансово състояние иска да комбинира училище с работа. Което означава, че е готов на смени два на два или на нощни.Не е в гимназия. Ще излезе със специалност, но тя грам не го влече. Той се е насочил към нещо съвсем различно, а за това да влезе и да учи пак трябват пари. Да, в София живеем, но това не означава нищо. Търсят млади момичета, познай за какво... И търсят млади момчета, но с опит?!? #Crazy Как едно дете на 18 години да има опит? Няма оправия... ooooh!

# 32
  • Мнения: 8 827
@unadaptable, благодаря ти за отделеното време и внимание. Синът ни е още ученик. Тази година завършва. Ще бъде 12 клас и поради тежкото ни финансово състояние иска да комбинира училище с работа. Което означава, че е готов на смени два на два или на нощни.Не е в гимназия. Ще излезе със специалност, но тя грам не го влече. Той се е насочил към нещо съвсем различно, а за това да влезе и да учи пак трябват пари. Да, в София живеем, но това не означава нищо. Търсят млади момичета, познай за какво... И търсят млади момчета, но с опит?!? #Crazy Как едно дете на 18 години да има опит? Няма оправия... ooooh!

Щом още е ученик шансовете му хич не са големи Sad Пробвайте още, дано имате късмет, но.... Confused А за следването вариант може да се намери. Сигурно си е избрал нещо в София, значи ще е у дома и поне квартири няма да плащате. А за студентската такса остава варианта студентски кредит, тръгват от тази есен. Снощи слушах как ще ги отпускат. Също като в чужбина ще е, стойността на цялата такса се превежда направо в университета и се връща след завършване на висшето образование. Няма да е лесно млад специалист да си търси работа, че и заем да му виси на шията, но поне е някакъв вариант. Студентите малко по-лесно си намират работа, защото не ги осигуряват работодателите, а са млади, енергични и някои от тях добре подготвени. За ученици обаче е мнооого по-трудно,опитайте пак чрез познати... Sad

# 33
  • Мнения: 8 827
Дойде ми на ума сега да питам пробвахте ли в Мак Доналдс? Там смените са такива, че би могло да си ги наглася. Взимат все на възраст 18-20 години и има голямо текучество, но сега в момента как е не знам... Rolling Eyes

# 34
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Още веднъж искам да ти благодаря.Ще продължаваме да търсим. Няма да се отказваме. Ще опитаме отново и чрез познати. А това за кредита не го знаех. Виж научих нещо ново. Дано и за нас изгрее слънце един ден...

# 35
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Вече пробвахме там. Бяха толкова некоректни от самото начало, че даже му изгубиха документите преди да започне. То си една сага... не ти е работа... ooooh!

# 36
  • Мнения: 1 568
Здравейте.Можете ли да ми кажете дали идно дете на 14г. може да работ през лятото?И дали е възможно да взима 500лв.?Това според мен не е възможно.Или ако е възможно то ще е с връзки.Но пак не знам..И ако може да споделите каква работа може да се работи лятото,а ако има майки на работещи тийнейджъри ще се радвам да  споделят. Hug


Уау!
14 години, 500 лева!
В нашия град средната заплата е 300 лева  Thinking

# 37
  • София
  • Мнения: 16 106
Карма135, след като изучаваната професия не го влече имам друго предложение.
Стиснете зъби в къщи и инвестирайте в курсове по това, което го влече. Сега му е времето - 11,12 кл. След матурата може да почне работа, а кандидатстването - не пречи и на следващата година.
И у нас проблема беше почти подобен - изучаваната в техникума специалност си я влечеше, но просто реализация в момента няма. Затова я пробвах и насочих към услуги за красота. Детето си учеше с удоволствие. Сутринта след абитур. бал се преоблече и отиде на практика в салон.
След матурата започна работа, вече от втората година учи и проф. колеж. След време, ако иска и нещо икономическо или друго да учи - ще си го избере сама.
А аз съм спокойна, че утре да ме няма - детето има професия, търсена е и винаги  може да изкарва пари с нея.
Иначе в момента няма начин да го вземат някъде за черните му очи, че и с парите да подпомага семейството.  Дори и близки да са - всеки си гледа сметката.
Просто трябва са стиснем зъби и да инвестираме в децата. После ще им се върне.
на тях, не на нас - ние да се оправяме, нали сме жертвеното поколение на прехода.

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте  Simple Smile Аз съм  на 16 и искам да си намеря някаква работа за периода май-юни в София. Попринцип съм много общителна с деца и много добре се разбирам с животните. Моля ако някой има някаква информация да ми пиша на skype: kate_sweet_39 или във Facebook: Кати Узунова.
Много благодаря!!  Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт