До СЕПТЕМВРИ време не остана,бебчо да си гушне мама !

  • 21 481
  • 709
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 64
Фъстъчка ще ги попитам обезателно не само за ХА мляко, но и за мокрите кърпички, памперсите и дрешките.
Ако се сетиш още някой въпрос, пиши и ще ги питам.
akspet ще разкажа какво е мнението на неонатолога, дано да срещнем разбиране от тяхна страна.

И аз много се радвам за Цвети Пиронкова, това си е историческа победа.  newsm18

# 61
  • София
  • Мнения: 1 193
Люляк .беше споменала че вече не е задължително да се стерилизират на бебешките шишета ,може ли малко повече инфо по въппроса .

Момичета какъв/каква марка/ стерилизатор ще си купувате ?

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
Привет Simple Smile
След няколко дневното пътешествие, което си спретнахме по пътищата родни #Cussing out , ето ме и мен "на линия" Laughing

Danielkka няма да имам време, покрай всичките ми задачки напоследък... Свекитата правят ремонт, ние почти приключихме с нашия, а се задава и нов, постоянно пътувам до нашите... Абе разпънала съм се на кръст и в крайна сметка никъде не мога да свърша нищо Rolling Eyes
...Пък и ти се спряваш повече от чудесно - темичката е страхотна Hug

За гладенето - аз съм болна на тази тема Laughing Гладя всичко, още като ги събера от простора, после ги прибирам в гардероба и когато обличам дадена дрешка, пак си я гладя... Абе луда работа Laughing За дрешките на бандидко - със сигурност ще си ги гладя и тях Laughing Laughing Laughing
За прането, обаче все още се колебая за избора на прах... Или ще всимам ТЕМА или ТЕО бебе... (засега Embarassed)

Danna_2010, аз като ходя повечко пеш и много се изморявам, но пък нямам болки... Вчера забелязах, че от време на време и моя корем се втвърдява Shocked няма болка или нещо такова, но пък на моменти е доста твърдичък Rolling Eyes

Jani4ka, страхотна е идеята ти, да позлвате твоето, а и на баша ти, легълцето Heart Eyes В тази връзка - майка ми пази някоi от нашите дрешки (моите и тези на сестра ми) и когато се роди племенника го облекоха със жилетката на майка му, с която са е изписали Heart Eyes Много сладко Simple Smile
Надявам се и аз да имам тази чест и да облека бебчо в нещо, което съм носила аз Heart Eyes

Ember, легълцето е станало страхотно Flutter В дома на родителите ми ползваме същото, останало от нас. Баба изплете само нови мрежички и сменихме дюшечето Simple Smile Като дойдат сестра ми, малкия спинка там, а от септември, живот и здраве, ще го ползва вече новият член Laughing

vany666, Люляк и ние сме в една стая Laughing За моя радост - мъжа няма нищо против да я "преобразя" както си искам и понеже е голяма, реших, че ще преградя половината със секцията Laughing задната част ще е бебешката - със сладките перденца, (които днес избрах Heart Eyes), едноцветни тапети и мноооооого стикерчета по тях Laughing Не можем да се разберем единствено с анимационните герои - според него, ако Tweety е "водещата" фигура, то бебчо ще е с изкривена сексуалност от малък Laughing Laughing Laughing

psm, Поля75, Ulia носете името си със здраве!!! Всичко най-хубаво и най-сладкия подарък - септември Simple Smile

grix Hug Благодаря за загрижеността Simple Smile За съжаление, в Пловдив не мога да открия неонатолог, който да се "навие" да постави тази ваксина #Crazy Тези дни разбрах, че в Бг се внася някаква немска, подобна на тази и от утре тръгвам пак по доктори и кабинето... Надявам се с нея този проблем да го няма...

nat003
, относно козметиката - аз съм се спряла на СебаМед. Simple Smile Много добри отзиви чувам за нея и то не от едно и две места... Бюбхен ползваше сетсра ми с малкия и беше също много доволна. Ако нещо не понесе кожата на малчо СебаМед, Бюбхен е плана Б Grinning

LITA_ аз за скринчето съм решила ето това:

Фъстъчка, това, което си написала, лично на мен ми е от полза, защото аз самата съм алергична към всичко #Crazy Някакъв ужас е... Доколкото съм запозната - има голяма вероятност и бебчо да е така, защото се предава по наследство Sad Ще направя всичко възможно да го избегна, но...

Tommelise, не съм се и съмнявала в теб Hug Успех и на останалите изпити!
Да е жив и здрав малкия юнак Hug

# 63
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
 #Cussing out

# 64
  • Мнения: 77
здравейте,темата много ми харесва  Hugможе ли и на мен да изпратите новата парола за албума.благодаря много

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
boonboon, какво стана?

# 66
# 67
  • Мнения: 287
Мами ето и част от гардероба на бебко  Blush Едва като го снимах осъзнах, че малката ми душица ще е като пате-само жълти неща съм купувала  Laughing
http://september2010.snimka.bg/baby/dreshki-za-izpisvane.513513.19433192

# 68
  • София
  • Мнения: 1 903
Здравейте, момичета. Честит имен ден на патерици на всички празнували  bouquet
Аз вчера бях неща много тъжна - не знам защо...Имах и доста задачки - поръчах си количката, днес трябва да я капарирам, че то за близнаци си е трудно да намериш исканата количка в BG. Мисля, че вече си избрах и къде да раждам - в клиника Щерев, там се и следя, но не знам дали не рискувам с тези близнаци...
Tommelise, честито ти племенник! Браво за изпита - ти си ни нашата гордост
grix, момченцето ми е с много бяла кожа и е податливо на всякакви алергии - за козметиката аз използвам Avene Cold Creme - за къпане на тялото и лицето, Sebamed - Baby bubble bath - за подмиване на дупето, шампоан на Sebamed - за главата, а против подсичане използвах Бочко и Sebamed. Сега има много нови продукти на пазара - ще ги проуча и тях. Ние бяхме с недоказана алергия към белтъка на кравето мляко и му давах Фризопеп - слава Богу, вече всичко е наред

# 69
  • София
  • Мнения: 1 903
Забравих да напиша - за мазане за лице и тяло използвам A-derma - "зелената" серия, на малкия му понася много добре

# 70
  • Мнения: 102
Днес съм от ранобудните. Хич не ми се спи,а какво ще правя цял ден,щом от сега се ококорих  newsm78

Пожелавам ви лек ден

vany666, сподели какво си купила, защото аз все още незнам от къде да почна,а ти бая неща си взела

# 71
  • Мнения: 11
Danielkka, много ни е стилна новата темичка  Hug! Само да те помоля да отбележиш в другата, че съм по-стара с година от почти два месеца вече - сетих се от Щица.

gerinceto, от скоро съм по-сигурна, че я усещам да хълца - по около 2-3 пъти на ден за по 10-20 минути. Но изобщо не ми се разтриса корема, както казаха някои, ами е много леко потупване, и единствено защото е ритмично, затова разбирам, че е това.

Flash Dance, така е - наистина най-важното е да сме здрави и с покрив над главата. Другото се нарежда - клише, но си е така.

Ember, ясно, не съм те разбрала добре преди за легълцето.
Като каза зехтин за мазане на бебето - ще го преваряваш ли? И аз се чудех за някакъв такъв вариант.
А за плюшените играчки - така е, опасни са си. Мисля, че може само да има такива висящи отгоре над креватчето, които не може да свали и да ги дъвче.

Danna_2010
, понеже ти спомена кога слиза кърмата - в книжката, която си взех пише много интересни и нови неща за мен. Пише, че природата така го е измислила, че при повечето жени кърмата си слиза точно както при теб - на 3-4 ден. И че майките до тогава се побъркват от стрес защо нямат мляко. А коластрата е пълна с необходимите вещества за новороденото точно пред първите няколко дни. Дори първия-втория ден примерно около една чаена лъжичка коластра на хранене била напълно достатъчна за бебето. Следващите дни се увеличава малко и после слиза млякото, и всеки етап си е важен. Та на мен тази информация ми беше страшно полезна, защото е много стресиращо да си мислиш, че не можеш да нахраниш детето си, и да вземе да му се дава АМ примерно и става един порочен кръг.

antonia, права си, че трябва да се мисли за педиатър. Аз точно днес си уговорих час да се срещна другата сряда с една педиатърка, която ми бяха препоръчали. Дано да я харесам и аз, на първо виждане поне (то няма как от сега да преценим всичко), защото нямам други източници за препоръка. Тя и лекарката ми ме пита дали се насочвам вече, защото избраният педиатър идва още в болницата да прегледа и той детето.
А, ето, тя Tommelise готова за педиатърка на всички септемврийчета  Wink.

gala9, тази твойта лекарка е направо за освидетелстване  Laughing. За нищо да не й се връзваш!

akspet, тоя филм уж по нашата тематика, ама ми се стори голяма боза - като повечето с Дж. Лопез.

geryaleksandrova, утре ще погледна какво пишеше по въпроса със стерилизирането в моята книга, но не мисля, че обясняваха на дълго и на широко. Предполагам доста информация може да се намери и в нета. А и на лекцията за грижа за новороденото, жената ни каза същото.

# 72
  • Мнения: 17
  Добро утро!!! Да се запиша и в тази тема. Както винаги-перфектно оформена. Ние вече се пренесохме в новото жилище, вчера изчистих всичко и утре чакам вече моето момче да се завърне от почивката с баба и дядо, че ми е страшно мъчно. Днес ще го запиша на кухня, той си хапва всичко, не е претенциозен, което е добре за мама. Иначе от два дни се чувствам ужасно, корема ми се издува, като на спазъм, но не се втвърдява, като контракция, предната нощ ме боля от 2 до 6, вчера отидох на преглед, защото се не издържаше, а и честно казано се притесних. Не ми е ставало така предния път. Докторката ми каза, че съм настинала и затова така се чувствам. Пих но-шпа, три пъти през деня и днес сутринта май съм по-добре, ще видим после. Сега пък бебка се е обърнала напречно, надявам се до края да си заеме правилна позиция.
 Моля Ви отново за паролката, много ми се иска да видя какво сте купували, че аз нали си имам почти всичко от баткото и на първо време няма да купувам много неща, та ми е интересно.
  Лек ден на всички,  Hug

# 73
  • Мнения: 343
Добро утро на всички!
Danielkka, отново си оформила страхотна темичка  Hug  Hug  Hug !
Честито на всички, които са имали повод за празнуване, честито на Tommelise за успешния изпит!
И аз като някои от вас се притеснявам, че бебенцето ще избърза, особено като върви с 10-тина дни по-рано. А и в 8-мия месец влизам след 2-3 дена... Втърдяване на корема и аз получавам, особено напоследък, добре че няма болки. Бебка тия дни почти не е мирясала, много се върти, дори понякога ми създава голям дискомфорт. Сигурно всичко е на нервна почва, защото не съм спокойна тези дни и това й се отразява и на нея. Та, за всичко обвинявам хормоните, особено като се разрева  Simple Smile ! Пък вчера  бях и понастинала, но днес съм по-добре!
 Поне на работа ще ходя до петък и излизам в отпуск  Wink ! А какво съм слонче само  Laughing !
Е,оплаках ви се  Blush ! А на вас си пожелавам приятен ден и хубави емоции!

# 74
  • Мнения: 0
Добро утро на всички и спорен ден!

Общи условия

Активация на акаунт