предстои ми хистероскопия - да поговорим

  • 202 081
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 941
Много ти благодаря за окуражителния отговор!  Hug  Аз също май към Токуда съм се насочила от прочетеното до сега.. Можеш ли да ми обясниш само как се записва час, при кого си била, чака ли се много, има ли изисквания да се пие нещо преди операцията или някакви изследвания да се правят...? Sad

# 721
  • Мнения: 3 248
Аз бях при Кръстанова. Нея бях избрала за раждането и понеже си я харесах, после си ми остана и гинеколожката попринцип. Записваш си час през регистратурата. За някои лекари има по-малко свободни часове, отколкото за други. А за самия час зависи. Повечето пъти съм влизала около часа, някой път по-късно, само един път имаше едно раждане и се забави повече.

За опрерация ако се стигне: гладна и жадна. Изследвания те си правят.

# 722
  • София
  • Мнения: 941
А всичко е 200 лв, така ли? Нищо не се доплаща повече от това? За тези изследвания преди операцията, които правят? Какви са те?

# 723
  • Мнения: 3 248
Да, само това доплатих. Отидох сутринта, вечерта си тръгнах.
Какво бяха изследванията - май кръв взеха и драснаха по ръката за упойката, но второто не съм сигурна. Нищо особено или страшно.

Преди това трябва да те е видял лекар, за да ти планира операцията. Ако изобщо има нужда от такава. Запиши си час и да си около 5 ден след като ти е дошло.

# 724
  • София
  • Мнения: 941
След като ми е дошло? На мен цикъла ми е 7 дни... Не трябва ли да е в първите чисти? Значи трябва да се обадя на регистратурата и да запиша час първо с, евентуално д-р Кръстанова и тогава тя ще види и каже има ли нужда и ще назначи операцията, ако да? За самия преглед плща ли се нещо допълнително или в 200-те лв влиза и това?

# 725
  • Мнения: 3 248
Да, и аз я гледах така  Shocked , защото и моят цикъл е дълъг, но тя каза, че даже да има зацапване, тогава лигавицата е най-спаднала и най-добре се вижда дали има или няма полип. Така че, реално е най-добре в последните дни преди да ти свърши.
Прегледът е отделно. Те сега си вдигнаха цените и не съм сигурна точно как беше. Някъде май около 40. И отделно 20 за УЗ.
Другото си е така.

# 726
  • София
  • Мнения: 941
Разбрах! Много ти благодаря! Hug Ще изчакам до 18-ти, след като мина на преглед и при Ганчева, за второ мнение и колпоскопия и след това ако каже,че имам действително полип, макар,че ще ми е 5-ти ден след цикъл и нз дали ще се види..,тгава ще му мисля и ще звъня в Токуда. Ще я питам кога е най-добре да се направи операцията, за да направя сметка кога да записвам час..А някоя от вас да е правила операцията при д-р Ганчева?

# 727
  • Мнения: 961
Хистероскопия се прaви около 8-12дрн нa  цикълa.Нa мен ми искaхa ПКК,време нa кървене,време нa съсирвaне,креaтинин,aсaт,aлaт,кръвнa зaхaр,общ белтък,урея,aлбумин,хепaтит В и С,ХИВ,вaсермaн и кръвнa групa.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 609
Само да вметна, че доплащането за хистероскопията в Токуда понастоящем е 400 лв. Аз правих на 4 ноември тази година и толкова доплатих.

Моята хистероскопия беше на 4 ден от цикъла, кървенето ми обичайно продължава 5 дена, тоест имах си още кървене по време на интервенцията.

# 729
  • София
  • Мнения: 941
Лелее....Sad  Добре де, навсякъде ли са такива сумите по ЗК?.Sad

# 730
  • Мнения: 3 248
Адинка, нали и на теб първоначално 200 ти бяха казали? Кога са го увеличили?

# 731
  • София
  • Мнения: 1 609
Да, толкова ми бяха казали. Като отидох обаче сутринта за прием имаше закачена бележка на едно табло в кабинета, на което пишеше, че доплащането е 400 лв. Попитах пак и ми потвърдиха, че е 400, толкова и платих на касата после. Не знам откога е увеличението...

За другите места не знам как е, може някъде и по-ниска цена да има.

Малко офф - в деня на моята хистероскопия в стаята имаше една жена за премахване на тръби; тя ми каза, че докторът ѝ оперира в Токуда и в Шейново и ѝ казал да си избере една от двете болници. В Шейново цената била 900 лв, а в Токуда - 600 лв и затова избрала Токуда. Малко се изненадах, че в частна болница е по-евтино, отколкото в държавна, но явно всичко е възможно.

# 732
  • Мнения: 961
Питaйте в " Нaдеждa" ,мисля,че е по мaлко от 400 освен aко не сa я вдигнaли много сумaтa.

# 733
  • София
  • Мнения: 23 170
500 платих аз през април.

# 734
  • София
  • Мнения: 941
В "Надежда" ли?

Общи условия

Активация на акаунт